Recenzja giełdy KuCoin

Chcesz zacząć kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami, ale nie wiesz, czy KuCoin jest właściwą giełdą dla Ciebie? A może widziałeś konkretną kryptowalute wymienioną na KuCoin i teraz chcesz się upewnić, że jest ona bezpieczna w użyciu?

Cóż, niezależnie od tego, czego chcesz się dowiedzieć o KuCoin,. W tej recenzji KuCoin, zamierzam rozpocząć od krótkiego wprowadzenia w tło giełdy, po czym przedstawię krok po kroku, jak dokonać wpłaty.

Następnie poinformuję Cię, jakie kryptowaluty są obsługiwane, jaki jest proces weryfikacji, a na koniec wymienię wszystkie jej zalety i wady.

Pod koniec lektury mojego przewodnika będziesz miał wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji, czy KuCoin jest giełdą odpowiednią dla Ciebie. Jeśli nie, będziesz mógł znaleźć inne polecane giełdy kryptowalut.

Przejdźmy do pierwszej części tej recenzji KuCoin – historii giełdy!

Zarejestruj się na KuCoin

Wprowadzenie do giełdy KuCoin

KuCoin jest zewnętrzną giełdą, która umożliwia kupno, sprzedaż i handel wieloma różnymi kryptowalutami. Została stworzona w maju 2017 roku przez grupę doświadczonych specjalistów biznesowych, którzy wcześniej pracowali nad takimi projektami jak Ant Financial i iBox PAY. KuCoin jest jedną z najnowszych giełd kryptowalutowych w branży.

Celem założycieli było stworzenie prostej i bezpiecznej platformy, którą ludzie na całym świecie mogliby wykorzystywać do handlu różnymi kryptowalutami. W perspektywie długoterminowej chcą oni stać się jedną z 10 największych giełd na świecie i mają nadzieję osiągnąć ten cel do końca 2022 roku.

Od momentu uruchomienia, giełda KuCoin nie doświadczyła żadnych znaczących problemów i generalnie nie cierpi z powodu przeciążeń systemu. Dostęp do platformy KuCoin jest możliwy za pośrednictwem komputera stacjonarnego, a także aplikacji KuCoin na systemy Android i iOS.

popularna giełda kucoin

Na początku 2018 roku poinformowano, że KuCoin ma ponad 1 milion użytkowników. Jednak ich średni wolumen obrotu jest znacznie mniejszy niż w przypadku innych popularnych giełd, takich jak Binance.

Podczas pisania tej recenzji KuCoin, odkryłem również, że giełda ma własną kryptowalutę o nazwie KuCoin Shares (KCS)! Posiadając monety KCS, użytkownicy KuCoin otrzymują obniżone opłaty transakcyjne.

Co więcej, posiadacze monet KCS otrzymują również 50% udziału we wszystkich zyskach z opłat transakcyjnych osiąganych przez giełdę! Kryptowaluta KuCoin osiągnęła w styczniu 2018 roku rekordowy poziom ponad 1,8 miliarda dolarów!

Tak więc, teraz, gdy wiesz już o ich pochodzeniu, w następnej części mojej recenzji KuCoin omówię rodzaje kryptowalut, które możesz kupić!

Jakie kryptowaluty są dostępne na KuCoin

W momencie pisania tego tekstu, KuCoin posiada ponad 600 różnych par handlowych. Przykładem pary handlowej jest BTC/ETH, co oznacza handel Bitcoinem z Ethereum. Obsługiwanych jest ponad 200 indywidualnych kryptowalut i lista ta jest cały czas uzupełniana.

Na tej liście znajduje się większość popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash, a także mniej popularne (ale wciąż topowe kryptowaluty), takie jak VeChain i Luna.

KuCoin wydaje się być bardzo popularny wśród nowych kryptowalut, które zakończyły swoje ICO, co oznacza, że jest to świetna giełda, jeśli chcesz kupić kryptowaluty na samym początku ich podróży handlowej.

Według założycieli, KuCoin ma na celu wsparcie ponad 1000 różnych kryptowalut do końca 2022 roku.

Jakie są opłaty w giełdzie KuCoin

Jednym z głównych celów KuCoin jest oferowanie inwestorom bardzo niskich opłat. Ale jak tanie są te opłaty?

Po pierwsze, depozyty kryptowalutowe są bezpłatne, poza opłatą za transakcję blockchain, którą należy uiścić, aby dokonać przelewu. Oczywiście będzie to zależało od tego, jakiej kryptowaluty używasz.

Jeśli chodzi o dokonywanie transakcji, zapłacisz jedynie 0,1% kwoty, którą kupujesz. Na przykład, jeśli chcesz kupić Litecoin o wartości 1000 dolarów, zapłacisz tylko 1 dolara! Jest to jedna z najniższych stawek w branży, co jest dobrym powodem, aby korzystać z KuCoin.

recenzja kucoin

Jeśli chodzi o wypłatę kryptowalut z giełdy, opłata zależy od tego, jaką kryptowalutę chcesz wyjąć. Wszystkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie KuCoin.

Teraz, gdy już znasz różne kryptowaluty akceptowane przez KuCoin, a także informacje dotyczące opłat za korzystanie z KuCoin, w następnej części mojej recenzji KuCoin przyjrzymy się różnym metodom płatności, a także wszelkim krokom weryfikacyjnym, jakie należy podjąć.

Zarejestruj się na KuCoin

Metody płatności i weryfikacja

KuCoin akceptuje obecnie 5 głównych walut fiat, w tym USD, CAD, VND, IDR i CNY.

Czy KuCoin akceptuje waluty fiat? Cóż, niestety nie, co oznacza, że będziesz musiał dokonać wpłaty przy użyciu innej kryptowaluty.

Jeśli po raz pierwszy masz do czynienia z branżą kryptowalut, najłatwiejszym sposobem na rozpoczęcie jest zakup popularnej kryptowaluty, takiej jak Bitcoin lub Ethereum w Coinbase.

Coinbase pozwala na korzystanie z tradycyjnych metod płatności, takich jak karta debetowa lub konto bankowe. Po dokonaniu tej operacji można przelać swoje kryptowaluty bezpośrednio na nowo utworzone konto KuCoin.

Wpłacanie i wypłacanie środków za pomocą kryptowalut ma jednak pewną zaletę. Ponieważ giełda nie jest powiązana z walutą fiat, użytkownicy nie muszą się identyfikować, aby rozpocząć handel. Oznacza to, że możesz handlować anonimowo.

Co więcej, nie ma żadnych ograniczeń co do liczby środków, które możesz wpłacić i wypłacić! Jest to duży plus, ponieważ inne giełdy kryptowalutowe wymagają przesłania dokumentów weryfikacyjnych, takich jak paszport i wyciąg z konta bankowego, których weryfikacja może trwać nawet do dwóch tygodni.

Proces rejestracji

Aby zarejestrować nowe konto w KuCoin, należy najpierw odwiedzić oficjalną stronę główną, do której można przejść tutaj. Następnie należy kliknąć na przycisk Zarejestruj się, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu.

Następnie zostanie Ci przedstawiony regulamin giełdy. Chociaż ja już je przeczytałem, najlepiej będzie, jeśli sam się z nimi zapoznasz, aby upewnić się, że wszystko rozumiesz. Gdy już to zrobisz, zaznacz pole akceptacji warunków i zasad, a następnie kliknij przycisk next.

Teraz musisz podać swój adres e-mail i wybrać bardzo silne hasło.

rejestracja na kucoin

Następnie zostaniesz poproszony o udowodnienie, że jesteś człowiekiem, przesuwając pasek od lewej do prawej! Na koniec, aby otworzyć konto, musisz potwierdzić swój adres e-mail, klikając na link, który wyśle Ci KuCoin.

I to już wszystko, masz teraz konto w KuCoin! W tym momencie możesz wpłacić kryptowalute i od razu rozpocząć handel. Co więcej, nie ma potrzeby przesyłania żadnych dokumentów potwierdzających Twoją tożsamość!

Jak kupić kryptowaluty na KuCoin

Czy zastanawiasz się również, jak kupować na KuCoin? To również jest bardzo proste! Po zasileniu konta kliknij na rynki na górze strony.

Następnie musisz wyszukać kryptowalute , którą chcesz kupić. Aby to zrobić, wpisz ją w polu wyszukiwania, które znajduje się po prawej stronie.

Następnie KuCoin wyświetli listę wszystkich par handlowych dostępnych dla kryptowaluty, którą chcesz kupić. Kliknij na parę handlową, która pasuje do kryptowaluty, którą wpłaciłeś!

Znajdziesz się teraz na głównym ekranie handlowym. Po prawej stronie strony szukaj pola kupna, które jest wyświetlane pod listą zleceń.

Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić liczbę liczbe, które chcesz kupić, kliknąć na niebieski przycisk najlepszej ceny, a następnie kliknąć na zielone pole kupna, aby zakończyć transakcję. To jest tak proste!

Teraz, gdy już wiesz jak łatwo jest otworzyć konto oraz jak kupować na KuCoin, w następnej części mojej recenzji KuCoin przyjrzymy się inwestorom, dla których giełda jest najbardziej odpowiednia!

KuCoin Recenzja: Dla kogo KuCoin jest odpowiednią giełdą ?

Po przetestowaniu KuCoin po raz pierwszy, byłem bardzo zadowolony z tego, że platforma jest naprawdę prosta w użyciu. Jak zauważyliście w moich powyższych instrukcjach, wszystko, od wpłaty po realizację transakcji, jest bardzo proste.

Giełda KuCoin jest również dobra dla poważniejszych traderów, ponieważ posiada wiele funkcji do analizy trendów cenowych – takich jak słupki świecowe. Jednak średni wolumen obrotu na KuCoin wynosi kilkaset milionów, czyli znacznie mniej niż na większych giełdach, takich jak Binance.

Może to stanowić problem, ponieważ niski wolumen obrotu może czasami oznaczać, że nie ma wystarczającej płynności. Jeśli handlujesz tylko małymi kwotami, nie powinno to stanowić problemu, jednak jeśli chcesz wymieniać bardzo duże ilości, KuCoin może nie być najlepszą giełdą dla Ciebie.

Ostatecznie, gdy nowe kryptowaluty są wprowadzane na rynek po raz pierwszy, czasami są notowane tylko na jednej konkretnej giełdzie. Jeśli wybrana przez Ciebie kryptowaluta jest notowana tylko w KuCoin, nie będziesz miał innego wyboru, jak tylko skorzystać z tej giełdy.

Teraz, gdy już wiesz, jak przyjazna dla użytkownika jest platforma, w następnej części mojej recenzji KuCoin sprawdzę, czy giełda jest bezpieczna!

Czy giełda KuCoin jest bezpieczna?

Przed wpłaceniem własnych pieniędzy zawsze warto wiedzieć, czy są one bezpieczne, czy też nie. Oczywiście, trzeba mieć pewność, że środki będą bezpieczne i pewne.

Giełdy innych firm działają w oparciu o scentralizowany serwer, co oznacza, że w przypadku włamania do niego Twoje monety mogą być zagrożone. Czy takie sytuacje zdarzają się w branży kryptowalut? Tak, niestety, cały czas!

Na przykład pod koniec 2017 r. podano, że łączna kwota kryptowalut, które zostały zhakowane w historii kryptowalut, wyniosła ponad 15 miliardów dolarów. Od tego czasu doszło do kilku dodatkowych włamań, więc liczba ta jest teraz jeszcze wyższa!

Czy zatem KuCoin jest bezpieczny, a jeśli tak, to w jaki sposób? Po pierwsze, strona jest chroniona przez protokół szyfrowania, który zapewnia bezpieczeństwo prywatnych informacji o koncie. Co więcej, podczas pisania tej recenzji KuCoin odkryłem, że istnieje wewnętrzny dział ryzyka, który dba o bezpieczeństwo środków użytkowników.

Aby jeszcze bardziej chronić swoje konto, giełda oferuje możliwość skonfigurowania Google Authenticator. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał wprowadzić kod ze swojego telefonu komórkowego na stronie KuCoin, zanim będziesz mógł się zalogować, a także dokonać transakcji.

Gorąco polecam zainstalowanie tego dodatkowego zabezpieczenia. Po prostu dlatego, że jeśli ktoś byłby w stanie poznać Twoje hasło, nadal nie mógłby uzyskać dostępu do Twojego konta, ponieważ musiałby mieć dostęp do Twojego urządzenia mobilnego.

Na koniec warto również wspomnieć, że chociaż świetnie, że KuCoin nie doświadczył włamania, to jest to wciąż bardzo nowa giełda. Z drugiej strony, bez względu na to, z której giełdy korzystasz, nigdy nie powinieneś przechowywać na niej dużych kwot pieniędzy. Zawsze o wiele bezpieczniej jest wycofać swoje kryptowaluty z powrotem do bezpiecznego portfela osobistego (np. portfela sprzętowego).

Tak więc, teraz, gdy wiesz, czy KuCoin jest bezpieczny, ostatnia część mojej recenzji KuCoin będzie podsumować jego zalety i wady!

KuCoin recenzja: Wady i Zalety

Zanim przejdziemy od razu do konkluzji, przyjrzyjmy się zaletom i wadom KuCoin.

Zalety:

Bardzo niskie opłaty za wpłatę, wypłatę i transakcje
Bardzo prosta obsługa – idealna dla początkujących
Szeroki wybór kryptowalut, w tym nowo wprowadzonych kryptowalut
Dobre funkcje bezpieczeństwa
Brak weryfikacji – anonimowy handel

Wady:

Niski wolumen obrotów – czasami problemy z płynnością w przypadku mniejszych monet
Pewne trudności w okresach dużego natężenia ruchu

Podsumowując

I to już koniec mojej recenzji KuCoin! Jeśli przeczytałeś ją od początku do końca, powinieneś teraz dobrze zrozumieć, czy KuCoin jest odpowiednią giełdą dla Ciebie.

W tym przeglądzie uwzględniłem wszystkie aspekty, począwszy od opłat za KuCoin, obsługiwanych kryptowalut, łatwości obsługi i metod płatności. Pokazałem również, jak założyć konto i jak kupować na KuCoin. Na koniec omówiłem, czy KuCoin jest bezpieczny, czy nie.

Korzystałem z KuCoin całkiem sporo razy, ponieważ dość często obsługuje on kryptowaluty, które chcę kupić lub sprzedać! Moje doświadczenia zawsze były pozytywne, a zarówno wpłaty, jak i wypłaty były naprawdę szybkie i proste.

gielda kucoin
Zarejestruj się na KuCoin

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się