najlepsze platformy i aplikacje kryptowalut dla początkujących

Inwestowanie w kryptowaluty dla początkujących jest  łatwiejsze niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy chcesz inwestować w kryptowaluty, spekulować na ruchach cenowych, czy wejść na rynek kryptowalut z w pełni zdywersyfikowanymi portfelami, istnieje mnóstwo platformy i aplikacje kryptowalut dla początkujących  dostępnych za jednym kliknięciem.

W tym przewodniku platform i aplikacji kryptowalut dla początkujących omawiamy wszystko, co musisz wiedzieć, aby pomóc Ci inwestować w kryptowaluty w  jak profesjonalista. Przeanalizujemy wszystkie kluczowe wskaźniki, od strategii handlowych i związanego z nimi ryzyka inwestycyjnego po typowe opłaty i najlepsze giełdy do inwestowania w kryptowaluty z zacisza własnego domu.

Jak kupić kryptowalutę – szybki przewodnik dla początkujących

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz USD na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika przedstawiamy bardziej szczegółowo platformy i aplikacji kryptowalut dla początkujących

Lista najlepszych platform i aplikacje kryptowalut dla początkujących

Poniżej znajdziesz szybki przegląd najlepszych platform i aplikacji kryptowalut. Możesz przewinąć w dół, aby przeczytać nasze kompleksowe recenzje każdego dostawcy i dlaczego uważamy, że warto rozważyć te platformy jako początkujący inwestor w świecie kryptowalut .

eToro – ogólnie najlepsza platforma do handlu kryptowalutami
Coinbase – świetna platforma kryptowalut dla początkujących
Binance – Najlepsza platforma Bitcoin dla niskich prowizji
Crypto.com – Wielofunkcyjna platforma kryptowalut

Najlepsze platformy i aplikacje kryptowalut dla początkujących – Pełne recenzje

Wybierając najlepszą platformę czy aplikacje krypto – pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, czy dostawca jest regulowany, czy nie. Następnie należy sprawdzić, które rynki kryptowalut są obsługiwane, jakie opłaty i prowizje mają zastosowanie oraz jakie formy wpłat i wypłat są oferowane.

Wykonaliśmy dla Ciebie najtrudniejszą część pracy, dokonując przeglądu najlepszych platform i aplikacji kryptowalut dostępnych obecnie na rynku.

1. eToro – ogólnie najlepsza platforma i aplikacja do handlu kryptowalut

platforma i aplikacja do handlu kryptowalut

Nasz zespół stwierdził, że eToro jest najlepszą platformą i za razem aplikacją kryptowalut dla początkujących   – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jako klient z Polski, jesteś pod dobrą opieką eToro pod względem bezpieczeństwa.

Na przykład, strona brokerska jest regulowana przez SEC i zatwierdzona przez FINRA. Aby dodać jeszcze więcej wiarygodności tej platformie, eToro jest również licencjonowana przez ASIC, CySEC i FCA. Jeśli chodzi o to, czym możesz handlować, eToro oferuje ponad 30 rynków kryptowalut.

Oprócz Bitcoina, obejmuje to również takie waluty jak EOS, Ethereum, XRP, Dogecoin, AAVE, Litecoin, Cardano i inne. Kiedy handlujesz Bitcoinem w tym wysoko ocenianym brokerze, możesz to zrobić przy minimalnej stawce wynoszącej zaledwie 10 dolarów.

Dzieje się tak, ponieważ eToro obsługuje inwestycje frakcyjne. Jeśli chodzi o opłaty transakcji, będziesz musiał pokryć tylko spread. W przypadku handlu Bitcoin wynosi on zaledwie 0,75%. W rezultacie, eToro jest nie tylko jedną z najbezpieczniejszych platform i aplikacji handlu kryptowalutami w przestrzeni online, ale jest również jedną z najbardziej konkurencyjnych pod względem opłat.

platforma krypto dla poczatkujacych

Inną istotną korzyścią z wyboru eToro jako platformy i aplikacji do handlu kryptowalutami jest to, że broker pozwala na wpłacanie środków w 14 rożnych walutach w tym PLN,USD,EUR,GBP i inne . Może to być płatność kartą debetową lub kredytową, przelew ACH lub bankowość online.

Tak czy inaczej, eToro jest jedną z jedynych platform i aplikacji kryptowalut dla początkujących, która oferuje depozyty bez opłat. Ponadto, minimalny pierwszy depozyt wynosi tylko równowartość 10 dolarów – więc możesz wypróbować platformę bez konieczności wpłacania zbyt dużego kapitału. eToro oferuje również darmowe konto demo – które jest świetne do testowania brokera w sposób wolny od ryzyka.

Jeśli chcesz handlować kryptowalutami, ale nie masz dużego doświadczenia w zakresie analizy technicznej lub fundamentalnej, możesz zainteresować się narzędziem eToro Copy Trading. Mówiąc prościej, pozwala ono wybrać spośród tysięcy inwestorów eToro, a następnie „skopiować” inwestora, którego wygląd nam się podoba.

Innymi słowy, wszystko, co kupuje i sprzedaje inwestor, będzie również odzwierciedlone w Twoim własnym portfelu. Dostępna jest również funkcja CryptoPortoflio, która umożliwia zdywersyfikowaną inwestycję w ponad 12 tokenów cyfrowych za pomocą jednej transakcji.

Copy Trading dla poczatkujacych

Jeśli chcesz handlować kryptowalutami na telefonie komórkowym – eToro oferuje również własną aplikację mobilną. Ta wysoko oceniana aplikacja, dostępna zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android, daje Ci pełny dostęp do Twojego głównego rachunku handlowego.

Dzięki temu możesz sprawdzać wartość swoich inwestycji, składać zlecenia kupna i sprzedaży oraz dokonywać wpłat i wypłat. eToro jest szczególnie lubiane przez początkujących inwestorów, między innymi dlatego, że zarówno główna strona internetowa, jak i aplikacja mobilna są niezwykle łatwe w użyciu.

Zalety platformy

Inwestuj w kryptowaluty na zasadzie spread-only
Minimalna inwestycja w jedną transakcję już od równowartości 10 USD
Obsługa kart debetowych/kredytowych, e-portfeli i lokalnych przelewów bankowych
Zarejestrowany w FINRA/SEC i regulowany przez FCA, CySEC i ASIC
Używane przez ponad 20 milionów osób
Idealny dla początkujących
Narzędzia społecznościowe i copy trading

Zarejestruj się na eToro

2. Coinbase – świetna platforma i aplikacja kryptowalut dla początkujących

aplikacja kryptowalut dla początkujących

Chociaż eToro jest najlepszą platformą dla początkujących, warto również wspomnieć o Coinbase. Podobnie jak eToro, broker ten jest popularny wśród tych, którzy mają niewielkie lub żadne doświadczenie w kupowaniu i sprzedawaniu kryptowalut. Główna strona internetowa Coinbase pozwala na zakup Bitcoin za pomocą karty debetowej lub kredytowej – co jest idealne dla tych, którzy chcą inwestować w dłuższej perspektywie. Dzieje się tak dlatego, że możesz zostawić swoje tokeny BTC w portfelu internetowym Coinbase, dopóki nie zdecydujesz się na wypłatę gotówki.

Teraz, chociaż Coinbase jest świetna do łatwego zakupu Bitcoin, zostaniesz obciążony opłatą transakcyjną w wysokości 3,99%, jeśli używasz karty Visa lub MasterCard. Możesz wpłacić środki za pomocą ACH za darmo, ale zostaniesz wtedy obciążony standardową prowizją handlową w wysokości 1,49% od każdego zlecenia kupna i sprzedaży. Ponadto, należy wziąć pod uwagę spread pobierany przez Coinbase – który może przekroczyć 2% – nawet w ruchliwych warunkach rynkowych. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione opłaty, Coinbase jest dość droga.

świetna platforma i aplikacja kryptowalut

Z drugiej strony, można również rozważyć skorzystanie z Coinbase Pro. Jest to część głównej platformy Coinbase i skupia się na handlu krótkoterminowym. Coinbase Pro nie tylko daje Ci dostęp do większej liczby obsługiwanych kryptowalut i rynków, ale także opłaty handlowe są niższe.

Na przykład, początkujący traderzy zapłacą prowizję w wysokości 0,50% za każdy slajd. Jeśli obracasz więcej niż 10 tys. dolarów miesięcznie, ta opłata zostanie jeszcze bardziej obniżona. Wreszcie, Coinbase jest wystarczająco regulowana  i oferuje bezpieczeństwo Twoich środków na poziomie instytucjonalnym.

Zalety platformy

Jedna z najpopularniejszych aplikacji kryptowalutowych
Ponad 68 milionów użytkowników
Obsługuje natychmiastowe zakupy kartą debetową
Dziesiątki walut cyfrowych do wyboru
Bezpieczeństwo na poziomie instytucjonalnym

Zarejestruj się na Coinbase

3. Binance – najlepsza platforma i aplikacja kryptowalut z niskimi prowizjami

Binance - najlepsza platforma

Binance to kolejna platforma, która cieszy się ogromną popularnością wśród traderów na całym swiecie. W skali globalnej, Binance jest największą giełdą pod względem wolumenu obrotów. W rzeczywistości, platforma regularnie gości dzienne wolumeny przekraczające 50 miliardów dolarów. Gwarantuje to, że Binance jest domem dla ogromnej płynności – nawet na mniej płynnych parach. Jeśli chodzi o powody, dla których warto wybrać Binance jako preferowaną platformę handlu kryptowalut, giełda ta oferuje kilka podstawowych korzyści.

Po pierwsze i najważniejsze, Binance pobiera prowizję w wysokości zaledwie 0,10% . Jest tak niezależnie od tego, jaką kryptowalutą handlujesz. Giełda pozwala na jeszcze większe obniżenie prowizji, jeśli posiadasz minimalną liczbę BNB – kryptowaluty, na której opiera się Binance. Wpłaty kartą debetową i kredytową są również rozsądnie wyceniane – Binance pobiera zaledwie 0,50%. Jest to jednak nadal droższe niż w przypadku eToro, które nie pobiera żadnych opłat za depozyty.

aplikacja do handlu kryptowalutami

Jeśli chodzi o obsługiwane rynki, możesz natychmiast kupić Bitcoin i ponad 50 innych kryptowalut za pomocą karty Visa lub Mastercard. Alternatywnie, jeśli chcesz zaangażować się w handel krótkoterminowy, znajdziesz jeszcze więcej rynków. Na przykład, możesz handlować Bitcoinem w stosunku do dolara amerykańskiego lub innych tokenów cyfrowych, takich jak Ethereum, Uniswap, VeChain, Litecoin i Cardano. Binance oferuje również wiele wskaźników technicznych i narzędzi do rysowania wykresów, co sprawia, że platforma jest idealna dla tych, którzy chcą przeprowadzić dogłębną analizę.

Zalety platformy

Dzienny wolumen obrotu wynosi miliardy dolarów
Obsługa setek par aktywów cyfrowych
Niemal natychmiastowe wpłaty za pomocą karty debetowej/kredytowej
Prowizja transakcyjna zaczyna się od zaledwie 0,1%
Oferuje kryptowalutowe konta oszczędnościowe
Idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych traderów

Zarejestruj się na Binance

Jak wybrać najlepszą platforme czy aplikacje kryptowalut dla początkujących

Teraz, gdy przeczytałeś nasze recenzje na temat najlepszych platform i aplikacji kryptowalut dla początkujących – nadszedł czas, by zrobić trochę więcej analiz, aby upewnić się, że wybierzesz odpowiedniego brokera dla siebie.

To może być prosty proces, gdy wiesz,na jakie wskaźniki należy zwrócić uwagę. Aby pomóc, poniżej omawiamy te podstawowe czynniki, dzięki czemu można pewnie wybrać najlepszą platformę i aplikacje dla swoich celów inwestycyjnych.

Regulacje i bezpieczeństwo

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo Twojego kapitału jest najważniejszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę podczas poszukiwania najlepszej platformy czy aplikacji kryptowalut. Można to ocenić na kilka różnych sposobów, takich jak:

Regulacja: Najlepsze witryny do handlu kryptowalutami będą regulowane przez renomowany organ finansowy. Na przykład, eToro jest regulowana przez SEC i zatwierdzona przez FINRA. Oznacza to, że użytkownicy mogą kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami w bezpieczny sposób.

KYC: Czyli ” know your customer” Brokerzy którzy są regulowani i zatwierdzeni , będą musieli zweryfikować Twoją tożsamość, zanim uzyskasz dostęp do ich usług handlowych. Jest to tak proste, jak przesłanie kopii dokumentu tożsamości wydanego przez rząd.

Przechowywanie: Musisz również ocenić, jak bezpieczne są Twoje kryptowaluty przechowywane na wybranej platformie czy aplikacji kryptowalut. Najlepsi dostawcy w tej dziedzinie będą przechowywać większość środków klientów w chłodni – co praktycznie uniemożliwia hakerom włamanie się na serwery platformy.

Ostatecznie, nawet jeśli znajdziesz platformę, która oferuje bardzo niskie opłaty i wsparcie dla preferowanych rynków – dostawca powinien być unikany, jeśli nie spełnia powyższych kryteriów bezpieczeństwa.

Rynki Kryptowalut

Istnieje wiele sposobów na handel Bitcoinem i innymi kryptowalutami – dlatego należy o tym pomyśleć przed otwarciem konta na nowej platformie. Na przykład, jeśli chcesz inwestować w Bitcoin przez wiele miesięcy lub lat, będziesz chciał wybrać brokera, który pozwala kupować tokeny BTC bezpośrednio za złotówki lub walutę która cie interesuje.

Rynki etoro

Z drugiej strony, jeśli jesteś bardziej krótkoterminowym traderem, możesz chcieć mieć dostęp do bardziej elastycznych rynków. Na przykład, wielu z omawianych dziś brokerów umożliwia również handel Bitcoinami innymi alternatywnymi tokenami cyfrowymi – takimi jak Ethereum, XRP czy Dogecoin.

Tak czy inaczej, upewnij się, że wybrana przez Ciebie platforma oferuje konkretne rynki Bitcoin, które Cię interesują.

Konto demo

Najlepsze platformy i aplikacje kryptowalut dla początkujących oferują darmowe konto demo, które naśladuje warunki rynkowe na żywo. Na przykład, jak tylko otworzysz konto w eToro, możesz skorzystać z możliwości demonstracyjnych platformy, która jest wstępnie wyposażona w 100 tys. dolarów w papierowych funduszach.

Inwestowanie pasywne

Jeśli jesteś stosunkowo nowy w świecie kryptowalut, sensowne może być wybranie platformy, która oferuje możliwość pasywnego dochodu. W skrócie, stwierdziliśmy, że najlepszą platformą w tym zakresie jest eToro – która pozwala na handel kryptowalutami bez konieczności przeprowadzania jakichkolwiek badań lub składania zleceń.

Po pierwsze, masz do dyspozycji narzędzie Copy Trading. Jak pokrótce omówiliśmy wcześniej, pozwala ono na kopiowanie doświadczonego tradera Bitcoin w sposób podobny do niego. Wybrany przez Ciebie inwestor będzie kupował i sprzedawał kryptowaluty na platformie eToro za pomocą własnego kapitału – wiesz więc, że będzie on inwestował w sposób niechętny do ryzyka.

inwestuj jak najlepsi

Po drugie, masz do dyspozycji usługę eToro CryptoPortfolio – przeznaczoną raczej dla inwestorów długoterminowych. W ramach jednej inwestycji użytkownik kupuje szeroki koszyk tokenów cyfrowych. Każda kryptowaluta w ramach portfela będzie miała swoją własną wagę. Na przykład Bitcoin może mieć wagę 20%, podczas gdy Cardano może mieć niższą wagę 7%. Tak czy inaczej, portfel CryptoPortfolio jest profesjonalnie zarządzany przez zespół eToro.

Opłaty

Kiedy kupujesz i sprzedajesz kryptowaluty , w grę wchodzi kilka opłat. Będzie to miało bezpośredni wpływ na to, ile z potencjalnych zysków będziesz mógł zatrzymać – więc posiadanie solidnego zrozumienia struktury opłat platformy jest kluczowe.

Ogólnie rzecz biorąc, opłaty platformy dzielimy na trzy kategorie, które znajdziesz poniżej:

Opłaty za płatności: Jest to opłata pobierana przez platformę handlową podczas wpłacania i wypłacania środków. Aby dać Ci wyobrażenie o rozbieżności, jaką można znaleźć na tym rynku, eToro oferuje bezpłatne wpłaty na karty Visa i MasterCard, podczas gdy Coinbase pobiera 3,99%.

Prowizje: Handlując kryptowalutami, prawdopodobnie zapłacisz prowizję. Binance pobierze od Ciebie 0,10%  – co jest bardzo konkurencyjne. Po raz kolejny ilustrując, jak droga jest Coinbase, giełda pobiera standardową prowizję w wysokości 1,49%.

Spready: Jest to prawdopodobnie ukryta opłata, ponieważ spread jest różnicą między ceną kupna i sprzedaży podaną przez platformę. Spready eToro zaczynają się od 0,75% przy handlu Bitcoin, podczas gdy wielu brokerów pobiera opłaty przekraczające 2-3% – czasami więcej.

Pełne zrozumienie odpowiedniej struktury opłat może zająć trochę czasu – ponieważ wiele platform i aplikacji kryptowalutowych nie udostępnia tych informacji.

Obsługiwane metody płatności

Zanim zaczniesz kupować i sprzedawać kryptowaluty, będziesz musiał wpłacić środki na swoje konto . To, czy wybrany przez Ciebie broker jest uprawniony do przyjmowania płatności w preferowanej przez ciebie walucie, czy też nie, ostatecznie określi, jakie metody płatności są dla Ciebie dostępne.

Na przykład, ponieważ eToro jest regulowane przez SEC i zatwierdzone przez FINRA, oznacza to, że możesz wpłacać środki za pomocą karty debetowej/kredytowej, ACH lub bankowości internetowej. Jeśli jednak korzystasz z platformy, która nie jest licencjonowana przez renomowany organ, prawdopodobnie okaże się, że możesz wpłacać środki wyłącznie za pomocą kryptowalut.

Aplikacja mobilna

Wielu traderów lubi kupować i sprzedawać kryptowaluty będąc w ruchu. Aby to zrobić, platforma musi oferować natywną aplikację mobilną, która daje pełny dostęp do Twojego konta.

mobilna aplikacja etoro

Po zainstalowaniu aplikacji na swoim telefonie możesz handlować kryptowalutami bez względu na to, gdzie jesteś – dzięki temu nigdy nie przegapisz okazji do osiągnięcia zysku. Pozwoli Ci to również na wyjście z przegranej transakcji jednym kliknięciem przycisku.

Jak zacząć korzystać z najlepszej platformy i aplikacji kryptowalut dla początkujących

Jeśli przeczytałeś ten przewodnik w całości i zdecydowałeś, że chcesz kontynuować z najlepszą platformą i aplikacją kryptowalut dla poczatkujacych  – eToro, teraz przeprowadzimy Cię przez proces rozpoczynania pracy z rachunkiem inwestycyjnym. W rzeczywistości, postępując zgodnie z prostym instruktarzem poniżej, będziesz miał zaliczoną swoją pierwszą transakcję kryptowalutową w mniej niż 10 minut!

Krok 1: Otwórz rachunek eToro

Wejdź na stronę eToro, kliknij przycisk „Dołącz teraz” i wykonaj przedstawione na ekranie kroki, aby otworzyć rachunek. Zasadniczo wymaga to od Ciebie podania kilku podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko oraz data urodzenia.

rachunek eToro

Oprócz podania swoich danych kontaktowych, musisz także wybrać nazwę użytkownika i mocne hasło, które będzie używane do dostępu do Twojego konta eToro po rejestracji.

Zarejestruj się na eToro

Krok 2: Prześlij dane identyfikacyjne ID

eToro, jako silnie regulowany broker, poprosi Cię teraz o przesłanie jakiegoś dokumentu tożsamości. Po zatwierdzeniu Twojego dokumentu tożsamości wydanego przez rząd (co nie powinno zająć więcej niż 1-2 minuty), wszystkie ograniczenia dotyczące konta zostaną usunięte.

Krok 3: Wpłata środków

eToro obsługuje szeroką gamę metod płatności – w tym ACH, bankowość internetową oraz karty debetowe/kredytowe Visa i MasterCard.

Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD, a co najlepsze – użytkownicy z Polski nie ponoszą żadnych opłat transakcyjnych!

Krok 4: Wybierz kryptowalutę która cie interesuje

Teraz możesz wyszukać preferowaną przez siebie kryptowalute w górnym polu szukaj.

wyszukaj kryptowalute na etoro

Krok 5: Dokonaj transakcji kryptowalut

Teraz musisz dokonać transakcji kryptowalut. Jeśli jesteś początkujący, najlepiej jest ustawić transakcję jako „zlecenie rynkowe” – co eToro robi domyślnie. Oznacza to po prostu, że po złożeniu transakcji, eToro natychmiast ją zrealizuje po aktualnej cenie rynkowej.

Następnie musisz podać swoją stawkę, która musi wynosić co najmniej 10 USD. Jeśli chcesz, możesz również ustawić zlecenie stop-loss. Dzięki temu przegrana transakcja nie wymknie się spod kontroli.

Najlepsza platforma i aplikacje kryptowalut dla początkujących – Podsumowanie

W tym przewodniku dokonaliśmy przeglądu najlepszych dostępnych platform i aplikacji kryptowalut . Każda z naszych recenzji skupiła się na podstawowych wskaźnikach dotyczących opłat i prowizji, regulacji, płatności i przyjazności dla użytkownika.

Jeśli szukasz teraz możliwości handlu kryptowalutami w tanim i bezpiecznym środowisku – stwierdziliśmy, że eToro jest najlepszą opcją do tego celu. Ta platforma regulowana przez SEC oferuje wiele rynków i możesz kupować, sprzedawać i handlować kryptowalutami już od 10 dolarów.

Zarejestruj się na eToro

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się