Gdzie kupić kryptowaluty w Finlandii

Finlandia jest krajem przyjaznym bitcoinom i była siedzibą pierwszego bankomatu uruchomionego na kontynencie europejskim. Podobnie jak w większości innych rozwiniętych krajów, w tym nordyckim kraju istnieje silna baza użytkowników bitcoinów i kryptowalut, a w Finlandii od lat odbywa się wiele wydarzeń związanych z kryptowalutami.

Używanie kryptowalut w Finlandii jest całkowicie legalne, a nawet obowiązują tam przepisy skierowane bezpośrednio do użytkowników kryptowalut. Każdy, kto mieszka w tym kraju, nie powinien mieć problemu ze znalezieniem giełdy bitcoinów i kryptowalut, którą można połączyć z kontem bankowym i wykorzystać do zaangażowania się w rynek aktywów kryptowalutowych.

Jak kupić kryptowaluty w Finlandii – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz USD na eToro, nie pobierne są opłaty za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w Finlandii w bardziej szczegółowy sposób. 

Jak kupić kryptowaluty w Finlandii

Z Finlandii można korzystać ze wszystkich największych giełd kryptowalut na świecie. Niezależnie od tego, czy szukasz prostego, przypominającego brokera interfejsu do kupowania bitcoinów, czy chcesz zaawansowanej platformy do kupowania i sprzedawania najbardziej niszowych altcoinów na rynku, będziesz w stanie znaleźć coś, co odpowiada Twoim konkretnym potrzebom.

Bankomaty Bitcoin są doskonałą opcją, jeśli chcesz zamienić bitcoin w fizyczną gotówkę (lub odwrotnie) tak szybko, jak to możliwe. Według Coin ATM Radar, istnieje obecnie 10 bankomatów bitcoin w całej Finlandii, z 3 z tych bankomatów zlokalizowanych w Helsinkach. Wiele z tych bankomatów jest obsługiwanych przez Bittimaatti, która jest firmą kryptowalutową z siedzibą w Finlandii. Użytkownicy tych bankomatów bitcoin są w stanie wypłacić do 5 000 EUR w pojedynczej transakcji, co jest dość wysokie w porównaniu z limitami na bankomatach bitcoin w skali globalnej.

Jakie są najlepsze giełdy kryptowalut w Finlandii?

Pięć najlepszych giełd kryptowalut działających w Finlandii to eToro, Crypto.com, Coinbase, Binance i Kraken. Każda z tych giełd zapewnia swoim użytkownikom inne doświadczenia, a wybór idealnej platformy kryptowalut dla Twojej sytuacji będzie zależał od wielu czynników.

Jeśli jesteś kimś, kto po prostu chce kupić trochę bitcoinów i trzymać je przez pięć lub dziesięć lat w sposób, który jest tak prosty, jak to tylko możliwe, to Coinbase będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem. Tak, opłata w wysokości 1,5% jest nieco wyższa niż ta, którą można uzyskać gdzie indziej, ale płacisz za dodatkową wygodę. Coinbase jest również jedną z najbardziej renomowanych marek kryptowalutowych na świecie, więc będziesz wiedział, że pracujesz z kimś, komu możesz zaufać. Jeśli po pierwszym zakupie chcesz zagłębić się nieco bardziej, zawsze możesz użyć Coinbase Pro do swoich przyszłych działań handlowych.

Binance może być lepszą opcją, jeśli chcesz handlować jak największą liczbą altcoinów na co dzień. Na tej platformie obowiązują niskie wymagania dotyczące przepisów Know Your Customer i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, więc możesz rozpocząć działalność, nie mając nic więcej niż adres e-mail i trochę bitcoinów.

Kraken jest dobrze wyważoną opcją, jeśli chodzi o krzywą uczenia się, a także jest siedzibą najbardziej płynnego rynku handlu między bitcoinami a euro. Dla większości ludzi, Kraken będzie najlepszą opcją w Finlandii i innych częściach Europy, ze względu na wysoki poziom handlu bitcoinami w euro na platformie, a opłaty są również całkowicie rozsądne. Na tej platformie można również handlować wieloma altcoinami, a interfejs można zmienić w zależności od znajomości systemów transakcyjnych online.

eToro – Najlepsza platforma do zakupu kryptowalut w Finlandii

inwestuj w defi na etoro

eToro jest jedną z największych giełd kryptowalutowych, a jej historia sięga ponad 15 lat. Jest ona w pełni regulowana przez FCA, ASIC i CySEC, dzięki czemu zyskujesz korzyści płynące z handlu na regulowanej platformie, przede wszystkim ubezpieczenie sald do 250 000 USD oraz spokój ducha, wiedząc, że Twoje inwestycje są bezpieczne.

Kryptowaluty nie są jedynym obszarem, w którym eToro błyszczy – zanim została najlepszą giełdą Bitcoin , była potęgą w handlu indeksami, ETF-ami i kontraktami CFD. eToro oczywiście zachowuje wszystkie wyżej wymienione cechy, pozwalając Ci handlować szeroką gamą instrumentów finansowych, co oznacza, że nie jesteś ograniczony tylko do kryptowalut. Może to być ogromna korzyść dla każdego, kto wywodzi się z branży handlowej i dopiero wchodzi w świat kryptowalut, ponieważ pozwala na zarządzanie wszystkimi inwestycjami za pomocą jednej platformy.

eToro jest dobrze znane z wiodących w branży zabezpieczeń, więc nie musisz się martwić o swoje fundusze. Wszelkie dane, które podajesz eToro, są chronione przed osobami próbującymi je ukraść, ponieważ są szyfrowane protokołem SSL, a wraz z Twoimi kluczami prywatnymi są przechowywane w trybie offline w chłodni. Jest to ważny czynnik w przypadku każdego portfela hostowanego, ponieważ jeśli ktoś byłby w stanie uzyskać dostęp do Twoich kluczy prywatnych, mógłby potencjalnie „odzyskać” konto i ukraść Twoje monety.

eToro - Najlepsza platforma

eToro to idealna platforma zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników, oferująca szereg wskaźników i narzędzi do tworzenia wykresów dla traderów technicznych, a także kilka funkcji idealnych dla początkujących. Jeśli chcesz jak najszybciej zająć się kryptowalutami, to inwestowanie w „zarządzane portfele” może być w Twoim stylu.

Zamiast godzinami badać rynek kryptowalut , które Twoim zdaniem mają potencjał, użytkownicy eToro zrobili to za Ciebie. Możesz inwestować bezpośrednio w te portfele i mieć przewagę w postaci dobrze zbilansowanego konta już od pierwszego dnia. Ponadto, eToro daje użytkownikom możliwość wykonywania transakcji nazywanych copy trading.

Copy Trading pozwala na automatyczne odzwierciedlanie transakcji niektórych z najbardziej zyskownych użytkowników, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad własną tolerancją ryzyka.

Aby zapewnić Ci jak największą korzyść, eToro pobiera wyłącznie opłaty za spread, a nie opłaty maklerskie. Oznacza to, że nie będziesz płacić żadnych opłat bezpośrednich, ale ceny kupna/sprzedaży będą się różnić o kilka procent.

Inwestuj na eToro

Czy kryptowaluty są legalne w Finlandii?

Finlandia nieco spóźniła się na imprezę, jeśli chodzi o regulację działalności kryptowalutowej w kraju. Fiński Urząd Nadzoru Finansowego (FIN-FSA) oficjalnie zaczął regulować branżę bitcoinów i kryptowalut dopiero w maju 2019 roku. Ten organ nadzoru finansowego jest odpowiedzialny za nadzorowanie wszystkich giełd kryptowalutowych i innych firm związanych z bitcoinem, które pojawiają się w kraju. FIN-FSA ma również za zadanie regulować emisję nowych aktywów cyfrowych przez podmioty scentralizowane, co było niezwykle popularnym zajęciem podczas bańki internetowej ICO (initial coin offering) w 2017 roku.

Regulacja branży kryptowalut przez FIN-FSA opiera się na przepisach dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Kiedy pierwotnie ogłoszono nową rolę FIN-FSA jako regulatora kryptowalut w Finlandii, organ regulacyjny twierdził, że jego rolą będzie zapewnienie wiarygodności firm, które przechowują aktywa kryptowalutowe w imieniu swoich klientów, chroniąc przed potencjalną utratą środków przez tych klientów, upewnienie się, że własne fundusze kryptowalutowe firm są odseparowane na różnych kontach od udziałów klientów, nadzorowanie sposobu, w jaki firmy kryptowalutowe są reklamowane wśród konsumentów, oraz zwalczanie finansowania terroryzmu i różnych rodzajów nielegalnego handlu, które mogą być napędzane przez rynek kryptowalut.

Innymi słowy, FIN-FSA zajmuje się regulacjami dotyczącymi rynku kryptowalut w zasadzie pod każdym możliwym kątem.

Ze względu na sposób, w jaki kryptowaluty są regulowane w Finlandii, podmiot musi być zarejestrowany w odpowiednich organach regulacyjnych, aby mógł działać w sposób legalny. Ten wymóg rejestracji może być przynajmniej częściowo odpowiedzialny za brak w Finlandii firm skupionych na kryptowalutach.

Chociaż fińskie organy regulacyjne ostrzegają przed wszystkimi potencjalnymi zagrożeniami powszechnie związanymi z rynkiem kryptowalut, takimi jak dzikie wahania cen różnych aktywów kryptowalutowych, rząd zezwala firmom na oferowanie usług handlu kryptowalutami mieszkańcom Finlandii.

Jeśli chodzi o podatki, bitcoin i inne kryptowaluty nie są traktowane jako waluta lub papier wartościowy. Zamiast tego, zyski z kryptowalut są opodatkowane na podstawie kontraktu, podobnie jak opodatkowane są zyski z wyniku kontraktu na różnicę (CFD). Podobnie jak wiele innych krajów, Finlandia spodziewa się, że podatki będą pobierane w sytuacjach, gdy ktoś kupuje kryptowalutę, wartość tej kryptowaluty wzrasta, a następnie dana osoba dokonuje zakupu za kryptowalutę o wyższej wartości.

Podsumowanie

Może to być dezorientujące, gdy przesiewa się przez wszystkie dostępne giełdy kryptowalut w Finlandii, ale po przeczytaniu tego przewodnika powinieneś mieć całą wymaganą wiedzę, aby wybrać najlepszą giełdę . Najlepsza platforma kryptowalut będzie się różnić w zależności od osoby, jednak po przeanalizowaniu wielu czynników możemy z całego serca polecić eToro jako najlepsze miejsce do zakupu Bitcoina i innych kryptowalut w Finlandii. Dzieje się tak dlatego, że łączy ona w sobie doskonałą mieszankę bezpieczeństwa, narzędzi handlowych, dodatkowych funkcji i wygody, dzięki czemu jest świetna dla każdego, od początkującego do doświadczonego tradera.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się