Gdzie kupić Bitcoin za pomoca karty

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem na zakup Bitcoinów online jest użycie karty kredytowej lub debetowej. Musisz jednak najpierw otworzyć konto na zaufanej giełdzie kryptowalut, która nie tylko obsługuje wpłaty kartą kredytową, ale też pobiera niskie opłaty.

W tym przewodniku omawiamy, gdzie można kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej w mniej niż pięć minut, od początku do końca rejestracji.

Gdzie kupić Bitcoin kartą kredytową – 4 najlepsze giełdy

Jeśli szukasz szybkiego przeglądu miejsc, w których można teraz kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej, rozważ cztery poniższe platformy:

eToro – najlepsze miejsce do kupowania Bitcoinów kartą kredytową
Crypto.com – kup Bitcoin kartą kredytową za pomocą przyjaznej dla użytkownika aplikacji
Binance – kupuj Bitcoin i ponad 80 innych kryptowalut za pomocą karty kredytowej
Coinbase – świetne miejsce do kupowania Bitcoinów z kartą kredytową dla początkujących

W poniższych sekcjach porównujemy powyższe giełdy kryptowalut pod względem opłat za karty kredytowe, minimalnych depozytów, bezpieczeństwa i innych.

Jak kupić kryptowalutę – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz USD na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w bardziej szczegółowy sposób. 

Przegląd najlepszych giełd do kupowania Bitcoinów za pomocą karty kredytowej/debetowej

Wiele giełd kryptowalutowych umożliwia obecnie natychmiastowy zakup Bitcoinów za pomocą karty kredytowej – co oznacza, że cały proces inwestycyjny rzadko zajmuje więcej niż pięć minut.

Musisz jednak sprawdzić, jakie opłaty pobiera giełda od płatności kartą kredytową i jaka jest minimalna stawka inwestycji. Należy również ocenić bezpieczeństwo i łatwość obsługi.

Dlatego decydując się na to, gdzie kupić Bitcoina kartą kredytową, rozważ jedną z czterech sprawdzonych giełd, które znajdziesz poniżej.

1. eToro – ogólnie najlepsze miejsce do kupowania Bitcoinów za pomocą karty kredytowej

Jeśli chodzi o opłaty, bezpieczeństwo, łatwość obsługi i minimalne stawki – eToro jest ogólnie najlepszym miejscem do kupowania Bitcoinów za pomocą karty kredytowej. Przede wszystkim otwarcie konta zajmuje tu tylko kilka minut i możesz natychmiast zweryfikować swoją tożsamość, przesyłając kopię dowodu osobistego. Oznacza to, że kupowanie Bitcoinów na eToro jest proste i można to zrobić w ciągu kilku minut.etoro krypto inwestownie

Klienci z Polski mogą następnie wpłacić środki za pomocą karty kredytowej bez żadnych opłat. Dotyczy to również kart debetowych, przelewów bankowych i e-portfeli, takich jak PayPal. Jeśli chodzi o minimalną kwotę rachunku, wystarczy, że wpłacisz 10$, jeśli używasz karty kredytowej na eToro.

Kiedy płatność kartą kredytową zostanie zrealizowana, możesz przystąpić do kupowania Bitcoinów z niskimi opłatami transakcyjnymi. Oprócz Bitcoina możesz też kupować inne kryptowaluty za pomocą karty kredytowej. eToro obsługuje dziesiątki tokenów – w tym między innymi Ethereum, AAVE, Shiba Inu, Dogecoin, Litecoin, EOS, Cardano i Decentraland.

inwestuj krypto placac karta kredytowa

W eToro podoba nam się również to, że obsługuje on frakcyjne zakupy kryptowalut. Dzięki temu, zamiast ryzykować tysiące dolarów, by zainwestować w Bitcoina, wystarczy, że spełnisz wymóg minimalnego zakupu w wysokości 10 dolarów. Podoba nam się także narzędzie copy trading oferowane na stronie eToro, które pozwala na pasywne inwestowanie.

Mówiąc prościej, gdy wybierzesz doświadczonego tradera kryptowalut, który Ci się podoba i zdecydujesz, ile chcesz zainwestować (minimum 200$), wszystkie pozycje, które on wprowadzi, będą odzwierciedlane na Twoim własnym koncie.

Użytkownicy lubią też inteligentne portfele oferowane na stronie eToro, które pozwalają inwestować w koszyk kryptowalut lub akcji za pomocą jednej transakcji.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, eToro oferuje wbudowany portfel kryptowalutowy, który jest zarówno bezpieczny, jak i przyjazny dla użytkownika. Możesz też pobrać portfel eToro na swoje urządzenie mobilne.

eToro jest też silnie regulowane – posiada licencje SEC, ASIC, FCA i CySEC. W związku z tym możesz tu kupować Bitcoiny za pomocą karty kredytowej bez obaw o bezpieczeństwo swoich środków.

2. Crypto.com – kup Bitcoin kartą kredytową za pomocą przyjaznej użytkownikowi aplikacji

Kolejną giełdą, którą warto rozważyć przy podejmowaniu decyzji o tym, gdzie kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej, jest Crypto.com. Ta giełda jest warta rozważenia, jeśli wolisz kupować i sprzedawać kryptowaluty na swoim smartfonie za pomocą aplikacji. Aplikacja Crypto.com jest kompatybilna zarówno z urządzeniami z systemem iOS, jak i Android i jest bardzo przyjazna dla użytkownika.

Po pobraniu aplikacji na swoje urządzenie musisz najpierw zarejestrować konto i przesłać jakiś dokument tożsamości. Następnie możesz od razu kupować Bitcoiny za pomocą karty kredytowej. Będziesz jednak musiał zapłacić opłatę w wysokości 2,99%, jeśli używasz karty kredytowej, więc pamiętaj o tym.

W rzeczywistości, jeśli głównym powodem używania karty kredytowej jest szybkość, możesz zamiast tego rozważyć użycie ACH w aplikacji Crypto.com. Płatności ACH są bowiem nie tylko natychmiastowe, ale i darmowe. Tak czy inaczej, oprócz Bitcoina, Crypto.com oferuje ponad 250 innych kryptowalut.

produkty crypto.com

W związku z tym Crypto.com jest dobrą opcją, jeśli planujesz kupować wiele kryptowalut za pomocą kart kredytowych. Jeśli chodzi o standardowe prowizje handlowe, Crypto.com pobiera 0,40% . Oznacza to, że zapłacisz 4 dolary za każdy 1000 dolarów, którymi handlujesz. Możesz obniżyć prowizję od obrotu w Crypto.com, gdy Twój miesięczny wolumen przekroczy pewne kamienie milowe.

Posiadając CRO, który jest natywnym tokenem platformy Crypto.com, możesz również obniżyć swoje prowizje. Kolejną cechą aplikacji Crypto.com, która nam się podoba, jest możliwość zarabiania odsetek od Bitcoinów. Najwyższa oferowana stopa APY wynosi 6%, ale jest to oparte na 3-miesięcznym okresie blokady i minimalnym wymogu stakowania CRO wynoszącym 40 000 tokenów.

Jeśli wolisz konto z odsetkami od kryptowalut bez okresu blokady i bez angażowania się w staking, wtedy oferowana będzie niższa APY. Niemniej jednak, na tej giełdzie można zarabiać na dziesiątkach kryptowalut. Crypto.com oferuje także pożyczki Bitcoin z LTV do 50%. Wreszcie, Crypto.com oferuje także rynek NFT i przedpłaconą kartę debetową.

Zarejestruj się na crypto.com

3. Binance – kupuj Bitcoin i ponad 80 innych kryptowalut za pomocą karty kredytowej

Główna platforma Binance przyciąga największą ilość dziennych obrotów w branży. Jest ona również domem dla ponad 1000 rynków. Jeśli jednak jesteś Amerykaninem, będziesz musiał korzystać z amerykańskiej wersji Binance, która oferuje w sumie tylko 80 kryptowalut.

Mimo to, ta niezwykle popularna giełda umożliwia zakup Bitcoinów za pomocą karty kredytowej. Zanim będziesz mógł to zrobić, będziesz musiał otworzyć konto i przejść przez stosunkowo szybki proces KYC. Jeśli chodzi o opłaty, Binance obciąży Cię 4,5% za korzystanie z karty kredytowej. Co więcej, zostaniesz również obciążony opłatą za natychmiastowy zakup w wysokości 0,5%.

Oznacza to, że w sumie zapłacisz 5% za zakup Bitcoinów kartą kredytową na tej platformie. Oznacza to opłatę w wysokości 5 dolarów za każde 100 dolarów, które wpłacisz. Z drugiej strony, Binance obsługuje bezprowizyjne wpłaty poprzez ACH i krajowe przelewy bankowe. Chociaż opłaty za kartę kredytową są drogie, Binance oferuje bardzo niskie prowizje.

kup kryptowaluty na binance

Wynosi to zaledwie 0,10% – lub 1 USD za każde 1 000 USD będące przedmiotem obrotu. Ponadto, jeśli osiągniesz pewne kamienie milowe w ciągu miesiąca lub posiadasz tokeny BNB, otrzymasz jeszcze niższe opłaty. Oprócz Bitcoin, strona Binance umożliwia również zakup Ethereum, Shiba Inu, Dogecoin, Cardano i Chainlink za pomocą karty kredytowej.

Po zakupie Bitcoinów za pomocą karty kredytowej w Binance, możesz rozważyć przeniesienie tokenów do aplikacji Trust Wallet. Jest ona wspierana przez Binance i pozwala nie tylko na przechowywanie Bitcoinów, ale także tysięcy innych tokenów cyfrowych. Alternatywnie, możesz po prostu zostawić swoje tokeny Bitcoin w portfelu internetowym Binance.

Korzystając z tej opcji przechowywania, Twoje fundusze będą chronione za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego i wielu innych narzędzi bezpieczeństwa – takich jak wybielanie IP i urządzeń. Ponadto, Binance twierdzi, że zdecydowana większość tokenów klienta jest przechowywana w trybie offline w chłodni. Z drugiej strony, Binance nie jest regulowany przez żadne organy finansowe – należy więc wziąć to pod uwagę przed rejestracją.

Zarejestruj się na Binance

4. Coinbase – świetne miejsce do kupowania Bitcoinów z kartą kredytową / debetową dla początkujących

Coinbase to zaufana giełda kryptowalut, która umożliwia kupowanie Bitcoinów za pomocą karty kredytowej – obok ponad 50 innych walut cyfrowych. Strona internetowa Coinbase jest bardzo prosta w użyciu, a otwarcie konta rzadko zajmuje więcej niż kilka minut. Proces KYC jest również szybki – dokumenty są zazwyczaj zatwierdzane natychmiastowo.

Po założeniu konta, Coinbase pozwala na użycie karty kredytowej do natychmiastowego zakupu Bitcoinów. Jeśli wielkość Twojej inwestycji przekracza 200 USD, zapłacisz opłatę w wysokości 3,99%. Oznacza to, że za każdy zainwestowany 1000 dolarów zapłacisz 39,90 dolarów. Jeśli Twoja inwestycja jest mniejsza niż 200 USD, wówczas obowiązuje jednolita struktura opłat.

Wysokość opłaty zależy od wielkości wpłaty, aczkolwiek będzie Cię ona kosztować więcej niż wspomniane 3,99%. Jeśli chcesz zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych, wpłaty ACH są wykonywane w Coinbase za darmo. Nadal będziesz musiał zapłacić standardową prowizję handlową w wysokości 1,49%, jednak nadal jest to tańsze niż korzystanie z karty kredytowej.

plac karta na coinbase

Niezależnie od metody płatności, z której zdecydujesz się skorzystać, możesz przechowywać swoje tokeny Bitcoin w głównym portfelu internetowym Coinbase. Towarzyszy temu uwierzytelnianie dwuskładnikowe i inne funkcje bezpieczeństwa. Coinbase twierdzi również, że przechowuje 98% tokenów klienta w zimnym magazynie. Możesz również wypłacić swoje tokeny Bitcoin do portfela mobilnego Coinbase.

Ta opcja jest dostępna zarówno dla użytkowników iOS i Android i nie ma żadnych opłat, aby pobrać aplikację. Co więcej, aplikacja portfela Coinbase jest nie-powiernicza, co oznacza, że użytkownik jest odpowiedzialny za utrzymanie kluczy prywatnych w bezpiecznym miejscu. Coinbase nie oferuje jednak kont kryptowalutowych, na których można dokonywać wpłat.

Nie jest to jednak obsługiwane w przypadku Bitcoina. Zamiast tego możesz zarabiać odsetki od stakingu tylko na Ethereum, Cosmos, Tezos, USD Coin i Dai. Wreszcie, jeśli jesteś zupełnie początkujący w świecie Bitcoin i kryptowalut, Coinbase jest domem dla obszernej biblioteki materiałów edukacyjnych i kursów.

Zarejestruj się na Coinbase

Dlaczego warto kupować Bitcoin za pomocą karty debetowej lub kredytowej?

Najlepsze giełdy kryptowalutowe na rynku obsługują wiele różnych metod płatności. Obejmuje to nie tylko karty kredytowe, ale także ACH, krajowe przelewy bankowe, kryptowaluty, a w niektórych przypadkach – Paypal.

W poniższych sekcjach wyjaśniamy, dlaczego możesz zdecydować się na zakup Bitcoin za pomocą karty kredytowej w przeciwieństwie do alternatywnego rodzaju depozytu.

Natychmiastowe zakup Bitcoina

Być może najbardziej oczywistą korzyścią z kupowania Bitcoin za pomocą karty kredytowej jest to, że twoja płatność, w ogromnej większości przypadków, zostanie przetworzona natychmiast. I jako takie, używanie karty kredytowej pozwoli Ci kupić Bitcoin i inne kryptowaluty w najszybszych możliwych ramach czasowych.

Należy jednak pamiętać, że zanim będzie można kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej, trzeba będzie nie tylko zarejestrować konto na danej giełdzie, ale także przejść przez proces KYC.

Niemniej jednak, jak tylko zostaniesz zweryfikowany, możesz przystąpić do użycia karty kredytowej do wpłaty środków, a następnie do zakupu Bitcoin.

Dla porównania, wybranie tradycyjnego przelewu bankowego lub ACH może często zająć od 1 do 3 dni roboczych, zanim środki dotrą na miejsce.

Aplikacja Crypto.com obsługuje natychmiastowe wpłaty ACH, więc warto to również rozważyć.

Świetne rozwiązanie dla początkujących

Jeśli po raz pierwszy chcesz kupić kryptowalutę, będziesz musiał zapłacić za swój zakup w dolarach amerykańskich. Użycie w tym celu karty kredytowej jest zdecydowanie najbardziej przyjaznym sposobem osiągnięcia tego celu.

W rzeczywistości, jeśli korzystasz z przyjaznej dla początkujących giełdy, takiej jak eToro, zostaniesz przeprowadzony przez proces wpłaty kartą kredytową krok po kroku.

Dlatego, nawet jeśli chcesz kupić Bitcoin po raz pierwszy – nie powinieneś napotkać żadnych przeszkód przy użyciu karty kredytowej.

Wymagania dotyczące małych depozytów

Badając, gdzie można kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej, stwierdziliśmy, że najlepsze giełdy w tej dziedzinie umożliwiają korzystanie z tej metody płatności przy niewielkich kwotach depozytu.

Na przykład, jeśli zdecydujesz się na zakup Bitcoin za pomocą karty kredytowej na eToro, minimalny próg depozytu wynosi zaledwie 10 dolarów. Dla porównania, tradycyjne przelewy bankowe często wymagają znacznie wyższego minimalnego depozytu ze względu na opłaty manipulacyjne.

Płatności kartą kredytową bez opłat są teraz możliwe

Inwestorów często odstraszają wysokie opłaty za korzystanie z kart kredytowych, które pobierają giełdy kryptowalut. Zazwyczaj średnia branżowa wynosi 3-5% w przypadku korzystania z karty kredytowej. Nawet przy niższych opłatach oznacza to, że za każde zainwestowane 100 dolarów zapłacisz 3 dolary.

Korzystając z eToro, możesz jednak całkowicie zrezygnować z opłat za wpłaty kartą kredytową. Dzieje się tak dlatego, że giełda obsługuje wpłaty kartą kredytową bez opłat, jeśli płatność dokonywana jest w dolarach amerykańskich.

Idealne rozwiązanie dla użytkowników telefonów komórkowych

Wielu inwestorów w przestrzeni kryptowalut woli kupować i sprzedawać Bitcoin za pomocą aplikacji na smartfony. Jeśli to brzmi jak Ty, to ucieszy Cię wiadomość, że najlepsze aplikacje kryptowalutowe na tym rynku obsługują płatności kartą kredytową.

To sprawia, że handel Bitcoinami w podróży jest bardzo łatwy – bez względu na to, gdzie jesteś. Dla porównania, wpłacanie środków za pomocą ACH lub przelewu bankowego bezpośrednio do aplikacji kryptowalutowej nie jest możliwe – ponieważ musisz przekazać środki na zewnątrz.

Bezpieczeństwo

Korzystanie z karty kredytowej na zaufanej giełdzie  – takim jak opisywany dziś dostawca – jest bardzo bezpieczne. Oczywiście, będziesz musiał wprowadzić dane swojej karty kredytowej bezpośrednio na stronie internetowej giełdy.

Jednak czterech dostawców, których omówiliśmy na tej stronie, stosuje narzędzia szyfrowania podczas przetwarzania płatności kartą kredytową. Oznacza to, że giełda nie będzie miała możliwości wglądu w numery kart kredytowych wprowadzane przez użytkownika.

W związku z tym, używanie karty kredytowej do zakupu Bitcoin jest bardzo bezpieczne – pod warunkiem, że wybrana przez Ciebie platforma jest renomowana.

Łatwe wypłaty

Kolejną zaletą kupowania Bitcoin za pomocą karty kredytowej lub debetowej jest możliwość łatwego wypłacania pieniędzy. W końcu, inwestując w Bitcoin, prawdopodobnie robisz to, aby osiągnąć zyski finansowe.

A jedynym sposobem, w jaki potencjalne zyski mogą być zrealizowane, jest sprzedaż Bitcoin z powrotem za gotówkę.

Gdy już to zrobisz, platformy takie jak eToro i Crypto.com umożliwiają Ci wypłatę dolarów amerykańskich z powrotem na tę samą kartę kredytową, której użyłeś do złożenia depozytu.

Czy można kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej / debetowej bez weryfikacji?

W przeciwieństwie do tego, co mówią inne strony internetowe – nie jest prawnie możliwe kupienie Bitcoin za pomocą karty kredytowej bez dokumentu tożsamości.

Przede wszystkim dlatego, że aby giełdy kryptowalut mogły akceptować tradycyjne metody płatności – takie jak karty kredytowe, ACH lub Paypal – muszą przestrzegać przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

W związku z tym giełda kryptowalut jest prawnie zobowiązana do weryfikacji wszystkich zarejestrowanych klientów, którzy chcą wpłacać i/lub wypłacać środki w dolarach amerykańskich.

Jeśli zdarzy Ci się natknąć na giełdę kryptowalut, która twierdzi, że oferuje anonimowe zakupy Bitcoinów za pomocą karty kredytowej, to albo robi to nielegalnie, albo platforma jest po prostu oszustwem.

Tak czy inaczej, zdecydowanie radzimy kupować Bitcoin za pomocą karty kredytowej tylko na regulowanych i zaufanych giełdach. W ten sposób możesz być pewien, że dane Twojej karty kredytowej są bezpiecznie zaszyfrowane, a Twoje tokeny Bitcoin pozostają bezpieczne przez cały czas.

Co więcej, należy zauważyć, że najlepsze giełdy kryptowalutowe na tym rynku – takie jak eToro i Crypto.com – mają zautomatyzowane procesy KYC.

Oznacza to, że gdy tylko prześlesz swój dowód tożsamości, platforma powinna być w stanie natychmiast zweryfikować ten dokument. Oznacza to również, że nie musisz już czekać kilku dni roboczych, aby giełda ręcznie zweryfikowała Twoje konto.

Jak kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej na eToro – Przewodnik

Jeśli szukasz wskazówek, jak kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej – czytaj dalej.

W tym rozdziale wyjaśnimy ten proces krok po kroku za pomocą eToro, które umożliwia wpłacanie dolarów amerykańskich za pomocą karty kredytowej bez opłat.

Co więcej, otwarcie konta zajmuje mniej niż pięć minut, a na początek wystarczy wpłacić 10 USD.

Krok 1: Otwórz konto na eToro

Aby rozpocząć proces inwestowania w Bitcoin, musisz najpierw zarejestrować się na eToro. Możesz to zrobić klikając „Dołącz teraz” na stronie głównej i wypełniając formularz rejestracyjny, który się pojawi.

Otwórz konto eToro

Niektóre z danych osobowych, które należy podać, to imię i nazwisko, status zamieszkania, adres, data urodzenia. Należy również wprowadzić i zweryfikować numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail.

Krok 3: Wpłata środków za pomocą karty kredytowej

Następnym krokiem jest wpłata dolarów amerykańskich za pomocą karty kredytowej. eToro obsługuje karty Visa, MasterCard i Maestro. Najpierw wpisz kwotę, którą chcesz wpłacić. Minimalna kwota na eToro wynosi 10 USD.

plać karta na etoro

Następnie, po wybraniu karty kredytowej z listy obsługiwanych metod płatności, zostaniesz poproszony o bezpieczne wprowadzenie

  • 16-cyfrowy numer karty
  • Data ważności
  • numer CVV.

Po potwierdzeniu wpłaty środki zostaną natychmiast dodane do Twojego konta eToro.

Krok 4: Wyszukaj Bitcoin w wyszukiwarce strony

Teraz, gdy masz już środki na swoim koncie eToro, możesz przystąpić do kupowania Bitcoinów. Po pierwsze, wpisz „Bitcoin” w pasku wyszukiwania na górze strony.

kup Bitcoin za pomocą karty kredytowej na eToro

kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej

Gdy pojawi się Bitcoin, kliknij na przycisk „Kup”.

Podsumowanie

Niniejszy przewodnik dla początkujących wyjaśnił, gdzie można błyskawicznie kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej. Oprócz przeglądu pięciu najlepszych giełd Bitcoin w tej przestrzeni, przeprowadziliśmy Cię również przez proces inwestycyjny na platformie eToro o niskich opłatach.

Wybierając eToro, możesz wpłacić dolary amerykańskie za pomocą karty kredytowej bez ponoszenia żadnych opłat transakcyjnych. Co więcej, wystarczy wpłacić kartą kredytową tylko 10 USD – eToro jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób o ograniczonym budżecie.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.