Avada Accountant Demo
Avada Accountant Logo Retina
Gdzie i jak kupić kryptowalute Tether USDT w aktualnej cenie!2023-04-11T21:34:46+02:00

tether Tether (USDT)

$0.999
-0.13% (24H)
Obserwuj
Kapitalizacja RynkowaWolumenPodaż Obiegowa
$83.11 B $23.98 B83.13 B USDT

Gdzie kupić Tether. Dowiedz się wszystkich informacji jak szybko i bezpiecznie kupić USDT. Tutaj dowiesz się jak inwestować Tether. Wyjaśniamy i przedstawiamy możliwości handlu.

Czym jest Tether

USDT to stablecoin, który celuje w stabilizację na poziomie 1 dolara. Ten stablecoin został pierwotnie wprowadzony w 2015 roku przez Tether, firmę, która dzieli wielu wysokich rangą przedstawicieli z główną giełdą kryptowalutową Bitfinex.

Kluczowe cechy USDT:

Wprowadzony na rynek w 2015 r.
Zaprojektowany do handlu tak blisko 1 USD, jak to tylko możliwe
Największy stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej i wolumenu obrotów
Dostępny na wielu platformach blockchain

USDT zazwyczaj notowany bardzo blisko swojego celu w wysokości 1 USD, ponieważ tokeny mogą być wymieniane na USD na zasadzie 1:1 za pośrednictwem ich emitenta, Tether. Minimalna kwota USDT, którą można wymienić bezpośrednio za pośrednictwem Tether, wynosi 100 000 tokenów (100 000 USD), co oznacza, że codzienny inwestor kryptowalutowy będzie musiał w końcu zamienić swoje USDT na inną kryptowalutę lub skorzystać z giełdy, która wymienia USDT na walutę fiat. Pary USDT/fiat są obecnie dość rzadkie do znalezienia, ale istnieją - Kraken jest przykładem giełdy, w której USDT można konwertować na USD i odwrotnie (od lutego 2020 r.).

Model ten generalnie okazał się sukcesem - USDT jest notowany na wielu giełdach kryptowalutowych i stał się jednym z najczęściej handlowanych aktywów kryptowalutowych na świecie, ponieważ handlowcy cenią sobie możliwość szybkiego przełączania się między zmiennymi kryptowalutami a bardziej stabilnym aktywem. Większość obrotu USDT odbywa się w stosunku do "tradycyjnych" kryptowalut, takich jak Bitcoin.

USDT został początkowo uruchomiony za pośrednictwem Omni Protocol, rozwiązania, które umożliwia tworzenie niestandardowych tokenów, które wykorzystują bezpieczeństwo blockchainu Bitcoin. Oparte na Omni tokeny USDT są nadal w obiegu, ale od tego czasu tokeny USDT zostały również wyemitowane na Ethereum, EOS, TRON, Algorand i Liquid Network.

Przejrzystość Tether została wielokrotnie zakwestionowana w społeczności kryptokurrency, co otworzyło drzwi dla alternatywnych stablecoinów, takich jak USD Coin, Paxos Standard Token, True USD i Dai, aby wejść na rynek. Pomimo swojego kontrowersyjnego statusu, konkurenci do tej pory nie byli w stanie rzucić prawdziwego wyzwania Tetherowi, a USDT pozostaje zdecydowanie największym stablecoinem zarówno pod względem kapitalizacji rynkowej, jak i wolumenu obrotu.

Co to jest Tether (USDT)?

Tether (USDT) to stablecoin, który zyskał dużą uwagę i zastosowanie od wczesnych lat rynku kryptowalut. USDT jest używany zarówno przez zwykłych inwestorów detalicznych, jak i przez duże instytucje, i jest często przedstawiany jako atrakcyjna alternatywa dla zmienności Bitcoina i innych standardowych tokenów.

Podobnie jak Bitcoin, USDT jest oparty na technologii blockchain i można go uzyskać za pośrednictwem platform wymiany kryptowalut. W przeciwieństwie do Bitcoina, USDT na stałe jest powiązany z wartością 1 USD.

Czym są Stablecoins?

Jak sama nazwa wskazuje, Stablecoins są stabilnymi źródłami wartości w formie tokenów kryptowalutowych. USDT jest przykładem Stablecoin, ale istnieje wiele podobnych produktów. Stablecoiny mogą być powiązane z wartością dowolnych aktywów zewnętrznych, nie tylko krajowych walut fiat.

Stablecoiny mogą być powiązane z walutami fiat, cenami metali szlachetnych, takich jak złoto, a nawet z wartością innych kryptowalut. Podczas gdy niektóre Stablecoins są wyceniane bezpośrednio na podstawie wartości innych aktywów, istnieją również tokeny znane jako algorytmiczne Stablecoins, które utrzymują stałe ceny poprzez niszczenie istniejących zasobów tokenów lub generowanie nowych.

USDT jest najczęściej używanym stablecoinem na rynku, a wiele wersji USDT ma łączną wartość liczoną w dziesiątkach miliardów dolarów amerykańskich. Jest on używany jako alternatywa dla niestabilnych walut narodowych, a także jest przydatny do oszczędzania pieniędzy.

Jak działa USDT?

USDT jest zbudowany na tej samej technologii, co niektóre z najbardziej popularnych kryptowalut. Pierwotnie USDT był emitowany na Omni, który jest rozwiązaniem drugiej warstwy na szczycie blockchainu Bitcoin. Teraz tokeny USDT są również emitowane na platformach Ethereum, Algorand, EOS, Tron, OMG i SLP. W rezultacie USDT jest dostępny w wielu formach za pośrednictwem wielu protokołów, co pozwala na jego wymianę za pośrednictwem większej liczby platform w szybszym tempie.

Wartość USDT jest wspierana przez rezerwy utrzymywane przez Tether, firmę, która emituje tokeny USDT. Tether pozwala posiadaczom USDT wymienić swoje tokeny bezpośrednio na dolary amerykańskie. Jednak proces bezpośredniego wykupu jest zarezerwowany tylko dla tych, którzy posiadają bardzo duże ilości USDT.

Jak jest wykorzystywany USDT?

Najbardziej oczywistym zastosowaniem Tether jest przechowywanie równoważnej wartości waluty fiat w portfelu kryptowalutowym. To skutecznie przekształca portfel kryptowalutowy w cyfrowe konto oszczędnościowe dla waluty fiat, co jest szczególnie popularne w krajach o niestabilnych walutach narodowych. W tym celu można łatwo zamienić najpopularniejsze kryptowaluty na USDT.

Innym popularnym zastosowaniem USDT jest ułatwienie płatności dla firm i wydatków na płace. Platforma handlu internetowego może akceptować USDT jako płatność i wymieniać USDT bezpośrednio na USD lub inne popularne waluty krajowe.

Firmy mogą łatwo płacić swoim pracownikom na całym świecie w USDT i zagwarantować, że ich wypłata będzie miała równoważną wartość w USD. Podobnie, osoby prywatne mogą wysyłać USDT przez Internet, aby bezpiecznie przesyłać pieniądze między krajami bez ponoszenia dużych opłat w tradycyjnych instytucjach finansowych.

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań USDT jest ochrona inwestycji kryptowalutowych przed zmiennością. Kryptowaluty są obecnie jednym z najbardziej zmiennych rynków na świecie, a wartość Twojej inwestycji w kryptowaluty może się drastycznie zmienić w ciągu zaledwie jednego dnia. Z tego powodu inwestorzy mogą zamieniać swoje tokeny na USDT, aby chronić swoje udziały przed zmiennością.

Dlaczego USDT jest wartościowy?

Główną wartością Tethera jest to, że jest on cyfrowym odpowiednikiem krajowych walut fiat. W tym celu przyciągnął uwagę inwestorów indywidualnych i dużych instytucji finansowych. Jego użycie może zakłócić i zastąpić typowe funkcje tradycyjnych instytucji finansowych, takie jak konta oszczędnościowe, wymiana walut i płatności międzynarodowe.

Kto może korzystać z USDT?

Każdy, kto ma dostęp do portfela kryptowalutowego, może kupować, posiadać i wymieniać USDT. Zakup kryptowaluty stał się coraz bardziej dostępny dla każdego, kto ma dostęp do Internetu, a popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, można łatwo wymienić na tokeny USDT.

Jeśli chodzi o firmy, istnieje wiele platform płatniczych, które umożliwiają klientom zakup produktów za pomocą tokenów Tether i innych kryptowalut. Dodatkowo, płacenie pracownikom w USDT jest tak proste, jak wysłanie tokena na adres kryptowalutowy pracownika.

W jaki sposób Tether jest wykorzystywany do ochrony przed zmiennością rynku?

Bitcoin i rynek kryptowalut jako całość jest wysoce zmienny. Jest on w dużym stopniu nieuregulowany, otwarty 24/7 i bardzo podatny na manipulacje cenowe. Nie jest niczym niezwykłym widzieć ekstremalne wahania cen w ciągu kilku minut i bardzo trudno jest analizować wzorce rynku.

Z tego powodu, kryptowaluty są ogólnie postrzegane jako bardzo ryzykowna inwestycja. Dodatkowo, wiele krajowych walut fiat jest przedmiotem manipulacji cenowych i gwałtownych zmian cen. Z tego powodu, waluty o wysokiej płynności, takie jak dolar amerykański i euro, są postrzegane jako stabilne inwestycje rezerwowe. Kraje o wysokim wskaźniku inflacji będą inwestować w te waluty rezerwowe, aby chronić wartość swojego bogactwa, a atrakcyjność Tether jest podobna do tej idei.

Jeśli chciałbyś dokonywać transakcji za pośrednictwem blockchain, ale nie chcesz, aby twoje aktywa były powiązane z wysoce zmiennym i nieprzewidywalnym rynkiem, USDT prezentuje atrakcyjną opcję. Potencjalnie, USDT może być również używany jako stabilny magazyn wartości dla mieszkańców krajów, w których inflacja i manipulacje walutowe są poważnym problemem.

Posiadanie stablecoinów przez długi okres czasu wiąże się jednak z dość znacznym ryzykiem - mianowicie, trzeba ufać, że emitent stablecoina pozostanie na rynku przez długi czas i będzie prowadził swoją działalność w sposób uczciwy.

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest wskazane, aby używać stablecoinów do przechowywania aktywów przez dłuższy okres czasu.

Czy USDT jest dobrą inwestycją?

Użytecznością Tether i innych Stablecoinów jest bezpieczeństwo i stabilność. Nie jest to sposób, aby spróbować wykorzystać gwałtowne spadki i zyski z typowego rynku kryptowalut, jest to sposób na utrzymanie pieniędzy na stabilnej wartości. Dlatego też stablecoiny takie jak USDT nie powinny być postrzegane jako inwestycje.

Czy USDT jest legalny?

Tak, ale istnieje rosnący trend pełnego zakazu kryptowalut w krajach drugiego i trzeciego świata. Kraje te postrzegają kryptowaluty jako branżę, która grozi zabraniem pieniędzy z banków narodowych i wpływów podatkowych. Ponieważ każdy może kupić i sprzedać kryptowalutę bardzo łatwo, bez potrzeby korzystania z tradycyjnych instytucji finansowych i wymiany walut, niektóre kraje całkowicie zakazały kryptowalut.

Kraje pierwszego świata nałożyły pewne regulacje na kryptowaluty, aby chronić konsumentów przed oszustwami i chronić interesy wiodących światowych instytucji finansowych. Kraje te zezwalają na zakup kryptowalut, w tym Tether, ale zaangażowane firmy muszą przestrzegać regionalnych przepisów finansowych. Jeśli to czytasz, prawdopodobnie USDT jest legalny do zakupu, posiadania i wymiany. Najlepiej jednak zapoznać się z lokalnymi przepisami finansowymi przed dokonaniem jakiejkolwiek nowej inwestycji.

Kryptowaluty to branża, która przyciąga kontrowersje. Stała się ona zagrożeniem dla tradycyjnych instytucji finansowych i władzy, ale przyciągnęła również nieuczciwych aktorów. Ważne jest, aby dokładnie zbadać każdą inwestycję finansową przed dokonaniem zakupu.

Kto posiada najwięcej USDT Tether?

Trudno jest ustalić tożsamość osób, które konkretnie posiadają największą część tokena kryptowaluty, ale publiczne księgi bloków pozwalają nam dowiedzieć się, pod jakimi adresami znajduje się najwięcej tokenów. Można bezpiecznie założyć, że założyciele tokena i powiązane strony prawdopodobnie posiadają największe konta pod tymi adresami.

Na dzień dzisiejszy pięć największych adresów USDT posiada odpowiednio 4,8 miliarda dolarów, 1,6 miliarda dolarów, 646 milionów dolarów, 640 milionów dolarów i 601 milionów dolarów. Nie jest jasne, czy adresy te są w posiadaniu wielu osób, czy też pojedynczych osób.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych finansów, często bardzo trudno jest odkryć, ile dokładnie pieniędzy należy do każdej osoby. Jednak kryptowaluty są zazwyczaj oparte na sieci blockchain z publiczną księgą każdej transakcji i salda adresów. Dzięki temu każdy może sprawdzić status swoich transakcji i obliczyć istotne wskaźniki gospodarki tokena.

Co sprawia, że USDT jest wyjątkowy?

USDT jest wyjątkowy wśród innych tokenów opartych na blockchainie, ponieważ jest powiązany z wartością USD. Podczas gdy kryptowaluty takie jak Bitcoin i Ethereum mają na celu zapewnienie elektronicznego systemu pieniężnego alternatywnego dla krajowych walut fiat i tradycyjnych instytucji finansowych, USDT daje użytkownikom sposób na cieszenie się względną stabilnością waluty krajowej, a jednocześnie możliwość dokonywania transakcji na blockchainie.

USDT i inne Stablecoins zapewniły pomost między nowym światem finansów kryptowalutowych a starym światem tradycyjnych finansów. Przyciągnął on swoją część dużych sponsorów finansowych i kontrowersyjnych skandali, ale pozostaje głównym

Czym jest Tether?2023-03-08T23:57:44+01:00

Tether (USDT) to stabilna kryptowaluta, która jest zaprojektowana w celu śledzenia wartości dolara amerykańskiego. Jest to popularny sposób przesyłania środków między giełdami kryptowalut i inwestorami.

Jak działa Tether?2023-03-08T23:58:20+01:00

Tether jest oparty na technologii blockchain i działa poprzez łączenie tokenów USDT z dolarami amerykańskimi przechowywanymi w bankach. Każdy token USDT jest tworzony, gdy dolary są wpłacane na konto bankowe Tether, a następnie tokeny te są dystrybuowane do użytkowników.

 

Czy warto inwestować w Tether?2023-03-08T23:58:53+01:00

Inwestycja w Tether jest zwykle bardziej stabilna niż inwestycja w typowe kryptowaluty, ponieważ jego wartość jest ściśle powiązana z dolarem amerykańskim. Jednak nie należy traktować Tether jako długoterminowej inwestycji, ponieważ jego wartość może ulec zmianie wraz z fluktuacjami rynkowymi.

Jakie są koszty transakcji w Tether?2023-03-08T23:59:21+01:00

Koszty transakcji w Tether są zwykle niskie w porównaniu z tradycyjnymi metodami przesyłania pieniędzy, takimi jak banki. Jednak koszty mogą się różnić w zależności od wybranej giełdy kryptowalut.

Jakie są najpopularniejsze giełdy kryptowalut, na których można handlować Tether?2023-03-08T23:59:54+01:00

Najpopularniejsze giełdy kryptowalut, na których można handlować Tether, to m.in. Binance, Huobi, Bitfinex, OKEx, BitMax i CoinEx.

Czy Tether jest bezpieczny?2023-03-09T00:00:21+01:00

Tether jest stosunkowo bezpieczny, ponieważ jest oparty na technologii blockchain i jest trzymany na kontach bankowych. Jednak w przeszłości pojawiały się wątpliwości dotyczące stabilności i przejrzystości Tether.

Czy warto trzymać Tether na giełdzie?2023-03-09T00:00:55+01:00

Trzymanie Tether na giełdzie może być wygodne, ale zwykle nie jest zalecane, ponieważ ryzyko utraty środków zwiększa się w przypadku awarii giełdy lub kradzieży.

Jakie są alternatywy dla Tether?2023-03-09T00:01:23+01:00

Alternatywy dla Tether to m.in. USD Coin (USDC), TrueUSD (TUSD) i Paxos Standard Token (PAX).

Jakie są zastosowania Tether?2023-03-09T00:01:49+01:00

Tether jest zwykle używany jako środek przekazu wartości między giełdami kryptowalut i inwestorami. Może również służyć jako sposób na przechowywanie wartości w okresach niestabilności rynkowej.

Data Cena Wolumen Kapitalizacja Rynkowa
Ładowanie komentarzy na facebooku