solana Solana (SOL)

zł768.32
-5.07% (24H)
Obserwuj
Kapitalizacja RynkowaWolumenPodaż Obiegowa
zł232.57 Bzł13.45 B305.77 M SOL

Solana Aktualna cena zł768.32 z kapitalizacja rynkowa zł232.57 B. Cena -5.07% ⬇ w ostatnich 24 godzinach.

Czym jest Solana (SOL)?

Solana jest zdecentralizowanym blockchainem, który wspiera inteligentne kontrakty. Oznacza to, że możliwe jest tworzenie zdecentralizowanych aplikacji na ich platformie, a także nowych tokenów kryptowalutowych. Platforma Solana ma również swój własny natywny zasób o nazwie SOL.

Innowacyjny blockchain Solana jest jednym z najszybszych blockchainów w świecie kryptowalut, będąc w stanie obsłużyć ponad 50 000 transakcji na sekundę. Projekt został założony w 2017 roku przez Anatoly'ego Yakovenko, inżyniera oprogramowania.

W jaki sposób działa Solana?

Solana działa poprzez mechanizm konsensusu Proof-of-Stake. Mianowicie, komponent Proof-of-History (PoH) w ramach mechanizmu jest tym, co pozwala blockchainowi osiągnąć jedną z najwyższych prędkości transakcji w przestrzeni kryptowalutowej. PoH zasadniczo tworzy zdecentralizowany zegar w systemie, który może dodawać znaczniki czasu do wszystkich transakcji. Dzięki temu Solana może zapewnić, że wiele bloków nie jest tworzonych w tym samym czasie.

Platforma Solana ma również inne podejście, jeśli chodzi o węzły walidacyjne. W przeciwieństwie do innych platform, nie wymagają minimalnej stawki tokenów SOL, aby być węzłem walidatora. Ponadto, wszyscy walidatorzy są odpowiedzialni za każdą rolę w blockchainie.

Odbywa się to poprzez przyznanie każdemu węzłowi walidatora kolejki do bycia liderem, który będzie produkował bloki transakcyjne. Im więcej SOL tokenów walidator postawił na szali, tym większa szansa, że zostanie wybrany. Ten walidator pozostaje liderem do czasu utworzenia 4 bloków transakcyjnych, a następnie są one zmieniane.

System ten sprawia, że trudno jest przeprowadzić atak na sieć. Ponadto, węzły, które nie przestrzegają zasad platformy, będą miały zmniejszone stawki.

Jak korzystać z Solany (SOL)?

Aby korzystać z Solany, musisz najpierw skonfigurować portfel, który obsługuje SOL. Możesz znaleźć pełną listę portfeli SOL na oficjalnej stronie Solana. Jeśli jesteś zainteresowany budowaniem na Solanie, możesz również znaleźć oficjalną dokumentację na stronie.

Solana pozwala na korzystanie z aplikacji takich jak zdecentralizowane giełdy lub tworzenie własnych tokenów na blockchainie Solana.

Co sprawia, że Solana jest wyjątkowa?

Główną rzeczą, która sprawia, że Solana jest wyjątkowa, jest szybkość ich blockchaina i sposób, w jaki to osiągnęli. Transakcje w sieci Solana są jednymi z najszybszych w branży, zwłaszcza dla warstwy 1. Oznacza to, że Solana nie wymaga pomocy ze strony rozwiązań warstwy 2, aby osiągnąć wystarczającą skalowalność.

Solana osiąga to przede wszystkim dzięki swojemu komponentowi Proof-of-History. Komponent ten jest zintegrowany z mechanizmem Proof-of-Stake i pozwala na znakowanie czasowe wszystkich transakcji.

Dlaczego SOL jest cenny?

Tokeny SOL są cenne z kilku powodów. Jednym z nich jest to, że są one używane do płacenia za opłaty transakcyjne w sieci Solana.

Są one również potrzebne, aby stać się węzłem walidacyjnym w sieci Solana. Aby stać się walidatorem, posiadacze muszą postawić swoje tokeny SOL i nie ma minimalnych wymagań dotyczących stakingu.

Mogą być również wykorzystywane jako aktywa handlowe. SOL tokeny są notowane na wielu giełdach i mogą być używane do handlu z innymi kryptowalutami.

Czy SOL Solana to dobra inwestycja?

Solana jest postrzegana przez wielu analityków jako bardzo atrakcyjna inwestycja. Wynika to głównie z innowacji technologicznych, które wnosi do stołu, a także z imponującej skalowalności Solana blockchain. Oczywiście, w świecie kryptowalut nic nigdy nie jest pewne, a ceny mogą się znacznie zmienić w krótkim czasie. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w SOL, upewnij się, że inwestujesz tylko kwotę pieniędzy, którą jesteś gotowy stracić.

W jaki sposób można uzyskać tokeny SOL?

Tokeny SOL są dostępne do nabycia na wielu różnych giełdach. Niewiele z nich oferuje możliwość zakupu ich za pomocą walut fiat, więc najlepiej byłoby najpierw zdobyć trochę Bitcoin lub Ethereum.

Jaka jest aktualna cena tokenów SOL?

W dniu 12 października 2021 r. cena 1 tokena SOL wynosi 567.14 PLN.

Ile SOL tokenów pozostało?

Obecnie na rynku znajduje się 299,77M tokenów SOL, przy czym maksymalna podaż SOL wynosi 500,00M tokenów.

Czy Solana jest bezpieczna?

Solana jest ogólnie uważana za bezpieczną w użyciu przez społeczność kryptowalutową. Ich system walidatorów zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ liderzy walidatorów są przełączani po każdych 4 blokach transakcji, czyli w czasie krótszym niż 2 sekundy. To sprawia, że trudno jest jakiemukolwiek walidatorowi lub grupie zaatakować sieć. Oczywiście żadna platforma kryptowalutowa nigdy nie jest całkowicie bezpieczna, więc zalecamy samodzielne zbadanie tego tematu, jeśli zdecydujesz się dołączyć do ich sieci.

Czy Solana jest legalna?

Wiele krajów powoli akceptuje używanie kryptowalut w swoich systemach, ale status prawny nadal różni się w zależności od kraju i regionu.

Gdzie możesz przechowywać tokeny SOL?

Możesz przechowywać tokeny SOL w wielowalutowych portfelach kryptowalutowych, które je obsługują, na przykład Atomic i Trust Wallet. Jeśli chcesz mieć dedykowany portfel Solana, możesz sprawdzić Solflare, portfel stworzony przez społeczność Solana. Jeśli jednak szukasz najbezpieczniejszego miejsca do przechowywania SOL, najlepszym wyborem będzie prawdopodobnie portfel offline, taki jak Ledger Nano S.

Jak możesz wypłacić tokeny SOL?

Wiele giełd umieściło tokeny SOL na swoich platformach, ale nie wiele z nich oferuje możliwość bezpośredniej wymiany na waluty fiat. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wymiana tokenów SOL na Bitcoin lub Ethereum, a następnie wymiana tychże na waluty fiat.

Czy opłaty transakcyjne Solany są wysokie?

Solana ma jedne z najniższych opłat transakcyjnych w świecie kryptowalut. Opłaty mogą być tak niskie, jak 0,00001$ za transakcję.

 


Loading Data
Please wait, we are loading chart data
DateCenaWolumenKapitalizacja Rynkowa

A Custom Twitter Feed plugin is required to make this section working!

Loading facebook comment(s)
Top 10 Kryptowaluty (USD,EUR,PLN)
bitcoin Bitcoin
zł198,463.64
ethereum Ethereum
zł16,855.71
binancecoin Binance Coin
zł2,256.27
tether Tether
zł4.10
solana Solana
zł768.32
cardano Cardano
zł5.49
usd-coin USD Coin
zł4.06
ripple XRP
zł3.26
polkadot Polkadot
zł113.10
terra-luna Terra
zł281.55
  • USD
  • EUR
  • PLN