Coinbase ma dzisiaj ponad 40 milionów użytkowników. Wszystko dzięki temu, że platforma cieszy się dużym zaufaniem i wiarygodnością.

Jeśli chcesz kupować kryptowaluty za pieniądze fiducjarne (PLN,USD, EUR itp.), Coinbase może być idealną giełdą dla Ciebie.

W tej recenzji omówimy podstawowe funkcje giełdy, czym jest platforma, jak działa, jakie są zalety i wady oraz czy jest odpowiednia dla Ciebie.

Zanim skończysz czytać tę recenzję, będziesz dobrze rozumieć Coinbase i to, co oferuje. Co ważniejsze, będziesz mógł zdecydować, czy ta platforma jest dla Ciebie odpowiednią giełdą!

Więc zaczynajmy!

Co nam się podoba:

+ Znana platforma ,akceptowalne fiaty
+ Bardzo prosta w użyciu
+ Akceptuje tylko najbardziej godne zaufania kryptowaluty

Rzeczy, które nam się nie podobały:

Niektóre mniej znane kryptowaluty nie są obsługiwane

 

Sprawdź

Rzeczy na plus

Akceptowalne fiaty
Bardzo prosta i zarazem bezpieczna w użyciu
Weryfikacja dwuskładnikowa na wszystkich kontach
Akceptuje tylko najbardziej godne zaufania kryptowaluty

Rzeczy na minus

Niedostępna we wszystkich krajach

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

Co nam się podoba:

+ Znana platforma ,akceptowalne fiaty
+ Bardzo prosta w użyciu
+ Akceptuje tylko najbardziej godne zaufania kryptowaluty

Rzeczy, które nam się nie podobały:

Niektóre mniej znane kryptowaluty nie są obsługiwane

 

Sprawdź

Coinbase to giełda walut cyfrowych, na której można kupować i handlować Bitcoinem oraz kilkoma innymi kryptowalutami. Różni się od tradycyjnych giełd kryptowalut, ponieważ umożliwia kupowanie kryptowalut za pomocą walut fiducjarnych.

Coinbase jest uważana za jedną z największych giełd kryptowalutowych na świecie!

Platforma posiada aktywa o wartości ponad 100 miliardów dolarów, a ponad 150 miliardów dolarów w kryptowalutach zostało sprzedanych za pomocą ich platformy od czasu jej założenia w San Francisco w Kalifornii w 2012 roku.

Coinbase ma w rzeczywistości dwa podstawowe produkty: giełdę brokerską i profesjonalną platformę handlową o nazwie GDAX. Jednak oba narzędzia mogą być używane niezależnie od siebie.

Coinbase to giełda, ale ma też wbudowany portfel.

Możesz więc przetrzymywać swoje krypto na platformie Coinbase, jeśli chcesz. Nie jest to jednak zalecane. Zdecydowanie radzilibyśmy przenieść swoje krypto z Coinbase po zakupie, ponieważ portfele giełdowe są najmniej bezpiecznymi rodzajami portfeli.

Zamiast tego wybierz portfel sprzętowy — to najbezpieczniejszy rodzaj portfeli kryptowalutowych!

Czy Coinbase jest legalne?

Na rynku jest wiele giełd, które nie są tak godne zaufania i bezpieczne, jak się opisują, co jest jednym z powodów, dla których piszemy tę recenzję Coinbase – aby pokazać między innymi, jak sprawdzony jest Coinbase.

Czy więc Coinbase jest legalne? Cóż, prawda jest taka, że ​​Coinbase jest prawdopodobnie tak legalne, jak to tylko możliwe.

Tylko do działania w 30 stanach USA ma ponad 40 różnych licencji i pozwoleń. Dzięki temu masz gwarancję, że ich praktyki są legalne i że uczciwie obchodzą się z Twoimi pieniędzmi.

Jeśli czytasz tę recenzję Coinbase, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, czy możesz korzystać z tej giełdy w twoim kraju.

Coinbase może być używany w wielu krajach do przeprowadzania transakcji, takich jak wysyłanie, otrzymywanie lub przechowywanie środków. Jednak dawniej funkcje kupna i sprzedaży platformy były dostępne tylko w 32 rozwiniętych krajach na całym świecie. To już jednak przeszłość, bo dziś Coinbase jest dostępne w ponad 100 państwach.

Cechy Coinbase

Przeanalizujmy niektóre z głównych cech omawianej giełdy kryptowalut.

Oferuje tylko bezpieczne i sprawdzone kryptowaluty

Coinbase jest często używany jako punkt wejścia na rynek krypto. Za jego pośrednictwem możesz kupić Bitcoina, Litecoina, Ether i Bitcoin Cash. To oczywiście nie wszystkie waluty, które możesz kupić na platformie. Choć przez lata właśnie tylko powyższa czwórka była dostępna dla klientów, dziś Coinbase oferuje ponad 70 różnych monet cyfrowych.

To kolejny powód, dla którego Coinbase jest uważany za zaufaną i bezpieczną platformę.

Łatwy w użyciu interfejs

Coinbase ma naprawdę łatwy w użyciu interfejs, który czyni go doskonałym narzędziem dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z kryptowalutami. Jego przejrzysta konstrukcja ułatwia nawigację, a potrzebne narzędzia są na wyciągnięcie ręki.

Akceptuje fiaty

W przeciwieństwie do tradycyjnych giełd kryptowalut Coinbase akceptuje różne fiaty w zamian za oferowane przez siebie waluty cyfrowe. Akceptowane waluty to EUR, GBP i USD oraz lokalne waluty tam, gdzie giełda jest dostępna.

Co więcej, Coinbase oferuje również szeroki wybór metod płatności, aby pomóc swoim klientom wpłacić pieniądze fiducjarne na platformie w celu zakupu kryptowalut. Należą do nich przelew bankowy, karty debetowe/kredytowe, PayPal, a nawet przelewy SEPA dla obywateli Europy.

Natychmiastowa wymiana

Dla tych, którzy chcieliby wysyłać środki w Bitcoinie, ale woleliby  dokonywać transakcji za pomocą fiatów, Coinbase ma funkcję o nazwie „Natychmiastowa wymiana”. Zamiast używać fiat do kupowania bitcoinów, a następnie wysyłania ich do odbiorcy, możesz użyć tej funkcji, aby proces był jednorazowym, natychmiastowym działaniem.

Po prostu płacisz fiatami, a płatność zostanie zamieniona na Bitcoiny.

Nie ma żadnych dodatkowych opłat za tę usługę i to kolejna zaleta giełdy Coinbase!

Coinbase card

Jeśli chcesz płacić Bitcoinem ze swojego portfela Coinbase, możesz to łatwo zrobić za pomocą karty. Karta płatnicza Coinbase to w rzeczywistości karta debetowa Visa, która umożliwia użytkownikom wydawanie bitcoinów ze swojego giełdowego portfela.

Działa tak samo, jak każda inna karta Visa. Kiedy dokonujesz transakcji za pomocą karty, kwota ta przeliczona na BTC zostanie pobrana z Twojego portfela online. Niestety, karta nie jest jeszcze dostępna we wszystkich krajach, w których Coinbase działa.

GDAX upgrade za darmo

Jeśli często sprzedajesz kryptowaluty i jesteś zainteresowany handlem, możesz łatwo przenieść się na siostrzaną platformę Coinbase o nazwie GDAX (dzisiaj częściej znana jako Coinbase Pro).

Dzięki Coinbase Pro możesz tradować pomiędzy kryptowalutami. W rzeczywistości na GDAX dostaniesz większy wybór krypto do handlu.

Jednak polityka Coinbase dotycząca papierów wartościowych i akcji nadal obowiązuje. GDAX zajmuje się tylko monetami uważanymi za waluty wirtualne.

Twoje pieniądze są bezpieczne

Chociaż żadna giełda online nie jest w 100% bezpieczna, Coinbase ma jeden z najbezpieczniejszych portfeli internetowych, z których możesz korzystać.

Coinbase przechowuje prawie 99% swoich aktywów offline (cold wallet), do których nie można uzyskać dostępu — tam nie można ich zhakować!

Tylko 1% aktywów platformy jest dostępnych online (hot wallet) i są one ubezpieczone na wypadek jakichkolwiek strat. W ten sposób, jeśli kiedykolwiek twoje pieniądze zostaną skradzione z Coinbase, odzyskasz je.

Całkiem fajnie, prawda?

Czy Coinbase jest bezpieczne?

Coinbase jest jedną z zaledwie 4 giełd, które posiadają licencję w Nowym Jorku w ramach pilotażowego programu BitLicense. W związku z tym platforma przestrzega ścisłych zasad KYC (Know Your Customer) i jest podporządkowana przepisom i regulacjom z tym związanym.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Coinbase ma ponad 40 licencji na działalność tylko w samych Stanach Zjednoczonych i jest licencjonowane do legalnego działania w pozostałych ponad 100 krajach, w których giełda jest dostępna.

Co więcej, Coinbase utrzymuje swoje aktywa ubezpieczone, więc technicznie nie możesz stracić żadnych pieniędzy przez hakowanie, lub kradzież!

Inną rzeczą, która sprawia, że ​​Coinbase jest tak bezpieczny w użyciu, jest fakt, że nie można z niego korzystać anonimowo. Ze względu na zasady KYC użytkownicy muszą przesłać wydany przez rząd dokument tożsamości, a w niektórych przypadkach weryfikację adresu, aby móc korzystać z funkcji KUP i SPRZEDAJ na platformie. Jak zapewne widzisz, bezpieczeństwo jest kolejnym pozytywnym aspektem Coinbase.

To sprawia, że ​​platforma jest bardzo dobra dla uczciwych użytkowników, a każdy, kto chce zrobić coś podejrzanego, nie będzie w stanie tego dokonać na tej giełdzie.

Wady korzystania z Coinbase

Jak dotąd w recenzji Coinbase omówiliśmy wiele pozytywnych rzeczy na temat Coinbase. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że giełda ma też kilka wad.

Limity konta

Chociaż Coinbase umożliwia wymianę fiatów na kryptowaluty, ogranicza, ile możesz wydać i jak często możesz to robić.

Zgodnie z ich opisem na stronie, ograniczenie zostało stworzone “dla bezpieczeństwa, zgodności z przepisami i zapobiegania oszustwom”. Limity są oparte na kilku czynnikach, które obejmują użytą metodę płatności, długość aktywności konta, historię zakupów i inne. Limity te są obliczane automatycznie.

Na szczęście istnieje kilka sposobów na zwiększenie limitów konta, jednak niektóre z tych kroków są już obowiązkowe, aby korzystać z funkcji kupna i sprzedaży.

Możesz dodać numer telefonu, podać więcej danych osobowych, przesłać dokument tożsamości ze zdjęciem i stworzyć ustaloną historię zakupów, kupując i sprzedając (handlując) za pomocą platformy Coinbase.

Pamiętaj, że limity są różne dla każdego konta, które łączysz z portfelem Coinbase. Na przykład limit zakupów dla karty kredytowej będzie inny i odrębny od limitu zakupów dla podłączonego konta bankowego.

Wysokie opłaty

Coinbase dokonuje transakcji w wielu różnych walutach i oferuje szereg metod płatności. Z tego powodu usługa pobiera stosunkowo wysokie opłaty w porównaniu z innymi giełdami. Wysokie opłaty są jednym z największych negatywnych aspektów Coinbase.

Opłaty te są naliczane za transakcję i są obliczane na dwa sposoby. W przypadku transakcji poniżej 200 USD obowiązuje opłata minimalna. Jednak w przypadku transakcji powyżej 200 USD naliczana jest opłata procentowa (zwykle około 0,5%).

Brak anonimowości

Chociaż jest to jedna z cech, które sprawiają, że Coinbase jest bezpieczne w użyciu, dla niektórych brak anonimowości może stanowić problem. Po pierwsze, Coinbase jest zobowiązany do zgłaszania informacji o swoich użytkownikach organom zarządzającym, które to regulują. Czyli to, co trzymasz w kryptowalutowych, będzie oficjalnie zarejestrowane i będziesz musiał zapłacić wszelkie podatki od kryptowalut wymagane przez prawo twojego kraju.

Dla niektórych jest to sprzeczne z podstawowym celem kryptowalut, ponieważ została zaprojektowana jako zdecentralizowany i anonimowy sposób handlu dobrami.

Innym problemem jest to, że Coinbase śledzi również i monitoruje, w jaki sposób użytkownicy wydają swoje monety.

Operator może również zamrozić Twój portfel Coinbase, jeśli odkryje, że przeprowadzasz wątpliwe transakcje, takie jak płacenie lub otrzymywanie płatności za usługi dla dorosłych, hazard, sprzedaż nielegalnych towarów lub cokolwiek innego, co wydaje się podejrzaną działalnością.

Gdyby Coinbase było bardziej zdecentralizowane, tak by nie było. Giełda nie mogłaby zamrozić Twojego konta, ponieważ nie miałaby nad nim kontroli.

Oto krótkie podsumowanie zalet i wad Coinbase:

PLUSY

✓ Prosty w użyciu interfejs;

✓ Akceptuje transakcje fiducjarne;

✓ Wiele metod płatności i łatwe łączenie z kontami bankowymi;

✓ Wysoce uregulowane, aby platforma była bezpieczna i legalna;

✓ Stosuje się do zasad, które czynią go przejrzystą i godnym zaufania giełdą;

✓ Łączy się z Coinbase Pro (GDAX);

✓ Oferuje kartę płatniczą Coinbase Card.

MINUSY

✗ Niedostępna we wszystkich krajach;

✗ Ograniczenia, ile możesz wydać lub wypłacić;

✗ Opłaty wyższe niż przeciętne;

✗ Surowe zasady KYC umożliwiają monitorowanie transakcji i zapobiegają anonimowości;

✗ Zgodność z przepisami podatkowymi oraz udostępnienie Twoich danych organom ścigania

Kto powinien korzystać z Coinbase?

Początkujący

Coinbase to doskonała platforma dla początkujących inwestorów!

Jego łatwy do obsługi interfejs pomoże Ci nauczyć się korzystania z giełd internetowych. Dzięki niemu możesz łatwo przenieść się do Coinbase Pro, aby handlować i przeprowadzać transakcje z jeszcze większą liczbą walut niż ta, którą oferuje Coinbase.

Każdy, kto chce kupować za pomocą Fiat

Coinbase, jest giełdą brokerską, która umożliwia kupowanie kryptowalut za walutę fiducjarną, jak wspomnieliśmy w tej recenzji. To sprawia, że ​​jest to doskonały punkt wejścia do sektora kryptowalut. W rzeczywistości duża część kapitału, który wpływa do branży krypto, pochodzi od użytkowników Coinbase.

Mniejsze firmy i inwestorzy

Dla małych firm i inwestorów, którzy chcą zainwestować swoje pieniądze w krypto, Coinbase jest doskonałą opcją. Jednak dla większych firm i inwestorów, którzy są zainteresowani inwestowaniem większych sum pieniędzy, opłaty Coinbase mogą być nieco za wysokie.

Ten typ inwestora może wybrać giełdę, która zapewnia niższe opłaty i lepszą ochronę prywatności klienta.

Wnioski

Jeśli dotarłeś tak daleko w naszej recenzji giełdy kryptowalut Coinbase, gratulacje — teraz wiesz, czy Coinbase jest dla Ciebie odpowiednie! Znasz zalety, wady i do czego najlepiej go używać tej platformy.

Prawda jest taka, że Coinbase jest jedną z najlepszych giełd dostępnych obecnie w sieci. Cieszy się wysokim zaufaniem, jest dobrze ubezpieczona i naprawdę łatwa do obsługi na początku.

Pomimo kilku wad jest to zdecydowanie najprostszy sposób na zakup kryptowalut. Pamiętaj tylko, by nie zostawiać swojego krypto na Coinbase. Zamiast tego przenieś swoje środki do portfela sprzętowego, jeśli chcesz je hodlować dłuższy czas.

Więc co o tym myślisz? Czy Coinbase jest właśnie dla Ciebie? Czy użyjesz go do kupowania, sprzedawania, handlu lub przechowywania swojego krypto? Daj nam znać!