Recenzja Binance

Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, powstaje coraz więcej giełd do kupowania, handlu i sprzedaż różnych cyfrowych pieniędzy. To sprawia, że ​​coraz trudniej jest zdecydować, z której giełdy powinieneś skorzystać.

Niektóre są skierowane do początkujących, a inne są lepsze dla bardziej zaawansowanych traderów. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, która giełda jest dla Ciebie odpowiednia!

Ta recenzja da Ci pełny przegląd Binance. Gdy to przeczytasz, będziesz wiedział, czy jest to właściwa platforma dla Ciebie.

Najpierw przedstawimy podstawowe informacje o Binance oraz o tym, jak stała się jedną z najpopularniejszych giełd kryptowalut. Następnie wyjaśnimy zalety oraz wady korzystania z Binance.

Dostaniesz również przewodnik krok po kroku, jak wpłacać, handlować i wypłacać cyfrowe monety. Pod koniec naszej recenzji będziesz mieć wszystkie informacje potrzebne do samodzielnego korzystania z giełdy.

Cóż, na co czekasz? Dowiedzmy się więcej o Binance!

Co nam się podoba:

+ Bardzo dobrze znana platforma wymiany kryptowalut
+ Ponad 100 różnych kryptowalut dostępnych do handlu
+ Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Rzeczy, które nam się nie podobały:

Może być nieco trudna dla początkujących entuzjastów kryptowalut

 

Sprawdź

Rzeczy na plus

Bardzo dobrze znana platforma wymiany kryptowalut
Ponad 100 różnych kryptowalut dostępnych do handlu
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Rzeczy na minus

Może być nieco trudna dla początkujących entuzjastów kryptowalut

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

Co nam się podoba:

+ Bardzo dobrze znana platforma wymiany kryptowalut
+ Ponad 100 różnych kryptowalut dostępnych do handlu
+ Uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Rzeczy, które nam się nie podobały:

Może być nieco trudna dla początkujących entuzjastów kryptowalut

 

Sprawdź

Czym jest Binance?

 czym jest binance

Binance to giełda, która początkowo obsługiwała tylko transakcje krypto-krypto. Jednak już od kilku lat akceptuje waluty fiducjarne (fiaty), takie jak dolary amerykańskie (USD), euro (EUR), czy złotówki (PLN). Giełda została utworzona w 2017 roku i pierwotnie miała swoją siedzibę w Chinach. Ponieważ jednak przepisy dotyczące kryptowalut w Chinach są bardzo surowe, giełda przeniosła się do Japonii, czyli kraju, który wtedy znacznie przychylniej patrzył na cyfrowe waluty!

Twórcą giełdy Binance jest Changpeng Zhao, bardziej znany jako CZ. Co ciekawe, CZ kiedyś budował systemy transakcyjne używane na giełdzie papierów wartościowych w Tokio. Następnie wykorzystał to doświadczenie, aby uczynić Binance tym, czym jest dzisiaj.

Zanim twórcy Binance otworzyli swoją giełdę, zebrali fundusze poprzez Initial Coin Offering (ICO). Ten proces przypomina w swoich założeniach crowdfunding, w którym ludzie mogą pomóc firmie rozpocząć działalność poprzez inwestycję w ich pomysł.

Jednak ICO różni się nieco od crowdfundingu, ponieważ ludzie inwestują przy użyciu kryptowalut zamiast konwencjonalnych pieniędzy. ICO Binance’a zebrało równowartość 15 milionów dolarów, a w zamian przekazało inwestorom natywny token, który nazywa się Binance Coin (BNB). Mimo że nazywa się Binance „Coin”, w rzeczywistości jest to token, który został zbudowany na blockchainie Ethereum.

CIEKAWOSTKA : W 2017 roku ludzie zainwestowali krypto warte ponad 5 miliardów dolarów w ICO!

Od rozpoczęcia działalności Binance radzi sobie bardzo dobrze. Obecnie giełda ma średnio ponad 1 miliard dolarów w codziennych transakcjach, co czyni ją największą platformą handlową altcoinów. W rzeczywistości Binance na początku rosło tak szybko, że w styczniu 2018 roku musieli zawiesić nowe rejestracje. To dlatego, że zbyt wiele osób próbowało otworzyć własne konto.

Fakt: W ciągu zaledwie 24 godzin Binance otrzymało ponad 240 000 nowych wniosków o założenie konta!

Czytając naszą dotychczasową recenzję Binance, wiesz już, jak wygląda historia i kto stoi za stworzeniem giełdy. Dowiedzmy się teraz, dlaczego warto korzystać z Binance!

Dlaczego warto wybrać Binance?

 Dlaczego warto wybrać Binance

Przed zarejestrowaniem nowego konta na giełdzie należy wziąć pod uwagę jej wady i zalety. Dzięki temu wybierasz odpowiednią dla siebie giełdę.

Zalety Binance

Najpierw przybliżmy atuty tej platformy.

Ogromna liczba altcoinów do wyboru

Jednym z głównych powodów, dla których giełda Binance jest tak popularna, jest to, że zawiera ona tak wiele różnych kryptowalut.

CIEKAWOSTKA : Obecnie istnieje ponad 10 tys. kryptowalut, a kolejne powstają niemal każdego dnia!

Na Binance dostępnych jest ponad 100 różnych kryptowalut. Znajdziesz tam tak znane coiny, jak Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC), ale też mniejsze projekty, takie jak CyberMiles (CMT) i ZCoin (XZC).

Niskie opłaty

Kolejną zaletą giełdy jest to, że podczas handlu krypto-krypto opłaty Binance są jednymi z najniższych w branży. Klienci są obciążani opłatą w wysokości 0,1% za każdą transakcję (wyjątkami są alternatywne metody płatności), co oznacza, że ​​jeśli przetransferowałeś 1 ETH, zapłacisz tylko 0,001 ETH!

Wskazówka: Tradując z Binance Coin (BNB) otrzymasz duże zniżki na opłaty!

Wpłaty są zawsze bezpłatne, ale wypłaty już nie. To nie jest jednak przytyk w stronę Binance, bo większość giełd działa w ten sam sposób. Opłaty za wycofanie środków są różne dla każdej kryptowaluty i zmieniają się w zależności od ich wartości.

Na przykład, w momencie pisania tego tekstu za każdego Litecoina (LTC), który chcesz wypłacić, musiałbyś zapłacić 0,01 LTC w opłatach transferowych. Jednakże, jeśli wartość Litecoina wzrośnie, proporcjonalnie opłata pójdzie w górę. Dzieje się tak, ponieważ opłata jest ustalona na podstawie ceny Litecoina, a nie ceny USD, czy PLN.

Nie ma ograniczeń co do wartości dokonywanych depozytów, ale jeśli chcesz wypłacić kryptowaluty o wartości większej niż 0,06 BTC (aż do 28 lipca 2021 ta kwota wynosiła aż 2 BTC), musisz dodatkowo zweryfikować swoje konto (procedura KYC). Można to zrobić, przesyłając zdjęcie dokumentu tożsamości (np. paszport).

Nagrody

Regularni traderzy na giełdzie Binance mają szansę na wygranie nagród. Nagrody te zmieniają się cały czas i do tej pory obejmowały rozdawanie darmowych kryptowalut, m.in. Waves (WAVES) i Ontology (ONT). Raz jeden szczęśliwiec wygrał nawet Maserati!

ICO Launchpad

Binance jest dobrze znany z umieszczania na platformie nowych kryptowalut, gdy tylko ich ICO się zakończy. To pokazuje, że wiele firm z branży krypto postrzega Binance jako swoją ulubioną giełdę i chce na nią wejść najszybciej, jak to możliwe.

Bezpieczeństwo

Binance bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo, a klienci proszeni są o skonfigurowanie uwierzytelniania dwupoziomowego  podczas rejestracji konta. 2FA to dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Polega to na wysłaniu specjalnego kodu na Twój telefon komórkowy za każdym razem, gdy chcesz się zalogować, tradować lub wypłacać środki.

Jeśli nadal zastanawiasz się „Czy Binance jest bezpieczny?”, witryna korzysta również ze standardu CryptoCurrency Security Standard (CCSS) do ochrony kont, który jest najlepszym branżowym standardem, z którego korzystają największe giełdy.

Wysoki wolumen handlu

Ponieważ Binance stał się jedną z najpopularniejszych giełd do kupowania, handlu i sprzedaży kryptowalut, przez cały czas odbywa się wiele transakcji. Jest to ważny czynnik, ponieważ oznacza, że ​​masz większą szansę na natychmiastową sprzedaż swojej kryptowaluty, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Na przykład, jeśli chcesz kupić kryptowalutę, ale ma ona niski wolumen obrotu, to kupno jej jest znacznie trudniejsze, ponieważ nie ma zbyt wielu sprzedawców. Jeśli jednak wiele osób chce sprzedać tę monetę, łatwo będzie ją kupić.

Ciekawostka: według twórców, technologia obsługująca Binance może przetwarzać do 1,4 miliona transakcji na sekundę!

Wady Binance

Teraz gdy omówiliśmy niektóre z zalet Binance, przyjrzyjmy się niektórym mniej pozytywnym aspektom giełdy.

Obsługa klienta

Istnieją mieszane opinie na temat obsługi klienta oferowanej przez giełdę Binance. Chociaż możesz skontaktować się z Binance przez e-mail lub czat, niektórzy użytkownicy zgłaszali duże opóźnienia. Może to być spowodowane tym, że giełda ma dużą liczbę klientów, dlatego mamy nadzieję, że Binance poprawi czas reakcji. Nie ma też wsparcia telefonicznego, które jest oferowane przez inne popularne giełdy (np. Coinbase).

Brak transparencji w strukturach

Binance stara się pozostać ostatnią anonimową giełdą kryptowalut. Ma to swoje zalety, ale też szereg wad. Od niemal samego początku działania platformy nie brakowało kontrowersji, które najcześniej wynikały z braku transparencji na szczeblu kierowniczym. Giełdę swoim nazwiskiem firmuje Changpeng Zhao, ale poza nim, nie wiemy wiele o strukturze firmy ani o jej operacjach. To może budzić niepokój.

Jak korzystać z Binance?

 Jak korzystać z Binance

Jeśli czytasz tę recenzję od początku, powinieneś teraz lepiej rozumieć, czym jest Binance, czym się zajmuje oraz jakie są zalety i wady korzystania z tej giełdy. Teraz pokażemy Ci, jak korzystać z Binance! Najpierw wyjaśnimy, jak otworzyć nowe konto!

Jak otworzyć konto na Binance?

 1. Odwiedź stronę główną Binance, a następnie kliknij „Register”.
 2. Będziesz musiał podać swój adres e-mail i wybrać silne hasło. Nie zapomnij jego!
 3. Na koniec musisz potwierdzić swój adres e-mail. Po tym będziesz już dumnym posiadaczem konta Binance!
 4. Gdy zalogujesz się po raz pierwszy, pojawi się powiadomienie z pytaniem, czy chcesz skonfigurować uwierzytelnianie dwuetapowe. Pamiętasz, jak wyjaśniliśmy wcześniej, że chroni to Twoje konto?

Wprowadź swój numer telefonu komórkowego i zakończ konfigurację.

Jak wpłacać środki na Binance?

Na początku działania giełdy musiałbyś dokonać wpłaty za pomocą kryptowaluty. Teraz jednak możesz to zrobić m.in. za pomocą karty kredytowej, czy przelewu bankowego. Wciąz najłatwiej zasilić konto za pomocą Bitcoina (BTC) lub Ethereum (ETH), ponieważ istnieją inne giełdy, które pozwalają łatwo je kupić za pieniądze fiducjarne.

 1. Najedź myszą na Funds, a następnie kliknij Deposits.
 1. Kliknij Select Deposits Coin i wpisz ticket kryptowaluty, którą chcesz wpłacić. Na przykład, jeśli chcesz wpłacić Ethereum, wpisz ETH.
 1. Teraz zobaczysz swój unikalny adres wpłaty.

Ważne: Każda kryptowaluta ma inny adres wpłaty! Na przykład, jeśli spróbujesz wysłać Ethereum (ETH) na swój adres Bitcoin (BTC), możesz ryzykować utratę Ethereum!

 1. Teraz musisz skopiować adres depozytu. Najłatwiej to zrobić, klikając Copy Address.
 1. Teraz musisz przejść do swojego portfela kryptowalutowego i przelać liczbę Bitcoinów, które chcesz wysłać na swoje konto Binance. Bardzo ważne jest, aby wysyłać coiny na właściwy adres wpłaty Binance. Upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś adres po skopiowaniu i wklejeniu.
 1. Gdy wyślesz monety, Twoje konto Binance powinno otrzymać je w ciągu 10 minut. Aby sprawdzić, czy dotarły, najedź myszą na Funds i kliknij Balances.
 1. Gdy Twój depozyt zostanie potwierdzony przez Binance, Twoje saldo całkowite i dostępne środki zostaną zaktualizowane.
 1. Gratulacje, zasiliłeś już swoje konto na giełdzie Binance! Pokażemy Ci teraz, jak dokonać pierwszej wymiany krypto!

Jak handlować na Binance?

Już pokazaliśmy Ci, jak dodać krypto do Twojego konta Binance, przejdźmy więc do pierwszej transakcji. Do wyboru jest ponad 100 różnych kryptowalut, ale w tym przykładzie pokażemy, jak kupić Litecoina (LTC). Nie martw się, jeśli chcesz kupić inną monetę, kroki są takie same, po prostu zamień LTC na kryptowalutę, którą chcesz kupić!

 1. Przesuń kursor myszy nad Exchange, a następnie kliknij Basic.
 1. Tak więc ten etap może być trochę przerażający dla początkujących… ale nie martw się, wszystko wyjaśnimy. Po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami.
 1. Po prawej stronie odszukaj Favorites. Tutaj musisz wybrać kryptowalutę, którą zdeponowałeś na swoim koncie Binance. W naszym przykładzie wybraliśmy Bitcoin (BTC). Jeśli zdeponowałeś Ether, kliknij ETH.
 1. Teraz musisz wprowadzić ticket dla kryptowaluty, którą chcesz kupić. Ponieważ pokazujemy, jak kupić Litecoin (LTC), wpisujemy LTC.
 1. Po kliknięciu pary walutowej (w naszym przykładzie LTC/BTC) zostaniesz przeniesiony do ekranu tradingowego.
 1. Te przerażające wykresy będą teraz wyświetlać informacje rynkowe dotyczące wybranej pary. Przewiń w dół i poszukaj zielonego Buy. Upewnij się, że klikniesz Market.

Dlaczego Market, a nie Limit? Wybranie Rynku pozwoli Ci kupić kryptowalutę po aktualnej cenie rynkowej. To zaoferuje najlepszą obecnie cenę. Jeśli wybierzesz Limit, umożliwi to wprowadzenie dokładnej ceny, po której chcesz kupić. To najlepsza opcja dla bardziej doświadczonych, krótkoterminowych inwestorów.

 1. Aby zakończyć transakcję, musisz podać liczbę monet, które chcesz kupić. Masz dwie opcje:

Opcja 1: Wprowadź konkretną liczbę monet, które chcesz kupić. W naszym przykładzie chcemy kupić 10 Litecoinów (LTC), więc wpisaliśmy to w poniższym polu.

Opcja 2: Możesz wybrać procent swojego salda Binance. Na przykład, jeśli wpłaciłeś 0,05 Bitcoina (BTC) na swoje konto i chcesz to wszystko wymienić na Litecoina (LTC), możesz po prostu wybrać 100%.

 1. Na koniec, aby zakończyć transakcję, kliknij zielony BUY LTC. Ponieważ wybrałeś Market, Twoje zamówienie powinno zostać zrealizowane w ciągu kilku sekund!
 1. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja transakcja zakończyła się sukcesem, możesz wrócić do sekcji Funds> Balances.
 1. Gratulacje, właśnie dokonałeś swojej pierwszej wymiany kryptowalut!

Jak wycofać środki z Binance?

Na tym etapie naszej recenzji już wiesz, jak wpłacić środki na Binance i kupić pierwsze krypto! Co jednak, jeśli chcesz wypłacić swoje środki? Cóż, pokażmy też, jak to zrobić!

 1. U góry strony najedź myszą na Funds i kliknij Withdrawals.
 2. Jeśli nie skonfigurowałeś uwierzytelniania dwuskładnikowego, Binance nie pozwoli Ci kontynuować, dopóki tego nie zrobisz.
 3. Kliknij „Select Withdrawal Coin” i wprowadź kryptowalutę, którą chcesz wypłacić. Pamiętaj, że musisz wpisać ticket waluty, np. BTC lub ETH.
 4. Teraz wprowadź adres portfela, na który chcesz wysłać swoje monety.

WAŻNE: Upewnij się, że wpisujesz poprawny adres, ponieważ wszelkie błędy mogą być kosztowne! Najlepszym sposobem na to jest skopiowanie i wklejenie adresu, na który chcesz dokonać wypłaty.

 1. Na koniec wprowadź liczbę monet, które chcesz wypłacić, i kliknij pomarańczowe Submit
 2. Wypłaty z Binance są zwykle szybkie i przeważnie nie trwają dłużej niż 30 minut. Jeśli jednak sieć jest przepełniona, może to potrwać dłużej.

Kto powinien używać Binance?

Kto powinien używać Binance?

Być może zauważyłeś z części naszej recenzji, w której opisywaliśmy proces zakupu kryptowalut, że istnieją dwie opcje do wyboru – Basic (podstawowa) i Advanced (zaawansowana). To właśnie sprawia, że ​​Binance jest tak popularną giełdą — jest świetna zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

W powyższym poradniku pokazaliśmy, jak korzystać z podstawowych funkcji. Jednak gdy zostaniesz profesjonalnym graczem, w zaawansowanej części dostępne są dodatkowe funkcje!

Binance Advanced

Jeśli jesteś bardziej doświadczonym traderem, opcje zaawansowane pozwolą Ci zobaczyć bardziej szczegółowe statystyki. Na przykład, jeśli interesowały Cię ruchy cen między Bitcoinem a Ethereum, możesz wyświetlić bardziej zaawansowane wykresy.

Świece japońskie umożliwiają przeglądanie cen otwarcia i zamknięcia, najwyższej, najniższej wartości kryptowaluty w określonym przedziale czasu.

Pamiętaj tylko, że jeśli dopiero zaczynasz handel kryptowalutami, prawdopodobnie najlepiej będzie skorzystać z podstawowej opcji, dopóki nie poczujesz się bardziej komfortowo!

Wnioski

Jeśli przeczytałeś naszą recenzję Binance od początku do końca, powinieneś być teraz w stanie zdecydować, czy jest to właściwa giełda dla Ciebie. Korzystanie z tej platformy ma wiele zalet, jednak są też pewne wady, które należy wziąć pod uwagę .

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się korzystać z platformy, czy nie, przynajmniej teraz wiesz, jak korzystać z Binance i powinieneś mieć możliwość łatwego wpłacania, handlu i wypłacania środków!

Binance jest jedną z najlepszych giełd do handlu między różnymi kryptowalutami. Oferuje świetny, łatwy w użyciu interfejs, który jest przeznaczony dla wszystkich typów traderów. Ponadto, jest to platforma, której możesz zaufać.

Więc co myślisz o giełdzie? Czy Binance ma kryptowalutę, którą chcesz kupić?

Daj nam znać, jeśli podobała Ci się nasza recenzja Binance!