avalanche-2
AVAX/PLN
zł61.76
0.990%24H
uniswap
UNI/PLN
zł21.70
1.85%24H
chainlink
LINK/PLN
zł27.95
2.05%24H

Dzisiejsze ceny kryptowalut DeFi według kapitalizacji rynkowej

  • Kapitalizacja Rynkowa: zł5,102.68 B
  • 24h Vol: zł167.94 B
  • BTC Dominacja:44.66%

# Waluta CenaOstatnie 24H Kapitalizacja RynkowaWolumen24HPodaż ObiegowaOstatnie (7D).

DeFi Rewolucja finansowa, o której wszyscy mówią

„Decentralized Finance (DeFi) to ruch, który ma na celu ominięcie tradycyjnych pośredników finansowych poprzez umieszczenie usług finansowych na blockchainie”.

Zwolennicy DeFi wierzą, że inteligentne kontrakty będą tworzyć nuts and bolts przyszłej infrastruktury finansowej, przy założeniu, że banki, pośrednicy i inne instytucje finansowe staną się przestarzałe, zastąpione przez nową generację solidnych i przejrzystych usług opartych na blockchainie.

Zamiast zwykłej decentralizacji transakcji – jak w przypadku Bitcoin – DeFi ma na celu decentralizację całej branży finansowej. Jest to osiągane poprzez inteligentne kontrakty, które są fragmentami kodu komputerowego, które umożliwiają skomplikowane transfery i umowy do przeprowadzenia na blockchainie bez potrzeby centralnej władzy.

Zdecentralizowane finanse (DeFi)

Odnoszą się do różnych aplikacji opartych na blockchain, które oferują otwarty dostęp do usług finansowych, takich jak udzielanie kredytów, pożyczek, handel, a nawet ubezpieczenia. Obecnie najpopularniejszą platformą blockchain dla aplikacji DeFi jest Ethereum, a aplikacje DeFi na Ethereum mogą korzystać z innych aplikacji DeFi zbudowanych na tej platformie – na przykład aplikacja DeFi na Ethereum może korzystać z Uniswap jako źródła do wyceny kryptowalut.

Każdy może zaangażować się w DeFi

Pod warunkiem, że posiada portfel Ethereum i trochę ETH na początek. Można zacząć od wybicia kilku stablecoinów DAI w Maker, wymieniać się między różnymi tokenami w Uniswap lub pożyczać swoją kryptowalutę w Compound, aby zarobić na odsetkach od posiadanych środków. Alternatywnie, można spróbować zarobić trochę tokenów poprzez „yield farming”.

Główne korzyści płynące z DeFi są również mieczem obosiecznym. Ponieważ transakcje blockchain są trwałe i nieodwracalne, możesz być narażony na ryzyko trwałej utraty swoich funduszy, jeśli w kodzie inteligentnego kontraktu, z którym wchodzisz w interakcję, znajduje się fatalna wada.

Chociaż odpowiedzialne projekty zazwyczaj zlecają wielokrotne audyty bezpieczeństwa przed uruchomieniem, nadal istnieje możliwość, że nieznana luka w kodzie może spowodować problemy w przyszłości. Protokoły DeFi mają również tendencję do bycia dość złożonymi, więc upewnij się, że rozumiesz, w co się pakujesz, zanim włożysz swoje ciężko zarobione kryptowaluty w protokół DeFi.

Najwięksi wygrani i przegrani kryptowalut ostatnich 24 godzin

Największe wzrosty

Waluta CenaOstatnie24H

Największe spadki

Waluta CenaOstatnie24H