Najlepsze projekty defi do zainwestowania

Zdecentralizowane finanse (DeFi) są zapowiadane jako następna wielka rzecz na arenie kryptowalut i technologii blockchain.

Mówiąc najprościej, zjawisko to odnosi się do projektów, których celem jest świadczenie tradycyjnych usług finansowych – takich jak pożyczki, konta oszczędnościowe i wymiana aktywów – ale bez konieczności korzystania z pośrednictwa osób trzecich.

W tym przewodniku analizujemy najlepsze monety DeFi do kupienia w 2022 roku, abyś mógł wejść w przestrzeń zdecentralizowanych finansów, gdy jest ona jeszcze w powijakach.

Lista najlepszych projektow DeFi roku 2022

✅ Cronos – najlepsza „wszystko w jednym”kryptowaluta DeFi do kupienia w 2022 roku

✅ Uniswap – Najlepsza zdecentralizowana giełda z wiodącą kryptowaluta Defi

✅ Terra – Wiodąca kryptowaluta typu Defi, która nadal przewyższa rynek

✅ Decentraland – Inwestuj w MetaVerse za pomocą tokena MANA

✅ Yearn.finance – Usługi Defi poprzez zdecentralizowane umowy kredytowe

✅ The Graph – Blockchain Index Services za pośrednictwem tokena GRT

✅ SushiSwap – Platforma Defi typu „wszystko w jednym” z popularnym tokenem

✅ Cosmos – Najwyżej oceniany protokół Defi Coin oferujący interoperacyjność Blockchain

✅ Kyber Network -Zdecentralizowany protokół zapewniający płynność kryptowautą Defi.

✅ AAVE – Protokół Defi o otwartym kodzie źródłowym

Aby dowiedzieć się, dlaczego uważamy, że powyższa lista kryptowalut Defi reprezentuje najlepsze długoterminowe inwestycje w kryptowaluty w tej przestrzeni – czytaj dalej.

Pokażemy ci też, jak kupować kryptowaluty z niskimi opłatami, korzystając z najlepszego brokera kryptowalutowego w 2022 roku.

 

Przyjrzyjmy się bliżej najlepszym projektom DeFi, w które warto inwestować

Aby wybrać najlepsze tokeny Defi do swojego portfela inwestycyjnego, musisz wziąć pod uwagę następujące wskaźniki:

 • Obecna kapitalizacja rynkowa
 • Potencjał wzrostu
 • Dotychczasowe wyniki
 • Cele i mapa drogowa celów
 • Koszt tokena
 • Giełdy, na których notowany jest token

Rozważając swoje opcje, powinieneś również wziąć pod uwagę najbardziej niedowartościowane kryptowaluty, ponieważ często mają one największy potencjał wykładniczego wzrostu w przyszłości.

Biorąc pod uwagę te podstawowe czynniki, poniżej znajdziesz naszą analizę najlepszych projektów Defi roku 2022.

1: Cronos (Crypto.com) – Cronos DeFi to śpiący olbrzym

Stały wzrost popularności Cronosa w DeFi

Rok 2021 był przełomowy dla przestrzeni zdecentralizowanych finansów. Tysiące ludzi znalazło drogę do alternatywnych produktów finansowych, usług i możliwości. Choć Ethereum pozostaje największym łańcuchem pod względem Total Value Locked, inne sieci nabierają rozpędu. Cronos jest jednym z ekosystemów, które po cichu wspinają się w rankingach i obecnie reprezentuje ponad 2,45 miliarda dolarów w TVL.

Co ważniejsze, ten TVL oznacza znaczącą podróż dla Cronos. Na początku listopada 2021 roku sieć miała zablokowaną całkowitą wartość wynoszącą poniżej 300 milionów dolarów. Niecały tydzień później kwota ta podwoiła się i od tego czasu stale rośnie. Obecna wartość TVL to prawie rekordowy poziom dla Cronos i wygląda na to, że jest jeszcze miejsce na dalszy rozwój. Dodatkowo, sieć jest obecnie domem dla kilkudziesięciu protokołów DeFi, co potwierdza zainteresowanie deweloperów tą siecią.

Co ciekawe, w Cronos działa obecnie kilka międzyłańcuchowych protokołów DeFi. Beefy Finance, Autofarm, EmpireDEX i CougarSwap to tylko niektóre przykłady. Jednak każdy blockchain ma zalety i wady, a wysokie opłaty związane z Ethereum pozostają palącym problemem dla wielu przedsięwzięć DeFi. Odkrycie alternatywnych łańcuchów może przynieść bardzo potrzebną ulgę i poprawę. Dzięki niskim opłatom i dużej przepustowości, Cronos jest doskonałym kandydatem numer 1.

inwestuj w Cronos (CRO)

Cronos to Ekscytujące rodzime projekty i protokoły

Choć dobrze jest widzieć, jak uznane projekty odkrywają Cronos, sieć ma też kilka rodzimych protokołów DeFi, na które warto zwrócić uwagę. Na przykład, VVS Finance i MM Finance zapewniają swoim użytkownikom zdecentralizowany handel, farmowanie i funkcje stakingowe. Z TVL wynoszącym odpowiednio 1,39 miliarda dolarów i 389 milionów dolarów, są to dwa największe protokoły DeFi na Cronos.

Tectonic jest innym tworem, ponieważ rynek pieniężny cross-chain jest potężnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają możliwości pasywnego zysku. Dodatkowo, protokół ten wprowadza natychmiastowe pożyczki płynnościowe dla użytkowników posiadających nieaktywne kryptowaluty. Zwiększenie ogólnej płynności w ekosystemie Cronos zwiększy jego atrakcyjność i ekspozycję. Co więcej, Tectonic reprezentuje ponad 310 milionów dolarów w Total Value Locked, co potwierdza duże zainteresowanie tym protokołem.

Co więcej, segment DeFi to coś więcej niż tylko DEXy, udzielanie i pożyczanie. Również tokeny niezbywalne (NFT) mają za sobą znakomity rok 2021. Te aktywa nadal odgrywają ważną rolę w zdecentralizowanych finansach, ponieważ mogą służyć jako zabezpieczenie w różnych sieciach. Cronos ma kwitnący ekosystem NFT, z różnymi innowacyjnymi projektami i kolekcjami trafiającymi na rynek.

Kup Cronos (CRO)

2: Uniswap – Najlepsza wiodąca zdecentralizowana giełda Defi

Następną pozycją na naszej liście najlepszych projektow Defi, które należy obserwować w 2022 roku, jest Uniswap. Projekt ten reprezentuje prawdziwą definicję zdecentralizowanych finansów, jako że jest domem dla innowacyjnej platformy wymiany, która pozwala traderom na wymianę tokenów na zasadzie peer-to-peer. Innymi słowy, do kupowania i sprzedawania kryptowalut za pośrednictwem Uniswap nie jest potrzebna żadna scentralizowana strona.

Stoi to w jawnej sprzeczności z normą branżową, która jest zdominowana przez duże scentralizowane giełdy kryptowalutowe, takie jak Binance, FTX i Coinbase. Wszystkie one stoją pomiędzy kupującymi i sprzedającymi, zarabiając po drodze ogromne prowizje. W przypadku Uniswap giełda nie korzysta z tradycyjnych arkuszy zleceń, by dopasować do siebie uczestników rynku.

Uniswap - Najlepsza wiodąca zdecentralizowana giełda

Zamiast tego na platformie działa model automatycznego animatora rynku (ang. Automated Market Maker – AMM). W najprostszej formie AMM Uniswap będzie ustalał ceny tokenów na podstawie wielu zmiennych – takich jak wolumen, popyt i kapitalizacja rynku. Pozwala to na płynny i wolny od obciążeń sposób handlu kryptowalutami w sposób zdecentralizowany.

Jeśli chodzi o rodzimą monetę Defi – UNI, to projekt ten znajduje się w pierwszej 25-tce aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej. Kiedy token został po raz pierwszy wprowadzony na publiczne giełdy w 2020 roku, zapłaciłbyś około 7 dolarów. Od 2022 roku UNI osiągnął poziom ponad 17 dolarów, co oznacza wzrost o ponad 140%. Mimo to inwestorzy będą oczekiwać powrotu do poziomu 40 dolarów i więcej, który UNI osiągnął w 2021 roku.

Kup Uniswap

3: Terra – wiodąca kryptowaluta Defi, która nadal utrzymuje się na rynku

Nie da się ukryć, że szerszy rynek kryptowalut – a zwłaszcza rynek monet Defi – był w dużej mierze niedźwiedzi w roku 2022. Mimo to, wydaje się, że nie da się powstrzymać wzrostu wartości Terra, która nadal radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, Terra to zdecentralizowany projekt finansowy, który specjalizuje się w algorytmicznych stablecoinach. Jego rodzimym tokenem jest LUNA.

W przeciwieństwie do większości stablecoinów na rynku, Terra nie skupia się tylko na głównych walutach fiat, takich jak dolar amerykański czy euro. Wręcz przeciwnie, protokół Terra obejmuje pełen zakres innych walut narodowych – w tym, ale nie tylko, południowokoreańskiego wona, japońskiego jena i chińskiego juana.

Terra - wiodąca kryptowaluta Defi

W rzeczywistości Terra wspiera nawet SDR (Special Drawing Rights) – walutę wspieraną przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Jeśli chodzi o wyniki, – Terra została wyceniona na zaledwie 1,30$ za token, gdy została wprowadzona na giełdy w 2019 roku – według CoinMarketCap. Na początku 2022 roku ta sama kryptowaluta Defi jest wyceniana na ponad 90 dolarów.

Oznacza to, że w ciągu mniej niż trzech lat handlu Terra zwiększyła swoją wartość o ponad 6800%. W ostatnim czasie, w ciągu czterech tygodni poprzedzających napisanie tego przewodnika, Terra była notowana po zaledwie 44 dolary – co oznacza, że wartość projektu wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu zaledwie jednego miesiąca. W związku z tym Terra znalazła się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Kup Terra (LUNA)

4: Decentraland – Inwestuj w MetaVerse za pomocą tokena MANA

Szukasz najlepszej monety MetaVerse w 2022 roku? Oczekuje się, że MetaVerse stanie się niezwykle popularne w nadchodzących latach. Facebook zmienił nawet nazwę swojej spółki notowanej na NASDAQ na Meta Platforms. Jeśli chcesz wcześnie zainwestować w ten rozwijający się koncept, możesz to zrobić kupując tokeny MANA, które są natywnym aktywem cyfrowym Decentraland.

W swojej najbardziej podstawowej formie Decentraland jest projektem zbudowanym na blockchainie Ethereum, który oferuje wirtualny świat gier, do którego dostęp mają wszyscy. Jedną z najbardziej innowacyjnych rzeczy w Decentraland jest to, że użytkownicy mogą kupować wirtualną ziemię, a następnie budować cyfrowe nieruchomości.

 Decentraland - Inwestuj w MetaVerse

Te nieruchomości – wraz z całym zestawem innych przedmiotów w grze – mogą być następnie sprzedawane na otwartym rynku. Ten model biznesowy osiągnął już status proof-of-concept z kilku powodów. Po pierwsze i najważniejsze, niektóre działki nieruchomości sprzedane za pośrednictwem zdecentralizowanej platformy zebrały ponad milion dolarów.

Po drugie, token MANA – który jest rodzimą walutą używaną do wszystkich zakupów i sprzedaży dokonywanych za pośrednictwem platformy Decentraland – jest obecnie projektem wartym wiele miliardów dolarów. W 2018 roku MANA była warta zaledwie 0,025 dolara. W połowie 2021 roku wartość kryptowaluty osiągnęła poziom prawie 6 dolarów, co oznacza znaczący wzrost o prawie 24 000%. Czy wiesz, że Decentraland jest jedną z najlepszych monet Web 3.0 do kupienia w 2022 roku?

Kup Decentraland (MANA)

5: Yearn.finance – Usługi Defi poprzez zdecentralizowane umowy kredytowe

Kolejnym projektem z naszej listy najlepszych projektów Defi na rok 2022 jest Yearn.finance. Projekt ten specjalizuje się w zdecentralizowanych usługach finansowych, które w chwili obecnej skupiają się na pożyczkach w stylu peer-to-peer. Rozumiemy przez to, że Yearn.finance tworzy pomost między pożyczkobiorcami i pożyczkodawcami, nie wymagając scentralizowanego pośrednika.

Jest to możliwe dzięki technologii smart contract, dzięki której zwykli konsumenci mogą korzystać z Yearn.finance, by pożyczać kapitał bez konieczności przechodzenia przez proces sprawdzania zdolności kredytowej. Pożyczki te są finansowane przez inwestorów, którzy chcą zarobić na swoich zasobach kryptowalut.

kup Yearn.finance

W ten sposób inwestorzy uzyskują atrakcyjną stopę zwrotu. Yearn.finance pozwala również inwestorom na zapewnienie płynności parom handlowym, co znów zapewnia APY, które znacznie przewyższa wszystko, co oferują tradycyjne banki i instytucje finansowe. Jeśli chodzi o inwestowanie w projekt Yearn.finance – możesz to zrobić poprzez zakup jego monety Defi – YFI.

CoinMarketCap zauważa, że YFI po raz pierwszy pojawił się na publicznych giełdach w lipcu 2020 roku, a jego cena początkowa wynosiła 907 dolarów. Od tego czasu token YFI osiągnął maksimum w wysokości ponad 93 000 dolarów. Przekłada się to na zyski w wysokości ponad 10 000%. Inną ważną zaletą tej kryptowaluty Defi jest to, że przy liczbie nieco ponad 36 000 tokenów całkowita podaż tego cyfrowego aktywa jest bardzo ograniczona.

Kup yearn.finance (YFI)

6: The Graph – Blockchain Index Services za pośrednictwem tokena GRT

The Graph stoi za innowacyjną technologią, która pozwala sieciom blockchain na „indeksowanie” danych. Oznacza to po prostu, że blockchainy mogą efektywnie przechowywać i wydobywać dane – takie jak transakcje i dzienniki wydobycia – bez przeciążania sieci. Na chwilę obecną twierdzi się, że ponad 25 blockchainów używa w tym celu technologii The Graph.

Aby te blockchainy mogły indeksować swoje dane, muszą używać tokena GRT do płacenia za transakcje. Patrząc na jego kurs od momentu uruchomienia pod koniec 2022 roku – kiedy to token GRT był wyceniany na 0,21$ – od tego czasu osiągnął on poziom ponad 2,20$. Oznacza to wzrost o ponad 700%. GRT jest jednak dostępny po obniżonej cenie na początku 2022 roku, poniżej 0,40$ za jeden token.

Blockchain Index Services za pośrednictwem tokena GRT

Kup The Graph (GRT)

7: SushiSwap – Platforma Defi z popularnym tokenem

Podobnie jak Uniswap, SushiSwap jest zdecentralizowaną giełdą, która pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać cyfrowe waluty bez potrzeby korzystania z usług zewnętrznego pośrednika. SushiSwap oferuje jednak wiele innych usług, które są zgodne z celami zdecentralizowanych finansów.

Obejmują one możliwość zarabiania na posiadanych kryptowalutach poprzez inwestowanie tokenów w pule płynności, staking, a nawet umowy pożyczkowe. W chwili obecnej SushiSwap przyciągnął ponad 2 miliardy dolarów płynności w transakcjach o wartości 172 miliardów dolarów. Możesz zainwestować w SushiSwap poprzez zakup tokena SUSHI.

Platforma Defi z popularnym tokenem

Kup SushiSwap (SUSHI)

8: Cosmos – Wysoko oceniany protokół Defi oferujący interoperacyjność Blockchain

Cosmos to kolejna najwyżej oceniana kryptowaluta Defi, którą możesz rozważyć dodanie do swojego portfela inwestycyjnego. Projekt ten oferuje innowacyjne rozwiązanie odwiecznego problemu interoperacyjności blockchain. Rozumiemy przez to, że protokół Cosmos pozwala konkurującym ze sobą blockchainom rozmawiać ze sobą.

Pozwoliłoby to na przykład Bitcoinowi udostępniać i pobierać dane z blockchaina Ethereum – i na odwrót. Ta obiecująca koncepcja sprawiła, że Cosmos stał się jedną z najbardziej pożądanych monet Defi z 2022 roku.

Jeśli chodzi o wyniki, ATOM – który jest natywnym cyfrowym tokenem Cosmos, był notowany po nieco ponad 21 dolarów w ciągu 12 miesięcy przed napisaniem tego tekstu. Na początku 2022 roku cena tokena wynosi już ponad 30 dolarów, co oznacza skromny wzrost o ponad 35%.

Wysoko oceniany protokół Defi

Kup Cosmos (ATOM)

9:  – Zdecentralizowany protokół zapewniający płynność kryptowalutą Defi

Kyber Network jest zdecentralizowanym protokołem, który zapewnia monetom Defi bardzo potrzebną płynność. Powodem, dla którego należy rozwiązać ten problem jest fakt, że scena handlu kryptowalutami Defi jest nieco rozdrobniona – oznacza to, że tokeny są rozproszone na wielu giełdach – takich jak Uniswap, Pancakeswap, SushiSwap, Curve, SpookySwap i innych.

Dzięki temu Kyber Network jest w stanie wydobyć dużą płynność ze wszystkich wyżej wymienionych platform – co gwarantuje, że kryptowaluty Defi zapewniają odpowiednie warunki rynkowe dla kupujących i sprzedających. W chwili obecnej kapitalizacja rynkowa Kyber Network wynosi mniej niż 500 milionów dolarów, więc na rynku jest jeszcze sporo miejsca na potencjał wzrostowy.

zainwestuj w Kyber Network

Kup Kyber Network

10: AAVE – Open Source Defi protokół

AAVE opisuje siebie jako protokół płynnościowy open source, który tworzy lukę pomiędzy inwestorami peer-to-peer a pożyczkobiorcami. Za pośrednictwem platformy AAVE inwestorzy mogą zasilać pulę pożyczek tokenami kryptowalutowymi w zamian za odsetki. Konkretna oferowana stopa APY będzie zależała od danego tokena.

Fundusze są następnie dystrybuowane do pożyczkobiorców, którzy są zobowiązani do wpłacenia depozytu zabezpieczającego, aby uzyskać dostęp do natychmiastowego finansowania. AAVE token jest obecnie wiodącą monetą Defi pod względem kapitalizacji rynkowej i wartości. Kiedy token został wprowadzony na rynek w 2020 roku, zapłaciłbyś zaledwie 53 dolary. Na przełomie 2022 roku AAVE był notowany za ponad 262 dolary – co oznacza wzrost o prawie 400%.

Jeśli chcesz kupić AAVE lub Basic Attention Token, możesz znaleźć jedne z najbardziej konkurencyjnych opłat na eToro.

inwestuj w AAVE

Kup Aave (AAVE)

Czym są kryptowaluty DeFi i jakie mają zastosowanie ?

Podstawowa definicja kryptowaluty Defi to cyfrowe waluty, które pełnią określoną funkcję w projekcie oferującym zdecentralizowane usługi finansowe. Na przykład, w naszej analizie najlepszych kryptowalut Defi roku 2022 wspomnieliśmy, że Yearn.finance i AAVE oferują zdecentralizowaną usługę pożyczkową, która nie wymaga pośrednika będącego osobą trzecią. Innym takim projektem DeFi jest MakerDAO.

Aby te platformy mogły funkcjonować bez scentralizowanego pośrednika, opłaty transakcyjne są wnoszone w odpowiednich walutach Defi – tokenach YFI i Aave. Podobnie, Uniswap i SushiSwap oferują zdecentralizowane usługi handlowe, w ramach których kupujący i sprzedający mogą wymieniać tokeny na zasadzie peer-to-peer. Ponownie, monety Defi tych projektów zasilają platformę.

Czym są kryptowaluty DeFi

Na początku 2022 roku CoinMarketCap odnotowuje, że na rynku tym aktywnych jest obecnie ponad 500 kryptowalut Defi, w tym tokeny 1inch. Z jednej strony, może to sprawić, że trudno będzie określić,w który Defi projekt zainwestować. Z drugiej jednak strony, jeśli chcesz zdobyć ekspozycję na szerszą branżę zdecentralizowanych finansów, możesz rozważyć dywersyfikację pomiędzy dziesiątkami różnych projektów.

Czy projekty DeFi są dobrą inwestycją?

Kryptowaluty Defi mogą być dobrą inwestycją dla Twojego portfela, jeśli chcesz wnieść trochę kapitału w niszę rynkową, która rozwija się w ekspresowym tempie.

Jednak projekty Defi – podobnie jak wszystkie kryptowaluty – są niezwykle zmienne i często mają charakter spekulacyjny. W związku z tym sugerujemy przeprowadzenie pewnych analiz przed zainwestowaniem w najlepsze projekty Defi do swojego portfela.

Na początek możesz rozważyć niektóre z kluczowych punktów przedstawionych poniżej:

Rozwój sektora inwestycyjnego projektow DeFi

Zanim przejdziemy do podstawowych danych z badań fundamentalnych, powinniśmy zacząć od zbadania, jak szybko rozwinęła się szeroka scena inwestycyjna projektów Defi.

 • Wiele z projektów Defi, o których dziś mówimy, zostało wprowadzonych na rynek dopiero w 2020 roku – co pokazuje, jak nowy jest ten rynek.
 • Jednakże, według CoinMarketCap, łączna wycena ponad 500 projektów Defi aktywnych w tej przestrzeni przekracza obecnie 137 miliardów dolarów.
 • Na pierwszy rzut oka może się to wydawać znaczną kwotą kapitału.
 • Jednak jeśli weźmiesz pod uwagę, że w chwili obecnej kapitalizacja rynkowa całej sceny kryptowalutowej wynosi prawie 2 biliony dolarów, projektów Defi wciąż stanowią stosunkowo niewielki segment tego sektora.

Biorąc to pod uwagę, można stwierdzić, że rynek projektów Defi jest wciąż bardzo niedoceniany.

Jeśli chcesz zdywersyfikować swoje inwestycje w wiele projektów związanych z Defi, możesz to zrobić z łatwością u brokera eToro, działającego zgodnie z przepisami SEC – nie tylko dlatego, że wystarczy, że spełnisz minimalną kwotę 10 dolarów od każdej dokonanej transakcji.

Jednymi z najlepiej prosperujących aktywów kryptowalutowych są projekty Defi

Jeśli chcesz zainwestować w najlepsze na rynku projekty Defi, ponieważ zależy Ci na ponadprzeciętnych zyskach – ucieszy Cię wiadomość, że ten niszowy segment sceny kryptowalutowej przyniósł w ostatnich latach fenomenalne zyski.

Na przykład:

 • Załóżmy, że zainwestowałeś 5 000 $ w Yearn.finance, kiedy ta kryptowaluta została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w lipcu 2020 roku.
 • Zapłaciłbyś około 907 dolarów za jeden token.
 • Gdybyś utrzymał swoją inwestycję w Yearn.finance do połowy 2021 roku, mógłbyś wypłacić ponad 93 000 dolarów za jeden token.
 • W ten sposób Twoja pierwotna inwestycja w wysokości 5 000 dolarów stałaby się warta ponad 500 000 dolarów 😁.

Inny przykład:

 • Załóżmy, że wiedziałeś o fenomenie MetaVerse już w 2018 roku i dlatego zdecydowałeś się zainwestować 5 000 dolarów w Decentraland.
 • W ten sposób zapłaciłbyś zaledwie 0,025 dolara za jeden token.
 • A gdybyś wytrzymał do połowy 2021 roku, kiedy to Decentraland osiągnął cenę prawie 6 dolarów za token – oznacza to wzrost o prawie 24 000%.
 • Twoja pierwotna inwestycja w wysokości 5 000 dolarów byłaby więc warta ponad 1,2 miliona dolarów 😁.

Oczywiście, nie wszystkie projekty Defi osiągnęły tak znaczące wzrosty cen. W związku z tym nie ma gwarancji, że wybrane przez Ciebie waluty Defi osiągną takie same wyniki, jak Yearn.finance czy Decentraland.

Dlatego tak ważne jest, by przed inwestycją przeprowadzić własne badania i zdywersyfikować swoje działania w kilku projektach Defi.

Fundamenty kryptowaluty Defi

Teraz, gdy omówiliśmy już techniczne wyniki branży Defi, możemy przyjrzeć się podstawom. W końcu, jeśli chcesz inwestować w szeroko pojętą branżę Defi, dobrze jest zrozumieć, dlaczego ten rynek wydaje się tak atrakcyjny dla początkujących graczy.

W skrócie, głównym założeniem Defi jest odebranie tradycyjnych usług finansowych scentralizowanym operatorom, takim jak banki. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zobaczyć, jak zwykli konsumenci otrzymują pożyczki z platform Defi – które są następnie finansowane przez inwestorów.

Ten model peer-to-peer może zostać rozszerzony na cały szereg usług finansowych – takich jak transakcje maklerskie, ubezpieczenia i wiele innych. A jeśli zdecentralizowane finanse osiągną swój pełny potencjał, to najlepsze monety Defi omawiane na tej stronie tylko na tym skorzystają w dłuższej perspektywie.

Mnóstwo możliwości wejścia z niską kapitalizacją

Kolejną wielką zaletą inwestowania w zdecentralizowane finanse jest to, że wiele z najlepszych projektów Defi na rynku ma niewielką cenę.

Oznacza to, że oferowany potencjał wzrostu będzie o wiele bardziej atrakcyjny w porównaniu z projektami, które mają już dużą kapitalizację rynkową.

Na przykład, według CoinMarketCap, spośród ponad 500 kryptowalut Defi notowanych na tej platformie, mniej niż 20 ma kapitalizację rynkową powyżej 1 miliarda dolarów.

Cena kryptowaluty Defi

Cena rynkowa kryptowaluty Defi funkcjonuje tak samo, jak każdego innego aktywa cyfrowego. Oznacza to, że ceny rynkowe są określane przez popyt i podaż.

Na przykład, kiedy Decentraland przeszedł z ceny 0,025$ do prawie 6$ w ciągu zaledwie czterech lat, stało się tak dlatego, że presja kupna znacznie przewyższyła zlecenia sprzedaży.

Jeśli zastanawiasz się, jak śledzić ceny kryptowaluty Defi, możesz rozważyć skorzystanie z platformy gromadzącej dane CoinMarketCap.

Alternatywnie, jeśli zdecydujesz się na zakup monet Defi za pośrednictwem przyjaznej dla użytkownika platformy, takiej jak eToro, możesz po prostu przejść do swojego portfolio, aby ocenić, jak Twoje inwestycje radzą sobie w czasie rzeczywistym.

Gdzie można kupić kryptowaluty Defi

Jeśli chodzi o to, gdzie można kupić kryptowaluty Defi, będzie to ostatecznie zależało od wybranego przez Ciebie tokena.

Na przykład, jeśli chcesz zainwestować w nowe projekty Defi, które mają małą kapitalizację rynkową, możesz być zmuszony do inwestowania za pośrednictwem zdecentralizowanej giełdy.

Jeśli jednak jesteś zainteresowany wiodącymi monetami Defi o dużej kapitalizacji rynkowej – takimi jak Bitcoin Cash, Uniswap, AAVE czy SushiSwap – powinieneś mieć wiele możliwości na scentralizowanych platformach, które są bardziej odpowiednie dla początkujących.

Z naszych badań rynku wynika, że eToro jest najlepszym miejscem do kupowania monet Defi – oto dlaczego:

eToro – najlepsze miejsce do inwestowania w projekty DeFi

eToro zostało założone w 2007 roku i jest obecnie używane przez 20 milionów traderów o różnych umiejętnościach. Platforma jest regulowana przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i zarejestrowana w FINRA. Dodatkowe regulacje pochodzą od organów w Wielkiej Brytanii, Australii i na Cyprze. Dzięki temu możesz w bezpieczny sposób inwestować w najlepsze projekty Defi, które wybierzesz. Jeśli chodzi o dostępne projekty Defi, większość z omawianych dziś projektów jest dostępna do kupienia na eToro.

Obejmuje to wszystko, od Ethereum Classic, Litecoin, Zcash i AAVE po Tron, SushiSwap i The Graph. Niezależnie od tego, które kryptowaluty Defi zdecydujesz się kupić, eToro pobiera jedynie opłatę za spread – czyli różnicę między cenami bid i ask. Co więcej, możesz dokonac wplaty swoje konto eToro za pomocą karty debetowej lub kredytowej, e-portfela lub przelewu bankowego bez ponoszenia żadnych opłat. Minimalny depozyt i inwestycja w projekty Defi wynosi zaledwie 10 dolarów.

Inwestuj w krypto na etoro

Inną opcją, którą masz do dyspozycji na eToro,  jest inwestycja w CryptoPortfolio. W skrócie, oferuje on gotowy, zdywersyfikowany koszyk walut cyfrowych, które są wyceniane w oparciu o wyniki rynkowe, wycenę i inne podstawowe zmienne. Co najważniejsze, CryptoPortfolio są zarządzane przez zespół eToro, dzięki czemu możesz inwestować w szerszą przestrzeń Defi w sposób pasywny.

Innym pasywnym narzędziem inwestycyjnym dostępnym na eToro jest funkcja Copy Trading. Zamiast inwestować pieniądze w przygotowane wcześniej portfolio, dzięki temu narzędziu zainwestujesz kapitał w odnoszącego sukcesy tradera, który korzysta z platformy eToro. Lubimy eToro także za dostęp do innych klas aktywów – obejmuje tysiące akcji i ETF-ów, którymi można handlować bez prowizji. eToro jest dostępne online lub przez aplikację kryptowalutową na iOS/Android, a otwarcie zweryfikowanego konta zajmuje zaledwie kilka minut.

Inwestuj w projekty DeFi na eToro
inwestuj w defi na etoro

Jak kupić Defi kryptowaluty na eToro

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem innych popularnych projektów Defi – eToro, broker podlegający SEC, umożliwia Ci inwestowanie w kryptowaluty w mniej niż pięć minut. Korzystając z usług tego brokera, będziesz potrzebował zaledwie 10 dolarów, aby zainwestować w najlepsze kryptowaluty Defi.

Krok 1: Otwórz konto kryptowalutowe eToro

Po pierwsze, odwiedź stronę eToro i otwórz konto korzystając z linka poniżej . Będziesz musiał podać kilka danych osobowych, takich jak:

 • Imię i nazwisko
 • Data urodzenia
 • Adres zamieszkania
 • Numer telefonu komórkowego
 • E-mail .

Następnie prześlij kopię swojego paszportu lub prawa jazdy, aby natychmiast zweryfikować swoje konto eToro.

Krok 2: Zdeponuj środki od (minimalna kwota 10$)

Aby kupić najlepsze projekty Defi na eToro, wpłać minimum 10$.

Niektóre z metod płatności obsługiwanych przez eToro to:

 • Karty debetowe
 • Karty kredytowe
 • Paypal
 • Neteller
 • ACH
 • Przelew bankowy
 • Trustly

Co najlepsze, eToro nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych od wpłat i wypłat .

Krok 3: Rozpocznij wyszukiwanie kryptowaluty Defi

Następnie możesz użyć pola wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć wybraną przez siebie kryptowalute Defi.

inwestuj w decentaland

W naszym powyższym przykładzie chcemy kupić Decentraland.

Krok 4: Zakup tokena Defi

Aby sfinalizować swoją inwestycję w projekt Defi, musisz wpisać całkowitą stawkę w polu „Kwota”. Podsumowując, może to być dowolna kwota od 10 dolarów.

Gdy klikniesz na przycisk „Trade”, eToro zrealizuje Twoje zlecenie.

Inwestuj w projekty DeFi na eToro

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.