Jak zarabiać na kryptowalutach

Istnieje wiele sposobów zarobku na rynkach kryptowalutowych. Obejmuje to nie tylko kupowanie i hodlowanie( trzymanie) walut cyfrowych w konwencjonalnym sensie – ale także poprzez staking, konta odsetkowe, airdrop, gry play-to-earn i wiele innych.

W tym przewodniku dla początkujących omawiamy 10 sprawdzonych metod zarabiania na kryptowalutach w 2022 roku.

10 sposobów na zarabianie dzięki kryptowalutą

Jeśli zastanawiasz się, jak teraz zarabiać na kryptowalutach – rozważ 10 metod przedstawionych poniżej.

  1. ✅ Staking i  Odsetki – Zarabianie pasywnego dochodu na bezczynnych tokenach kryptowalutowych
  2. ✅ Wczesne inwestowanie w obiecujące nowe projekty – najlepszy sposób na zarabianie dzięki kryptowalutą
  3. ✅ Day Trading – Zarabiaj handlując parami kryptowalut
  4. ✅ HODLing – inwestuj w kryptowaluty i trzymaj je długoterminowo
  5. ✅ Gry Crypto Play-to-Earn – Zdobywaj nagrody za granie w gry Crypto
  6. ✅ Farming i pożyczanie kryptowalut – generuj atrakcyjne odsetki na swoich kryptowalutach
  7. ✅  Faucets – Zarabiaj darmową kryptowalutę poprzez wykonywanie prostych zadań
  8. ✅  Airdrops – tokeny kryptowalutowe deponowane w Twoim portfelu za darmo
  9. ✅ DAO – kupuj udziały w zdecentralizowanej, autonomicznej organizacji
  10. ✅  Mining – Wydobywaj kryptowalutę poprzez podłączenie sprzętu komputerowego

1. Wczesne inwestowanie w obiecujące kryptowaluty – najlepszy sposób zarabiania na kryptowalutach

2. Staking i odsetki – zarabianie pasywnego dochodu na posiadanych kryptowalutach

Na rynkach kryptowalut istnieją dwie godne uwagi koncepcje, które umożliwiają zarabianie pasywnego dochodu na nieaktywnych kryptowalutach, które posiadasz. Pierwszą z nich jest staking kryptowalutowy, który polega na zablokowaniu swoich tokenów na pewien czas, aby pomóc w zatwierdzaniu transakcji w sieciach blockchain typu proof-of-stake.

Przykładami wiodących sieci stakingowych są Cardano, Tron, a wkrótce – Ethereum. Co ważne, będziesz otrzymywać odsetki tak długo, jak długo Twoje tokeny będą zablokowane. W związku z tym, jeśli angażujesz się w staking na platformie eToro, nie będziesz musiał przestrzegać minimalnego okresu blokady. Zamiast tego możesz wycofać swoje tokeny w dowolnym momencie.

Drugą koncepcją, którą należy rozważyć, ucząc się, jak zarabiać na kryptowalutach w sposób pasywny, jest konto odsetkowe. W swojej najbardziej podstawowej formie, konta odsetkowe w kryptowalutach działają w sposób podobny do tradycyjnego banku. Dzieje się tak dlatego, że deponując swoje tokeny kryptowalutowe, otrzymujesz odsetki.

zarabiaj odsetki na crypto.com

Jednak w przeciwieństwie do stakingu, Twoje tokeny kryptowalutowe nie zostaną zdeponowane w inteligentnym kontrakcie. Wręcz przeciwnie, wybrany przez Ciebie dostawca będzie pożyczał Twoje tokeny tym, którzy potrzebują pożyczyć fundusze. W związku z tym pożyczkobiorca będzie płacił Ci odsetki tak długo, jak długo tokeny będą pożyczane.

Obecnie najlepsze konto oszczędnościowe w kryptowalutach na rynku oferuje Crypto.com. Ta renomowana platforma pozwala Ci zarabiać 14.5% rocznie na depozytach Bitcoin i Ethereum oraz 12% na stablecoinach, takich jak Tether. Wszystkie konta oferowane przez Crypto.com są elastyczne. Co więcej, możesz nawet wpłacać środki w pieniądzu fiat i kupować kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji ,wiecej informacji na ten temat znajdziesz w naszym przewodniku – Recenzja karty Crypto.com.

Odwiedź Crypto.com

3. Day Trading – Zarabiaj pieniądze handlując parami kryptowalut

Jednym z najbardziej lukratywnych sposobów zarabiania na kryptowalutach jest aktywne zaangażowanie się w daytrading. Jest jednak pewien haczyk – trzeba mieć przynajmniej podstawowe pojęcie o tym, jak analizować ceny, aby określić, czy dany token ma szanse na wzrost czy spadek wartości. Jeśli potrafisz to zrobić, możesz zarabiać pieniądze handlując kryptowalutami przez cały dzień.

Nadrzędną koncepcją kryptowalutowego daytradingu jest dążenie do wykorzystania krótkoterminowej zmienności. Ponadto, doświadczeni traderzy na tym rynku rzadko – jeśli w ogóle – utrzymują pozycję dłużej niż jeden dzień. W związku z tym, celem jest otwieranie wielu pozycji w ciągu dnia, osiągając mniejsze, ale częste zyski.

day trading parami krtptowalut

Aby móc handlować kryptowalutamiw ciągu dnia, musisz znaleźć regulowaną giełdę kryptowalut, która spełnia dwa podstawowe kryteria – niskie opłaty i obsługę wielu rynków. Jeśli chodzi o pierwsze z tych kryteriów, jeśli handlujesz kryptowalutami w ciągu dnia na giełdzie, która pobiera wysokie opłaty, trudno będzie Ci uczynić ten proces opłacalnym. W końcu Twoje zyskowne transakcje zostaną zjedzone przez prowizje.

Na przykład, Coinbase pobiera 1,49%  – co oznacza, że trzeba pokryć tę opłatę, zanim będzie można zamknąć transakcję z zyskiem. eToro, z drugiej strony, jest znacznie bardziej konkurencyjne. Co więcej, eToro daje Ci dostęp do dziesiątek wiodących walut cyfrowych, więc nigdy nie zabraknie Ci okazji do daytradingu.

4. HODLowanie – inwestuj w kryptowaluty i trzymaj je długoterminowo

Ta metoda z naszej listy sposobów zarabiania na kryptowalutach jest prawdopodobnie najlepszą opcją dla początkujących. Dzieje się tak dlatego, że HODLing – co jest grą słów „Hold” – odnosi się po prostu do procesu kupowania kryptowaluty i długoterminowego trzymania się swoich tokenów. Nie różni się to od kupowania akcji i trzymania ich przez kilka lat.

W ten sposób nie musisz się martwić o krótkoterminowe wahania cen – zwłaszcza gdy inwestujesz w solidne i sprawdzone kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum. Na przykład w maju 2021 r. cena Ethereum wynosiła 4 300 USD za token. Zaledwie miesiąc później cena Ethereum spadła do najniższego poziomu 2 100 USD.

platforma i aplikacja do handlu kryptowalut

Gdybyś spanikował i sprzedał swoje tokeny ETH, poniósłbyś stratę około 50%. Gdybyście jednak zaangażowali się w HODLing – w listopadzie tego samego roku Ethereum było notowane po prawie 4 900 USD za jeden token. To tylko jeden z wielu przykładów. Najważniejsze jest to, że najskuteczniejszym sposobem inwestowania w kryptowaluty jest strategia długoterminowa.

Po raz kolejny, aby w jak najlepszy sposób HODLować swoje inwestycje, musisz znaleźć odpowiednią giełdę. eToro również pasuje do tego rozwiązania, ponieważ możesz inwestować w 60 wiodących kryptowalut już od 10 dolarów, korzystając z wiodących w branży opłat. Co więcej, giełda ta jest zatwierdzona przez odpowiednie organy licencyjne w USA, dzięki czemu będziesz mógł bezpiecznie i długofalowo HODLować.

5. Gry kryptowalutowe Play-to-Earn – Zdobywaj nagrody za granie w gry kryptowalutowe

Myśląc o tym, jak zarabiać na kryptowalutach, możesz być zaskoczony, że można to robić grając w gry. Nie popełnij błędu – rynek gier kryptowalutowych typu play-to-earn jest obecnie wart miliardy dolarów. Istnieje wiele odmian i rodzajów tytułów w tej przestrzeni, aczkolwiek prawdopodobnie jedną z najlepszych gier kryptowalutowych, w którą warto zagrać, jest Decentraland.

Gry kryptowalutowe Play-to-Earn

Mówiąc prościej, Decentraland oferuje metaverse, które pozwala graczom z całego świata stworzyć wirtualnego awatara, rozmawiać z innymi ludźmi, a co najważniejsze – kupować działki. Po zakupie działki i zbudowaniu własnego projektu nieruchomości, jest on reprezentowany w postaci unikalnego NFT.

Zobacz – Najlepsze projekty metaverse

Następnie można sprzedać swoje NFT na wolnym rynku. Choć koncepcja ta może wydawać się bardzo odległa, niektóre działki w metavers Decentraland zostały sprzedane za miliony dolarów. Oznacza to, że inwestując odpowiednio wcześnie, masz szansę na zakup NFT po najlepszej możliwej cenie.

Kup NFT na Crypto.com

6. Yield Farming i Pożyczanie Kryptowalut – Wygeneruj atrakcyjne oprocentowanie na swoich kryptowalutach

Kolejnym sposobem zarabiania na kryptowalutach, który nie sprawia trudności początkującym, jest yield farming i lending. Chociaż obie te koncepcje inwestycyjne pozwalają na pasywne zarabianie odsetek, w rzeczywistości odnoszą się one do nieco innych metod. Po pierwsze i najważniejsze, kryptowaluta yield farming odnosi się do procesu pożyczania swoich nieaktywnych tokenów do puli płynności.

W zdecydowanej większości przypadków będziesz dostarczać bardzo potrzebną płynność zdecentralizowanym giełdom. Do liderów na tym rynku należą Pancakeswap i Uniswap, działające odpowiednio w sieciach Binance i Ethereum blockchain. Kiedy wpłacasz środki do puli płynności, są one często blokowane na minimalny okres czasu.

Yield Farming i Pożyczanie Kryptowalut

Tak długo, jak tokeny znajdują się w puli płynności, wypłacane jest oprocentowanie. W wielu przypadkach im nowsza i mniej płynna jest dana kryptowaluta, tym wyższa jest odpowiednia stopa APY oferowana przez pulę.

Jeśli chodzi o pożyczanie kryptowalut, odnosi się to do tej samej koncepcji, o której mówiliśmy wcześniej – polega ona na tym, że użytkownik wpłaca swoje kryptowaluty na konto oszczędnościowe.

W ten sposób Twoje tokeny będą pożyczane tym, którzy chcą pożyczyć środki. Przy udzielaniu pożyczek w kryptowalutach ważne jest, aby mądrze wybrać preferowaną platformę. Dzieje się tak, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że pożyczkobiorcy nie wywiążą się ze swoich zobowiązań. Również w tym przypadku Aqru wyróżnia się na tle innych – platforma pożycza kryptowaluty tylko wysokiej klasy pożyczkobiorcom, którzy zostali wstępnie zweryfikowani.

7. „Faucets” Kraniki – zarabiaj darmową kryptowalutę, wykonując proste zadania

Strony internetowe Cryptocurrency Faucet dają Ci możliwość zarabiania darmowych tokenów cyfrowych poprzez wykonywanie zadań. Istnieje wiele platform w tej przestrzeni, a konkretne zadania, które musisz wykonać, różnią się w zależności od strony. Na przykład, niektóre platformy crypto faucet wymagają od Ciebie wypełnienia captcha.

Jest to zadanie, które może wykonać każdy – nie jest więc potrzebne żadne wcześniejsze doświadczenie. Istnieją też kraniki kryptowalutowe w formie aplikacji mobilnej. Często wymagają one od Ciebie grania w nowo uruchomione gry, a po osiągnięciu określonych kamieni milowych będziesz zarabiać darmową kryptowalutę.

Należy jednak pamiętać, że nagrody oferowane na platformach kranów kryptowalutowych są niewielkie. W rzeczywistości, w większości przypadków, każde wykonane przez Ciebie zadanie przyniesie zaledwie kilka centów kryptowaluty. Niemniej jednak, nie musisz wpłacać żadnych pieniędzy, więc kraniki kryptowalutowe pozwalają Ci zdobywać nagrody w sposób wolny od ryzyka.

8. Airdrops – tokeny kryptowalutowe wpłacane do portfela za darmo

Podobnie jak w przypadku kraników, zrzuty pozwalają na zarabianie darmowych tokenów kryptowalutowych bez konieczności wpłacania lub wydawania jakichkolwiek pieniędzy. Główna koncepcja polega na tym, że niektóre nowo uruchomione projekty rozprowadzają swoje rodzime tokeny bezpośrednio do portfeli użytkowników, co jest sposobem na wprowadzenie kryptowaluty do obiegu.

Jest to przeciwieństwo konwencjonalnej przedsprzedaży i uczciwego wprowadzenia bezpośrednio na giełdę kryptowalut. W związku z tym projekt nie pozyskuje żadnych środków, gdy inicjuje airdrop. Choć może się to wydawać zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, istnieje wiele przykładów airdropów, które od tego czasu stały się projektami o wartości wielu miliardów dolarów.

Doskonałym tego przykładem jest Bitcoin Cash. Kiedy ta cyfrowa waluta została wprowadzona na rynek w 2017 r., zrzucała swoje tokeny BCH na wszystkie adresy portfeli, które były w posiadaniu Bitcoinów. Odbywało się to na zasadzie 1:1 – co oznacza, że na każdy 1 posiadany Bitcoin użytkownik otrzymywał 1 Bitcoin Cash.

W innym przykładzie, popularna kryptowaluta Stellar zrzuciła miliony dolarów w tokenach Lumens od czasu uruchomienia projektu w 2014 roku. Z drugiej strony, należy zachować ostrożność przy otrzymywaniu zrzuconych tokenów. Jest to spowodowane tym, że oszuści często tworzą i rozprowadzają bezwartościowe tokeny na przypadkowe adresy portfeli z zamiarem „pump and dump”.

9. DAO – kup udział w zdecentralizowanej organizacji autonomicznej

Oprócz metaverse i NFT, oczekuje się, że zdecentralizowane autonomiczne organizacje (DAO) odegrają znaczącą rolę w przyszłości kryptowalut i technologii blockchain. W swojej najbardziej podstawowej formie DAO odnoszą się do projektów, które są kolektywnie posiadane przez społeczność. Aby stać się współwłaścicielem DAO, wystarczy posiadać odpowiedni token.

W tej przestrzeni działa wiele DAO, a każdy projekt jest inny od pozostałych. Jednym z takich przykładów jest Uniswap. Projekt ten jest domem dla zdecentralizowanej giełdy, która umożliwia ludziom kupno, sprzedaż i handel walutami cyfrowymi bez obecności scentralizowanej strony trzeciej. Od tego czasu Uniswap uruchomił swoją kryptowalutę DAO, dzięki czemu projekt jest własnością posiadaczy tokenów.

Oznacza to, że wszelkie zyski generowane przez giełdę Uniswap są następnie proporcjonalnie rozdzielane pomiędzy posiadaczy tokenów DAO. Co więcej, posiadacze tokenów DAO mają wpływ na sposób prowadzenia danego projektu. Oznacza to, że aby projekt DAO mógł podjąć decyzję o przyszłym rozwoju, musi najpierw zostać poddany pod głosowanie.

10. Kopanie – wydobywanie kryptowaluty poprzez podłączenie sprzętu komputerowego

Ostatnią metodą, którą warto rozważyć z naszej listy najlepszych sposobów zarabiania na kryptowalutach, jest górnictwo. W skrócie, górnictwo odnosi się do procesu podłączania specjalistycznego sprzętu do urządzenia stacjonarnego, które z kolei łączy się z blockchainem danej kryptowaluty. Chodzi o to, że górnicy umożliwiają sieci działanie w sposób zdecentralizowany.

Dzieje się tak dlatego, że transakcje są zatwierdzane, gdy sprzęt górniczy rozwiązuje skomplikowane równania matematyczne. W zamian za to górnicy są nagradzani nowo wybitymi tokenami kryptowalutowymi, które trafiają do obiegu, a każdy blok jest weryfikowany. Na przykład w przypadku Bitcoina co 10 minut tworzony jest nowy blok, w którym wybija się dodatkowo 6,25 BTC.

Te 6,25 BTC – które na dzień dzisiejszy jest warte ponad 660 000 dolarów – jest wypłacane górnikowi, który pomyślnie rozwiązał równanie dla danego bloku. Choć na pierwszy rzut oka przekłada się to na znaczną sumę pieniędzy, górnictwo Bitcoin zużywa niespotykaną ilość energii elektrycznej ze względu na złożoną naturę każdego równania matematycznego.

Co więcej, ilość specjalistycznego sprzętu wymaganego, by mieć szansę na wydobycie nowego bloku Bitcoina, jest również znacząca w dolarach. Mimo to, istnieje wiele innych projektów kryptowalutowych, które wymagają górników, a w wielu przypadkach konkurencja jest niewielka. Ostatecznie musisz się tylko upewnić, że nagrody za wydobycie, które otrzymasz, są warte więcej niż zainwestowane pieniądze.

Najlepsze platformy do handlu i inwestowania w kryptowaluty

Skoro omówiliśmy już 10 najlepszych sposobów zarabiania na kryptowalutach, musimy teraz omówić odpowiednie platformy, które można w tym celu rozważyć.

Aby zaoszczędzić Ci niezliczonych godzin poszukiwań, najlepsze platformy do zarabiania na kryptowalutach zostały omówione w poniższych sekcjach.

eToro – Najlepsza platforma do handlu kryptowalutami

Krótko wspomnieliśmy wcześniej o eToro i nie bez powodu. Mówiąc najprościej, eToro jest najlepszą platformą do inwestowania i handlu kryptowalutami. Co istotne, niezależnie od tego, czy chcesz inwestować w kryptowaluty przez wiele lat, czy też angażować się w krótkoterminową strategię daytradingową.etoro krypto inwestownie

Przede wszystkim platforma ta jest silnie regulowana, dzięki czemu możesz bezpiecznie korzystać z rynków kryptowalutowych. Obejmuje to zatwierdzenie przez organy regulacyjne w USA, Wielkiej Brytanii, na Cyprze i w Australii. eToro oferuje prawie 60 wiodących kryptowalut swoim ponad 25 milionom zarejestrowanych użytkowników – możesz więc łatwo dywersyfikować swoje działania.

Niektóre z najczęściej wymienianych kryptowalut na stronie eToro to Bitcoin, Ethereum, XRP, Dogecoin, Shiba Inu, BNB i Cardano. Ponadto podoba nam się fakt, że minimalna wielkość transakcji wynosi zaledwie 10 USD – możesz próbować zarabiać na kryptowalutach bez konieczności ryzykowania dużych sum kapitału.

kupowanie kryptowalut we Francji

Minimalny depozyt wynosi również 10 USD, więc będzie to odpowiednie rozwiązanie dla tych z Was, którzy mają ograniczony budżet. Wspomnieliśmy również wcześniej, że eToro obsługuje staking kryptowalut. W przeciwieństwie do innych platform tego typu, eToro nie wymaga od Ciebie blokowania swoich tokenów na minimalną liczbę dni lub tygodni. Zamiast tego możesz wycofać swoje tokeny w dowolnym momencie.

eToro umożliwia również zarabianie na kryptowalutach w sposób w 100% pasywny w ramach dwóch wiodących produktów. Po pierwsze, możesz zainwestować pieniądze w inteligentny portfel, który jest zarządzany przez eToro. Istnieje wiele portfeli, które koncentrują się na kryptowalutach, a Twój koszyk aktywów cyfrowych będzie rebalansowany i utrzymywany w Twoim imieniu.

Po drugie, jeśli podoba Ci się pomysł kryptowalutowego daytradingu, ale nie masz wymaganego czasu lub wiedzy, eToro umożliwia kopiowanie pozycji doświadczonego inwestora na zasadzie analogii. Dostęp do platformy eToro można uzyskać online lub za pośrednictwem jej wiodącej aplikacji kryptowalutowej. Tak czy inaczej, eToro pozwala klientom bezpłatne wpłacanie środków za pomocą karty debetowej/kredytowej, e-portfela lub przelewu bankowego.

Aqru – Najlepsza platforma do stakowania kryptowalut, uzyskiwania odsetek i udzielania pożyczek

Jeśli podoba Ci się dźwięk zarabiania pasywnego dochodu, Aqru jest ogólnie najlepszą platformą do zarabiania pieniędzy z kryptowalut w tym celu. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Aqru jest zaufaną witryną do pożyczania kryptowalut, która oferuje jedne z najbardziej konkurencyjnych APY w tej przestrzeni.

Powtarzając, zarobisz APY w wysokości 7% na Bitcoin i Ethereum. Jeśli szukasz jeszcze większych zysków, Aqru oferuje APY w wysokości 12% na stablecoinach. W chwili obecnej obejmuje to DAI, Tether i USD Coin. Poza wysokimi zyskami, Aqru wyróżnia się na rynku, ponieważ wszystkie konta oszczędnościowe są elastyczne.

inwestuj na agru

Oznacza to, że możesz zażądać wypłaty swoich tokenów kryptowalutowych, kiedy tylko zechcesz. Podoba nam się również fakt, że odsetki są codziennie przelewane na Twoje konto Aqru. Możesz następnie reinwestować te płatności z powrotem na konto oszczędnościowe Aqru, aby skorzystać z odsetek złożonych.

Jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody z Aqru, masz możliwość wpłacenia kryptowalut bezpośrednio na platformę. Jeśli nie masz pod ręką żadnej kryptowaluty, możesz również zasilić swoje konto w dolarach amerykańskich, euro lub funtach brytyjskich. Obsługiwane metody płatności obejmują przelewy bankowe oraz karty debetowe/kredytowe.

Zarabiaj odsetki na Agru

Wnioski

W tym poradniku o tym, jak zarabiać na kryptowalutach, omówiliśmy 10 sprawdzonych metod, które warto rozważyć . Niektóre z najlepszych metod, na które natrafiliśmy, to konta oszczędnościowe w kryptowalutach, gry play-to-earn, yield farming, staking i długoterminowa strategia inwestycyjna HODLing.

Podsumowując, najlepszym sposobem zarabiania na kryptowalutach jest inwestowanie w obiecujące aktywa cyfrowe, które wciąż znajdują się na samym początku swojej drogi.

W ten sposób można często zainwestować w token danego projektu po bardzo korzystnej cenie. Najlepszym projektem do tego celu, który zidentyfikowaliśmy, jest – który rewolucjonizuje globalny kryptowalutowy.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się