Gdzie kupić kryptowaluty w Holandii

Holandia była wczesnym ośrodkiem zainteresowania Bitcoinem i działalnością związaną z kryptowalutami. W rzeczywistości, miasto Arnhem jest znane z tego, że posiada tak dużą liczbę sprzedawców, którzy akceptują Bitcoin, że dość łatwo jest obejść się bez konieczności konwersji na walutę fiat przy codziennych zakupach.

Nie jest to kraj, w którym Bitcoin jest w jakimkolwiek prawnym ograniczeniu, więc każdy, kto chce kupić swój pierwszy Bitcoin lub inne aktywa kryptowalutowe, nie ma się czym martwić, gdy działa w tej jurysdykcji. W rzeczywistości Holandia jest jednym z najlepszych krajów na świecie do życia, jeśli jesteś kimś, komu idea kryptowalut zawładnęła każdym aspektem życia

Jak kupić kryptowaluty w Holandii – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz USD na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w Holandii w bardziej szczegółowy sposób. 

Czy kryptowaluty są legalne w Holandii?

Podobnie jak w wielu innych głównych krajach Europy, osoby prywatne mogą swobodnie korzystać z Bitcoin i innych kryptowalut bez obawy, że napotkają jakiekolwiek komplikacje ze strony prawa. Prawo dotyczące Bitcoin i innych kryptowalut w Holandii jest jasne od wielu lat, a kraj ten szczyci się prężną społecznością zwolenników kryptowalut, którzy są zainteresowani tą technologią zarówno z powodów finansowych, jak i filozoficznych.

Mimo to, w tym kraju podjęto działania przeciwko giełdom, które nie gromadziły wystarczających informacji o swoich użytkownikach. Stosunkowo nowe przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy utrudniły mniejszym platformom przestrzeganie prawa, co oznacza, że istniało wiele możliwości zakupu Bitcoinów w Holandii, które zniknęły w 2020 roku.

Choć może się wydawać, że ma to negatywny wpływ na rynek kryptowalut w Holandii, należy pamiętać, że szeroko zakrojone kontrole użytkowników stały się obowiązkowe w większości rozwiniętych krajów na całym świecie. Jest prawdopodobne, że ten trend będzie się utrzymywał do czasu, gdy wszystkie giełdy na świecie będą zmuszone do zbierania dużej ilości danych o swoich użytkownikach.

Jaki jest najtańszy sposób na zakup Bitcoina i innych kryptowalut w Holandii?

Jeśli chodzi o tanie opcje zakupu Bitcoin w Holandii, trzy z najlepszych opcji dla każdego będą eToro, Coinbase i Crypto.com. Te trzy giełdy mają porównywalne stawki, jeśli chodzi o opłaty, które są związane z każdą transakcją, chociaż te platformy mogą być nieco zbyt skomplikowane dla osób, które chcą po prostu kliknąć przycisk z napisem „Kup Bitcoin” bez konieczności martwienia się o funkcje skierowane do bardziej zaawansowanych handlowców.

Podczas gdy większość użytkowników myśli tylko o opłatach przed wszystkim innym, jeśli chodzi o tanie handlowanie kryptowalutami, w rzeczywistości należy również pomyśleć o innych czynnikach, takich jak pary handlowe i płynność. W końcu, jeśli zaczynasz od euro, to handel na giełdzie, która koncentruje się na dolarach amerykańskich, doprowadzi do wyższych opłat, ponieważ będziesz musiał wymienić euro na dolary, zanim będziesz mógł uzyskać dostęp do Bitcoina lub innej kryptowaluty. Jeśli chodzi o płynność, Crypto.com BTC/EUR, więc użytkownicy, którzy zaczynają od euro, mogą najpierw założyć konto na tej platformie.

Jak kupić kryptowalutę za pomocą karty kredytowej w Holandii?

W Europie istnieje wiele różnych opcji kupowania Bitcoinów za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Jeśli chodzi o znalezienie zaufanego, wiarygodnego źródła dla tego typu transakcji, trudno jest pobić Coinbase, która może mieć najbardziej szanowaną nazwę w całej branży wymiany kryptowalut.

Jeśli zamierzasz kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej w Holandii, należy zauważyć, że istnieją pewne ograniczenia, które towarzyszą tej formie płatności. Mianowicie, będziesz miał do czynienia z niższymi limitami, jeśli chodzi o ilość kryptowaluty, którą możesz kupić miesięcznie, używając karty kredytowej.

Dodatkowo, zakupy dokonywane za pomocą kart kredytowych wiążą się z dużo wyższymi opłatami niż w przypadku korzystania z tradycyjnej giełdy.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się