Gdzie kupić kryptowaluty we Francji

Choć kiedyś Francja zajmowała twarde stanowisko wobec Bitcoina i kryptowalut, stała się jednym z najbardziej postępowych krajów, jeśli chodzi o regulacje dotyczące kryptowalut.

Oprócz stworzonych przez siebie ram regulacyjnych, Francja naciska na inne kraje Unii Europejskiej, aby przyjęły podobne. Jeśli szukasz informacji na temat legalności kryptowalut we Francji, najlepszej giełdy kryptowalut dla francuskich użytkowników lub jak kupić Bitcoin i inne kryptowaluty we Francji, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Jak kupić kryptowaluty we Francji – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz EUR na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 EUR.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut we Francji w bardziej szczegółowy sposób. 

Czy kryptowaluty są legalne we Francji?

Francja sprawiła, że kryptowaluty są nie tylko legalne, ale również bardziej uregulowane niż w prawie każdym innym kraju na świecie. Bitcoin i inne kryptowaluty są uznawane za aktywa cyfrowe. Są one opodatkowane w taki sam sposób jak akcje. W 2019 roku przyjęto ustawę PACTE Bill, która zasadniczo ustanawia ramy dla gromadzenia funduszy poprzez emisję wirtualnych tokenów, często określanych jako Initial Coin Offering lub ICO, oraz dostawców usług w zakresie aktywów cyfrowych (DASP), lub bardziej powszechnie określanych jako giełda lub broker.

Initial Coin Offerings nie zostały uregulowane w żadnym kraju, a konsekwencją tego są liczne opowieści o oszustwach i nieudanych inwestycjach w okresie gorączki 2017 r., kiedy to inwestorzy rzucili się na alternatywne kryptowaluty, gdy Bitcoin poszybował w górę.

Jeśli ktoś chce uruchomić projekt blockchain we Francji, może ubiegać się o vias od Autorité des Marchés Financiers (AMF), czyli Francuskiego Urzędu Nadzoru Finansowego. Będą one wówczas zobowiązane do zarejestrowania się jako podmiot prawny z siedzibą lub zarejestrowany we Francji, dostarczenia dokumentacji dotyczącej projektu i celów firmy, ustanowienia systemu monitorowania i ochrony zgromadzonych aktywów oraz przestrzegania przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i finansowania terroryzmu.

Wszystkie firmy, które otrzymają licencję, zostaną opublikowane na stronie internetowej AMF, co zasadniczo zagwarantuje inwestorom, że otrzymują rzetelne informacje o potencjalnej inwestycji. Zastrzeżenie do tego rozporządzenia jest takie, że nie jest ono obowiązkowe. Nadal można rozpocząć ICO we Francji bez licencji AMF, po prostu nie będzie można nikomu oferować swojej firmy. Ogólnie rzecz biorąc, są to dobre ramy do eliminowania nieuczciwych ICO.

Podobnie, ramy dla DASP są opcjonalne, ale również pomagają zapewnić inwestorom wiarygodne informacje i gwarancje. DASP może obejmować szereg działań: przechowywanie aktywów cyfrowych, zakup lub sprzedaż aktywów kryptowalutowych w zamian za prawny środek płatniczy lub inne kryptowaluty (broker) oraz prowadzenie platformy handlowej (giełdy).

Firmy DASP starające się o licencję AMF będą podlegać nadzorowi i będą musiały przestrzegać szeregu podstawowych zasad dotyczących ubezpieczenia, procedur kontroli wewnętrznej, systemu informatycznego, przejrzystości cen itp. Wszystko to ma na celu zapewnienie integralności rynku.

Jak kupić kryptowalutę we Francji?

Kupowanie kryptowaluty we Francji jest dość prostym procesem. Chociaż istnieją takie opcje, jak bankomaty Bitcoin, w których można dokonać wpłaty gotówki, prawdopodobnie szybciej i wygodniej będzie skorzystać z jednej z wielu giełd kryptowalut peer to peer dostępnych dla osób mieszkających w Unii Europejskiej.

Musisz zarejestrować się na giełdzie, co prawdopodobnie będzie wymagało podania pewnych danych osobowych w celu weryfikacji Twojej tożsamości. Powinieneś zarejestrować się na giełdzie, która cieszy się dobrą opinią, ma przyzwoity wolumen obrotu i oferuje wiele par handlowych o niskich opłatach.

Przed rejestracją upewnij się, że obsługują one wszystkie altcoiny, które zamierzasz kupić, w przeciwnym razie będziesz musiał rozpocząć proces od nowa, korzystając z innej giełdy. Sprawdź nasze recenzje giełd kryptowalut, aby uzyskać więcej informacji – Crypto.com , Coinbase , Binance.

Po zarejestrowaniu się łatwo jest natychmiast kupić kryptowaluty za pomocą różnych metod płatności, takich jak karta debetowa, karta kredytowa lub wolniejsza droga i użyć przelewu bankowego do zasilenia konta. Jeśli po prostu zasilasz swoje konto walutami fiat zamiast bezpośrednio kupować kryptowaluty, będziesz musiał następnie wymienić swoje fiat na Bitcoin lub inny obsługiwany altcoin, który giełda obsługuje jako parę handlową dla Twoich fiatów.

Kupno Bitcoina jest najlepszym sposobem na kupno jakiejkolwiek innej alternatywnej kryptowaluty, którą jesteś zainteresowany, ponieważ wszystkie aktywa kryptowalutowe są sparowane z Bitcoinem. Niezależnie od tego, po zasileniu konta łatwo jest zacząć kupować i sprzedawać kryptowaluty.

Najlepsze platformy do zakupu kryptowalut we Francji

eToro, Crypto.com, Binance, Coinbase regularnie pojawiają się w pierwszej czwórce, więc mogą być warte uwagi, jeśli jesteś gotowy, aby poważnie zająć się handlem kryptowalutami.

1. eToro: Najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut we Francji

eToro to jedna z najlepszych platform do kupowania kryptowalut we Francji. Założony w 2007 roku broker rozwinął swoje skrzydła na całym świecie.

Obecnie eToro obsługuje ponad 23 miliony użytkowników w 140 krajach na całym świecie.

eToro ma bardzo szybki wzrost na przestrzeni lat dzięki swojej społecznościowej platformie handlowej.

Jest to jedno z najbardziej innowacyjnych narzędzi tego stulecia, pozwalające na kopiowanie transakcji z portfeli, które już odniosły sukces, zamiast popełniania kosztownych błędów w swoim handlu. Początkujący lubią eToro, ponieważ ta funkcja umożliwia im uczenie się od profesjonalnych traderów.

Jako początkujący, chcesz również uważać na koszty transakcji. Jeśli się z tym zgadzasz, to nie ma lepszego miejsca do rozpoczęcia kupowania kryptowalut niż eToro. Ta platforma nie pobiera od Ciebie żadnej prowizji i nie ma żadnych innych ukrytych opłat. Co Ty na to?

kupowanie kryptowalut we Francji

Wypróbowanie platformy przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy – dzięki eToro możesz kupować kryptowaluty w wirtualnym portfelu i poznać zasady gry przed zainwestowaniem prawdziwych pieniędzy.

Dlatego właśnie polecamy eToro jako najlepszy wybór do kupowania kryptowalut we Francji.

Osoby kupujące kryptowaluty na eToro mogą zacząć inwestować już od 10 dolarów. Firma zarabia wyłącznie dzięki spreadom, które są znacznie niższe niż normalne spready rynkowe.

W przeciwieństwie do większości brokerów, eToro pobiera tylko jeden spread za każdy obrót, czyli zarówno za kupno, jak i sprzedaż kryptowalut. Jak niski jest ten spread?

Używając Bitcoina jako przykładu, spread ten wynosi około 0,75%, co jest bardzo niską wartością w porównaniu ze średnią od 1,9% do 2,9%, którą pobierają konkurenci.

Inwestuj na eToro

2. Coinbase: Najłatwiejszy i najszybszy sposób na zakup kryptowalut we Francji

Coinbase jest jedną z najłatwiejszych w użyciu platform do kupowania kryptowalut we Francji. Procedura rejestracji jest prosta, a wpłaty do portfela można dokonywać kartą kredytową.

Opłaty transakcyjne w Coinbase są jednak wyższe niż na większości giełd kryptowalutowych. Standardowa transakcja w Coinbase będzie Cię kosztować aż 1,49%, podczas gdy transakcje kartą kredytową kosztują opłatę w wysokości 3,99%, która jest znacznie wysoka.

Coinbase działa w ponad 100 krajach na świecie.

Platforma ta oferuje kilka kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, BAT, ZRX i Zcash.

Coinbase najlepsza kryptowalut w Francji

Coinbase Pro to najbardziej niezawodna i bezpieczna platforma do handlu kryptowalutami. Dzięki wysokim wolumenom obrotu i głębokiej płynności, Coinbase Pro ułatwia inwestowanie i zarabianie pieniędzy.

Niskie opłaty i środki bezpieczeństwa na najwyższym poziomie sprawiają, że Coinbase Pro jest doskonałym wyborem dla doświadczonych traderów.

Coinbase jest popularny ze względu na przyjazny interfejs użytkownika, który sprzyja zarówno początkującym, jak i profesjonalistom.

Jednak Coinbase nie pozwala na dokonywanie żadnych transakcji, dopóki nie zakończysz procesu KYC, przesyłając swoje dokumenty tożsamości.

Inwestuj na Coinbase

3. Crypto.com to punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z kryptowalutami!

Możesz inwestować w dobrze znane kryptowaluty, ale możesz też sięgnąć po mniej znane, wiedząc, że kryptowaluty każdego użytkownika są w 100% przechowywane w trybie offline w chłodni.

Giełda z siedzibą w Singapurze ułatwia kupowanie Bitcoinów, Ethereum, Ripple, Shiba Inu, Dogelon Mars i Litecoinów.

Marzenie entuzjastów kryptowalut w końcu się spełniło. Crypto.com to jedyne miejsce, w którym możesz dokonywać transakcji kryptowalutowych, bez względu na poziom doświadczenia.

Platforma Crypto.com zapewnia użytkownikom intuicyjne doświadczenie, które łączy w sobie solidną wiedzę na temat kryptowalut oraz potężne narzędzia handlowe i wykresy.

Przy minimalnym zakupie w wysokości 1 USD dla wszystkich obsługiwanych kryptowalut w aplikacji Crypto.com, wszystkie transakcje są objęte silną obsługą klienta – nieźle jak na grupę „małych facetów”, którzy po prostu wierzą w przyszłość technologii blockchain.

Crypto.com to największa potęga handlowa w sieci.

Dzięki opłatom wynoszącym zaledwie 0,40% i obniżanym wraz z wolumenem obrotu lub stakingiem pakietów CRO, Crypto stało się docelową witryną handlową dla wytrawnych traderów, którzy chcą osiągać zyski!

Z wyjątkiem stakingu CRO, nowi członkowie Crypto.com będą płacić 0,4% od transakcji o miesięcznym wolumenie poniżej 25 000 USD.

popularna platforma handlu Bitcoinami w Hiszpanii

W szczególności, opłaty transakcyjne są nieco niższe niż opłaty pobierane przez niektórych głównych konkurentów. Nie są one jednak najniższe w branży.

Co więcej, Crypto.com oferuje karty debetowe Visa, które zwracają się w postaci nagród – wiecej na ten informacji na ten temat znajdziesz tutaj – Recenzja karty Crypto.com . Jest to szczególnie korzystne dla użytkowników posiadających duże zasoby CRO.

W świecie, w którym jest tak wiele supergwiazd, Crypto.com musi wyróżniać się spośród innych i zmienił nazwę Staples Center w Los Angeles na Crypto.com Arena!

Aplikacja Crypto.com jest dostępna w 49 stanach USA i na terytoriach amerykańskich, a firma nieustannie pracuje nad zwiększeniem swojego zasięgu.

Dzięki Crypto.com możesz kupować Bitcoin, Ethereum, Litecoin i XRP za pomocą kilku stuknięć.

Crypto.com chce pomóc Ci odzyskać kontrolę nad Twoimi pieniędzmi i osiągać zyski.

Dzięki braku ukrytych opłat lub opłat za przekroczenie limitu, Crypto.com jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka sprawnego, przystępnego cenowo sposobu inwestowania i zarządzania swoimi kryptowalutami.

Ponadto, dzięki szybkiej obsłudze klienta, zawsze będziesz mieć kogoś, kto pomoże Ci, gdy będziesz tego potrzebować.

Wypróbuj Crypto.com już dziś i przekonaj się, jak łatwe może być inwestowanie w kryptowaluty i zapanuj nad swoimi pieniędzmi!

Inwestuj na Crypto.com

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.