Gdzie kupić kryptowaluty w Hiszpanii

¡Hola! i witamy w tym poradniku, w którym dowiesz się, jak kupić Bitcoin i inne kryptowaluty w Hiszpanii. Jeśli zastanawiasz się nad najlepszymi giełdami, zawiłościami prawnymi i metodami płatności, to jesteś we właściwym miejscu. Ale zanim zaczniemy, oto krótki przegląd tego, co stało się z hiszpańską gospodarką kryptowalutową po ciężkim kryzysie pandemicznym.

Jak kupić kryptowalutę w Hiszpanii – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to doskonałe miejsce do kupowania kryptowalut pod względem wysokości opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz EUR na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 EUR.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w Hiszpanii w bardziej szczegółowy sposób. 

Boom na kryptowaluty w Hiszpanii

Niezależnie od tego, czy był to сoronawirus, który tragicznie uderzył w Hiszpanów, czy ponure plaże Malagi bez turystów latem 2020 roku – coś sprawiło, że lokalne władze poczuły bluesa i zwróciły oczy w stronę kryptowalut.

W połowie października 2020 r. nowa hiszpańska ustawa o przeciwdziałaniu oszustwom podatkowym nałożyła na wszystkich obywateli obowiązek zgłaszania w formie elektronicznej wszelkich przypadków wykorzystania aktywów cyfrowych powyżej 1000 euro, co po raz pierwszy od miesięcy zwiększyło poziom nadzoru.

Z pozytywów, wszyscy 350 członkowie hiszpańskiej izby niższej otrzymali ekwiwalent 1 euro w kryptowalutach, gdy platforma edtech Tutellus próbowała promować wykorzystanie kryptowalut w kraju. Ponadto Banco Santander nawiązał współpracę z firmą Ripple, aby zbadać, w jaki sposób blockchain może sprawić, że transakcje będą szybsze, tańsze i bardziej przejrzyste.

Czy to wszystko sprawia, że kupno kryptowalut w Hiszpanii stało się trudniejsze czy łatwiejsze? Zobacz!

Czy kryptowaluty w Hiszpanii są legalne?

Ujmijmy to w ten sposób: kryptowaluty w Hiszpanii nie są zakazane, choć nie ma jeszcze konkretnych regulacji.

Krótko mówiąc, lokalne władze nie uważają cyfrowych monet za pieniądze ani instrumenty finansowe. Jednak w zależności od sytuacji mogą uznać, że kryptowaluty są papierami wartościowymi, towarami lub usługami użyteczności publicznej i będą je odpowiednio traktować.

Co ważne, podejście organów regulacyjnych do małych inwestorów w Hiszpanii jest bardzo konserwatywne i ochronne ze względu na dużą liczbę oszustw w niszy kryptowalutowej. Jeśli więc przytrafi Ci się coś złego, zawsze możesz spróbować odwołać się do ustawy o ochronie konsumentów i inwestycji.

Chcesz płacić podatki od kryptowalut? Możesz to zrobić według zmiennej stawki od 19 do 23%. Wyższe stawki będą stosowane w przypadku zysków przekraczających 50 000 euro.

Tak więc, wracając do początkowego pytania, czy kryptowaluty są legalne w Hiszpanii, odpowiedź brzmi: tak, ale nie ma szczegółowych regulacji, podobnie jak w Japonii.

Czy kupowanie kryptowalut w Hiszpanii jest łatwe?

Chociaż Bitcoin jest nadal stosunkowo trudny do znalezienia w głównym nurcie, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że Hiszpania jest domem dla ponad 100 bankomatów Bitcoin. Jest to imponująca liczba w porównaniu z resztą świata i z pewnością wzrośnie w nadchodzących latach.

W globalnym rankingu krajów, w których można znaleźć bankomaty Bitcoin, Hiszpania zajmuje 4 miejsce, co jest wyróżniającą statystyką, która oznacza pewien poziom zaangażowania, a przynajmniej pewien potencjał zaangażowania dla kryptowalut.

Bankomaty Bitcoin są w pewien sposób bardzo fajne: są swego rodzaju kryptowalutowymi renegatami, które strzegą granicy między dwoma światami, dając szansę na fizyczną interakcję z Bitcoinem, co jest rzadkością. Jeśli więc wpadniesz na wielką pomarańczową skrzynkę z żelaza, która wygląda jak zwykły bankomat, ale nie jest zwykłym bankomatem, gratulacje!

Łatwo jest kupić kryptowalutę z takiej maszyny, aczkolwiek być może będziesz musiał najpierw obejrzeć kilka filmów, tak na wszelki wypadek.

Ale jeśli masz kartę kredytową/debetową i jesteś gotowy, aby zarejestrować się na giełdzie kryptowalut, nie będziesz potrzebował żadnego bankomatu Bitcoin i tak, kupowanie kryptowalut nie będzie wcale trudne.

Giełdy na całym świecie z biegiem lat stają się coraz bezpieczniejsze, a Hiszpania oferuje dostęp do większości z nich o wysokiej jakości.

Najlepsze hiszpańskie giełdy do kupowania kryptowalut

Większość popularnych platform kryptowalutowych jest obecna w tym kraju, więc wszystko, co musisz zrobić, to wybrać jedną z nich!

Poniżej znajduje się lista, która zawiera kilka opcji. Zauważ, że wszystkie z nich są międzynarodowe i działają na całym świecie.

1. eToro – Najlepsza platforma do zakupu kryptowalut w Hiszpanii (regulowana przez FCA)

Toro jest bez wątpienia najlepszą platformą do zakupu Bitcoin i innych kryptowalut w Hiszpanii. Po pierwsze, być może słyszałeś, że scena handlu kryptowalutami jest pełna nieuczciwych operatorów. Nie jest to coś, o co musisz się martwić w przypadku eToro – ponieważ platforma jest regulowana na trzech frontach. Obejmuje  FCA, ASIC i CySEC.

Regulacja ta oznacza, że możesz z łatwością wpłacać środki tradycyjnymi metodami płatności. Obejmuje to karty debetowe/kredytowe, e-portfele oraz przelewy bankowe. Zanim przejdziemy do szczegółów finansowania Twojego rachunku handlowego w kryptowalutach, powinniśmy zauważyć, że eToro jest brokerem w 100% wolnym od prowizji. Oznacza to brak jakichkolwiek opłat transakcyjnych.

Najlepsza platforma do zakupu kryptowalut w Hiszpanii

Zamiast tego, należy wziąć pod uwagę jedynie spread, który jest zazwyczaj bardzo konkurencyjny przy handlu kryptowalutami na eToro. Jeśli chodzi o rynki, na których można handlować, eToro oferuje różne instrumenty Bitcoin. Jeśli chcesz po prostu kupić Bitcoin i utrzymać swoją inwestycję przez kilka lat, możesz to zrobić z łatwością. Jeśli chcesz handlować Bitcoinami w stosunku do walut fiat – masz do dyspozycji pary BTC z dolarem amerykańskim, funtem brytyjskim, euro, jenem japońskim i innymi. eToro obsługuje szeroki zakres altcoinów, co oznacza, że możesz inwestować w Polygon, Ethereum lub Dogecoin z zacisza własnego domu.

Oprócz tego eToro umożliwia również handel parami kryptowalutowymi. Dla tych, którzy nie wiedzą, oznacza to, że będziesz handlować przyszłą ceną Bitcoina w stosunku do altcoinów takich jak Ethereum, Ripple, Dash, NEO, BNB, BCH i Litecoin.

Jeśli jesteś bardziej wszechstronnym inwestorem, ucieszy Cię wiadomość, że eToro oferuje również akcje z 17 rynków.

Dostępne są również fundusze ETF, a także transakcje CFD na towary, forex, indeksy i inne. Warto również rozważyć funkcję Copy Trader na eToro, ponieważ pozwala ona na pasywne inwestowanie. Twój portfel będzie odzwierciedlał portfel wybranego przez Ciebie inwestora, tak samo jak w przypadku innych inwestorów.

Jeśli chodzi o rozpoczęcie przygody w inwestowanie, eToro wymaga minimalnego depozytu w wysokości 10 EUR. Możesz jednak kupować i handlować Bitcoinami już od 25 EUR za transakcję. Ponadto, eToro jest dostępne online lub za pośrednictwem rodzimej aplikacji inwestycyjnej.

Na koniec, eToro stało się również jedną z najlepszych aplikacji do ostrzegania o kryptowalutach w 2022 roku.

Oznacza to, że możesz być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi ruchami na rynku kryptowalut i wahaniami cen.

Zarejestruj się na eToro

2. Crypto.com – popularna platforma handlu Bitcoinami w Hiszpanii

Crypto.com to renomowana giełda kryptowalutowa, która zapewnia różnorodne usługi, od tradycyjnego handlu i inwestowania po staking kryptowalut, NFT, portfele i wiele innych. Ta mainstreamowa giełda kryptowalut oferuje dostęp do ponad 250 kryptowalut, ma niskie opłaty i nagradza traderów kryptowalutowych, którzy posiadają tokeny Crypto.com (CRO).

Crypto.com wykorzystuje szereg protokołów bezpieczeństwa w celu ochrony bezpieczeństwa konta, takich jak uwierzytelnianie wieloczynnikowe (MFA) i whitelisting. Ta popularna giełda kryptowalut oferuje również jedno z najlepszych kryptowalutowych kont oszczędnościowych w 2022 roku.

Crypto.com oferuje użytkownikom do 14,5 procent rocznie dla stablecoins i 8,5 procent dla BTC i ETH, jeśli chodzi o nagrody za stakowanie kryptowalut. Co więcej, ta znana giełda stakingu kryptowalut obsługuje dużą liczbę tokenów i kryptowalut; dokładnie 40+.

Możesz również pobrać aplikację do stakowania kryptowalut, aby Twoje kryptowaluty pracowały dla Ciebie zawsze i wszędzie, gdzie tylko zechcesz.

popularna platforma handlu Bitcoinami w Hiszpanii

Crypto.com jest bardziej zbliżony do banku kryptowalut niż do giełdy bitcoinów czy brokera. Rzeczywiście, platforma pozwala klientom kupować kryptowaluty, jak również sprzedawać je za pośrednictwem P2P. Można je również wymieniać z innymi entuzjastami kryptowalut za pomocą płatności DeFi wallet-to-wallet.

Co więcej, do wydawania kryptowalut można użyć  karty Visa, co sprawia, że jest to doskonała alternatywa dla płatności kryptowalutowych. Możesz otrzymywać wynagrodzenie w kryptowalutach, umieszczać swoje pieniądze na oprocentowanym koncie, a nawet uzyskać kredyt w kryptowalutach w niektórych krajach.

Sprawdź tutaj – Recenzja karty Crypto.com

Zarejestruj się na Crypto.com

3. Coinbase – przyjazna dla użytkownika platforma kryptowalut w Hiszpanii

Coinbase jest największą platformą handlu kryptowalutami na świecie. Z siedzibą w USA, broker jest domem dla ponad 35 milionów użytkowników w ponad 100 krajach.

W związku z tym Twoje pieniądze są bezpieczne, gdy handlujesz kryptowalutami w Coinbase. Teraz, Coinbase ma zarówno plusy jak i minusy – jak większość platform. Jeśli chodzi o dobre strony, Coinbase jest super przyjaznym dla użytkownika sposobem na handel Bitcoin i innymi kryptowalutami w Hiszpanii. Jest to widoczne już od momentu odwiedzenia strony internetowej, ponieważ wszystko jest przedstawione w sposób przejrzysty i pozbawiony żargonu.

Coinbase najlepsza kryptowalut w hiszpanii

Dodatkowo, Coinbase jest bardzo mocne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Przechowuje 98% środków klientów w zimnym magazynie – co czyni ją praktycznie odporną na zewnętrzne włamania. Oferuje również mechanizmy kontroli bezpieczeństwa, takie jak dwuskładnikowe uwierzytelnianie oraz możliwość zablokowania Bitcoinów na 48 godzin po złożeniu zlecenia wypłaty.

Jeśli chodzi o rynki zbywalne, Coinbase oferuje dobry wybór kryptowalut, które można kupić – w tym Bitcoin. Oferuje również siostrzaną platformę, która jest przeznaczona do handlu krótkoterminowego. Coinbase Pro, platforma oferuje mnóstwo par kryptowalutowych – wiele z nich zawiera Bitcoin.

Możesz łatwo zainwestować w kryptowaluty mieszkając w Hiszpanii na Coinbase za pomocą kilku kliknięć.

Teraz o wadach. Główną wadą Coinbase jest to, że pobiera ona wysokie opłaty. Na przykład, będziesz musiał zapłacić 3,99% za wpłatę środków za pomocą karty debetowej w Wielkiej Brytanii. Opłaty za handel Bitcoinami wynoszą 1,49% – co znowu jest dość wysokie w porównaniu z innymi platformami.

Zapłacisz jeszcze więcej, jeśli handlujesz małą sumą pieniędzy, ponieważ opłata zmienna zamienia się w opłatę ryczałtową.

Ostatecznie, podczas gdy Coinbase jest świetna dla początkujących i zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, wiąże się to z kosztami.

Zarejestruj się na Coinbase

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.