Gdzie kupić kryptowaluty w Niemczech

Niemcy zdecydowanie można uznać za kraj, który wcześnie przyjął Bitcoina i całą przestrzeń kryptowalutową. Był to jeden z pierwszych krajów, który uznał Bitcoina za formę prywatnego pieniądza już w 2013 roku, a wczesne działania regulatorów w Niemczech pozwoliły na osiągnięcie wysokiego poziomu jasności w kwestii praw i regulacji, których każdy musi przestrzegać w tej jurysdykcji.

Jeśli interesujesz się Bitcoinem lub którymś z wielu dostępnych tam altcoinów, Niemcy są jednym z najlepszych miejsc, by zdobyć swoje pierwsze kryptowaluty w bezpieczny i całkowicie legalny sposób.

Jak kupić kryptowalutę w Niemczech w mniej niż 5 minut

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz Euro na eToro, nie pobierane są żadne opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w Niemczech w bardziej szczegółowy sposób. 

Czy kryptowaluty są legalne w Niemczech?

Bitcoin jest w dużej mierze legalną technologią i instrumentem finansowym w Niemczech. Chociaż technicznie nie jest on zdefiniowany jako forma legalnego środka płatniczego, jest wiele miejsc, zwłaszcza barów, w całym kraju, gdzie Bitcoin jest akceptowany jako płatność poprzez transakcje on-chain lub Lightning Network.

Chociaż obywatele Niemiec nie muszą się martwić, że będą mieli jakiekolwiek problemy prawne, jeśli chodzi o używanie Bitcoina jako formy pieniądza, wciąż istnieją prawa i regulacje dotyczące kryptowalut, których należy przestrzegać, by uniknąć kłopotów.

Rządy na całym świecie chcą mieć możliwość śledzenia wykorzystania kryptowalut w nielegalnych działaniach, takich jak ataki typu ransomware, więc giełdy nadal będą zbierać dużą ilość danych osobowych o swoich użytkownikach, aby spełnić wymagania różnych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy.

Oprócz regulacji dotyczących używania Bitcoin i innych kryptowalut na giełdach, użytkownicy tej technologii muszą również zrozumieć, że używanie Bitcoin do płatności może mieć konsekwencje podatkowe. Niemcy są jednak jednym z lepszych krajów do życia, jeśli chodzi o używanie kryptowalut jako środka wymiany, ponieważ nie trzeba płacić zysków kapitałowych, jeśli aktywa były w posiadaniu przez rok przed użyciem ich do zakupu towaru lub usługi.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

Jakie są najlepsze giełdy cryptowalut w Niemczech?

Ze względu na poziom jasności przepisów i ogólnego zainteresowania kryptowalutami w Niemczech, jest całkiem sporo wysokiej jakości giełd do wyboru w tej jurysdykcji. Zanim jednak zastanowisz się, która giełda kryptowalut w Niemczech będzie najlepsza w Twojej sytuacji, zastanów się nad swoimi potrzebami.

Dla zaawansowanych traderów, którzy są bardziej zainteresowani płaceniem jak najlepszej ceny za swoje kryptowaluty, Kraken i Bitstamp są dwiema najstarszymi i najbardziej ugruntowanymi giełdami na świecie. Obie oferują swoje usługi na terenie Niemiec. Jednak te dwie giełdy nie wymieniają wszystkich kryptowalut pod słońcem, więc ci z Was, którzy są zainteresowani handlem bardziej niszowymi aktywami, mogą wybrać Binance.

Inną interesującą opcją dla rynku niemieckiego jest eToro. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że funkcjonalność kryptowalut na tej platformie jest nieco ograniczona. W przypadku wielu aktywów kryptowalutowych użytkownicy nie przejmują ich na własność na tej platformie. Zamiast tego używa się finansowych instrumentów pochodnych, aby skutecznie obstawiać przyszłe ceny kryptowalut. W przypadku bardziej znanych monet, użytkownicy mogą wycofać swoje udziały do osobistego portfela.

Jaki jest najtańszy sposób na kupno kryptowalut w Niemczech?

W Niemczech działa wiele uznanych giełd, a tego rodzaju zaawansowane platformy dla traderów zawsze będą najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o określenie kosztów zamiany euro na Bitcoina lub inną kryptowalutę.

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kryptowaluty mają pary handlowe z walutami fiat, co oznacza, że być może będziesz musiał zamienić swoje euro na Bitcoin, zanim będziesz mógł uzyskać dostęp do alternatywnego rynku kryptowalut.

Oznacza to, że aby uzyskać dostęp do niektórych z bardziej niszowych ofert kryptowalut, będziesz musiał dwukrotnie zapłacić opłaty transakcyjne.

Niektóre z uznanych giełd, które oferują niskie opłaty transakcyjne w Niemczech, to Kraken, Bitstamp i Binance. Jeśli te platformy są dla Ciebie zbyt skomplikowane, możesz zdecydować się na giełdę, która pozwala na dokonanie pierwszej transakcji zakupu Bitcoinów po prostu kartą kredytową lub debetową. Crypto.com to popularna opcja dokonywania tego typu zakupów za pomocą tradycyjnych systemów płatniczych.

Czy Crypto.com jest dostępny w Niemczech?

Tak. Crypto.com jest w pełni dostępne w tym kraju, co oznacza, że Niemcy mogą korzystać z popularnej karty Crypto.com Visa Card, a także z produktów Earn, DeFi i NFT.

Sprawdź – recenzje kart i produktów Crypto.com

Możesz nawet skorzystać z oprogramowania podatkowego Crypto.com, by rozliczyć swoje podatki od kryptowalut w Niemczech.

Gdzie mogę kupić altcoiny w Niemczech?

Choć istnieje wiele różnych giełd, które pozwalają na zakup altcoinów w Niemczech, w rzeczywistości niektóre z najbardziej szanowanych i zaufanych giełd trzymają się Bitcoina i kilku innych głównych kryptowalut.

Jeśli jesteś osobą, która chce spróbować swoich sił w mniejszych kryptowalutach, powinieneś przyjrzeć się bliżej giełdzie Binance, która oferuje ponad 1000 różnych par handlowych i ma jedną z najbardziej renomowanych marek w tej branży.

Binance – recenzja giełdy kryptowalut

Jak zawsze, ważne jest, by pamiętać, że jest tam wiele oszustw, więc bądź ostrożny, jeśli chodzi o lokowanie dużych sum pieniędzy w te mniejsze aktywa, które nie mają nawet zbliżonej płynności do tej, jaką ma Bitcoin.

Jak kupić Bitcoina w Niemczech?

Większość inwestorów kryptowalutowych korzysta z giełd kryptowalutowych, by kupić swoją pierwszą kryptowalutę.

Proces ten może być nieco czasochłonny, ale jest stosunkowo prosty. Różni się też w zależności od giełdy, ale na ogół składa się z następujących elementów:

  • Zarejestruj się na wybranej przez siebie giełdzie kryptowalut
  • Przedstaw weryfikację tożsamości (dowód osobisty, adres zamieszkania, data urodzenia itp.)
  • Ustalenie sposobu zasilania konta (przelew bankowy, debet, karta kredytowa)
  • Zainicjuj przelew na giełdę
  • Użyj swoich środków do zakupu kryptowaluty
  • Opcjonalnie: Wyślij swoją nową kryptowalutę do prywatnego portfela osobistego

Jak kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej w Niemczech?

Istnieje kilka różnych platform, które pozwalają na zakup Bitcoinów kartą kredytową w Niemczech. Giełda, która oferuje najniższe opłaty za tę konkretną opcję płatności, to Bitpanda. W 2020 roku Crypto.com prowadzi promocję, która czyni ich platformę kolejną atrakcyjną opcją zakupu kryptowalut za pomocą karty kredytowej.

Choć nie ma nic złego w kupowaniu Bitcoinów za pomocą karty kredytowej, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami, ważne jest, by pamiętać, że tego typu transakcje mają tendencję do uszczuplania możliwych zysków, które mógłbyś osiągnąć, gdy wartość twoich kryptowalut wzrośnie. W końcu stracisz pieniądze, jeśli wartość twojej kryptowaluty nie wzrośnie o co najmniej 3% w prawie wszystkich sytuacjach, w których pierwotnie kupiłeś kryptowalutę za pomocą karty kredytowej.

Zarejestruj się na Crypto.com

Odpowiedź: Bitcoin i kryptowaluty są traktowane jako prywatne pieniądze przez organy podatkowe – niemiecki Federalny Centralny Urząd Skarbowy lub Bundeszentralamt für Steuern (BZSt). Oznacza to, że nie są one własnością, prawnym środkiem płatniczym ani walutą obcą.

Binance, Crypto.com, eToro i Coinbase to niektóre z giełd i platform, na których można kupić kryptowaluty w Niemczech. Są one bezpieczne i umożliwiają zakupy za pomocą kont bankowych i kart kredytowych.

Sprzedaż kryptowalut z zyskiem poniżej 600 euro w dowolnym momencie jest zwolniona z opodatkowania w Niemczech. W pozostałych przypadkach zwykłe transakcje kryptowalutowe podlegają podatkowi dochodowemu w Niemczech.

Istnieją legalne sposoby na uniknięcie płacenia podatku za kryptowaluty. Na przykład trzymanie jej przez ponad rok. Posiadanie jej przez rok zwalnia cię z podatku niezależnie od zysku uzyskanego ze sprzedaży po tym okresie. Aby skorzystać ze zwolnienia z podatku od kryptowalut w przypadku tokenów ze stakami, kryptowaluty i tokeny muszą być stakowane przez 10 lat od zakupu.

Niemcy ostatecznie ogłosiły zakaz działalności Binance w 2021 roku. W związku z tym giełda nie oferuje już w tym kraju kontraktów terminowych i instrumentów pochodnych. Obywatele mogą jednak nadal otwierać konta na giełdzie i handlować zwykłymi produktami i usługami kryptowalutowymi.

Poza tym, instytucje bankowe mogą sprzedawać i przechowywać Bitcoin w Niemczech.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.