Gdzie kupić kryptowaluty w Belgii

Różne organy finansowe w Belgii, takie jak Narodowy Bank Belgii i Belgijski Urząd Nadzoru Usług i Rynków Finansowych, wydały w przeszłości ostrzeżenia o możliwości poniesienia strat na rynku Bitcoinów i kryptowalut. Jednak ten europejski kraj jest jednym z najlepszych miejsc do życia, jeśli interesujesz się kryptowalutami.

Obywatele Belgii mogą kupować Bitcoin i inne kryptowaluty za pośrednictwem platform wymiany od wielu lat, a większość największych giełd na świecie działa obecnie w tym kraju. Co ważne, w Belgii działa wiele bankomatów Bitcoin, a opłaty za transakcje osobiste są niższe niż w większości innych części świata.

Jak kupić kryptowalutę w Belgii – szybki przewodniketoro krypto inwestownie

Krok 1: Otwórz konto eToro

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy deponujesz euro na eToro, nie ma żadnych prowizji za kartę debetową/kredytową, e-portfel czy przelew bankowy. Minimalna wysokość depozytu to tylko 10$.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro umożliwia zakup ponad 40 kryptowalut. Aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić, możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w sekcji „Kwota” musisz podać wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w bardziej szczegółowy sposób. 

Czy kupowanie kryptowalut w Belgii jest legalne?

Jednym z pierwszych pytań, jakie zadają sobie nowicjusze w dziedzinie kryptowalut, jest pytanie o legalność całego ekosystemu kryptowalut.

Choć prawdą jest, że niektóre kraje wprowadziły poważne ograniczenia w używaniu Bitcoina i innych kryptowalut, w rzeczywistości technologia ta jest generalnie legalna w wolnych krajach na całym świecie – w tym w Belgii. W rzeczywistości Bitcoin nie podlega w Belgii podatkowi od towarów i usług (VAT).

Choć w mediach jest wiele szumu wokół używania Bitcoina w nielegalnej, przestępczej działalności, w rzeczywistości przeciętny człowiek z ulicy może nadal używać tego cyfrowego aktywa jako środka wymiany.

Na razie regulatorzy finansowi w Belgii są głównie zainteresowani śledzeniem kryptowalut w punktach wejścia i wyjścia z sieci, co oznacza, że interesują się głównie giełdami.

Dlatego właśnie nowi użytkownicy muszą przekazać dużą ilość danych osobowych, gdy korzystają z jednej z tych platform w Belgii. Należy jednak zauważyć, że tak jest w prawie wszystkich jurysdykcjach na świecie.

Czy kryptowaluty są opodatkowane w Belgii?

Tak. Kryptowaluty są opodatkowane w Belgii.

Przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut w Belgii są dość skomplikowane, więc warto założyć konto, jeśli posiadasz duże aktywa kryptowalutowe.

Krótko mówiąc, kryptowaluty są opodatkowane w różny sposób w zależności od tego, czy:

  • Zarabiasz na życie handlując kryptowalutami.
  • Jesteś inwestorem wysokiego ryzyka.
  • Jesteś zwykłym inwestorem.

Jeśli handlujesz kryptowalutami, aby zarobić na życie, to generalnie będzie to opodatkowane najwyższą stawką (od 25-50%). Tymczasem jeśli jesteś inwestorem wysokiego ryzyka, prawdopodobnie zostaniesz opodatkowany według stawki 33%. Tymczasem zwykli inwestorzy kryptowalutowi mogą być w pewnych sytuacjach zwolnieni z podatku.

Pamiętaj, że te przepisy często się zmieniają, a Cryptosonar nie udziela porad podatkowych ani finansowych, więc pamiętaj, by szukać profesjonalnej pomocy w kwestiach podatkowych.

Jak łatwo jest kupić Bitcoin w Belgii?

Kupowanie Bitcoinów w Belgii jest niezwykle proste, ponieważ wiele z głównych giełd może działać w tym kraju. Dobrze znane platformy wymiany, takie jak Coinbase i eToro, ułatwiają każdemu w Belgii dostęp do swoich pierwszych Bitcoinów, a altcoiny są również łatwo dostępne. Dostępne są też dobrze znane platformy transakcyjne dla bardziej zaawansowanych użytkowników, takie jak Binance.

Nie ma nic złego w korzystaniu z giełdy z eleganckim interfejsem użytkownika, by po raz pierwszy uzyskać dostęp do kryptowalut, ale konsumenci powinni pamiętać, że tego rodzaju platformy dla nowicjuszy zwykle wiążą się z wyższymi opłatami.

Jaki jest najlepszy portfele Bitcoin w Belgii?

Z reguły portfele Bitcoin są uniwersalne, więc najlepsze portfele w innych częściach świata będą również najlepsze w Belgii. W zakładce przedstawiamy kilka najlepszych portfeli do bezpiecznego przechowywania kryptowalut, w tym dwa portfele sprzętowe i jeden programowy.

Najlepszy łatwy w użyciu portfel Bitcoin

Jaka jest najlepsza giełda kryptowalut w Belgii?

Jeśli zamierzasz kupować kryptowaluty w Belgii, będziesz chciał znaleźć platformę, która zapewni równowagę między użytecznością a kosztami. Jeśli nie martwisz się zbytnio o przekazywanie swoich danych osobowych osobom trzecim, to najlepszą opcją w Belgii będzie jedna z uznanych, scentralizowanych platform, które pozwalają na podłączenie konta bankowego i uzyskanie dostępu do globalnej płynności.

W przypadku Belgii, Crypto.com jest idealną giełdą do wyboru ze względu na płynność, jaką oferuje na parach handlowych EUR. Opłaty na Crypto.com są również bardzo konkurencyjne w skali globalnej, a użytkownicy mogą korzystać z uproszczonego interfejsu handlowego, który nie jest dużo trudniejszy do opanowania niż kliknięcie dużego przycisku z napisem „Kup Bitcoin”.

Choć Crypto.com ma funkcje przydatne dla nowicjuszy, to wciąż jest to platforma, która skupia się głównie na bardziej zaawansowanych traderach kryptowalut – mowa tu o Crypto.com/exhange.

Drugą opcją dla giełdy z łatwym w użyciu interfejsem jest Coinbase. Jej intuicyjny design sprawia, że jest niezwykle łatwa w nawigacji dla kryptowalutowych nowicjuszy.

Jaka jest najlepsza giełda altcoinów w Belgii?

Jeśli już używasz Crypto.com do kupowania Bitcoinów, to zauważysz, że na platformie tej można handlować także wieloma altcoinami.

Dla większości użytkowników kryptowalut jest prawdopodobne, że Crypto.com będzie miał wszystkie kryptowaluty i tokeny, którymi użytkownik chce handlować. Jednak Binance jest alternatywną opcją, jeśli chcesz zagłębić się w bardziej niszowe oferty na rynku. Dodatkowo, Binance jest atrakcyjną opcją dla użytkowników dbających o prywatność, ponieważ ma mniejsze wymagania, jeśli chodzi o weryfikację konta. Mimo to, ta ograniczona wersja restrykcji przeciwko praniu brudnych pieniędzy jest ograniczona do 2 Bitcoinów dziennie.

najlepsza giełda altcoinów w Belgii
Zarejestruj się na Crypto.com

Jaki jest najtańszy sposób na zakup Bitcoinów i innych kryptowalut w Belgii?

Choć Belgia jest znana jako zagłębie aktywności bankomatów Bitcoin, w rzeczywistości systemy te nie zapewnią ci dostępu do tanich opłat za transakcje kryptowalutowe.

Aby uzyskać niskie opłaty, będziesz musiał podłączyć swoje konto bankowe do globalnej giełdy, która ma dużą płynność i jest zarejestrowana jako podmiot regulowany. Jak wspomniano wcześniej, stosunkowo niskie opłaty w połączeniu z wysoką płynnością w EUR na Crypto.com sprawiają, że ta platforma jest najtańszą opcją kupna Bitcoina i większości innych kryptowalut w Belgii.

Coinbase jest najtańszą opcją, jeśli chodzi o bardziej przyjazne użytkownikowi platformy, a nawet mają zaawansowaną platformę dostępną dla bardziej doświadczonych traderów kryptowalut w postaci Coinbase Pro.

Jak sprzedać Bitcoiny w Belgii?

Sprzedaż swoich Bitcoinów może być całkiem prostym zadaniem, ponieważ w kraju jest wiele bankomatów Bitcoin. W różnych miejscach na świecie opłaty za korzystanie z tych bankomatów wahają się od 5% do 10%, a urządzenia w Belgii znajdują się w dolnej części tego przedziału.

Aby uzyskać lepszą ofertę na sprzedaż kryptowalut, musisz skorzystać z giełdy, takiej jak Crypto.com czy Coinbase. Po podłączeniu swojego konta bankowego i podaniu kilku danych osobowych będziesz mógł sprzedać swoje bitcoiny na samej giełdzie, po znacznie niższych kosztach niż w bankomatach Bitcoin.

Czy w Belgii mogę kupić Bitcoin kartą kredytową?

Jeśli zamierzasz kupować Bitcoin za pomocą karty kredytowej w Belgii, to może warto przyjrzeć się bliżej Coinmamie. Platforma oferuje najwyższe limity na rynku, jeśli chodzi o zakupy dokonywane za pomocą karty kredytowej lub debetowej, a opłata za zakup wyniesie około 5%.

Możesz też taniej kupić Bitcoina od razu za pomocą karty debetowej za pośrednictwem Coinbase; należy jednak pamiętać, że ta platforma wymiany ma niższe limity, jeśli chodzi o ilość kryptowaluty, którą możesz kupić za pomocą tej metody płatności.

W zależności od twojego banku i dostawcy karty kredytowej, możesz nie być w stanie kupić Bitcoinów i innych kryptowalut za jej pomocą. W większości przypadków będziesz chciał uniknąć kupowania Bitcoinów za pomocą karty kredytowej, ponieważ opłaty sprawiają, że w wielu sytuacjach transakcja jest nieopłacalna.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.