Gdzie Kupić Kryptowaluty we Włoszech

Choć nie tak popularny jak w Holandii, Niemczech, Szwajcarii czy Francji, Bitcoin powoli zdobywa popularność w jeszcze jednym ukochanym przez wielu regionie Europy – we Włoszech. Jeśli myślisz, że ten kraj to po prostu piękne miejsce z pysznym winem, malowniczymi winnicami i serem topionym na wierzchu różnych margarit, pomyśl o miejscu, w którym możesz wynająć samochód i zarezerwować hotel za pomocą Bitcoin.

OK, nie wszędzie, ale przynajmniej w Lombardii, Trentino – Południowym Tyrolu i Veneto jest kilka miejsc, które można zaliczyć do kategorii małych i średnich przedsiębiorstw, z których Włochy tak słyną.

Jak kupić kryptowaluty we Włoszech – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz USD na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut we Włoszech w bardziej szczegółowy sposób. 

Czy kryptowaluty i blockchain są legalne we Włoszech?

Po pierwsze, tak, kryptowaluty i blockchain są legalne we Włoszech, ponieważ kraj ten jest częścią regionu przyjaznego kryptowalutom, czyli Unii Europejskiej, ale powinniśmy pamiętać o całym zestawie niuansów.

Nie ma zakazu kryptowalut w tym kraju, ale władze nie regulują w pełni używania Bitcoina przez osoby prywatne.

Blockchain jest częściowo uregulowany, ale kilka obszarów nadal wymaga rozwiązania – należą do nich wykorzystanie DLT, brak jasnego obrazu możliwych możliwości finansowania oraz brak pełnego prawnego uznania inteligentnych kontraktów.

Jeśli chodzi o kryptowaluty, osoby fizyczne opodatkowują jedynie działalność spekulacyjną, a podatek w tym przypadku wynosi 26%. Co to oznacza? Jeśli kwota kryptowalut, które posiadasz w ciągu roku podatkowego, przekracza 51 tys. euro, jesteś zobowiązany do zapłacenia 26%. W związku z tym, jeśli handlujesz kryptowalutami, musisz opodatkować swoje zyski jako dochód. Jeśli jednak posiadasz mniejszą sumę pieniędzy, nie musisz jej opodatkowywać. W przypadku posiadania dużych ilości kryptowalut należy zawsze skonsultować się z doradcą podatkowym.

Jeśli raz lub dwa razy kupisz lub sprzedasz kryptowaluty w zamian za euro, będzie to traktowane jako transakcja walutowa, a marża transakcji jest zwolniona z podatku VAT. Wszystko jednak zależy od kwoty, jaką wymieniasz, i – szczerze mówiąc – od miejsca, w którym to robisz.

Firmy, które gromadzą swoje dochody w kryptowalutach, muszą również płacić podatki.

Mając to wszystko na uwadze, jak sam widzisz, niektóre działania związane z kryptowalutami we Włoszech są regulowane, podczas gdy inne, takie jak wydobywanie, są nadal kwestionowane pod względem ustawodawstwa.

Jaki jest najtańszy sposób na zakup kryptowalut we Włoszech?

Nie chodzi o to, że istnieje jakiś szczególny włoski sposób na kupienie Bitcoin w najtańszy możliwy sposób. W tym kontekście kraj ten jest bardzo podobny do swoich europejskich sąsiadów. Nie możesz po prostu wyjść z domu i kupić Bitcoin od znajomego na ulicy. W teorii oczywiście można, a oni mogą bezpośrednio przesłać je ze swojego portfela do swojego, dzięki czemu zapłacisz tylko opłatę transakcyjną.

Ale szczerze mówiąc, ilu masz znajomych, którzy posiadają Bitcoin? W dzisiejszych czasach najłatwiejszym sposobem jest prawdopodobnie skorzystanie z giełdy czy platformy takiej jak eToro, Crypto.com czy Coinbase.

1.eToro – najlepsza giełda kryptowalut we Włoszech

Inwestuj w krypto na etoro

Firma eToro została założona w 2007 roku i od tego czasu działa bezawaryjnie w ponad 140 krajach, w tym we Włoszech. eToro jest niezwykle niezawodny i bezpieczny. Posiada licencje i zezwolenia regulacyjne od centralnych organów finansowych USA, Australii, Cypru i Wielkiej Brytanii. Zatwierdzenie przez brytyjski FCA w szczególności dodaje wiele wagi do wiarygodności eToro, ponieważ ma on jedne z najsurowszych przepisów.

Aby założyć konto i rozpocząć handel na eToro, wystarczy wpłacić minimum 10USD. eToro oferuje również usługi cyfrowego portfela (eToro wallet) do przechowywania kryptowalut w trybie offline. Co więcej, dostępność aplikacji mobilnej dla użytkowników systemów iOS i Android ułatwia śledzenie transakcji nawet wtedy, gdy jesteś z dala od biurka.

Opłaty transakcyjne pobierane przez eToro różnią się dla różnych kryptowalut, ale większość transakcji jest obciążona opłatą w wysokości 0,75%-2,9%. eToro pobiera opłaty transakcyjne poprzez szersze niż zwykle spready zarówno przy zleceniach kupna, jak i sprzedaży, jest to ich sposób naliczania opłat transakcyjnych. Najlepszą cechą giełdy kryptowalutowej eToro jest jednak ich innowacyjna platforma handlowa o nazwie CopyTrader.

Jak sama nazwa wskazuje, CopyTrader pozwala kopiować ruchy różnych skutecznych traderów na rynku. Dlatego też, jeśli jesteś nowicjuszem na rynku kryptowalut, możesz zacząć od naśladowania dokładnych wyników traderów, którzy już odnieśli sukces na platformie, za pomocą jednego kliknięcia.

Platforma CopyTrader posiada również innowacyjną społeczność, w której można dzielić się poradami i sztuczkami, więc możesz również poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Jeśli już odnosisz sukcesy, możesz pozwolić innym profilom na naśladowanie Twoich ruchów i możesz również pobierać obiecujące prowizje za dzielenie się informacjami.

Podsumowując, eToro jest prawdziwym klejnotem dla entuzjastów handlu. Pozwalają Ci zacząć od małych kwot depozytu i zdobyć doświadczenie handlowe przed przejściem do większych kwot.

gdzie kupic kryptowaluty we włoszech

Inwestuj w Kryptowaluty na eToro

2. Coinbase – najlepsza giełda kryptowalut we Włoszech dla początkujących

Coinbase najlepsza kryptowalut we włoszech

Jeśli uważasz się za początkującego inwestora i szukasz najlepszej giełdy kryptowalut dla początkujących – nie szukaj dalej niż Coinbase. Ta platforma jest bardzo łatwa w nawigacji i sprawia, że kupowanie walut cyfrowych jest bezstresowe dla wszystkich umiejętności. Co więcej, dostawca obsługuje miliony klientów na całym świecie. Minimalna inwestycja w tej klasie aktywów zaczyna się od 2,00 jednostek w Twojej walucie – w tym przypadku EUR.

Wymienione aktywa kryptograficzne obejmują Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash, Polkadot i inne. Znajdziesz tu również takie rynki, jak Solana, Dogecoin, Polygon, Yearn Finance, Dai i wiele innych. W przeciwieństwie do eToro, Coinbase pobiera standardową prowizję w wysokości 1,49% za kupno i sprzedaż walut cyfrowych. Aby przedstawić to w odpowiedniej perspektywie, za każde 100 USD, które przeznaczysz na zlecenie handlowe, musisz zapłacić 1,49 USD – co może szybko się sumować. Jeśli chodzi o ochronę Twoich tokenów kryptowalutowych, Coinbase przechowuje 98% środków klientów w chłodni z dala od Internetu.

Giełda idzie również o krok dalej, oferując funkcję opt-in o nazwie whitelisting (lista bezpiecznych adresów kryptowalutowych), a także uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla dodatkowej warstwy bezpieczeństwa. Wracając do opłat, jeśli preferowaną przez Ciebie metodą płatności jest karta debetowa – ta giełda wymaga 3,99% kwoty zakupu. Jest to wysoka cena w porównaniu z opłatą za wymianę w wysokości 0,5% pobieraną za wpłatę na eToro. Można również wybrać przelew bankowy z Włoch, który jest bezpłatny, ale jego rozliczenie trwa dłużej, co opóźnia dostęp do rynków cyfrowych.

Inwestuj w Kryptowaluty na Coinbase

Czym się kierować wybierając giełdę kryptowalut we Włoszech

Kiedy szukasz najlepszej giełdy kryptowalut we Włoszech, warto skupić swoje poszukiwania na ważnych tematach, zarówno z punktu widzenia kryptowalut, jak i handlu. Poniżej przedstawiamy główne obszary, które naszym zdaniem powinna z powodzeniem obejmować wspaniała platforma wymiany kryptowalut:

Bezpieczeństwo i zaufanie

Niezależnie od lokalizacji, technologia blockchain szyfruje Twoje cyfrowe środki w sposób, którego do tej pory nie udało się złamać żadnemu hakerowi. Chociaż księga publiczna jest widoczna dla całego świata, każdy nieuczciwy podmiot musi posiadać hasło lub klucze, aby móc dokonywać transakcji z wykorzystaniem Twoich środków. Tak długo, jak będziesz uważać, aby nie udostępniać nikomu swojego hasła lub klucza odzyskiwania i będziesz trzymać swój komputer w bezpiecznym miejscu, Twoje środki powinny być bezpieczne na blockchainie.

Opcje płatności:

Bitcoin i inne kryptowaluty są również dostępne do kupienia we Włoszech za pośrednictwem giełd internetowych, giełd peer-to-peer (P2P) i bankomatów Bitcoin. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, a osoby kupujące kryptowaluty po raz pierwszy muszą zdecydować, w jaki sposób zaangażować się w społeczność Bitcoin. Chociaż giełdy P2P cieszą się pewną globalną popularnością, giełdy kryptowalut zapewniają bardzo wygodne i efektywne rozwiązania, jeśli chodzi o handel kryptowalutami.

Opłaty:

Inwestorzy mogą dokonywać wielu transakcji za pośrednictwem giełdy kryptowalut, przy czym każda z tych giełd ma swoją własną strukturę opłat. Ceny za transakcje kryptowalutowe różnią się, ale większość giełd kryptowalutowych pobiera od 0,1% do 0,5% za każdą transakcję. Oznacza to, że jeśli Twoje zlecenie o wartości 1 000 USD zostanie zrealizowane, możesz być zmuszony zapłacić od 1 do 5 USD z tytułu opłat transakcyjnych.

Przyjazne dla początkujących:

Ceny kryptowalut mogą być zmienne. To sprawia, że są to doskonałe możliwości spekulacyjne dla inwestorów, którzy mogą zarabiać na działalności handlowej. Wadą handlu kryptowalutami dla niektórych inwestorów może być krzywa uczenia się i wymagana terminologia techniczna. Korzystając z popularnych giełd wymiany walut, o których mowa w tym artykule, zapewnisz sobie bezproblemowe rozpoczęcie nauki.

Obsługa klienta:

Jeśli rozważasz różne opcje przed dołączeniem do platformy , możesz rozważyć eToro, która koncentruje się na handlu kryptowalutami. Ponieważ eToro jest uznaną firmą brokerską z silną obsługą klienta i zasobami, aby pomóc ludziom dokonać pierwszych zakupów bitcoinów, uważamy, że ta platforma jest świetną opcją zarówno dla początkujących, jak i dla handlowców poszukujących bardziej zaawansowanych strategii.

Inwestuj w Kryptowaluty na eToro

Jak mogę kupić Bitcoin lub inne kryptowaluty anonimowo we Włoszech?

Teraz, dlaczego chcesz to zrobić? Nie chcesz płacić podatków? OK, tylko żartuję. Oczywiście, Bitcoin jest częścią cypherpunkowego ruchu podziemnego, który nienawidzi kontroli w każdej formie i kształcie, więc rozumiemy. Ale przygotuj się na to, że KYC staje się coraz bardziej powszechne w niszy kryptowalutowej, co jest sprawiedliwe.

A jednak nadal istnieje sposób na zachowanie anonimowości podczas zakupów. Tak jak w każdym innym kraju, we Włoszech można anonimowo kupić Bitcoin za pomocą bankomatu. Bankomaty Bitcoin, lub BTM, to kioski podłączone do Internetu, w których można kupić lub sprzedać kryptowalutę bez konieczności posiadania rozległej wiedzy specjalistycznej. Można je znaleźć w centrach handlowych, na stacjach benzynowych, a nawet w biurze.

We Włoszech na dzień dzisiejszy działa ponad 69 bankomatów, z czego 13 w Mediolanie i Rzymie, 9 w Bolonii i 5 w Brescii.

Jak mogę kupić Bitcoin we Włoszech za pomocą karty kredytowej?

Jeśli jesteś początkujący i jesteś gotowy na obszerną procedurę KYC, możesz użyć giełdy Bitcoin, aby kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej. W zasadzie jest to to samo, co stanie w świetle reflektorów, ponieważ każdy pojedynczy organ będzie wiedział, ale z drugiej strony jest to tak proste, zwłaszcza z takimi usługami jak Coinbase i Crypto.com.

Jeśli chcesz kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej lub debetowej, musisz zarejestrować się na giełdzie lub zainstalować portfel kryptowalutowy na swoim telefonie.

Istnieje cały zestaw giełd Bitcoin, na których można kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej. Należą do nich między innymi Coinbase, Binance, eToro itd.

Podsumowanie

Czy łatwo jest więc kupić Bitcoin we Włoszech? Tak. Wystarczy zarejestrować się na jednej z giełd, takich jak eToro lub Coinbase i rozpocząć całą procedurę zakupu. Oprócz handlu, który może być uważany za legalną działalność, o ile opodatkujesz swój dochód, możesz nawet płacić Bitcoinami za niektóre usługi, takie jak wynajem samochodu czy rezerwacja hotelu.

Ale czy powinieneś jechać do Włoch, aby wyłącznie korzystać z dobrodziejstw regulacji dotyczących kryptowalut? Nie, adopcja dopiero zaczęła się rozprzestrzeniać na półwyspie w kształcie buta i zajmie jeszcze dużo czasu. Istnieje duża szansa, że za kilka lat kupowanie Bitcoinów we Włoszech będzie znacznie łatwiejsze.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się