Staking kryptowalut pasywne zarabianie

Staking kryptowalut pozwala ci zarabiać na swoich kryptowalutach bez konieczności ich wypłacania. Mówiąc inaczej, możesz wykorzystać swoje niewykorzystane kryptowaluty do pracy i wygenerować pasywne źródło dochodu, zachowując jednocześnie prawo własności do swoich krypto.

W tym przewodniku opisujemy 10 najlepszych kryptowalut do stakowania na rok 2022. Omawiamy też szczegółowo koncepcję stakingu i wymieniamy najlepsze platformy do tego celu dostępne obecnie na rynku.

Najlepsze kryptowaluty do stakowania dla maksymalnych zysków w 2022 roku

Staking kryptowalut – TOP 10 kryptowalut do pasywnego zarabiania w 2022

Istnieją dziesiątki kryptowalut, które możesz wykorzystać do zdobywania nagród za staking.

Po uwzględnieniu oferowanych stóp procentowych i warunków rynkowych stwierdziliśmy, że najlepsze kryptowaluty do stakingu na rok 2022 to te wymienione poniżej.

✅ 1. Cronos – Najlepsza kryptowaluta do stakowania w 2022 roku

✅ 2. Ethereum – Najlepsza kryptowaluta do stakowania dla inwestorów długoterminowych

✅ 3. Cardano – Najlepsza stabilna kryptowaluta do stakowania

✅ 4. Uniswap – Najlepsza zdecentralizowana kryptowaluta do stakowania

✅ 5. Solana – Najlepsza kryptowaluta stakingowa z długoterminowym wzrostem

✅ 6. Polkadot – Kryptowaluta stakująca wykorzystująca algorytm NPoS

✅ 7. Polygon – Najlepsza kryptowaluta stakingowa z wysokim APY

✅ 8. Algorand – Najlepsza kryptowaluta stakingowa dla mechanizmów PPoS

✅ 9. Chainlink – Popularna stakingowa kryptowaluta do inwestowania w interoperacyjność Blockchain

✅ 10.The Graph – Najlepsza stakingowa kryptowaluta z dużym potencjałem wzrostu

Czytając dalej, dowiesz się, dlaczego właśnie te projekty znalazły się na naszej liście najlepszych kryptowalut do stakingu. Co więcej, będziesz miał jaśniejsze pojęcie o tym, w jaki sposób zarabiać pieniądze na kryptowalutach.

Pokażemy Ci też, jak możesz kupić kryptowaluty i zacząć je stakować, ponosząc przy tym minimalne opłaty.

Przyjrzyjmy się bliżej najlepszym kryptowalutom do stakingu

Z punktu widzenia inwestycji, najlepsze kryptowaluty do stakingu to te, które oferują wysoki zysk. To, ile zarobisz, zależy od takich czynników, jak wybrana platforma oraz okres stakowania.

Mając to na uwadze, poniżej analizujemy najlepsze monety do stakingu na rok 2022.

1: Cronos(CRO) – Najlepsza kryptowaluta do stakowania w 2022 roku

Cronos Chain jest jednym z produktów w ofercie Crypto.com, której celem jest przyspieszenie globalnej adopcji kryptowalu.

Crypto.com pozwala użytkownikom na wpłacanie ponad 40 różnych kryptowalut w tym i stablecoinów w celu naliczania odsetek. Niektóre z tych tokenów to: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), DogeCoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) i Solana (SOL). Kwota, jaką zarobisz, zależy od wielu czynników, m.in. od tego, ile posiadasz CRO (Crypto.com Coin), jaki token wpłacasz, ile tego tokena oraz od terminu lub długości kontraktu.

Dzięki funkcji zarabiania, im więcej CRO masz na koncie, tym wyższy procent zwrotu zobaczysz. Wyższe zyski osiągniesz również, jeśli zablokujesz swoje środki na dłuższy okres czasu, w przeciwieństwie do okresu elastycznego. Oprocentowanie w opcji Zarabiaj może wynieść nawet 14,5% APY przy określonych tokenach i okresach stawek. Oprocentowanie będzie się różnić w zależności od monety, ale możesz sprawdzić aktualne oprocentowanie tokenów Crypto.com i sposób działania funkcji Earn tutaj –Recenzja karty Crypto.com.

staking kryptowaluty cronos

Przyszłość pieniądza już nadeszła, a Crypto.com jest jej liderem. Produkty Crypto.com są łatwe w użyciu i idealne dla każdego, kto chce skorzystać z bezpiecznych płatności i nagród. Na przykład, dzięki kartom debetowym Visa i portfelowi DeFi oferowanym przez Crypto.com możesz już dziś korzystać ze wszystkich zalet cyfrowych aktywów!

Kup Cronos (CRO)

2. Ethereum – najlepsza kryptowaluta stakingowa dla inwestorów długoterminowych

Ekosystem Ethereum rozwija się skokowo, przyciągając zarówno deweloperów, jak i inwestorów. Jednak ta druga co do wielkości kryptowaluta na świecie początkowo stosowała konsensus proof-of-work. Oznaczało to, że aby zatwierdzić każdą transakcję, komputery musiały wykonywać skomplikowane zadania, które wymagały ogromnego nakładu energii i czasu.

Jednak w wyniku ostatniej aktualizacji Ethereum przeszło na mechanizm PoS i dlatego jest teraz jednym z najlepszych tokenów stakingowych, które warto rozważyć pod kątem generowania pasywnego dochodu. Niemniej jednak, aby rozpocząć samodzielne stakowanie Ethereum, wymagania są dość wysokie – nie tylko dlatego, że będziesz musiał wyłożyć co najmniej 32 tokeny ETH.

Ethereum - najlepsza kryptowaluta stakingowa

Najprostszą alternatywą dla tego rozwiązania jest trzymanie swoich monet Ethereum w puli stakingowej. Mówiąc prościej, oznacza to, że pożyczasz swoje tokeny innym walidatorom do wykorzystania. W ten sposób nie musisz angażować tak dużej ilości ETH. Jeśli chodzi o wypłaty, to ostatecznie będą one zależeć od platformy stakingowej, którą wybierzesz, oraz od tego, na jak długo zablokujesz swoje tokeny.

Kup Etherium (ETH)

3. Cardano – Najlepsza stabilna kryptowaluta do stakowania

Cardano jest jedną z najbardziej znanych współczesnych kryptowalut typu proof-of-stake (PoS), skupiającą się na skalowalności i zrównoważonym rozwoju. Sieć stara się rozwiązać problemy związane z zużyciem energii podczas wydobywania Bitcoina, dzięki czemu jest przyjaznym dla środowiska wyborem w porównaniu z innymi aktywami cyfrowymi.

Od momentu pojawienia się na rynku kryptowalut, to cyfrowe aktywo radzi sobie wyjątkowo dobrze – jego wartość wzrosła o ponad 4500%. Co więcej, dzięki temu, że sieć uruchomiła swój własny system inteligentnych kontraktów, Cardano jest dobrze przygotowane do dalszego wzrostu w przyszłości.

Cardano - Najlepsza stabilna kryptowaluta do stakowania

Ze względu na popularność Cardano można znaleźć na wielu platformach stakingowych, takich jak Crypto.com czy eToro. Jednak z tego samego powodu możesz zauważyć, że oferowane oprocentowanie różni się znacznie w zależności od dostawcy.

Kup Cardano (ADA)

4. Uniswap – najlepsza zdecentralizowana kryptowaluta do stakingu

Jeśli szukasz najlepszych kryptowalut DeFi do stakingu, to Uniswap jest godnym rozważenia kandydatem. W rzeczywistości, Uniswap odpowiada za około 25% dziennych transakcji w sieci Ethereum. W swojej najnowszej wersji Uniswap V3, protokół ten zdołał jeszcze bardziej obniżyć opłaty transakcyjne, co czyni go jedną z najlepszych kryptowalut do kupienia w 2022 roku.

Jeśli chodzi o staking, Uniswap jest bardzo preferowany przez pasywnych inwestorów kryptowalutowych. Co więcej, biorąc pod uwagę jego potencjał, Uniswap jest uważany za jedną z najbardziej niedowartościowanych kryptowalut 2022 roku. Inwestując w Uniswap, możesz skorzystać na rosnącej wartości kryptowaluty UNI, a także będziesz mógł uczestniczyć w podejmowaniu decyzji dotyczących funkcjonowania sieci.

Uniswap - najlepsza zdecentralizowana kryptowaluta

Jeśli posiadasz już coiny UNI, możesz je „postawić” w pulach płynności Uniswap lub zdobyć nagrody, deponując swoje tokeny na platformie takiej jak Crypto.com. Podczas gdy stakowanie w sieci Uniswap wymaga zablokowania swoich aktywów, dostawcy zewnętrzni umożliwiają wycofanie swoich tokenów UNI, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Kup Uniswap (UNI)

5.Solana – Najlepsza kryptowaluta stakingowa z długoterminowym wzrostem

Solana to kolejny token DeFi, który został zaprojektowany z myślą o skalowalności. Blockchain umożliwia szybkie transakcje i niskie opłaty – co w konsekwencji zwiększyło jego wyniki rynkowe w 2021 roku. Cena Solany wzrosła z około 18 dolarów do ponad 100 dolarów w ciągu zaledwie jednego roku.

Chociaż wartość Solany spadła od początku 2022 roku, kryptowaluta nadal utrzymuje się na rynku wśród deweloperów. Kiedy „stakujesz: tę kryptowalutę, możesz oczekiwać rocznych zwrotów w przedziale od 7 do 11%, w zależności od platformy, którą wybierzesz.

Możesz albo zwiększyć ilość swoich tokenów Solana w portfelu, który obsługuje staking, albo wpłacić swoje kryptowaluty na konto z odsetkami – takie jak te oferowane przez Crypto.com. Aby zacząć, możesz kupić Solanę u przyjaznego dla użytkownika brokera, takiego jak eToro.

Kup Solana (SOL)

6. Polkadot – Staking kryptowaluty wykorzystującej algorytm NPoS

W przeciwieństwie do konwencjonalnego konsensusu PoS, Polkadot jest zbudowany na mechanizmie nominated proof-of-stake. W tym systemie nominujący popierają wielu walidatorów jako dowód wiary w ich zachowanie. W związku z tym, jeśli wybierzesz złośliwego weryfikatora, prawdopodobnie poniesiesz stratę.

Ponieważ jednak bycie delegatem w Polkadot jest uciążliwe i wiąże się z niekorzystnymi wymaganiami, wielu inwestorów decyduje się na bycie nominatorami lub wpłaca swoje środki do puli stakingowych. Co więcej, Polkadot wypłaca również atrakcyjne nagrody w postaci tokenów. Dzieje się tak dlatego, że nagrody są oferowane proporcjonalnie do pracy, a nie do wielkości stawki.

Polkadot - Stakowanie Kryptowaluty

Na platformach takich jak Crypto.com będziesz mógł uzyskać aż 14,5% APY na Polkadot. Jeśli chodzi o potencjalne zyski kapitałowe, Polkadot wydaje się mieć duży potencjał wzrostu, ponieważ pozwala deweloperom łączyć blockchainy, a nawet tworzyć nowe protokoły.

Kup Polkadot (DOT)

7. Polygon – Najlepsza kryptowaluta do stakowania z wysokim oprocentowaniem (APY)

Polygon jest kryptowalutą, która została opracowana jako sposób na dodanie skalowalności do Ethereum. Ten blockchain zapewnia kompatybilność dla aplikacji opartych na Ethereum, ułatwiając wzajemne połączenia. To również sprawia, że ta kryptowaluta jest dobrą opcją dla inwestycji długoterminowych. W ciągu ostatniego roku, Polygon był świadkiem wzrostu ceny tokena o ponad 350%.

Polygon jest również jedną z najlepszych krypto do stakowania, preferowaną przez walidatorów. Wymaga tylko jednego tokena MATIC, aby wziąć udział w sieci i minimum dwóch, aby rozpocząć staking. Jeśli nie chcesz sam zostać walidatorem, możesz również skorzystać z platform takich jak Crypto.com, aby wygenerować atrakcyjne zyski z Polygonu.

Polygon - Najlepsza kryptowaluta do stakowania

W momencie pisania tego tekstu, Crypto.com oferuje wysoki APY w wysokości 10% dla tych, którzy posiadają tokeny Polygon przez trzy miesiące. Będzie się to oczywiście różnić w zależności od okresu blokady i od tego, czy zdecydujesz się na obrót tokenami CRO, czy też nie – co jest charakterystyczne dla Crypto.com.

Kup Polygon (MATIC)

8. Algorand – najlepsza kryptowaluta stakingowa dla systemów z mechanizmem PPoS

Większość z najlepszych kryptowalut stakingowych, które do tej pory omówiliśmy, działa w oparciu o konwencjonalny konsensus PoS. Jednak Algorand idzie o krok dalej i stosuje system Pure PoS, który sprawia, że protokół ten jest jeszcze bardziej wydajny. W rezultacie, blockchain Algorand nie rozwidla się, ale nadal może ułatwiać natychmiastowe transakcje.

ALGO jest uważany za jedną z najlepszych kryptowalut stakingowych, ponieważ protokół ten ma bardzo minimalne wymagania wobec walidatorów. W rzeczywistości, w przeciwieństwie do swojego odpowiednika z Ethereum, potrzebujesz tylko jednego tokena ALGO, aby rozpocząć staking. Oznacza to, że można znaleźć kilka pul stakingowych dla tego aktywa, jednak może to być również kłopotliwe dla platform, które oferują wysokie APY.

Algorand - najlepsza kryptowaluta stakingowa

Niemniej jednak całkowity zysk zależy od wybranej przez Ciebie platformy stakingowej. Jeśli kupisz Algorand i będziesz trzymać tokeny na oprocentowanym koncie, możesz oczekiwać rocznego zwrotu w wysokości 3-10% całej inwestycji.

Kup Algorand (ALGO)

9. Chainlink – popularna kryptowaluta stakingowa do inwestowania w interoperacyjność Bliockchain

Chainlink jest uważany za jedną z najlepszych kryptowalut, w które można obecnie inwestować. Służy ona jako łącznik między blockchainami a danymi ze świata rzeczywistego. Spośród innych systemów wyroczni, Chainlink wydaje się być najbardziej zaawansowany, ponieważ oferuje wiele integracji i partnerstw.

Chociaż staking nie jest jeszcze obsługiwany w ramach samej sieci Chainlink Network, można deponować tę kryptowalutę na platformach innych firm, aby generować dochód z posiadanych tokenów.

Chainlink - popularna kryptowaluta stakingowa

Jeśli zdecydujesz się kupić Chainlink i zachować kryptowaluty na dłuższy czas, oczekując na wzrost wartości kapitału, możesz zainwestować swoje aktywa w konto kryptowalutowe i zarobić do 9% APY – w zależności od wybranej platformy.

Kup Chainlink (LINK)

10. The Graph – najlepsza kryptowaluta stakingowa z dużym potencjałem wzrostu

The Graph to wschodząca kryptowaluta, której celem jest stworzenie systemu indeksów dla blockchainów. Dzięki temu dane dostępne na blockchainach będą łatwiej dostępne. Ponadto, pomoże to również blockchainom być bardziej wydajnymi poprzez przeniesienie wszelkich zbędnych danych do protokołu poza łańcuchem.

Jak widać, The Graph ma wystarczające możliwości wzrostu wartości, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej. Cyfrowa waluta została wydana pod koniec 2021 roku i wciąż znajduje swoją drogę do popularnych giełd kryptowalutowych. Jednak nadal będziesz mógł kupić The Graph po niskich opłatach za pośrednictwem platformy eToro.

kryptowaluta stakingowa z dużym potencjałem wzrostu

Ponieważ ten blockchain wykorzystuje mechanizm PoS, kryptowalute tą można również stakować na wielu liczących się platformach – niektóre z nich oferują dwucyfrowe APY na tokenach GRT.

Kup The Graph (GRT)

Z jakich platform skorzystać do stackowania kryptowalut?

Istnieją dziesiątki platform, które pozwalają na generowanie pasywnego dochodu na omówionych powyżej najlepszych kryptowalutach do stakingu.

Aby zacząć, możesz rozważyć trzy najlepsze platformy do stakowania kryptowalut opisane poniżej. Są one nie tylko przyjazne dla użytkownika, ale także pozwalają kupować i stawiać kryptowaluty po niskich opłatach.

1. eToro – Najlepsza platforma do stakowania kryptowalut z niskimi opłatami inwestycyjnymi

eToro jest jednym z najpopularniejszych brokerów kryptowalutowych w tej branży – posiada ponad 20 milionów klientów. Ta platforma handlowa jest regulowana na wielu frontach – mianowicie przez SEC w USA, FCA w Wielkiej Brytanii, CySEC na Cyprze i ASIC w Australii. Ponadto eToro zapewnia bezproblemowe doświadczenie dla inwestorów kryptowalutowych na wszystkich poziomach zaawansowania.etoro krypto inwestownie

Jest on szczególnie przyjazny dla użytkownika i umożliwia zakup wszystkich najlepszych monet do stakowania, które omówiliśmy w tym przewodniku. Jeśli chodzi o stakowanie, eToro oferuje wsparcie dla trzech aktywów cyfrowych – w tym Cardano, Ethereum i Tron. Oprocentowanie, jakie otrzymujesz, zależy od Klubu eToro, do którego należysz, a który jest określany na podstawie Twojego zrealizowanego kapitału na platformie.

Na przykład członkowie Klubów Diamond i Platinum+ mają prawo do 90% miesięcznego zysku ze stakingu, podczas gdy użytkownicy Klubów Silver, Gold i Platinum otrzymują 85%. Wszyscy użytkownicy eToro są domyślnie członkami Klubu Brązowego i otrzymują w zamian 75% miesięcznego zysku.

staking na etoro

eToro oferuje jedne z najwyższych nagród, jeśli chodzi o stakowanie. Chociaż obecnie liczba obsługiwanych kryptowalut do stakowania jest ograniczona, możesz używać tej platformy do kupowania dziesiątek walut cyfrowych. Co więcej, eToro posiada wbudowany portfel, który możesz wykorzystać do przechowywania swoich cyfrowych aktywów za darmo.

Jeśli chcesz sprzedać swoje inwestycje w kryptowaluty, eToro ułatwia to po bardzo niskich opłatach. Aby kupić kryptowaluty, możesz wpłacić środki na swoje konto eToro za pomocą przelewu bankowego, karty kredytowej/debetowej lub e-portfela.

eToro jest również świetnym brokerem do inwestowania w akcje i ETF-y, a także do handlu towarami i na rynku forex. Ta platforma dodatkowo wyróżnia się dzięki przyjaznej dla początkujących aplikacji mobilnej.

Zarejestruj się na eToro

2. Crypto.com – Najlepsza platforma do stakingu kryptowalut o wysokich stopach procentowych

Wprowadzona na rynek w 2016 roku, Crypto.com stała się jedną z najlepszych giełd kryptowalutowych na świecie. W rzeczywistości Crypto.com uruchomił cały ekosystem, który obsługuje wiele usług związanych z kryptowalutami, w tym pożyczki, konta oszczędnościowych, handel, karty kredytowe i inne – zobacz Recenzja karty Crypto.com. Umożliwia również zakup ponad 250 aktywów cyfrowych po niskich opłatach i za pośrednictwem prostego w obsłudze interfejsu.

Jeśli chcesz kupić aktywa cyfrowe, Crypto.com ułatwia płatności za pośrednictwem swojej aplikacji. Możesz zapłacić za swoje kryptowaluty w ponad 20 walutach fiat za pomocą karty kredytowej/debetowej lub dokonując przelewu bankowego.

Jeśli chodzi o konta odsetkowe, Crypto.com pozwala Ci zdobywać nagrody za 50 aktywów cyfrowych – w tym za dziewięć z najlepszych monet stakingowych wymienionych w tym przewodniku. Gdy zdeponujesz swoje tokeny na tych kontach, Crypto.com wykorzysta te środki do ułatwienia pożyczek dla innych zweryfikowanych użytkowników.

zarabiaj odsetki na crypto.com

Pożyczkobiorcy spłacają pożyczkę wraz z odsetkami, które są wypłacane codziennie. Co więcej, Crypto.com kumuluje odsetki, dając Ci możliwość zwiększenia zysków długoterminowych. Jeśli chodzi o oferowane oprocentowanie, to zależy ono od kryptowaluty oraz wybranego okresu blokady.

Na przykład, jeśli zdecydujesz się kupić Ethereum o wartości 1000 USD i trzymać tokeny na koncie odsetkowym przez trzy miesiące, otrzymasz APY w wysokości 5,5%.

Z drugiej strony, jeśli trzymasz Polkadot na tych samych warunkach, otrzymasz 10%. Dostępne są również plany elastyczne, które jednak mogą przynieść znacznie niższe oprocentowanie. Możesz również zwiększyć swoje zyski, posiadając CRO – natywny token cyfrowy Crypto.com.

Zarejestruj się na Crypto.com

3.BlockFi – Czyli sposób na pasywny dochód

Czym jest BlockFi?

BlockFi to giełda i platforma kryptowalutowa, która oferuje portfel kryptowalutowy, handel kryptowalutami, pożyczki zabezpieczone kryptowalutami oraz kartę kredytową z nagrodami kryptowalutowymi. Klienci spoza USA mogą również otworzyć konto BlockFi Interest Account i zarabiać na odsetkach od swoich aktywów.

Kolejną zaletą BlockFi jest możliwość zaciągania pożyczek pod zastaw posiadanych kryptowalut. Zamiast sprzedawać je, gdy potrzebujesz funduszy, możesz zaciągnąć pożyczkę. Dzięki temu unikasz konieczności sprzedaży na rynku spadkowym.

Omówimy w jaki sposób BlockFi jest w stanie oferować usługi pożyczkowe, pozwalając jednocześnie na zarabianie odsetek od depozytów.

Kim jest BlockFi?

BlockFi to depozytariusz kryptowalut, który umożliwia swoim klientom zaciąganie kredytów w dolarach amerykańskich pod zastaw ich kryptowalut. Jej założycielami są Flori Marquez i Zac Prince. BlockFi została założona w sierpniu 2017 roku i ma siedzibę w Jersey City w stanie New Jersey. Firma pozyskała 158,7 mln USD do Serii C.

zarabiaj odsetki na BlockFi

Co oferuje BlockFi?

BlockFi umożliwia zarabianie na odsetkach od kryptowalut oraz zaciąganie kredytów w USD. Na BlockFi możesz również handlować kryptowalutami. Obecnie oferuje ograniczoną liczbę kryptowalut do handlu, w tym BTC, ETH, LTC, USDC i GUSD.

BlockFi portfel

Dzięki niedawno uruchomionemu Portfelowi BlockFi, użytkownicy mogą kupować, sprzedawać, handlować i przechowywać kryptowaluty i stablecoiny. Możesz również używać portfela do przechowywania nagród za kryptowaluty, które otrzymujesz z karty płatniczej BlockFi Rewards.

Pamiętaj jednak, że nie otrzymasz żadnych odsetek za aktywa przechowywane w BlockFi Wallet. Aby zarabiać odsetki, twoje tokeny muszą być przechowywane na rachunku BlockFi Interest Account.

Pożyczki kryptowalutowe

BlockFi umożliwia pożyczanie USD pod zastaw Twoich kryptowalut w depozycie. Minimalna kwota pożyczki wynosi 10 000 USD. Współczynnik LTV (loan-to-value) wynosi 50%. Oznacza to, że 50% Twoich monet będzie musiało zostać wniesione jako zabezpieczenie.

Kryptowaluty, które można wykorzystać, to BTC, ETH lub LTC. Okres kredytowania wynosi 12 miesięcy, a oprocentowanie 4,5%. Mogą również obowiązywać opłaty za uruchomienie kredytu.

Ponieważ kryptowaluty są bardzo zmienne, można szybko przekroczyć 50% LTV. Gdy LTV osiągnie 70% (tzw. trigger event), BlockFi wyśle powiadomienie, że musisz ustanowić dodatkowe zabezpieczenie, aby obniżyć LTV z powrotem do 50%.

Karta kredytowa BlockFi Bitcoin Rewards Visa

BlockFi wprowadziło kartę kredytową Bitcoin Rewards Visa. Podobnie jak karty kredytowe ze zwrotem gotówki, BlockFi Visa przyniesie Ci nagrody w Bitcoinach!

Karta ta zapewnia 1,5% nagrody w Bitcoin za wszystkie zakupy dokonane kartą bez opłaty rocznej. Dodatkowo, otrzymasz 3,5% zwrotu w Bitcoin w ciągu pierwszych trzech miesięcy posiadania karty.

To całkiem niezła oferta, która stawia ją przed większością innych produktów oferujących nagrody w Bitcoin.

Oferta Bonusowa BlockFi

BlockFi od czasu do czasu organizuje różne oferty bonusowe. Obecnie oferuje następującą ofertę:

Nowi klienci BlockFi mogą otrzymać do 250$ bonusu Bitcoin (BTC), jeśli dokonają kwalifikujących się depozytów w ciągu pierwszych 30 dni od otwarcia. Ta oferta nie ma daty wygaśnięcia.

Możesz zacząć z tym bonusem za jedyne 100$!

Zarejestruj się na BlockFi

Czym jest staking kryptowalut?

Mówiąc najprościej, monety stakingowe to kryptowaluty, które pozwalają na otrzymywanie nagród za wspieranie procesu PoS danego blockchaina. Możesz to zrobić, otwierając węzeł samodzielnie lub po prostu deponując swoje cyfrowe aktywa na platformie strony trzeciej, która ułatwia staking.

Przyjmując taką strategię gromadzenia środków dla swoich nieaktywnych kryptowalut, będziesz mógł zarabiać na odsetkach, zamiast po prostu trzymać je w portfelu do czasu, aż będziesz gotowy do sprzedaży.

Oto krótki przykład tego, jak możesz zarabiać na stakingu:

  • Załóżmy, że chcesz stakować Ethereum
  • Na wybranej przez Ciebie platformie stakingowej, staking Ethereum daje APY w wysokości 10%.
  • Postanowiłeś postawić tokeny ETH o wartości 1000 USD na sześć miesięcy.
  • Oznacza to, że pod koniec roku otrzymasz 100 USD w nagrodach.
  • W przypadku sześciu miesięcy oznacza to zwrot w wysokości 50 USD.

Pamiętaj, że zwrot będzie wypłacany w tokenach ETH. Ponadto, wartość Ethereum może również wzrosnąć w trakcie trwania stakingu – co przyniesie dodatkowe zyski.

Jak widać, stakowanie może być niezwykle łatwym sposobem na generowanie pasywnego dochodu – zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wysokie stopy procentowe oferowane na aktywach kryptowalutowych.

Korzyści wynikające ze stakowania kryptowalut

Jeśli przeczytałeś nasz przewodnik do tego momentu, wiesz, że stakowanie może być rzeczywiście bardzo korzystne. Aby przybliżyć Ci ten temat, poniżej przedstawiamy korzyści płynące ze stakowania:

  • Stakowanie kryptowalut umożliwia generowanie zysków z aktywów cyfrowych, które w przeciwnym razie mogłyby leżeć bezczynnie w portfelu.
  • Pozwala również na przechowywanie cyfrowych monet przy jednoczesnym generowaniu zysku.
  • Wielu inwestorów traktuje stakowanie jako sposób zabezpieczenia się przed spadkami cen kryptowalut.

Innymi słowy, kiedy stawiasz kryptowaluty, będziesz generować zyski niezależnie od tego, jak dane aktywo cyfrowe zachowuje się na rynku. Co więcej, jeśli nie zablokujesz swoich monet, możesz je odzyskać w dowolnym momencie i wypłacić w dogodnym dla siebie momencie.

Jak wybrać najlepszą dla siebie kryptowalutę do stakowania?

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej kryptowaluty do stakowania, decyzja nie zależy wyłącznie od wysokości APY, jaką otrzymasz.

Jeśli zastanawiasz się, które opcje stanowią najlepsze monety do stakowania dla Ciebie, rozważ następujące czynniki, aby podjąć decyzję.

Okresy blokady

Być może jedną z pierwszych kwestii, które należy rozważyć, jest to, czy będziesz musiał zablokować wybraną monetę do stakingu na określony czas, aby otrzymywać nagrody.

Jak można sobie wyobrazić, idealnym rozwiązaniem byłoby wybranie planu elastycznego, który zapewni Ci dostęp do Twoich ckryptowalut przez cały czas.

Podczas gdy plany stałe mogą oferować wyższe APY, zablokowanie Twoich cyfrowych monet może uniemożliwić Ci skorzystanie z nagłej okazji rynkowej.

Stała podaż stakowanej kryptowaluty

Kryptowaluty, których obieg jest ograniczony, mogą również stymulować popyt na rynku. Może to być przydatna cecha, której należy szukać w monetach o najwyższej stawce, zwłaszcza jeśli token wykazuje potencjał wzrostowy.

Wynika to z podstawowej koncepcji podaży i popytu. Oznacza to, że w przypadku ograniczonej liczby dostępnych tokenów , popyt potencjalnie wzrasta, co może prowadzić do wzrostu cen, a tym samym – do wzrostu zysków ze stakingu.

Wśród najlepszych kryptowalut do stakingu, które opisaliśmy tutaj, wiele aktywów cyfrowych, w tym Chainlink, Algorand i Uniswap, ma ograniczoną podaż.

Użyteczność danej kryptowaluty

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, możesz również skorzystać, jeśli wartość kryptowaluty, którą inwestujesz wzrośnie. Oznacza to, że należy dokładnie sprawdzić, które kryptowaluty mają szansę na wzrost w przyszłości.

Jeśli dana kryptowaluta ma wiele zastosowań w świecie rzeczywistym, może być dobrze przygotowana do zwiększenia swojej wartości w nadchodzących latach.

W związku z tym kryptowaluta będzie nadal przyciągać zarówno popyt, jak i rosnące ceny.

W ten sposób, nawet jeśli otrzymywana stopa APY jest stosunkowo niska, nadal będziesz mógł generować zyski z przyrostu wartości kapitału, gdy będziesz gotowy do spieniężenia swojej inwestycji,

Często zadawane pytania dotyczące stakowania kryptowalut:

Istnieją dziesiątki kryptowalut, które pozwalają zarabiać na odsetkach. Po zbadaniu rynku stwierdziliśmy, że najlepsze monety do stakingu to Uniswap, Ethereum, Cardano i Algorand.

Niektóre z najczęściej stakowanych kryptowalut to Etherium,Cardano, Solana, Algorand i Polkadot.

Stakowanie kryptowalut może być niezwykle opłacalne. Platformy takie jak ABlockFi i Crypto.com umożliwiają uzyskanie odsetek w wysokości odpowiednio do 12% i 14,5%.

Stwierdziliśmy, że Crypto.comjest obecnie jedną z najlepszych platform do stakowania. Możesz również sprawdzić eToro i BlockFi, aby uzyskać dostęp do najlepszych kryptowalut do stakowania, które omówiliśmy w przewodniku.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.