dogecoin Dogecoin (DOGE)

$0.0965
-2.78% (24H)
Obserwuj
Kapitalizacja RynkowaWolumenPodaż Obiegowa
$13.24 B$862.48 M137.22 B DOGE

Dogecoin Aktualna cena $0.0965 z kapitalizacja rynkowa $13.24 B. Cena -2.78% ⬇ w ostatnich 24 godzinach.

Czym jest Dogecoin?

Dogecoin to kryptowaluta wprowadzona na rynek 6 grudnia 2013 roku przez Billy'ego Markusa i Jacksona Palmera. Dogecoin powstał jako parodia Bitcoina i przyjął popularny meme "Doge" jako swoją maskotkę. Z bardziej technicznej perspektywy, Dogecoin powstał jako fork Luckycoina, który sam jest forkiem Litecoina.

Pomimo humorystycznych początków, Dogecoin przetrwał próbę czasu i jest jedną z najdłużej funkcjonujących monet w przestrzeni kryptowalutowej. W czasie szczytów i spadków na rynku kryptowalut, DOGE jak dotąd zawsze pozostawał istotną monetą na rynku.

Dogecoin jest prostą kryptowalutą, która zapewnia podobną funkcjonalność jak Bitcoin - protokół pozwala użytkownikom na dokonywanie transakcji peer-to-peer w zdecentralizowanej sieci, ale nie obsługuje inteligentnych kontraktów ani podobnych zaawansowanych funkcji.

Jak działa Dogecoin?

Dogecoin działa na zasadzie Proof-of-Work (wydobycie). Dogecoin wykorzystuje funkcję haszowania Scrypt, co pozwala na jego łączenie i wydobywanie razem z Litecoinem. Mówiąc prościej, górnicy Litecoin mogą pomóc w zabezpieczeniu sieci Dogecoin i zarobić trochę DOGE obok swoich wynagrodzeń LTC. Ponieważ Litecoin jest większą kryptowalutą niż Dogecoin, ma silniejszy ekosystem wydobywczy, a merge-mining zapewnia sieci Dogecoin dużą stabilność.

Jak wykorzystuje się Dogecoin?

Dogecoin służy do przesyłania transakcji między użytkownikami bez żadnych ograniczeń geograficznych czy czasowych. Innymi słowy, można go używać do przesyłania wartości komuś innemu w dowolnym miejscu na świecie i w dowolnym czasie. Ponieważ transakcje za pomocą Dogecoin są stosunkowo tanie i szybkie, DOGE jest popularną monetą do przeprowadzania mniejszych transakcji - na przykład użytkownicy forów internetowych, takich jak Reddit, mogą używać Dogecoin do dawania napiwków innym użytkownikom, którzy dostarczają pomocne treści lub komentarze.

W skrócie, Dogecoin może być używany tak jak każda inna kryptowaluta - do przesyłania wartości innej osobie, przenoszenia środków między różnymi giełdami, handlu spekulacyjnego lub po prostu HODLowania.

Dlaczego Dogecoin jest tak wartościowy?

Dogecoin jest cenny z powodu popytu i podaży. Istnieją ludzie gotowi wydać swoje Bitcoiny, USD lub inne aktywa, aby nabyć Dogecoin, co nadaje mu wartość. Oto niektóre z unikalnych czynników, które potencjalnie przyczyniają się do wzrostu wartości Dogecoin:

Jest to jedna z najstarszych kryptowalut, która wciąż posiada aktywną społeczność użytkowników
Transakcje Dogecoin są stosunkowo tanie i szybkie
Humorystyczny branding projektu i memy społecznościowe dają Dogecoinowi duży potencjał wirusowy.

Jak zdobyć Dogecoin?

Dogecoin można nabyć na wielu różnych giełdach kryptowalutowych. Na przykład, Dogecoin jest notowany na Binance, OKEx, Huobi i Kraken. Zazwyczaj Dogecoin nie jest notowany w stosunku do walut fiat, więc prawdopodobnie będziesz musiał najpierw nabyć trochę Bitcoinów, a następnie wymienić je na Dogecoin na giełdzie. Możesz też poprosić znajomego o przesłanie Ci trochę DOGE lub zarobić je poprzez wydobycie.

Czy Dogecoin to dobra inwestycja?

Dogecoin jest jedną z największych kryptowalut dostępnych obecnie na rynku, więc niektórzy inwestorzy z pewnością będą zainteresowani posiadaniem tej kryptowaluty. Dogecoin może jednak wykazywać ekstremalną zmienność cen, co może prowadzić do dużych i niespodziewanych strat. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w Dogecoin, nigdy nie inwestuj kwoty pieniędzy, której nie jesteś gotów stracić.

Jaka jest aktualna cena Dogecoin? Ile kosztuje zakup 1 DOGE?

Na dzień 12 października 2021 roku, aktualna cena DOGE wynosi 0.888PLN.

Czy na Dogecoin można zarobić ?

Tak, możesz zarobić na Dogecoin, jeśli uda Ci się go sprzedać po cenie wyższej niż ta, za którą go kupiłeś. Oczywiście, nie ma gwarancji, że Ci się uda, ponieważ Dogecoin może wykazywać ekstremalną zmienność cen, a rynek kryptowalut jest nieprzewidywalny.

Czy jest to dobry moment na zakup DOGE?

To zależy od aktualnej sytuacji na rynku Dogecoin. Jednym z czynników, które można rozważyć przed podjęciem decyzji o zakupie Bitcoina lub nie, są wskaźniki techniczne. Możesz znaleźć najczęściej używane wskaźniki techniczne na naszej stronie przewidywania cen Dogecoin.

Dogecoin można spieniężyć na giełdzie kryptowalut, na której notowany jest DOGE. W większości przypadków będziesz musiał najpierw zamienić DOGE na BTC lub ETH, a następnie wymienić je na USD, EUR lub walutę lokalną.

Czy Dogecoin jest bezpieczny?

Do tej pory sieć Dogecoin stanowiła bezpieczną platformę transakcyjną i nie ucierpiała jeszcze w wyniku ataku 51%. Mimo to Dogecoin nie jest tak bezpieczny jak większe kryptowaluty typu Proof-of-Work, takie jak Bitcoin czy Ethereum.

Czy Dogecoin jest legalny?

W większości krajów na świecie Dogecoin jest całkowicie legalny. Status prawny kryptowalut różni się w zależności od kraju.

Czy Dogecoin jest zabezpieczeniem?

Ogólnie rzecz biorąc, nie. W ramach projektu Dogecoin nie sprzedano żadnych monet ani nie zebrano żadnych środków na inwestycje. Nie istniała żadna kopalnia wstępna Dogecoin i każdy mógł wydobywać Dogecoin na równych prawach, gdy tylko kryptowaluta została wprowadzona na rynek.

Jednak ramy prawne dotyczące kryptowalut mogą się znacznie różnić w zależności od kraju, dlatego przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji należy sprawdzić, jak kryptowaluty są regulowane w danym kraju.

Gdzie można przechowywać DOGE?

DOGE można przechowywać w wielu różnych portfelach kryptowalutowych. Na stronie Dogecoin znajdziesz dedykowane mobilne i stacjonarne portfele Dogecoin, możesz też skorzystać z portfeli wielowalutowych, które obsługują Dogecoin, takich jak Trust Wallet, Freewallet, Exodus czy Atomic Wallet. Przed zainstalowaniem portfela upewnij się, że pobrałeś oprogramowanie z oficjalnego i legalnego źródła.

Kto dostaje pieniądze, kiedy kupujesz Dogecoin?

Kiedy kupujesz Dogecoin, pieniądze dostaje osoba po drugiej stronie transakcji. Giełdy kryptowalut prowadzą rynki, na których ludzie mogą składać zlecenia kupna lub sprzedaży kryptowalut. Kiedy Twoje zlecenie kupna zostanie dopasowane do zlecenia sprzedaży, osoba, która złożyła zlecenie sprzedaży otrzyma pieniądze, a Ty dostaniesz Dogecoin.

Dlaczego ludzie chcą mieć Dogecoin?

Większość osób, które chcą zakupić Dogecoin, wierzy, że jego cena wzrośnie i że będą mogli go później sprzedać z zyskiem. Istnieje jednak niezliczona ilość potencjalnych powodów, dla których warto mieć Dogecoin - może on być wykorzystywany do przesyłania transakcji na całym świecie, dawania napiwków twórcom treści online itp. Ponadto, niektórzy ludzie chcą posiadać Dogecoin po prostu dlatego, że uważają go za zabawny.

Kto posiada najwięcej Dogecoinów?

Na dzień 12 października 2021 roku, największy portfel Dogecoin posiada ponad 36,8 miliarda DOGE. Niektórzy użytkownicy spekulują, że portfel należy do brokera online Robinhood, ale te pogłoski są niepotwierdzone. Aby uzyskać aktualną odpowiedź na temat tego, kto posiada najwięcej Dogecoin, możesz sprawdzić listę bogatych w Dogecoin na BitInfoCharts.

Jak tworzone są nowe monety DOGE?

Nowe Dogecoiny są tworzone, aby nagrodzić górnika, który dodaje najnowszy blok do blockchainu Dogecoin. 10,000 DOGE są tworzone za każdym razem, gdy nowy blok Dogecoin jest dodawany.

Ile monet DOGE pozostało?

Technicznie rzecz biorąc, istnieje prawie nieskończona ilość monet DOGE. W przeciwieństwie do Bitcoina, Dogecoin nie ma limitu na swoją podaż - 10 000 nowych monet DOGE będzie dodawanych do podaży z każdym blokiem tak długo, jak długo istnieje Dogecoin lub jak długo zmienią się zasady samego protokołu.

Które monety są podobne do Dogecoin?

Dogecoin jest podobny do Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, które również są monetami typu Proof-of-Work, oferującymi prostą funkcjonalność transakcji.


Loading Data
Please wait, we are loading chart data
DateCenaWolumenKapitalizacja Rynkowa
Loading facebook comment(s)
Top 10 Kryptowaluty (USD,EUR,PLN)
bitcoin Bitcoin
zł75,195.18
ethereum Ethereum
zł5,490.07
tether Tether
zł4.47
binancecoin BNB
zł1,267.86
usd-coin USD Coin
zł4.48
binance-usd Binance USD
zł4.47
ripple XRP
zł1.74
dogecoin Dogecoin
zł0.430
cardano Cardano
zł1.38
matic-network Polygon
zł3.98
  • USD
  • EUR
  • PLN