jak zarabiac odsetki na kryptowalutach

Wielu początkujących inwestorów na scenie kryptowalutowej nie zdaje sobie sprawy, że można zarabiać odsetki od posiadanych kryptowalut – podobnie jak na koncie bankowym. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego konta bankowego, będziesz miał dostęp do znacznie bardziej atrakcyjnych zysków.

W tym przewodniku omówimy najlepsze konta kryptowalutowe pod względem popularności, obsługiwanych tokenów, oprocentowania rocznego APY, warunków blokady i innych.

Lista najlepszych platform umożliwiających zarabianie odsetek na kryptowalutach

Pięć platform wymienionych poniżej zostało uznanych za najlepszych dostawców kont kryptowalutach .

Aqru – Najlepsze konto krypto z odsetkami od kryptowalut na rok 2022
Crypto.com – Zarabiaj do 14,5% odsetek na stable coinach i innych kryptowalutach
BlockFi – Bezpieczne konto kryptowalutowe do zarabiania 4,5% rocznie na Bitcoinie
Binance – Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe z wysokim zyskiem
Coinbase – Przyjazny dla użytkownika sposób pasywnego dochodu z  kryptowalut

Przeczytaj nasze recenzje powyższych oprocentowanych kont kryptowalutowych.

Przegląd najlepszych oprocentowanych kont kryptowalutowych

Jak zarabiać pieniądze na kryptowalutach? Poszukując najlepszych na rynku kont kryptowalutowych z oprocentowaniem, należy sprawdzić kilka podstawowych czynników. Dotyczy to nie tylko bezpieczeństwa Twoich środków, ale także oferowanych kryptowalut i zysków.

Ogólnie rzecz biorąc, najlepsze sposoby zarabiania odsetek na kryptowalutach są oferowane przez pięciu dostawców wymienionych poniżej.

1. Aqru – najlepsze oprocentowane konto kryptowalutowe w 2022 roku

Jako jedna z najlepszych platform kryptowalutowych „yield farmingu”, Aqru oferuje jedne z najlepszych stóp procentowych DeFi i jeden punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z zarabianiem odsetek na kryptowalutach.

Niezależnie od Twojego doświadczenia w tej dziedzinie, strona internetowa Aqru jest przyjazna dla użytkownika i pozbawiona żargonu, dzięki czemu możesz się skonfigurować w mniej niż 10 minut od początku do końca. Po zbadaniu platformy stwierdziliśmy, że Aqru oferuje wsparcie zarówno dla stablecoinów, jak i konwencjonalnych kryptowalut.

Jeśli chodzi o te pierwsze, obejmuje to USDT, USDC i DAI. Jeśli chodzi o obsługiwane kryptowaluty, możesz zarabiać na dwóch największych walutach cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej – Bitcoin i Ethereum.

A jeśli chodzi o oferowane zyski, stablecoiny zapewniają najwyższą stopę APY na poziomie 12%rocznie . Jeśli wpłacasz Bitcoin lub Ethereum na swoje konto Aqru, oferowana jest mniejsza, ale wciąż konkurencyjna stopa APY w wysokości 7%. Co ważne, niezależnie od tego, na jakim aktywie cyfrowym zdecydujesz się generować odsetki, Twoje wynagrodzenia będą wypłacane codziennie.

zarabiaj odsetki na aqru

Dzięki temu możesz szybciej powiększać swój portfel kryptowalut, ponieważ możesz zdecydować się na reinwestowanie odsetek z powrotem na konto kryptowalutowe Aqru. Co więcej, podoba nam się fakt, że wszystkie konta oszczędnościowe w Aqru są elastyczne, dzięki czemu możesz wypłacić swoje tokeny w dowolnym momencie.

Być może główną wadą tego dostawcy jest to, że w porównaniu z innymi kontami kryptowalutowymi na rynku, liczba obsługiwanych kryptowalut jest nieco ograniczona. Mimo to, AQRU daje Ci możliwość lokowania Bitcoinów i zarabiania 7% odsetek.

Sprawdź –Recenzja platformy Aqru

Lubimy Aqru również za jego prosty i uczciwy model cenowy. Oznacza to, że APY, które są Ci oferowane, nie zawierają żadnych prowizji, więc otrzymasz pełną należną Ci kwotę. Z drugiej strony, wadą platformy jest opłata w wysokości 20 USD za wypłatę kryptowalut, którą należy rozważyć. Wreszcie, jeśli jesteś typem inwestora, który poszukuje najwyższej jakości obsługi klienta, Aqru oferuje czat na żywo, który pozwala na rozmowę z członkiem zespołu w czasie rzeczywistym.

Zarabiaj odsetki od kryptowalut na AQRU

2. Crypto.com – Zarabiaj do 14,5% rocznie odsetek na „Stablecoinach”

Następnym na naszej liście najlepszych kont umożliwiających zarabianie odsetek od kryptowalut jest Crypto.com. Ta platforma internetowa oferuje szereg usług, od tanich giełd kryptowalutowych, gdzie można kupić kryptowalutę, przez rynek NFT, edukację, karty debetowe kryptowalutowe zabezpieczone aktywami cyfrowymi i wiele innych.

Jeśli chodzi o kryptowalutowe konta oszczędnościowe, platforma obsługuje kilkadziesiąt kryptowalut. Obejmuje ona nie tylko stablecoiny, ale także wiele kryptowalut o dużej i średniej kapitalizacji.

Jeśli chodzi o zyski, Crypto.com pozwala zarobić do 14,5% rocznie na depozytach stablecoin. Ta atrakcyjna stopa APY zależy jednak od okresu depozytu i od tego, czy stawiasz tokeny CRO, czy nie, co jest charakterystyczne dla strony Crypto.com.

Na przykład, załóżmy, że chcesz zastawić stablecoin, taki jak Tether. Aby uzyskać maksymalne korzyści, musisz postawić co najmniej 40 000 tokenów CRO i zablokować środki na trzy miesiące. Alternatywnie, jeśli chcesz zarabiać na odsetkach od Cardano i Ethereum, Crypto.com również daje Ci taką możliwość.

najlepsza giełda altcoinów w Belgii

Jeśli jednak przejdziesz na elastyczny okres blokady i zdecydujesz się nie zastawić żadnych tokenów CRO, stopa zwrotu spadnie do 6%. Jest to nadal bardzo konkurencyjny wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę, że banki rzadko oferują APY na elastycznych saldach gotówkowych w wysokości większej niż 0,10% rocznie.

Poza silną ofertą stablecoin, Crypto.com oferuje również konta oszczędnościowe dla takich walut jak Bitcoin Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Stellar, EOS, Cardano, Chainlink i innych. Aby dowiedzieć się, jak zdobywać nagrody w kryptowalutach za pomocą karty kredytowej Crypto.com, koniecznie sprawdź naszą pełną recenzję.

Zwróć uwagę, że choć podobnie jak w przypadku Aqru, Twoje odsetki będą wypłacane codziennie, w Crypto.com nagrody nie będą się kumulować. W związku z tym będziesz musiał ręcznie reinwestować tokeny, aby skorzystać z długoterminowej strategii akumulacji.

Niemniej jednak, kolejnym powodem, dla którego lubimy Crypto.com, jest możliwość dostępu do swoich inwestycji w kryptowalutyw dowolnym momencie za pośrednictwem karty debetowej Crypto.com. Oznacza to, że możesz na przykład wypłacić gotówkę z bankomatu, a środki zostaną odjęte z Twojego konta z odsetkami od kryptowalut.

Zarabiaj odsetki od kryptowalut na Crypto.com

3. BlockFi – bezpieczne konto kryptowalutowe do zarabiania 4,5% rocznie na Bitcoinach

BlockFi to specjalistyczna platforma do oszczędzania i pożyczania kryptowalut, która pozwala użytkownikom angażować się w usługi finansowe bez konieczności przechodzenia przez tradycyjny bank. Co najważniejsze, stwierdziliśmy, że BlockFi oferuje jedną z najbezpieczniejszych możliwości zarabiania na odsetkach z inwestycji w kryptowaluty z kilku kluczowych powodów.

Po pierwsze i najważniejsze, BlockFi zgodziła się dostosować swoją platformę do przepisów SEC dotyczących Investment Company Act of 1940.

W prostych słowach, zaoferuje to użytkownikom BlockFi znacznie większą ochronę w zakresie ryzyka związanego z inwestycjami.

Po drugie, BlockFi posiada polisę ubezpieczeniową zawartą z BitGo, która zapewnia inwestorom ochronę do określonej kwoty w przypadku, gdyby platforma doświadczyła włamania. Ponadto BlockFi przechowuje swoje fundusze aktywów cyfrowych w firmie Gemini, która sama jest regulowana przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork jako firma powiernicza.

zarabiaj na blockfi

Oprócz oferowania bezpiecznej i pewnej (ale nie wolnej od ryzyka) platformy, BlockFi jest domem dla dziesiątek obsługiwanych aktywów kryptowalutowych – z których wszystkie można generować odsetki za pomocą pożyczek kryptowalutowych. Na czele z 4,5% APY, które można zarobić na depozytach Bitcoin. Ethereum jest nieco bardziej konkurencyjne w stosunku do BlockFi, gdzie APY wynosi 5%. Jeśli szukasz jeszcze wyższej stopy zwrotu, Cosmos i Polkadot płacą odpowiednio 7% i 9,5%.

Podobnie jak Crypto.com, BlockFi oferuje szereg innych produktów i usług na swojej platformie. Na przykład, jeśli chcesz zwiększyć swoją ekspozycję na konkretną inwestycję w kryptowaluty, platforma oferuje pożyczki kryptowalutowe w czasie rzeczywistym. Kwota oferty będzie zależeć od tego, jak duże zabezpieczenie jesteś w stanie złożyć. BlockFi oferuje również jeden z najlepszych portfeli kryptowalutowych dla początkujących, który ma postać aplikacji mobilnej.

Zarabiaj odsetki od kryptowalut na BlockFi

4. Binance – najlepsze konto kryptowalutowe z wysokim zyskiem

Binance jest domem dla największego ekosystemu kryptowalut na świecie. Jej główna giełda nie tylko przyciąga najwięcej dziennych obrotów na rynku, ale platforma oferuje również karty debetowe, produkty lewarowane, kursy edukacyjne, pożyczki i własną rodzimą walutę cyfrową – BNB.

Co więcej, Binance oferuje również jedną z najlepszych platform do inwestowania w kryptowaluty pod względem obsługiwanych kryptowalut i stóp zwrotu.

W rzeczywistości, jeśli chcesz zarabiać na kryptowalutach spoza pierwszej dziesiątki pod względem kapitalizacji rynkowej, otrzymasz fenomenalne APY(oprocentowanie roczne).

Na przykład, w chwili obecnej wynosi ona 104% na Axie Infinity, a na NEAR możesz zarobić 21%. Na Luna i Polkadot można zarobić w wysokości 12% i 18%. Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych kont kryptowalutowych na rynku, konkretne oprocentowania zależą również od warunków blokady.

aplikacja do handlu kryptowalutami

Na przykład, podczas gdy wspomniana wcześniej Axie Infinity oferuje 104% przy 90-dniowym okresie blokady, wartość ta jest zredukowana do 25% przy planie 7-dniowym. Jeśli bardziej interesują Cię projekty o dużej kapitalizacji, możesz zarobić do 5% APY przy wpłacie Bitcoinów.

A co najlepsze, jest to elastyczne konto oszczędnościowe – możesz więc wypłacić swoje tokeny BTC w dowolnym momencie. Innym sposobem na pasywny wzrost portfela kryptowalut na Binance jest stakowanie kryptowalut.

Platforma obsługuje dziesiątki kryptowalut stakingowych o różnych stopach procentowych i warunkach lock-up – warto więc to sprawdzić. Ponadto należy również zauważyć, że Binance oferuje bardzo niskie opłaty transakcyjne wynoszące zaledwie 0,10% .

Jest to istotne, ponieważ za pośrednictwem giełdy Binance można łatwo kupić kryptowalute, która ma przynieść odsetki.

Wreszcie, Binance umożliwia przeglądanie wyników konta z odsetkami od kryptowalut w czasie rzeczywistym – zarówno online, jak i za pośrednictwem kryptowalutowej aplikacji mobilnej.

Zarabiaj odsetki od kryptowalut na Binance

5. Coinbase – Przyjazny dla użytkownika sposób na zarabianie odsetek na kryptowalutach

Chociaż Coinbase wstrzymała swoje konta z odsetkami od kryptowalut w zeszłym roku, popularna giełda nadal pozwala na zarabianie pasywnego dochodu za pośrednictwem swojej platformy stakingu.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony ze stakowaniem, podstawowy proces jest taki sam jak w przypadku konta z odsetkami od kryptowalut. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku stakowania na stronie Coinbase, będziesz musiał zablokować swoje tokeny kryptowalutowe na pewien okres czasu.

W tym czasie Coinbase wypłaci Ci nagrody w postaci odsetek. Należy zauważyć, że w chwili obecnej tylko sześć tokenów jest obsługiwanych przez Coinbase w celu stakowania.

Najwyższe oprocentowanie oferowane jest na Cosmos i wynosi 5%, a Ethereum przynosi 4%. Tezos i Algorand płacą odpowiednio 4,64% i 4%, podczas gdy w przypadku Dai i USDC jest to zaledwie 2% i 0,15%.

Aby kwalifikować się do stakowania w Coinbase, musisz mieć zweryfikowane konto .

zarabiaj odsetki na kryptowalutach w coinbase

Jeśli podoba Ci się pomysł Coinbase i chcesz wykorzystać giełdę do uzyskania pasywnego dochodu, masz dwie opcje, aby zacząć już dziś.

Po pierwsze, jeśli masz już kwalifikującą się kryptowalutę, możesz przenieść tokeny do Coinbase. Jeśli nie posiadasz obecnie żadnej kryptowaluty, możesz dokonać zakupu bezpośrednio na stronie Coinbase. Będzie Cię to kosztować 3,99% przy użyciu karty debetowej lub kredytowej oraz 1,49% za pośrednictwem ACH.

Zarabiaj odsetki od kryptowalut na Coinbase

Zarabianie odsetek od kryptowalut – jak to działa ?

Zazwyczaj, gdy inwestujesz w kryptowaluty, zarabiasz pieniądze tylko wtedy, gdy wartość tokena wzrośnie i zdecydujesz się na sprzedaż. Jednak od tego czasu na rynku blockchain pojawił się zupełnie rodzaj inwestycji pod nazwą kryptowalutowych kont oszczędnościowych.

Jak sama nazwa wskazuje, działają one podobnie jak tradycyjne konta bankowe, ponieważ wpłacając środki, otrzymujesz odsetki. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych instytucji finansowych, niektóre konta kryptowalutowe są objęte warunkami blokady, podczas gdy inne oferują elastyczne zasady wypłaty środków.

jak zarabiac odsetki od kryptowalut

Co więcej, konkretna kryptowaluta, którą wpłacisz, będzie miała wpływ na wysokość odsetek – podobnie jak wybór dostawcy. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić wiele badań w poszukiwaniu najlepszego konta z oprocentowaniem kryptowalut.

W związku z tym, zanim zaczniesz szukać najwyższych stóp zwrotu z preferowanych przez Ciebie kryptowalut, ważne jest, abyś zrozumiał, w jaki sposób platformy są w stanie wypłacać Ci odsetki od klasy aktywów cyfrowych, które generują jedynie zyski kapitałowe.

W jaki sposób konta z odsetkami od kryptowalut wypłacają odsetki?

W przeważającej większości przypadków, wybrany przez Ciebie dostawca kont kryptowalutowych jest w stanie wypłacić Ci odsetki od Twoich bezczynnych kryptowalut poprzez scentralizowany model pożyczkowy. Mówiąc prościej, kiedy wpłacasz kryptowaluty na platformę, dostawca wykorzystuje te środki do ułatwienia pożyczek dla tych, którzy chcą pożyczyć kapitał.

Przyjrzyjmy się podstawowemu przykładowi, jak to może działać:

 • Deponujesz Bitcoin o wartości 1 000 USD na konto kryptowalutowe z odsetkami
 • Wybrany przez Ciebie dostawca oferuje 5% przy 3-miesięcznym okresie blokady. W związku z tym nie będziesz mógł wypłacić tokenów przed upływem 3-miesięcznego okresu.
 • Zdeponowany przez Ciebie 1 000 USD jest następnie wykorzystywany do finansowania pożyczek kryptowalutowych. Dla uproszczenia powiemy, że użytkownik płaci odsetki w wysokości 7% rocznie.
 • Po upływie trzech miesięcy użytkownik otrzymuje z powrotem swój 1 000 dolarów w Bitcoinach.
 • Dodatkowo, wygenerowałeś również 5% odsetkach, co daje 12,50$ w ciągu 3 miesięcy lock-up.

W powyższym przykładzie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, przykład opierał się na 3-miesięcznym okresie lock-up. Nie jest to jednak standard branżowy, ponieważ najlepsi dostawcy kont kryptowalutowych, z którymi się zetknęliśmy, oferują różne warunki. Wielu z nich oferuje elastyczne konta, które pozwalają na wycofanie kryptowalut w dowolnym momencie.

Ponadto szybko zauważysz, że ponieważ odsetki są wypłacane przez użytkownika, który pożycza środki, samo w sobie stanowi to ryzyko. W końcu, jeśli zbyt wielu użytkowników na danej platformie nie wywiązuje się ze spłat pożyczek kryptowalutowych, może to spowodować, że otrzymasz z powrotem mniej niż pierwotnie zainwestowałeś.

Które platformy oferują najlepsze oprocentowanie od kryptowalut?

Jeśli szukasz najlepszych platform pod względem stóp procentowych dla kryptowalut, to rzeczywiście są one zróżnicowane. Na przykład, podczas gdy jedna platforma może oferować bardziej konkurencyjną stopę dla Bitcoina, jej oprocentowanie dla Ethereum może nie być tak atrakcyjne.

W związku z tym naprawdę ważne jest, aby rozejrzeć się, aby znaleźć najlepszą ofertę dla swoich potrzeb.

Niemniej jednak, aby dać Ci wyobrażenie o tym, co jest w ofercie, Aqru oferuje do 12% na depozyty stablecoin i 7% na Bitcoin i Ethereum.

Dla porównania, najlepsza stopa procentowa od stablecoinów w Coinbase wynosi zaledwie 2% i jest wypłacana od tokenów DAI.

A w BlockFi otrzymasz maksymalnie 4,5% i 5% odpowiednio od Bitcoin i Ethereum.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, szukając najlepszych stóp procentowych dla kryptowalut, jest to, że wyższe zyski mogą być wynikiem mniej korzystnych warunków.

Na przykład, aby zmaksymalizować stopę procentową Crypto.com, nie tylko musisz zablokować swoje tokeny na 90 dni, ale także musisz zastawić rodzimy token cyfrowy platformy – Cronos CRO.

Są to kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem dalszych kroków.

Na jakich kryptowalutach można zarabiać odsetki?

Mówiąc najprościej, możesz zarabiać na odsetkach od praktycznie każdej kryptowaluty – to od danej platformy zależy, które aktywa cyfrowe są przez nią obsługiwane. Z tego względu większość kont kryptowalutowych skupia się na projektach o dużej kapitalizacji, takich jak Bitcoin, Ethereum i Cardano.

Jeśli chcesz inwestować w mniej płynne kryptowaluty, które mają mniejszą kapitalizację rynkową, to Binance jest prawdopodobnie najlepszą platformą do tego celu.

Jeśli szukasz najwyższych zysków przy najmniejszej zmienności, nic nie może równać się z stablecoinami.
Aqru oferuje APY w wysokości do 12% na stablecoinach takich jak USDT i USDC, które są powiązane z dolarem amerykańskim.
W związku z tym, zarabiając na kryptowalutowych stablecoinach, nie musisz się martwić o stale zmieniające się ceny tokenów.

Z drugiej strony, wybierając tradycyjne kryptowaluty, takie jak Bitcoin czy Ethereum, zawsze istnieje ryzyko, że wartość tokena spadnie. Jeśli tak się stanie, Twoje straty mogą przekroczyć wysokość odsetek, które oferuje wybrany przez Ciebie dostawca kont kryptowalutowych.

Odsetki składane od kryptowalut?

Na tradycyjnych rynkach inwestycyjnych – czy to w formie akcji, obligacji, czy nieruchomości – aktywa generujące dochód pozwalają na znacznie szybszy wzrost wartości portfela.

Dzieje się tak z powodu działania procentu składanego. W najbardziej podstawowej formie, reinwestując dywidendy, płatności kuponowe lub miesięczne dochody z wynajmu w inne aktywa, nowo zakupione instrumenty również zaczną przynosić regularne zyski.

W ten sposób będziesz „zarabiać na odsetkach”. Dobrą wiadomością z Twojej perspektywy jest to, że oprocentowanie składane można również uzyskać za pośrednictwem konta kryptowalutowego.

Oznacza to, że za każdym razem, gdy otrzymujesz wypłatę – co często ma miejsce codziennie – reinwestujesz te środki z powrotem na odpowiednie oprocentowane konto.

W ten sposób możesz przyspieszyć tempo, w jakim rosną Twoje fundusze kryptowalutowe.

Na przykład:

 • Załóżmy, że inwestujesz 1000 USD na konto oszczędnościowe kryptowalut, które płaci 10% rocznie.
 • Pod koniec pierwszego roku zarobisz 100 USD w postaci odsetek.
 • Jeśli zdecydujesz się wycofać te 100 USD, Twoje saldo powróci do 1000 USD, a na koniec następnego roku znów otrzymasz 100 USD odsetek – zakładając, że stopa roczna pozostanie na poziomie 10%.
 • Jeśli jednak ponownie zainwestujesz te 100 dolarów na konto kryptowalutowe, w następnym roku otrzymasz odsetki w wysokości 110 dolarów.
 • Dzieje się tak dlatego, że łączne saldo w wysokości 1100 USD przy 10% APY daje 110 USD.
 • Następnie, gdybyś ponownie zainwestował odsetki, Twoje nowe saldo wyniosłoby 1 210 USD. Oznacza to, że przy oprocentowaniu 10%, przyszłoroczna rata odsetkowa wyniosłaby $121.

Jak widać na powyższym przykładzie, za każdym razem, gdy reinwestujesz odsetki od kryptowalut z powrotem na konto oszczędnościowe, Twoje płatności rosną wykładniczo.

Jak zarabiać odsetki na kryptowalutach?

Pokażemy Ci teraz, jak zarabiać odsetki na kryptowalutach na jednej z najlepszych platform, jaką jest Aqru.

Krok 1: Zarejestruj konto

Pierwszą częścią procesu jest rejestracja konta w Aqru. Będzie to początkowo wymagało podania adresu e-mail, preferowanej waluty i wybranego hasła.

najlepsze konto z oprocentowaniem kryptowalut

Przed kliknięciem przycisku „Create Account” musisz również przeczytać i zaakceptować warunki i zasady.

Krok 2: Zweryfikuj tożsamość

Aqru przestrzega wszystkich stosownych przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. W związku z tym wszyscy nowo zarejestrowani użytkownicy muszą przejść przez proces KYC.

Po pierwsze, będzie to wymagało od Ciebie wprowadzenia kilku informacji o tym, kim jesteś – takich jak pełne imię i nazwisko, narodowość, adres zamieszkania i data urodzenia.

Następnie trzeba będzie przesłać kopię dokumentu tożsamości wydanego przez rząd.

Krok 3: Wpłata środków

Gdy Twoje konto Aqru zostanie zweryfikowane, możesz przystąpić do wpłaty. Co ciekawe, Aqru obsługuje depozyty zarówno w walucie krajowej, jak i w kryptowalutach.

Pierwsza z nich obsługuje euro i funty. W drugim przypadku obsługiwane są różne stablecoiny, Bitcoin i Ethereum. Minimalna kwota, jaką można zdeponować w walucie krajowej, to 100 funtów/euro.

Krok 4: Zacznij zarabiać na odsetkach od kryptowalut

Po dokonaniu wpłaty wybranego przez Ciebie aktywa, zaczniesz zarabiać na odsetkach. Możesz sprawdzić odpowiednie oprocentowanie dla każdej obsługiwanej waluty i aktywów cyfrowych na pulpicie swojego konta Aqru.

najwyższe oprocentowanie kryptowalut

Nie zapominaj, że odsetki będą wypłacane codziennie, a Ty możesz wypłacić swoje środki w dowolnym momencie.

Czy odsetki od kryptowalut są opodatkowane?

Być może już wiesz, że wiele krajów opodatkowuje zyski z handlu kryptowalutami w taki sam sposób, jak inne aktywa generujące zyski kapitałowe.

Ale co z odsetkami od kryptowalut?

Cóż, to naprawdę zależy od kraju, którego jesteś rezydentem dla celów podatkowych – nie ma bowiem powszechnie przyjętego systemu.

W związku z tym może się okazać, że jeśli dana jurysdykcja opodatkowuje dochody uzyskane z konta z odsetkami od kryptowalut, to mogą one być opodatkowane w taki sam sposób, jak dochody z dywidend.

Jednak, ponownie, konieczne jest zasięgnięcie profesjonalnej porady u wykwalifikowanego specjalisty podatkowego.

Czy platformy oferujące odsetki od kryptowalut są bezpieczne?

Ta część naszego przewodnika jest potencjalnie najważniejsza – omawiamy w niej implikacje korzystania z kont z oprocentowaniem kryptowalut pod względem bezpieczeństwa.

W przypadku większości kont oszczędnościowych istnieje kilka podstawowych rodzajów ryzyka, które należy wziąć pod uwagę – w tym:

 • Ryzyko związane z platformą oferującą konto z odsetkami w kryptowalutach
 • Ryzyko niespłacenia pożyczki przez dużą liczbę kredytobiorców
 • Ryzyko załamania się szerszego rynku kryptowalut.

Powyższe ryzyka omówiliśmy bardziej szczegółowo w poniższych sekcjach.

Ryzyko związane z platformą

Kiedy wpłacasz środki na konto kryptowalutowe, korzystasz z usług scentralizowanego dostawcy. W skrócie oznacza to, że ufasz, iż dana platforma wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Obejmuje to utrzymywanie inwestycji w kryptowaluty w bezpiecznym miejscu, z dala od rąk zdalnych hakerów. Oznacza to również wypłacanie odsetek na czas i w uzgodnionej wysokości.

Nie ma gwarancji, że platforma wywiąże się z któregokolwiek z powyższych warunków – dlatego przed otwarciem konta kryptowalutowego należy dokładnie sprawdzić danego dostawcę.

Ryzyko niewykonania zobowiązania

Wyjaśniliśmy wcześniej bardzo szczegółowo, że dostawcy kont kryptowalutowych są w stanie wypłacać Ci odsetki, ponieważ zdeponowane przez Ciebie tokeny są wykorzystywane do finansowania pożyczek. Oczywiście, tak jak w przypadku wszystkich umów kredytowych, zawsze istnieje ryzyko niewywiązania się ze zobowiązań.

 • Z jednej strony, jeśli niewielka liczba pożyczkobiorców nie wywiąże się ze spłaty pożyczki, prawdopodobnie nie będzie to stanowiło większego problemu.
 • Jeśli jednak na jednej platformie dojdzie do dużej liczby przypadków niespłacenia pożyczki, może to być problematyczne.
 • W końcu w ostatnich latach byliśmy świadkami upadku wielu platform pożyczek peer-to-peer – w wyniku czego inwestorzy stracili część lub nawet całość swoich pieniędzy.

W związku z tym najlepsze konta kryptowalutowe, na które natrafiliśmy, posiadają ważne zabezpieczenie – zabezpieczenie. Oznacza to, że aby ktoś mógł pożyczyć środki na platformie, musi złożyć depozyt zabezpieczający w postaci kryptowaluty.

Oznacza to, że w przypadku, gdy dana osoba nie wywiąże się z umowy pożyczki, platforma sprzeda zabezpieczenie, aby zapewnić spłatę inwestorów.

Ryzyko załamania rynku

Nawiązując do powyższej sekcji, warto zauważyć, że najlepsze platformy kryptowalutowe wymagają minimalnej kwoty zabezpieczenia, aby ułatwić składanie wniosków o pożyczkę. Jednakże, zabezpieczenie to prawdopodobnie nie będzie wystarczające w przypadku poważnego krachu na rynku kryptowalut.

W końcu, jeśli platforma jest zobowiązana do sprzedaży dużej ilości zabezpieczenia, gdy ceny rynkowe znacznie spadną, oznacza to, że otrzyma znacznie mniej z powrotem w porównaniu z pierwotną kwotą główną w momencie udzielania pożyczki.

Wnioski

Podsumowując, konta kryptowalutowe dają Ci to, co najlepsze z obu światów. Nie tylko możesz inwestować w swoje ulubione waluty cyfrowe z nadzieją, że wartość tokena wzrośnie z czasem, ale możesz też regularnie zarabiać na odsetkach od swoich udziałów.

W porównaniu z tradycyjnymi kontami bankowymi, konta kryptowalutowe oferują znacznie bardziej atrakcyjne zyski. W wielu przypadkach przekraczają one 10% w skali roku. Należy jednak wziąć pod uwagę ryzyko, ponieważ zyski nigdy nie są gwarantowane.

Aby rozpocząć korzystanie z najlepszego konta z oprocentowaniem kryptowalut na rok 2022, rozważ Aqru. Zaufana platforma oferuje APY w wysokości 7% zarówno na Bitcoin i Ethereum, jak i 12% na stablecoinach, takich jak USDC i USDT.

Zarabiaj odsetki od kryptowalut na AQRU

Tak, wpłacając swoje kryptowaluty na konto kryptowalutowe, możesz zarabiać na odsetkach od swoich nieaktywnych zasobów. Najlepsze miejsca do zarabiania na kryptowalutach oferują bezpieczną i pewną platformę oraz atrakcyjne oprocentowanie roczne .

Stopy procentowe w kryptowalutach różnią się znacznie w zależności od kilku czynników. Oprócz dostawcy oferującego konto z odsetkami od kryptowalut, RRSO zależą od danego tokena i od tego, czy obowiązuje okres blokady.

Jedne z najlepszych stóp procentowych dla kryptowalut, na jakie natrafiliśmy, są oferowane przez Aqru. Platforma ta oferuje 7% na Bitcoin i Ethereum oraz 12% na stablecoinach.

Jednym z najlepszych sposobów na zarabianie odsetek na kryptowalutach jest zakup solidnego stablecoina, takiego jak USDC, i zdeponowanie tokenów na platformie takiej jak Aqru. W ten sposób można zarobić 12% rocznie bez konieczności martwienia się o wahania cen, ponieważ USDC jest powiązany z dolarem amerykańskim.

Kryptowaluty stabilne”stablecoiny”, takie jak USDC i USDT, oferują zazwyczaj atrakcyjną stopę zwrotu na poziomie około 12%. W przypadku monet o mniejszej kapitalizacji możliwe jest nawet osiągnięcie zwrotu przekraczającego 100% rocznie. Ryzyko straty jest jednak większe.

Stwierdziliśmy, że ogólnie najlepsze konto z odsetkami od kryptowalut  jest oferowane przez Aqru. Możesz przeczytać naszą kompleksową recenzję Aqru, aby dowiedzieć się dlaczego.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się