Gdzie kupic kryptowaluty w szwecji

Szwecja nie jest raczej miejscem, w którym kryptowaluty takie jak Bitcoin są postrzegane jako dramatyczna konieczność. W końcu jest to bogaty naród, który używa silnej waluty jako głównego magazynu wartości i środka wymiany, więc najcenniejsze właściwości Bitcoina, takie jak ograniczona podaż i transakcje odporne na cenzurę, często nie są od razu widoczne dla mieszkańców Szwecji.

Mimo to w tym kraju wciąż jest duże zainteresowanie Bitcoinem i kryptowalutami z technologicznego punktu widzenia. W rzeczywistości szwedzki bank centralny był jednym z pierwszych na świecie, który publicznie mówił o różnych eksperymentach, jakie prowadzi w związku z technologią blockchain i walutami cyfrowymi. Tak więc, nawet jeśli Bitcoin nie zrewolucjonizował dziś szwedzkiej gospodarki, wydaje się prawdopodobne, że ta technologia w końcu stanie się dość powszechna w tym kraju w taki czy inny sposób.

Chociaż wielu osobom trudno jest dziś dostrzec użyteczność Bitcoina w Szwecji, nie oznacza to, że nie może on być użyteczny gdzie indziej. W rzeczywistości jest wiele innych miejsc na świecie, gdzie trudno o dostęp do prostych usług bankowych i stabilnego środka płatniczego. Dodatkowo Bitcoin ma wiele właściwości podobnych do złota, co czyni go użytecznym jako zabezpieczenie w każdym kraju na świecie. Z tego powodu w Szwecji można dziś kupić Bitcoina, Ethereum i inne kryptowaluty na wiele różnych sposobów.

Gdzie kupić kryptowalutę w Szwecji – w mniej niż 5 minut

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz USD na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w Szwecji w bardziej szczegółowy sposób. 

Czy kryptowaluty są legalne w Szwecji?

Ustawodawcy i regulatorzy w każdym kraju muszą dojść do własnych wniosków, jeśli chodzi o to, jak traktować Bitcoina i inne kryptowaluty. Niektórzy zajęli twarde stanowisko i zakazali pewnych aspektów tej technologii, podczas gdy inni pozwalają na wprowadzanie innowacji, zanim zdecydują, co zrobić. Wygląda na to, że Szwecja przyjęła drugą z tych dwóch głównych strategii, przynajmniej do tej pory.

Do tej pory w Szwecji nie było żadnych przepisów dotyczących kryptowalut, ale nie oznacza to, że sektor ten jest całkowicie nieuregulowany. W rzeczywistości prawa tradycyjnego świata były do tej pory wykorzystywane jako główne obszary regulacji kryptowalut i Bitcoina w Szwecji. Oznacza to, że rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, by upewnić się, że w gospodarce nie będzie krążyć ogromna ilość pieniędzy bez jakiejś tożsamości.

Dodatkowo Szwecja stosuje się do różnych dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, z których najnowsza zawiera specyficzne przepisy dotyczące kryptowalut. Jednak większość z tych przepisów skupia się na tym, by upewnić się, że giełdy nie pozwalają użytkownikom na anonimowy przepływ dużych sum pieniędzy.

Jeśli chodzi o podatki, to powinno być oczywiste, że będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych od zysków osiągniętych z kupna i sprzedaży Bitcoinów, Etherium i innych cyfrowych walut. Nie musisz się jednak martwić o podatek od wartości dodanej, ponieważ nie dotyczy on kryptowalut.

Krótko mówiąc, kryptowaluty są w Szwecji bardzo legalne, ale podlegają też regulacjom podobnym do tych, które dotyczą innych form pieniądza.

Jak mogę kupić kryptowalutę w Szwecji?

Istnieje kilka różnych sposobów na zakup kryptowaluty w Szwecji. Najpopularniejszym sposobem, w jaki handluje się dziś tymi kryptowalutami na całym świecie, jest korzystanie z różnych scentralizowanych giełd kryptowalutowych, które umożliwiają gromadzenie płynności w jednym miejscu.

W Szwecji jest co najmniej jedenaście różnych giełd do wyboru, więc będziesz miał wiele opcji do rozważenia takich jak:

Kiedy zarejestrujesz się na jednej z tych giełd, musisz upewnić się, że robisz wszystko, co możliwe, by zabezpieczyć swoje konto. W ciągu ostatnich lat miało miejsce wiele włamań na giełdy, ale jeszcze częściej dochodzi do włamań na konta indywidualnych użytkowników. Jeśli ktoś uzyska dostęp do twojego konta handlu kryptowalutami, będzie mógł wysłać wszystkie twoje kryptowaluty na swoje własne adresy kryptowalutowe.

Ponieważ sieci kryptowalutowe zawierają transakcje, które z natury są nieodwracalne, nie będzie nikogo, do kogo mógłbyś się zwrócić o pomoc, gdyby haker ukradł twoje kryptowaluty. Zanim zaczniesz handlować na giełdzie kryptowalut w Szwecji, upewnij się, że aktywowałeś na swoim koncie jakąś formę dwuskładnikowego uwierzytelniania. A co ważniejsze, zaopatrz się w portfel kryptowalutowy.

Jaka jest najlepsza giełda kryptowalut w Szwecji?

Dwie z najbardziej popularnych opcji handlu kryptowalutami w Szwecji to Coinbase, Crypto.com.

Coinbasejest być może najbardziej znaną marką w branży kryptowalut i nie trzeba jej przedstawiać. Jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce, by zacząć dla większości ludzi w rozwiniętych krajach świata, ponieważ ułatwia ona dostęp do pierwszego Bitcoina za pomocą eleganckiego interfejsu użytkownika.

Crypto.com – Jeśli szukasz niedrogiej platformy kryptowalutowej typu „wszystko w jednym”, Crypto.com może być właśnie dla Ciebie. Im więcej Cronos (CRO) będziesz w stanie postawić, tym więcej korzyści będziesz miał z tej giełdy. Nawet bez bonusów CRO jest to solidna, nisko płatna giełda kryptowalut z ponad 150 kryptowalutami dostępnymi w Szwecji – zwłaszcza jeśli chcesz mieć kryptowalutową kartę debetową.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Crypto.com, aby dowiedzieć się, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia – recenzja Crypto.com

Jak mogę anonimowo kupić Bitcoina lub inne kryptowalutyw Szwecji?

Jeśli chcesz zachować trochę prywatności przy swoich transakcjach w kryptowalutach , musisz trzymać się z dala od giełd. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie największe giełdy zmuszają cię do podawania dużej ilości danych osobowych.

Giełdy są zmuszone do poddawania swoich użytkowników surowym procedurom weryfikacyjnym, by spełnić wymagania różnych praw zapobiegających praniu brudnych pieniędzy w różnych jurysdykcjach na całym świecie.

Aby zachować więcej prywatności, powinieneś spróbować wymienić trochę gotówki na Bitcoiny bezpośrednio z innym entuzjastą Bitcoinów. Istnieje wiele giełd P2P, które możesz wykorzystać jako punkt wyjścia do tego typu działań, jak na przykład Paxful. Dodatkowo zaangażowanie się w lokalne spotkania i konferencje Bitcoin pozwoli ci poznać ludzi, którzy będą z tobą bezpośrednio wymieniać się gotówką. Bankomaty Bitcoin to kolejna opcja, ale obecnie wymagają one podania prawie tak wielu danych osobowych, jak giełdy.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $132

Ucząc się o kryptowalutach

Nasza ocena 5.0

Zacznij zarabiać

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się
{oceń artykuł}post