Cena Solana wzrosła o 110% w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

SOL zakończył luty na minusie i prawdopodobnie zamknie marzec z 4% stratą, ale styczeń zakończył się wzrostem SOL o 140%. Firma zajmująca się analizą kryptowalut, Messari, podkreśliła potencjał wzrostu Solana, gdy sieć radzi sobie z niedawnymi awariami i innymi wyzwaniami. Cena Solana jest ujemna na miesięcznym wykresie w marcu, z SOL/USD na poziomie 20,88 USD obecnie spadając o 3% w ciągu ostatnich 30 dni.

Co warto zauważyć, cena Solana spadła o 80% w ciągu ostatniego roku i o około 91% względem swojego historycznego szczytu na poziomie 260 USD osiągniętego w listopadzie 2021 roku. Jednak kryptowaluta jest na najlepszej drodze do osiągnięcia najlepszych kwartalnych wyników od prawie dwóch lat. Ma to miejsce mimo presji spadkowej w związku z problemami sieci od końca ubiegłego roku, a zwrot z SOL w ciągu ostatnich trzech miesięcy wynosi ponad 100%.

Messari zwraca uwagę na potencjał wzrostu Solana

Firma zajmująca się analizą rynku kryptowalut, Messari, niedawno zwróciła uwagę na wzrost Solana, nawet w sytuacji rozprzestrzeniania się FUD, zauważając, że próba porównania blockchaina z niektórymi L2 pod względem TVL nie oddaje całej sprawy. „Porównywanie TVL Solana z innymi rozwijającymi się łańcuchami nie oddaje pełnej sytuacji.

Użytkowanie napędzane było przez przypadki użycia niezwiązane z dominującym TVL, takie jak instrumenty pochodne, NFT i sieci DePIN. Jeśli Solana zdecyduje się na uruchomienie bodźców, możemy szybko zobaczyć, jak wolumen zbliża się do poziomu największych L2”, napisali badacze z Messari.

Według Messari, deweloperzy Solana skupiają się na uproszczeniu wdrażania innowacyjnych strategii DeFi, automatyzacji instrukcji w łańcuchu i wdrażaniu natywnych stron internetowych Web3, między innymi. Przejście w tym kierunku może okazać się kluczowe dla ekosystemu Solana, a większe przyjęcie jest bardzo prawdopodobne.

Co dalej z ceną Solana?

cena solana

Dane z TradingView pokazują, żeświeca 3-miesięczna dla SOL/USD aktualnie wynosi +110%. To najlepszy kwartalny zwrot od II kwartału 2021 roku, kiedy cena Solana wzrosła prawie o 300%, a byki napędzały kryptowaluty wyżej.

Patrząc na wykres miesięczny, zwroty Solana są najwyższe w styczniu, z miesięcznym zamknięciem na poziomie 23,93 USD, co daje 30-dniowy wzrost o 140%. Ostatnim razem, gdy SOL/USD osiągnął większy wzrost na miesięcznym wykresie, było to w sierpniu 2021 roku, kiedy ceny skoczyły o 195%.

Luty i marzec nie były tak zyskowne dla byków, z cenami niższymi o 9% w drugim miesiącu 2023 roku. Analiza tygodniowego wykresu SOL wskazuje na niewielką przewagę sprzedających, z tygodniowym RSI poniżej linii 50 i cenami, które mają trudne zadanie wzrostu w kierunku 40 USD.

W przypadku dalszego spadku, przełamanie poniżej 20 USD mogłoby ryzykować nową wyprzedaż do poziomu 16 USD.