brokerzy Bitcoin

Przy tak wielu brokerach oferujących Bitcoin musisz być pewien, że wybierasz odpowiednią platformę do handlu. Przygotowaliśmy kompletny przewodnik, który bada, którzy są najlepszymi brokerami, co czyni dobrego brokera i jak z nich korzystać. Znajdź wszystko, czego możesz potrzebować poniżej, aby pomóc podjąć decyzję o tym, gdzie handlować Bitcoin w 2023 roku.

Istnieje wiele platform do wyboru, jeśli chodzi o zakup Bitcoina, więc wymieniliśmy poniżej najlepsze platformy przyjazne dla początkujących, aby pomóc Ci zacząć od razu. Bitcoin jest teraz dość szeroko akceptowany przez brokerów ze względu na jego zwiększoną popularność, więc przy wyborze brokera odpowiedniego dla Ciebie powinieneś szukać łatwości obsługi, dobrych stawek i platformy o dobrej reputacji.

Jak kupić Bitcoin – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz USD na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

Co to jest broker Bitcoin?

Brokerzy inaczej domy maklerskie są interfejsem, który umożliwia użytkownikom handel aktywami finansowymi. Są one dostępne na pulpicie, w sieci oraz na urządzeniach mobilnych i zapewniają usługę handlową, usługę przechowywania wartości oraz oferują pomoc i wsparcie dla swoich użytkowników.

Broker Bitcoin są być może rozumiany jako bardziej godny zaufania, zwłaszcza duże instytucje, takie jak eToro, głównie ze względu na fakt, że istnieją od wielu lat i są regulowane przez instytucje finansowe. Tradycyjnie zajmowały się one produktami finansowymi, takimi jak CFD, akcje i obligacje, ale obecnie obserwujemy wprowadzenie aktywów cyfrowych, takich jak kryptowaluty.

Niektórzy brokerzy oferują teraz również alternatywne produkty finansowe, takie jak CFD na kryptowaluty.

Jaka jest różnica między brokerem bitcoin a giełdą?

Giełda jest kolejną najbardziej popularną metodą handlu. Podczas gdy broker jest scentralizowaną osobą lub firmą dokonującą transakcji w imieniu swoich użytkowników, giełda jest pośredniczącą areną dla użytkowników do dokonywania transakcji między sobą za pośrednictwem księgi zamówień lub księgi.

Broker Bitcoin

  • Kontrolowany przez jeden podmiot, czy jest to firma, czy nawet osoba fizyczna
  • Zazwyczaj pobierają prowizje za transakcje dokonywane na ich platformie
  • Handel po cenach ustalonych przez brokera
  • Bardziej tradycyjna droga dla transakcji finansowych

Giełda Bitcoin

  • Nadal firma, ale tym razem z mniejszym stopniem kontroli nad transakcjami na platformie
  • Ceny są ustalane przez kupujących i sprzedających, a w transakcjach pośredniczy giełda
  • Zazwyczaj nie pobierają opłat prowizyjnych, ale zamiast tego pobierają opłaty maklerskie (opłaty te są opłatą za usunięcie płynności z puli platformy)
  • Zazwyczaj oferują lepszy zakres kryptowalut, ale być może mogą być mniej regulowane

Zalety i wady brokerów Bitcoin

Znajdź tutaj pełną listę wszystkich zalet i wad korzystania z brokera:

Reputacja i bezpieczeństwo:

Kryptowaluty są ryzykownym aktywem, które podlega wysokiemu poziomowi zmienności i zmianom kontekstowym, dlatego dla handlowców może być preferowane wybranie ustalonego brokera o udanej reputacji.

Prosty interfejs:

Domy maklerskie są znane ze swojej prostoty i łatwych w użyciu platform. Zazwyczaj można uzyskać dostęp do tych usług również na różnych urządzeniach, od mobilnych po desktopowe.

Łatwy dostęp:

Założenie konta u brokera jest proste i nieskomplikowane. Wszystko czego będziesz potrzebował to kopia dowodu osobistego i kilka informacji osobistych.

Handel z dźwignią:

Handel z dźwignią niesie ze sobą duże ryzyko i użytkownicy powinni angażować się w to tylko wtedy, gdy są pewni, że rozumieją, co robią. Ale dla tych doświadczonych handlowców, dźwignia oferuje świetny sposób na zwiększenie marży zysku.

Regulacje:

Nie tylko te platformy są ogólnie bardziej bezpieczne dla problemów systemowych, ale zazwyczaj są one wysoce regulowane przez odpowiednie instytucje finansowe.

Wady brokera Bitcoin

Opłaty handlowe:

Jednym z największych problemów przedsiębiorców z brokerami są opłaty transakcyjne. Pobierają one prowizję za transakcje, które wykonujesz i często mają inne opłaty, takie jak opłaty za posiadanie.

Ceny:

Oprócz opłat, broker ustala również cenę twoich aktywów kryptowalutowych. Oznacza to, że może być mniej konkurencyjny niż niektóre alternatywne platformy lub giełdy.

Nie wyspecjalizowany:

Podczas gdy domy maklerskie istnieją od wielu lat, należy powiedzieć, że nie są to instytucje wyspecjalizowane w kryptowalutach. Czasami może to oznaczać, że brakuje im materiałów edukacyjnych lub nawet stosowanych zaawansowanych narzędzi handlowych dla produktów kryptowalutowych.

Ryzyko CFD:

Jeśli trzymasz swoje aktywa kryptowalutowe w formie CFD, oznacza to, że zasadniczo posiadasz udział w tym brokerze. Jeśli brokerzy upadną, twój kontrakt może potencjalnie zniknąć z nim.

Jak rozpocząć przygodę z brokerem kryptowalutowym?

Rozpoczęcie handlu kryptowalutami jest prostym procesem.

Krok 1: Otwórz rachunek u brokera kryptowalut.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wybór brokera kryptowalutowego, z którego będziesz korzystać w oparciu o własne badania. Aby utworzyć konto, zazwyczaj będziesz musiał znaleźć przycisk na oficjalnej stronie głównej, który podpowiada „Sign Up” lub „Join Now”. To przekieruje Cię do ekranu tworzenia konta. Tutaj będziesz musiał wprowadzić pewne ogólne informacje, takie jak e-mail, hasło i nazwa użytkownika. Dodatkowo, wiele regulowanych brokerów kryptowalutowych będzie wymagało od Ciebie ukończenia procesu weryfikacji know-your-customer (KYC), który będzie wymagał odpowiednich dokumentów z Twojej strony.

Krok 2: Otwórz aplikację internetową lub pobierz aplikację mobilną

Po zakończeniu procesu tworzenia konta, następną rzeczą, którą będziesz musiał zrobić, jest sprawdzenie wszystkich sposobów, dzięki którym możesz uzyskać dostęp do brokera kryptowalutowego, w którym utworzyłeś konto. Pamiętaj, że niektórzy brokerzy kryptowalutowi zapewnią Ci wiele sposobów dostępu do nich, czy to poprzez aplikację internetową, czy też poprzez klienta mobilnego.

Krok 3: Dokonaj pierwszego depozytu

Po wybraniu brokera kryptowalutowego, z którego będziesz korzystać i metody, za pomocą której uzyskasz dostęp do brokera, będziesz musiał dokonać pierwszego depozytu.

Jako metodę depozytu możesz wykorzystać waluty FIAT lub inne kryptowaluty. Zwróć uwagę na minimalny limit depozytu, ponieważ niektórzy brokerzy będą wymagać, abyś zdeponował co najmniej 200 dolarów, abyś mógł zacząć z nich korzystać.

Krok 4: Kupuj lub handluj kryptowalutami

Mając pieniądze załadowane na swoje konto, możesz zacząć kupować lub handlować kryptowalutami. Proces ten zależy od interfejsu użytkownika i ogólnego projektu danego brokera kryptowalutowego. Jednak w większości przypadków znajdź pasek wyszukiwania i wyszukaj swój preferowany token kryptowalutowy albo poprzez jego nazwę, albo poprzez jego symbol ticker. Kliknij „Kup” lub „Handluj”, w zależności od tego, co chcesz zrobić, i powinieneś być dobry, aby przejść.

Najlepsze platformy do handlu kryptowalutami

Istnieje wiele brokerów kryptowalutowych i innych platform. Wiele z nich zapewni Ci portfel kryptowalutowy, wiele metod deponowania waluty FIAT, a także wiele kryptowalut do inwestowania lub kupowania. Przyjrzyjmy się niektórym brokerom kryptowalutowym poniżej.

Dla początkujących

Jeśli chodzi o początkujących, brokerzy kryptowalutowi idealnie zapewniliby prosty interfejs użytkownika, a także treści edukacyjne.

Coinbase

Coinbase jest zdecydowanie jednym z największych brokerów kryptowalutowych. Zapewnia użytkownikom wiele różnych tokenów kryptowalutowych i oferuje usługę znaną jako Coinbase Pro.

Dla Day Traderów (eToro, Crypto.com)

eToro

eToro to broker kryptowalutowy cieszący się reputacją ze względu na niskie minimum handlowe, które zaczyna się od zaledwie 50 USD i posiada innowacyjną funkcję kopiowania, która pozwala na odzwierciedlanie transakcji innych osób. Opłaty wynoszą od 0,75% do 2,9% i oferuje szeroki wachlarz tokenów kryptowalutowych.

Crypto.com

Crypto.com to giełda kryptowalut, która obsługuje handel, inwestowanie, staking, portfele, NFT i inne. Ta giełda oferuje ponad 250 różnych walut, rozsądne opłaty i zniżki dla tych, którzy posiadają znaczący udział w Crypto.com Coin (CRO). Jego ekosystem produktów związanych z kryptowalutami może sprawić, że będzie to dobry wybór dla tych, którzy chcą zrobić wiele ze swoją kryptowalutą.

Na co zwrócić uwagę u brokera kryptowalut?

Oto kilka cech, na które warto zwrócić uwagę u brokera:

Wygląd i łatwość użytkowania

Idealnie byłoby znaleźć brokera kryptowalut, który ma prosty interfejs użytkownika.

Opłaty i prowizje

Każdy broker kryptowalut będzie miał swój własny zestaw opłat i prowizji, a Ty będziesz musiał znaleźć taki, który odpowiada Twoim potrzebom.
Reputacja

Reputacja może również odgrywać ważną rolę. Najlepiej szukać brokera o ugruntowanej pozycji, który nie ma obaw o bezpieczeństwo.

Pary kryptowalutowe

Być może będziesz handlować za pomocą par kryptowalutowych, więc upewnij się, że broker oferuje szeroką gamę par.

Opcje handlowe

Upewnij się, że znajdziesz brokera, który umożliwia dostęp do tak wielu różnych opcji handlowych, jak to możliwe.

Czy powinienem korzystać z usług brokerów, aby kupować i sprzedawać kryptowaluty?

Główną zaletą, jaką masz, gdy korzystasz z usług brokerów kryptowalut do kupowania i sprzedawania kryptowalut, jest to, że będą one prawie zawsze dostępne dla Ciebie. To pozwala Ci na wygodę, że zawsze masz kryptowaluty do kupienia i masz miejsce, w którym możesz je sprzedać w jednej chwili.

Ostateczne przemyślenia na temat brokerów kryptowalutowych

Brokerzy kryptowalutowi zapewnią Ci wyższy poziom wygody w porównaniu z innymi sposobami. Chociaż przekłada się to na wyższe opłaty, domy maklerskie są dobrze uregulowane i bezpieczne.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.