Gdzie kupic terra luna

Terra Luna to stosunkowo nowy blockchain i kryptowaluta, która sprawdza wiele pól dla inwestorów kryptowalutowych. Pozwala na stawianie swoich kryptowalut w celu uzyskania odsetek, ułatwia tworzenie nowych stablecoinów i przyciąga uwagę społeczności DeFi. Jednak po niedawnym de-pegowaniu USD stablecoina Terra, czy nadal można go uznać za opłacalną okazję inwestycyjną?

Mając to na uwadze, wyjaśnimy szczegółowo, jak możesz kupić Terra Luna (LUNC) dzisiaj i przejrzeć najlepsze giełdy kryptowalut, które oferują Lunę. Pomożemy Ci również zdecydować, czy Terra Luna jest dobrą inwestycją i pokryjemy ostatnie ruchy cenowe kryptowaluty.

Jak kupić Terra Classic – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

eToro to najlepsze miejsce do kupowania kryptowalut pod względem opłat, regulacji SEC i niskich kwot minimalnych. Otwórz konto w eToro, aby rozpocząć proces.

💳 Krok 2: Zdeponuj środki

Gdy wpłacasz USD na eToro, nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z kart debetowych/kredytowych, e-portfeli lub przelewów bankowych. Minimalna kwota depozytu wynosi zaledwie 10 USD.

🔎 Krok 3: Wyszukaj kryptowalutę

eToro obsługuje ponad 40 aktywów kryptowalutowych. Możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony, aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Na koniec – w polu „Kwota” musisz określić wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowaluty Terra Classic bardziej szczegółowy sposób. 

Gdzie kupić Terra Luna Classic

Aby kupić kryptowalute Terra Luna, będziesz potrzebował giełdy kryptowalut, która oferuje tę kryptowalutę. Biorąc pod uwagę jej popularność, większość głównych giełd oferuje obecnie Terra Luna. Możesz więc wybrać najlepszą giełdę w oparciu o cenę, narzędzia inwestycyjne, łatwość użycia i inne. Dokonamy przeglądu naszych 4 ulubionych giełd kryptowalutowych, których możesz użyć do inwestowania w Terra Luna już dziś.

1. eToro – Najlepsza giełda do zakupu Terra Luna

eToro ponownie wprowadziło LUNA na listę do kupna i handlu od 19 maja 2022 roku.

eToro to nasza najwyżej oceniana giełda kryptowalut, której możesz użyć do kupna tokena Terra Luna już dziś. eToro to jedna z jedynych głównych giełd, która pozwala na zakup Terra Luna za pomocą karty kredytowej lub debetowej bez dodatkowych opłat za przetwarzanie danych. Obsługuje również e-portfele takie jak PayPal, Neteller i Skrill, aby ułatwić zakup kryptowaluty.

Kolejną korzyścią dla eToro jest to, że ma stosunkowo niskie opłaty handlowe. Możesz kupić Terra Luna za zaledwie 1% za zakup (plus spread). Dzięki temu wiesz dokładnie, ile zostaniesz obciążony za każdą transakcję.

cena terra luna

Podczas gdy opłaty eToro są atrakcyjne, to narzędzia inwestycyjne, które oferuje ta giełda, naprawdę wyróżniają ją. eToro oferuje przyjazne dla użytkownika wykresy techniczne, wgląd ekspertów w rynek kryptowalut i kanał wiadomości kryptowalutowych, aby pomóc Ci być na bieżąco z rynkiem. Ponadto platforma ma wbudowaną sieć społecznościową, w której możesz połączyć się z innymi inwestorami kryptowalutowymi i podzielić się pomysłami handlowymi. Wreszcie, dla inwestorów, którzy chcą przyjąć swobodne podejście do handlu kryptowalutami, eToro oferuje copy trading.

eToro umożliwia przechowywanie Terra Luna bezpośrednio na koncie giełdy, ale możesz również przenieść kryptowaluty do portfela kryptowalutowego eToro Money w celu ich przechowania. Aplikacja portfela jest bezpłatna i łatwa w użyciu, a także bezproblemowo integruje się z giełdą eToro w celu prostej wymiany kryptowalut.

eToro jest regulowany w USA przez FinCEN i FINRA, a także przez brytyjski Financial Conduct Authority, SEC, ASIC i CySEC – wraz z oferowaniem 24/7 obsługi klienta.

Kup Terra Luna

2. Crypto.com – Najniższe opłaty za zakup tokena Terra Luna

Crypto.com to kolejne świetne miejsce, w którym można kupić kryptowaluty Terra LUNA. W Crypto.com możesz kupić i sprzedać ponad 250 popularnych kryptowalut z niezwykle niskimi opłatami transakcyjnymi. Nie zapłacisz nic, aby zdeponować kryptowalutę na Crypto.com i nic, gdy dokonasz wymiany kryptowaluty na kryptowalutę.

Jeśli chcesz kupić Terra Luna za pomocą karty kredytowej, opłaty transakcyjne wynoszą 2,99%. Chociaż jest to znacznie więcej niż opłaty eToro, jest to bardzo przystępne w porównaniu z innymi najlepszymi giełdami kryptowalut.

inwastuj w terra luna

Crypto.com wyróżnia się również tym, że oferuje ogromną liczbę różnych sposobów interakcji z Terra Luna, gdy już posiadasz kryptowaluty. Możesz je przechowywać w mobilnym portfelu Crypto.com, który jest dostępny za darmo dla urządzeń z systemem iOS i Android.

Możesz również pożyczać stablecoiny Terra, aby zarobić do 3% APY. Jeśli chcesz zarobić jeszcze więcej, Crypto.com oferuje kartę kredytową Visa rewards crypto, która wypłaca do 8% na transakcjach, w zależności od tego, do którego poziomu należysz.

Kup Luna na Crypto.com

3. Coinbase – Najbardziej przyjazna początkującym giełda do zakupu Terra Luna

Coinbase jest jedną z najbardziej przyjaznych dla początkujących giełd kryptowalut dla nowicjuszy w świecie walut cyfrowych. Na Coinbase wystarczy wybrać kryptowalutę, którą chcesz kupić, wybrać ilość do zakupu i wprowadzić dane dotyczące płatności. Jest to niezwykle proste i sprawia, że rozpoczęcie pracy z Terra Luna jest o wiele szybsze.

Problemem jest jednak to, że Coinbase ma jedne z najwyższych opłat za natychmiastowy zakup spośród wszystkich głównych giełd. Zapłacisz 3,49% opłaty za przetwarzanie, gdy kupisz Terra Luna za pomocą karty kredytowej lub karty debetowej, a 1,49% opłaty, gdy zapłacisz za pomocą konta bankowego. Coinbase oferuje handel spot, który jest znacznie tańszy, ale jego 0,50% opłaty transakcyjne są nadal wyższe niż większość konkurencyjnych usług.

kup terra na coinbase

Jeśli jesteś skłonny przeoczyć ceny Coinbase, giełda ma wiele innych rzeczy, które idą dla niej. Coinbase ma jeden z najbardziej bezpiecznych i zaufanych portfeli programowych wokół, a także ma wbudowany rynek zdecentralizowanych aplikacji, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać swoją kryptowalutę.

Coinbase oferuje również pożyczanie kryptowalut, pożyczanie i stakowanie. W tej chwili nie możesz pożyczyć ani Terry, ani Luny, ale możesz postawić swoją Lunę na blockchainie Terry, aby zdobyć nagrody.

Zalety:

  • Bardzo łatwa w użyciu
  • Akceptuje karty kredytowe i debetowe
  • Obsługa stawiania Luna
  • Zintegrowany portfel kryptowalut
Kup Luna na Coinbase

4. Binance – Najlepsza giełda do handlu Terra Luna

Binance jest naszą giełdą wyboru, jeśli chcesz aktywnie handlować Terra Luna z zyskiem. To dlatego, że Binance oferuje zarówno niezwykle zaawansowaną platformę handlu kryptowalutami, jak i jedne z najniższych opłat za handel kryptowalutami.

Platforma handlowa Binance oferuje konfigurowalne wykresy techniczne z dziesiątkami wbudowanych wskaźników. Możesz ustawić alerty cenowe, monitorować wiadomości z rynku kryptowalut, a nawet śledzić księgę zamówień Terra Luna, aby wyprzedzać zmiany w dynamice handlu.

kup terra luna binance

Na dodatek Binance pobiera tylko 0,10% za zlecenie kupna i sprzedaży. To już jedna z najniższych opłat transakcyjnych, jakie widzieliśmy, ale możesz również zakwalifikować się do zniżek opartych na wielkości obrotu lub za posiadanie BNB, rodzimej kryptowaluty Binance.

Binance ma również wiele funkcji dla zdecentralizowanych finansów. Możesz postawić Luna, pożyczyć swoje stablecoiny Terra i uruchomić zdecentralizowane aplikacje wewnątrz portfela Binance Trust.

Kup Luna na Binance

Czym jest Terra Luna?

Terra to platforma blockchain zaprojektowana do tworzenia kryptowalut stablecoin. Są to waluty, które są stabilne cenowo, dzięki czemu nadają się do płatności i do szerokiego zakresu zdecentralizowanych aplikacji finansowych.

Blockchain Terra obejmuje dwie odrębne kryptowaluty: Terra i Luna.

Terra to stablecoin, który śledzi konkretną walutę fiat. W rzeczywistości istnieje wiele wersji Terra. TerraUSD śledzi dolara amerykańskiego, TerraGBP śledzi funta brytyjskiego i tak dalej dla dziesiątek walut fiat.

Luna jest tokenem zarządzającym dla Terra blockchain, a także kryptowalutą, która jest wydobywana, gdy transakcje są zatwierdzane na Terra blockchain. Co ważne, Luna pomaga utrzymać spójne ceny stabilnych monet Terra.

System ten został zaprojektowany tak, aby działał bezbłędnie, dzięki czemu Terra jest tak zwanym „algorytmicznym stablecoinem”. Chociaż sieć Terra działała dobrze, wielu komentatorów rynku wyraziło swoje obawy dotyczące tego typu stabilnych monet, ponieważ nie są one wspierane przez walutę FIAT lub aktywa fizyczne, takie jak złoto.

Zamiast tego, algorytmiczne stablecoiny są utrzymywane w stabilnym stanie dzięki zaawansowanemu programowi komputerowemu, który automatycznie mierzy i wypala LUNA, aby utrzymać stablecoiny Terra powiązane z ich walutą partnerską. Na przykład, ponieważ TerraUSD teoretycznie powinna być wyceniona na 1$, jeśli cena spadłaby do 0,95$, program spaliłby określoną liczbę tokenów, aby pozostałe tokeny stały się rzadsze – napędzając cenę z powrotem do 1$.

upadek ceny terra luna

Jednak cały system rozpadł się w maju 2022 roku, kiedy to podaż LUNA gwałtownie wzrosła, powodując „de-peg” TerraUSD. Algorytm stojący za stablecoinem nie był w stanie rozwiązać tego problemu, powodując panikę wśród inwestorów. Ta panika doprowadziła do masowej wyprzedaży LUNA, w wyniku czego kryptowaluta straciła niebotyczne 99% swojej wartości.

W ten sposób LUNA przeszła od bycia jednym z najlepszych altcoinów do jednego z najgorszych wykonawców w historii rynku kryptowalut. Sytuacja ta prawdopodobnie na zawsze zniszczyła wiarę inwestorów w ekosystem Terra, co oznacza, że nawet jeśli TerraUSD zostałaby ponownie zarejestrowana, zaufanie już by nie istniało. Biorąc pod uwagę ten fakt, wielu komentatorów rynkowych uważa, że może to być śmiertelne kolano dla sieci Terra.

Czy Terra Luna jest dobrą inwestycją?

Terra Luna zyskała uwagę inwestorów kryptowalutowych w ciągu ostatnich kilku lat, ale czy jest to dobry pomysł, aby zainwestować w Terra Luna właśnie teraz? Oto niektóre z kluczowych powodów, dla których to cyfrowe aktywo wyróżnia się i dlaczego wielu inwestorów chce kupić tę kryptowalutę właśnie teraz.

Efekty zmienności cen

Terra Luna była jedną z najgorętszych kryptowalut na rynku w 2021 roku. Zyskała w przybliżeniu 14 000% w ciągu roku, co jest zaskakujące nawet według standardów szybko rosnących kryptowalut.

Ta eksplozja wartości pokazuje, jak bardzo inwestorzy są podekscytowani Terra Luna. Podczas gdy kryptowaluta spadła o 99% w ciągu ostatnich kilku tygodni, wciąż istnieją inwestorzy, którzy wierzą, że LUNA może odzyskać swoją wartość, jeśli TerraUSD zostanie ponownie zarejestrowana. Czas pokaże, czy tak się stanie, choć prawdopodobnie reputacja Terra zostanie nieodwracalnie uszkodzona.

Doskonała interoperacyjność

Terra Luna uczyniła z interoperacyjności pomiędzy blockchainami i systemami płatniczymi kluczowy element swojej platformy. Platforma Terra podpisała niedawno głośną umowę z Chainlink, ułatwiając programistom inteligentnych kontraktów Terra dostęp do wiarygodnych cen i innych krytycznych danych.

Im więcej transakcji, które Terra może zawrzeć w ten sposób, tym ważniejszy stanie się token Luna na całym świecie jako jedna z najlepszych zdecentralizowanych monet finansowych. Z kolei to może pomóc Terra odbudować zaufanie wśród inwestorów.

Wzrost zdecentralizowanych finansów

Mówiąc o zdecentralizowanych finansach, jest to dziedzina, w której Terra Luna złożyła wiele obietnic. Stabilne monety Terra zostały zaprojektowane tak, aby były stabilne cenowo, co czyni je odpowiednimi dla szerokiego zakresu tradycyjnych zastosowań finansowych, w tym udzielania i zaciągania pożyczek. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, zachwiało to wiarą w zdolność Terra do pracy w sektorze DeFi. Jeśli Terra może odbudować zaufanie inwestorów, możemy zobaczyć, jak token ponownie rośnie.

Zarabiaj na odsetkach ze stakingu

Jedną z miłych rzeczy w Terra Luna jest to, że cena tokena Luna niekoniecznie musi wzrosnąć, aby inwestorzy mogli zarabiać pieniądze. Terra blockchain działa przy użyciu algorytmu weryfikacji transakcji Proof of Stake (PoS), który wymaga, aby Luna została umieszczona w stakach na blockchainie, aby transakcje zostały przetworzone.

Stakowanie kryptowalut pozwala zarabiać nagrody za każdym razem, gdy transakcja jest weryfikowana. W efekcie zarabiasz odsetki od tokenów Luna tylko za posiadanie Luny.

Możliwości dla arbitrażu

Możesz również skorzystać ze struktury Terra Luna, by znaleźć okazje do arbitrażu. Kiedy cena TerraUSD, na przykład, wzrasta powyżej ceny USD, możesz spalić Lunę, aby wydobyć TerraUSD, a następnie sprzedać ją za więcej niż jej wartość nominalna.

Jak teraz wiemy, system ten nie był tak „niezawodny” jak się spodziewano. Jednakże, biorąc pod uwagę, że TerraUSD jest nadal notowana znacznie poniżej 1 USD, z pewnością istnieje możliwość, że ponownie osiągnie poziom 1 USD – co oznacza, że obecnie może istnieć możliwość arbitrażu.

Cena Terra Luna

Cena Terra Luna była w ciągu ostatniego roku na szalonej przejażdżce. Na początku 2021 roku token Luna był wart mniej niż 1$, a pod koniec roku osiągnął prawie 100$ za token.

Terra Luna następnie rozpoczęła 2022 na słabej stopie, osuwając się do niskiego poziomu około 47 dolarów za kryptowalutę Luna pod koniec stycznia. Po wzroście na początku kwietnia, cena LUNA spadła o 99%, w następstwie de-peggingu TerraUSD. W chwili pisania tego tekstu w maju 2022 roku, LUNA jest obecnie notowana na poziomie 0,0119 USD.

Dało to LUNA kapitalizację rynkową w wysokości zaledwie 328 milionów dolarów, co czyni ją 215. największą kryptowalutą na świecie.

Prognoza ceny Terra Luna

Prognozy cenowe dla Terra Luna są bardzo zróżnicowane, chociaż bycza teza jest wysoce ryzykowna, biorąc pod uwagę obecne wydarzenia. Biorąc pod uwagę, że Terra znajduje się obecnie 99% poniżej maksimów z kwietnia 2022 roku, trudno jest przyjąć jakiekolwiek założenia na podstawie analizy technicznej.

Z pewnością istnieje szansa, że LUNA może przejść całą drogę do 0$, tym samym wyparowując z ekosystemu Terra. Jednakże, możemy również zobaczyć szybkie odbicie, jeśli TerraUSD miałaby ponownie pegować – co oznacza, że „wszystko może się zdarzyć” jest niewątpliwie prawdziwym stwierdzeniem.

Sposoby zakupu Terra Luna

Jeśli chodzi o to, jak kupić kryptowalutę Luna, istnieje kilka różnych opcji. Tutaj przyjrzymy się najpopularniejszym sposobom zakupu Luny.

Kup Terra Luna za pomocą PayPal

Możesz kupić Terra Luna za pomocą PayPal na niektórych giełdach kryptowalut, takich jak eToro. Wszystko, co musisz zrobić, to dokonać wpłaty na konto giełdy za pomocą środków z PayPal.

Warto zauważyć, że PayPal ma swoją własną giełdę kryptowalut. Nie oferuje jednak Terra Luna i nie ma możliwości wysłania swojej kryptowaluty do zewnętrznego portfela, więc nie ma sposobu na zakup Terra Luna przez PayPal bezpośrednio.

Kup Terra Luna za pomocą karty kredytowej lub debetowej

Większość głównych giełd kryptowalut pozwala na zakup Terra Luna za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Problem w tym, że wiele z nich pobiera wysokie opłaty, które mogą wynieść nawet 4% lub więcej wartości Twojego zakupu. Zalecamy korzystanie z giełdy takiej jak eToro, która nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za przetwarzanie danych, gdy zasilasz swoje konto kartą kredytową lub debetową.

eToro zapewnia również wygodną aplikację kryptowalutową, co oznacza, że możesz kupować kryptowaluty i zarządzać swoim portfelem wygodnie i bezpiecznie bezpośrednio za pośrednictwem swojego smartfona lub tabletu.

Najlepszy portfel Terra Luna

Aby bezpiecznie przechowywać swoje stablecoiny Terra lub kryptowaluty Luna, będziesz potrzebował portfela kryptowalutowego. Portfele kryptowalutowe działają trochę jak tradycyjne konta bankowe – są scentralizowanymi węzłami do przechowywania wszystkich Twoich kryptowalut oraz wysyłania i odbierania kryptowalut. Ponadto, wiele portfeli kryptowalutowych obsługuje zdecentralizowane aplikacje finansowe, takie jak oszczędzanie, pożyczanie i stawianie kryptowalut.

Istnieje kilka różnych typów portfeli, których możesz użyć do przechowywania Terra Luna. Portfele do przechowywania na gorąco, z których wiele jest portfelami programowymi, są podłączone do Internetu, co czyni je łatwiejszymi w użyciu. Ponieważ są one już podłączone – i często zintegrowane z giełdą kryptowalut – możesz kupować, sprzedawać, wysyłać i otrzymywać kryptowaluty w dowolnym momencie. Jednak gorące portfele są bardziej podatne na hacki, ponieważ są zawsze podłączone.

portfel etoro

Zimne portfele, z których większość to portfele sprzętowe, są bardziej bezpieczne, ponieważ są odłączone od Internetu przez większość czasu. Jednak mogą być nieco uciążliwe, ponieważ musisz je podłączyć za każdym razem, gdy chcesz wejść w interakcję ze swoją kryptowalutą.

Jeśli szukasz najlepszego portfela do przechowywania Terra Luna, polecamy aplikację eToro Money wallet. Ten darmowy portfel jest dostępny dla urządzeń z systemem iOS i Android i jest w stanie przechowywać setki różnych kryptowalut, nie tylko Terra Luna. Jest połączony z giełdą kryptowalut eToro, dzięki czemu łatwo jest kupować, sprzedawać i wymieniać kryptowaluty. Dodatkowo, aplikacja eToro Money jest bardzo bezpieczna.

Aplikację eToro Money możesz pobrać już dziś z Apple App Store lub Google Play.

Kup Terra Luna

Wniosek

Dokonaliśmy przeglądu, gdzie kupić kryptowalutę Luna i czy LUNA jest dobrym zakupem – inwestuj tylko to, na co możesz sobie pozwolić, aby stracić, ponieważ pomimo niskiego punktu cenowego po krachu, nadal jest zmienny. Jeśli jesteś gotowy do inwestowania w Terra Luna, możesz kupić LUNĘ w eToro z niskimi opłatami handlowymi. Została ona ponownie wprowadzona na listę przez eToro 19 maja 2022 roku.

FAQ – Przy zakupie Terra Luna Classic

Terra Luna to tak naprawdę 2 kryptowaluty: Terra, seria stablecoinów, i Luna, token zarządzania, który jest używany do bicia Terra. Razem, Terra Luna umożliwia tworzenie stablecoinów i obsługę zdecentralizowanych aplikacji finansowych.

Możesz kupić Terra Luna na giełdach kryptowalut takich jak eToro, Crypto.com, Coinbase i Binance. Polecamy eToro ze względu na niskie opłaty i przyjazne dla użytkownika narzędzia do inwestowania w kryptowaluty.

Trudno powiedzieć, zważywszy na niefortunny de-pegging, które miał miejsce w ostatnim czasie. Istnieje jednak również bycza teza, że Terra może odzyskać swój peg, co doprowadzi do ogromnych zysków.

Nasz pełny przewodnik powyżej wyjaśnia, jak kupić kryptowalutę Luna. Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest zarejestrowanie się na giełdzie kryptowalut, takiej jak eToro, która oferuje handel na Terra Luna.

Prognozy cenowe dla Terra Luna są bardzo zróżnicowane, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia związane z kryptowalutą. Jednakże, jeśli Luna miałaby osiągnąć dno, to istnieje argument, że token może ponownie wzrosnąć.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.