gdzie kupic cronos

W tym przewodniku przejrzymy, gdzie kupić kryptowaluty Cronos CRO krok po kroku.

Cronos (CRO) to natywna kryptowaluta giełdy Crypto.com, zwana Crypto.com coin, dopóki nie została przemianowana na Cronos w lutym 2022 roku. Podobnie jak Binance ma natywny token Binance Coin (BNB), CRO odgrywa rolę w opłatach handlowych, stakowaniu, pożyczaniu i  zarabianiu odsetek od kryptowaluty.

Niektórzy kupują również CRO jako inwestycję – CRO miał hossę w 2021 roku z niskiego poziomu w tym roku 0,057 USD do obecnego CRO all time high 0,93 USD – 16x zysku w ciągu dziesięciu miesięcy. Następnie cofnął się o 70%  do 0,26 USD, po korekcji Bitcoina.

Jak kupić Cronos CRO – szybki przewodnik

Cronos jest oczywiście notowany na giełdzie Crypto.com. Jest również teraz notowany na regulowanej przez FCA platformie eToro, co niektórzy mogą preferować, ponieważ ma funkcje copytrading. Jeśli chodzi o to, jak kupić Cronos na eToro:

Krok 1: Otwórz konto eToro

Otwórz konto – Odwiedź oficjalną stronę eToro i wypełnij formularz rejestracyjny. Następnie otrzymasz zapytanie o przesłanie dokumentów KYC.

👨🏻‍🦰Krok 2:Weryfikacja

Weryfikacja – Miej pod ręką paszport, aby zweryfikować swój dowód osobisty, a także dokumenty potwierdzające adres.

💳  Krok 3: Wpłata

eToro obsługuje wiele metod płatności, co oznacza, że możesz bez problemu wpłacić minimum 10$.

🔎 Krok 4: Wyszukaj kryptowalutę Cronos

Wpisz „CRO” w pasku wyszukiwania. Kliknij przycisk handlowy, aby przejść do strony inwestycyjnej CRO.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować w Cronos. Kliknij przycisk „Open Trade”. eToro wyśle twoje tokeny CRO do salda portfela.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania Cronos CRO w bardziej szczegółowy sposób. 

Gdzie kupić Cronos – przegląd najlepszych platformy

Wiele giełd kryptowalutowych dodało Cronos CRO ze względu na jego popularność dzięki wysiłkom firmy Crypto.com – sponsorowali Formułę 1 i zatrudnili Matta Damona do reklam. Oto cztery najlepsze platformy do bezpiecznego zakupu kryptowaluty Cronos CRO:

1. Crypto.com: Domowa giełda kryptowaluty Cronos CRO

Od momentu uruchomienia, Crypto.com zgromadził 10 milionów inwestorów kryptowalutowych. Działa w ponad 90 krajach i obsługuje wolumen handlowy o wartości ponad 2,6 mld USD dziennie. Ma ponad 250 kryptowalut wymienionych na liście, od Bitcoina począwszy po kryptowaluty o niskiej kapitalizacji. Crypto.com uruchomił CRO w 2018 roku, na początku pod nazwą Crypto.com .

Opłata dla maker/taker platformy wynosi 0,4% za handel. Możliwe płatności  walutamii fiat do inwestowania w Cronos CRO, takich jak karty debetowe, ma opłatę transakcyjną w wysokości 2,99%. Nowi użytkownicy otrzymują jednak 30-dniowy okres próbny i nie muszą w tym czasie płacić opłat transakcyjnych.

Początkujący mogą korzystać z prostej funkcji handlu spotowego (istnieją pary CRO/USDT, CRO/USDC i CRO/BTC), a dla doświadczonych handlowców dostępny jest handel marginalny z wykorzystaniem dźwigni na parach wieczystych.

Kup Cronos crypto.com

Posiadacze Cronos CRO mogą korzystać z jego dedykowanego portfela DeFi do przechowywania swoich aktywów kryptowalutowych i tokenów DeFi. Jest to bezpieczny portfel z kontrolowanymi przez użytkownika kluczami prywatnymi i biometrycznymi metodami uwierzytelniania. Crypto.com współpracuje z Ledger i przechowuje wszystkie aktywa kryptowalutowe w zimnym magazynie.

Karta debetowa Crypto.com to metalowa karta debetowa Visa, która pozwala płacić sprzedawcom detalicznym za pośrednictwem kryptowalut. Korzystanie z tej karty daje nagrody w wysokości do 8% cashback, chociaż ta stopa nagród została obniżona co spowodowało spadek ceny CRO w maju 2022 roku.

Crypto.com pozwala użytkownikom zarabiać na odsetkach od 40+ kryptowalut i stablecoinów dzięki swojemu programowi Crypto Earn. Posiadacze kryptowalut mogą zarobić do 14,5% w skali roku, a APY stablecoinów wynosi do 10%.

Crypto.com ma również własny rynek NFT i jest platformą yield farming – więc istnieje wiele innych opcji zarabiania na kryptowalutach poza samym handlem.

Kup Cronos na Crypto.com

2. eToro: Najlepszy Broker do zakupu Cronos CRO

eToro dodało Cronos CRO w dniu 20 kwietnia 2022 roku. Ta platforma kryptowalutowa została uruchomiona w 2007 roku działając dekadę dłużej niż Crypto.com i będąc jedną z najlepiej regulowanych platform w branży.

Od momentu uruchomienia, eToro zyskało 28 milionów użytkowników i obecnie wymienia 60+ kryptowalut, przy czym CRO jest jednym z najnowszych nabytków, wraz z Ethereum Name Service (ENS). Oprócz inwestowania w kryptowaluty, takie jak BTC, ETH i kryptowaluty metaverse, eToro oferuje również akcje, forex i towary.

Struktura opłat eToro różni się od innych giełd kryptowalut. Zamiast podążać za standardowym modelem prowizji, pobiera opłaty na zasadzie spread-only (+1%). Na eToro nie ma opłat za depozyt, jeśli środki są w dolarach amerykańskich.

Cronos CRO na eToro

eToro jest przyjazne dla początkujących i zapewnia prosty UI dla użytkowników. Godne uwagi funkcje tej platformy obejmują eToro Academy, zbiór łatwo zrozumiałych blogów dla tych, którzy chcą poznać ekosystem blockchain i nauczyć się handlu.

Jako społeczna platforma handlowa, eToro oferuje zarówno funkcje Copy Trader, jak i Copy Portfolio (Smart Portfolios). Możesz użyć copytradingu, aby skopiować strategie inwestycyjne zyskownych inwestorów, których zdecydujesz się śledzić, lub handlować samodzielnie. Możesz również połączyć się z innymi handlowcami, aby usłyszeć ich przewidywania dotyczące ceny Cronos.

eToro posiada wiodące w branży środki bezpieczeństwa zgodne z regulacjami FCA, CySEC i ASIC. Fundusze inwestorów są zabezpieczone w bankach pierwszej kategorii, a dane osobowe są szyfrowane za pomocą protokołu SSL. eToro jest również bardzo selektywny w odniesieniu do aktywów kryptowalutowych, które są notowane.

Kup Cronos na eToro

4. Coinbase: Kup Cronos na przyjaznej dla użytkownika giełdzie.

Coinbase notował Cronos CRO w dniu 4 listopada 2021 r. Uruchomiona trzy lata po pojawieniu się Bitcoin, Coinbase stała się najbardziej znaną platformą handlu kryptowalutami na całym swiecie.

Pomimo tego, że jest jedną z najdroższych platform do inwestowania w kryptowaluty, zyskała ponad 89 milionów użytkowników. Obecnie platforma posiada ponad 278 miliardów dolarów w aktywach kryptowalutowych.

Opłata za depozyt na Coinbase jest wysoka, jeśli używasz metod fiat, takich jak karty debetowe lub kredytowe (3,99%). Możesz jednak obniżyć cenę o prawie połowę – 1,49% – wybierając przelewy ACH.

Coinbase posiada 100+ kryptowalut, w które użytkownicy mogą inwestować, jeśli mają co najmniej 2 USD na swoim koncie Coinbase. Te kryptowaluty obejmują popularne tokeny, takie jak Cardano, Solana, Polkadot i Uniswap. Coinbase obsługuje również kryptowaluty meme, takie jak Shiba Inu.

Kup Cronos na Coinbase

Początkujący w ekosystemie kryptowalutowym znajdą łatwość korzystania z Coinbase. UI jest przyjazny dla użytkownika, a strona ma również krótki film instruktażowy, który początkujący mogą obejrzeć przed rozpoczęciem swojej podróży inwestycyjnej.

Użytkownicy mogą korzystać z Coinbase Pro, aby zmniejszyć wysokie opłaty za transakcje. Jest to usługa premium firmy Coinbase, która zmniejsza opłaty i zapewnia zaawansowane narzędzia do analizy obecnego rynku kryptowalut.

Opłata maklera / takera na Coinbase pro zaczyna się od 0,4% / 0,6%. Użytkownicy instytucjonalni szukający głębszych narzędzi analitycznych i informacji mogą wybrać Coinbase Prime.

Inwestorzy szukający możliwości zarabiania mogą stać się częścią programu Coinbase Earn. Uczestnicy mogą otrzymać darmowe kryptowaluty, w tym GRT, XLR i AMP. Jest to program edukacyjny, który pozwala użytkownikom zarabiać kryptowaluty podczas poznawania działania konkretnych kryptowalut.

Kup Cronos na Coinbase

Czym jest Cronos CRO?

Cronos CRO to rodzimy token zarządzający giełdą Crypto.com. Crypto.com zapewnia pakiet produktów i usług związanych z kryptowalutami, począwszy od handlu, płatności, DeFi, staking, yield farming, portfele, a nawet metalową kryptowalutową kartę debetową VISA.

Każdy z tych komponentów wiąże się z CRO. Token Cronos CRO ma następujące zastosowania:

  • Aby kupić kartę debetową Crypto.com;
  • Działa jako waluta pośrednicząca do przeprowadzania transakcji z handlowcami;
  • Umożliwia  dodatkowy zysk;
  • Rabaty handlowe na giełdzie Crypto.com;
  • Jako token zarządzania dla łańcucha Crypto.org i Cronos sidechain.

Cronos (CRO) rozpoczął działalność jako token ERC 20 o nazwie Crypto.com w listopadzie 2018 roku. Miał początkową podaż 100 miliardów tokenów, z których wszystkie były początkowo w posiadaniu Crypto.com. Kiedy te tokeny zostały po raz pierwszy wprowadzone, nie było przedsprzedaży, nie było publicznej sprzedaży i nie doszło do ICO.

W lutym 2021 roku Crypto.com ogłosił, że spali 70% początkowej podaży CRO – 70 miliardów tokenów CRO. Była to największa ilość spalonej do tej pory kryptowaluty. Zrobiono to, aby przygotować się do uruchomienia mainnetu Crypto.org Chain.

Łańcuch Crypto.org

Łańcuch Crypto.org został zbudowany przy użyciu cosmos SDK. Wykorzystuje on algorytm konsensusu tendermint Proof-of-Stake. Algorytm ten jest znany jako skalowalny i bezpieczny, ale jest nieco scentralizowany. Oto niektóre z cech łańcucha Crypto.org:

Bezpieczeństwo: Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, łańcuch crypto.org miał 100% uptime od czasu jego uruchomienia. Charakteryzuje się kodem, który jest w pełni open source.

Skalowalność: Niewiele informacji jest dostępnych na temat skalowalności łańcucha Crypto.org. Ale, ponieważ używa algorytmu konsensusu tendermint Proof-of-Stake, możemy stwierdzić, że podobnie jak inne blockchainy tendermint, może przetwarzać kilka tysięcy transakcji na sekundę.

Centralizacja: Istnieje 100 walidatorów łańcucha Crypto.org. Wszyscy członkowie społeczności Crypto.org i partnerzy stakingowi.

Kolejnym środkiem bezpieczeństwa, który implementuje sidechain Crypto.org jest mechanizm karania. Usuwa on źle zachowujących się walidatorów i więzi nieaktywnych walidatorów. Nieaktywni walidatorzy mogą ponownie dołączyć do blockchaina tylko po zakończeniu okresu więzienia.

Posiada również solidny proces zarządzania. Podjęcie propozycji wymaga minimalnego depozytu w wysokości 20 000 tokenów CRO. Aby zatwierdzić propozycję, potrzebne jest co najmniej 33,4% siły głosu sieci, a aby propozycja przeszła, 50% tych głosów musi być „Tak”. Niespełnienie tych warunków prowadzi do spalenia propozycji.

Do tej pory zgłoszono pięć propozycji, z czego dwie zostały zaakceptowane. Jedną z nich jest integracja rynku NFT firmy Crypto.com.

Cronos Sidechain

Cronos Sidechain jest drugim składnikiem natywnego blockchaina Crypto.org. Podobnie jak łańcuch Crypto.org, Cronos sidechain jest zbudowany przy użyciu Cosmos SDK i podąża za mechanizmem konsensusu tendermint Proof-of-Stake. Ale w przeciwieństwie do łańcucha Crypto.org, łańcuch boczny Cronos jest kompatybilny z inteligentnymi kontraktami ze względu na Ethermint – kompatybilną z Cosmos maszynę wirtualną Ethereum.

Umożliwia ona deweloperom Ethereum wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji – DApps – na Cronos blockchain. Dostęp do tych Dapps jest możliwy za pomocą rozszerzeń przeglądarki Ethereum, takich jak Metamask.

Pod tym względem Cronos Sidechain jest podobny do Binance Smart chain, a Crypto.org Chain ma podobieństwa do Binance Chain.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Cronos sidechain odzwierciedla łańcuch Crypto.org, mając również 100% uptime od czasu jego uruchomienia i charakteryzując się w pełni otwartym kodem źródłowym, który jeszcze nie otrzymał audytu. Pod względem skalowalności, ze względu na zaangażowanie Ethermint, Cronos sidechain jest w stanie przetwarzać 200 TPS.

Tokenomika CRO

Wśród 70 miliardów początkowo wypalonych kryptowalut CRO, tylko 60 miliardów zostało spalonych od razu. Crypto.com zablokował pozostałe 10 miliardów w smart kontrakcie – zapowiadając ich comiesięczne spalanie w miarę odblokowywania się kontraktu.

Podczas spalania tych 70 miliardów tokenów, krążąca podaż kryptowalut wynosiła 24 miliardy, pozostawiając 6 miliardów tokenów CRO do wykorzystania przez platformę. Crypto.com odłożył 5 miliardów CRO, aby nagrodzić walidatorów łańcucha i delegatów. Pozostały 1 miliard tokenów CRO został przekazany Particle B, akceleratorowi startupów, który inkubuje projekty zbudowane na blockchainach.

Czy Cronos jest dobrą inwestycją?

Oto punkty, które należy rozważyć, zanim zdecydujesz się zainwestować w Cronos CRO:

Wysoki APY dla Staking CRO

Użytkownicy mogą zarobić wysoki APY za stakowanie CRO na giełdzie Crypto.com. Stopa zwrotu waha się od 10 do 14%. Aby uzyskać najwyższą stopę zwrotu, należy postawić ponad 40 000 $ w CRO i skorzystać z trzymiesięcznych warunków blokady.

Dostęp do wydarzeń syndykatu

Stakując Cronos CRO na Crypto.com da Ci dostęp do wydarzeń syndykatowych. Są to cotygodniowe wydarzenia, podczas których posiadacze CRO otrzymują zniżki na kryptowaluty. Zniżki te mogą sięgać nawet 50%.

Zniżki warstwowe

Posiadanie określonej liczby tokenów Cronos CRO da Ci dostęp do wielu korzyści. Obejmują one wyższe stopy procentowe dla stakingu i wyższe zniżki na platformie handlowej Crypto.com.

Mała użyteczność poza ekosystemem Crypto.com

Niestety, użyteczność tokenów CRO nie wykracza poza platformę handlową Crypto.com.

T

Inwestuj na Crypto.com

FAQ – przy zakupie

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $10

Bonus przy rejestracji 

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się