Gdzie kupić bitcoin cash

Chcesz kupić Bitcoin Cash (BCH)? Nie jesteś sam. Prawie 5 miliardów dolarów kryptowaluty BCH jest codziennie przedmiotem obrotu na globalnych giełdach kryptowalut. Bitcoin Cash jest popularny wśród użytkowników jako kryptowaluta „przechowywania wartości” – jako sposób na wysyłanie pieniędzy na całym świecie szybciej i z niższymi opłatami niż jego większy brat, Bitcoin.

Inwestorzy mogą pozycjonować się, aby potencjalnie spieniężyć zainteresowanie użytkowników BCH. Poniżej przeglądamy najlepszego brokera i trzy giełdy kryptowalut, abyś mógł zdecydować, jak inwestować w Bitcoin Cash w sposób, który Ci odpowiada. Plus patrzymy na to, jak działa ta kryptowaluta i jakie czynniki wpływają na cenę Bitcoin Cash.

Jak kupić Bitcoin Cash – szybki przewodnik

Krok 1: Otwórz konto eToro

Otwórz konto w eToro – Zacznij od wprowadzenia kilku danych osobowych.

👨🏻‍🦰Krok 2:Weryfikacja

Weryfikacja – Miej pod ręką paszport, aby zweryfikować swój dowód osobisty, a także dokumenty potwierdzające adres.

💳  Krok 3: Wpłata

eToro obsługuje wiele metod płatności, co oznacza, że możesz bez problemu wpłacić minimum 10$.

🔎 Krok 4: Wyszukaj kryptowalutę

Szukaj Bitcoin Cash – Szukaj bezpośrednio, wpisując „BCH” w górnym pasku narzędzi eToro.

🛒 Krok 4: Kup kryptowalutę

Możesz inwestować w Bitcoin Cash już od 10 dolarów.

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania Bitcoin Cash w bardziej szczegółowy sposób. 

Gdzie kupić Bitcoin Cash

Wraz z dojrzewaniem sektora kryptowalut, coraz łatwiej jest zaangażować się początkującym. Broker i giełdy, które przeglądamy poniżej, są dostosowane do kryptowalutowych nowicjuszy. Najlepsze giełdy kryptowalut w szczególności oferują opcje dla bardziej odważnych. Zalecamy, aby całkowicie początkujący wypróbowali najpierw brokera eToro i nauczyli się podstaw dzięki jego pionierskim opcjom handlu społecznościowego.

1. eToro – Najlepszy broker do zakupu Bitcoin Cash z niskimi opłatami

Możesz już od $10 Bitcoin Cash za pomocą najlepszego brokera eToro.Możesz uzyskać portfel kryptowalutowy, taki jak portfel kryptowalutowy eToro Money, jeśli chcesz, ale nie jest to konieczne, aby kupić i sprzedać BCH z eToro – broker zajmie się twoim BCH dla ciebie. Ponad 2,7 mln inwestorów śledzi Bitcoin Cash z platformy eToro.

Zastanawiając się, jak inwestować w Bitcoin Cash, pamiętaj, że najlepsze inwestycje to inwestycje zdywersyfikowane. Dywersyfikacja portfela kryptowalut minimalizuje ryzyko poważnych strat. Sprawdź więc rosnący wybór 55+ kryptowalut na eToro i zbuduj swój własny portfel. eToro obsługuje również stakowanie kryptowalut z jednymi z najlepszych nagród na rynku.

Kup BCH na eToro

Oprócz Bitcoin Cash, możesz uzyskać dostęp do wszystkich głównych blockchainów, w tym Bitcoin, Ethereum, Solana, Ripple i Cardano. Masz dostęp do kluczowych kryptowalut DeFi, takich jak Aave, Algorand i Synthetix, a także do kryptowalut Metaverse, takich jak Axie Infinity Shards, Enjin i Decentraland.

Top meme kryptowaluty, takie jak Dogecoin i Shiba Inu, są do wzięcia. Możesz nawet wejść w posiadanie nowej, gorącej kryptowaluty NFT, ApeCoin.

Aby handlować kryptowalutami w podróży, eToro zapewnia bezpłatną aplikację kryptowalutową. A jeśli zdecydujesz się na portfel kryptowalutowy, wypróbuj portfel kryptowalutowy eToro Money. Zarejestrowany w Gibraltarskiej Komisji Usług Finansowych, pozwala na otrzymywanie, wysyłanie i giełdę głównych kryptowalut.

Kup Bitcoin Cash na eToro

2. Crypto.com – Renomowana giełda kryptowalut z przyjazną dla początkujących aplikacją mobilną

Crypto.com jest obecnie dziewiątą największą giełdą kryptowalut na świecie z dziennym wolumenem obrotu zbliżającym się do 4 mld USD (dane z CoinMarketCap). Giełda ta jest w centrum uwagi publicznej zaraz po reklamie w telewizji podczas finału Superbowl z aktorem Mattem Damonem.

W przeciwieństwie do brokera eToro, Crypto.com oferuje kryptowaluty, ale nie oferuje konwencjonalnych akcji i udziałów. Taka jest różnica między brokerem a giełdą. Możesz kupić Bitcoin Cash za pomocą karty kredytowej lub bezpośrednio za walutę fiat, a także przeglądać 250+ innych kryptowalut. Podobnie jak w przypadku eToro, Crypto.com przechowa dla ciebie twoje BCH, dopóki nie będziesz chciał sprzedać – lub możesz użyć darmowego portfela Crypto.com do przechowywania Bitcoin Cash i wysyłania go w sieci.

kup BCH na crypto.com

Crypto.com jest szczególnie silny w dziedzinie finansowania kryptowalut. Używając tylko kryptowalut, które posiadasz, możesz pożyczyć więcej kryptowalut lub zarobić odsetki. Jest to szybko rozwijający się rynek. A w miarę dojrzewania, finansowanie kryptowalut właśnie teraz staje się dostępne dla całkowicie początkujących kryptowalut. Po co wkładać pieniądze na konwencjonalne konto oszczędnościowe i zarabiać 1% odsetek rocznie, kiedy można postawić kryptowalutę i zarobić dziesięć razy tyle? Crypto.com oferuje do 14,5% APY (Annual Percentage Yield) na niektórych stawkach kryptowalutowych. Możesz również zabezpieczyć pożyczkę kryptowalutową, używając własnej kryptowaluty jako zabezpieczenia i otrzymując tylko 8% odsetek rocznie.

Kolejną wyróżniającą się opcją finansowania oferowaną tutaj jest karta Crypto.com Visa. Pozwala to na wydawanie kryptowalut w świecie rzeczywistym i zarabianie do 8% zwrotu na zakupach. Crypto.com również uruchomił sprzedaż Bitcoin Cash za pół ceny w ramach ich operacji Syndicate. Jeśli kupisz wewnętrzną kryptowalutę CRO, możesz uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju ofert, takich jak ta, a także poprawić stawki każdego finansowania kryptowalutowego, w które wejdziesz.

Kup Bitcoin Cash na Crypto.com

3. Coinbase – Popularna giełda kryptowalutdo zakupu Bitcoin Cash

Coinbase to świetny wybór zwłaszcza dla inwestorów z Polski . To dlatego, że Coinbase wyrobiła sobie solidną markę wśród naszych rodaków na całym świecie . Z ponad 73 mln użytkowników i ponad 4 mld USD transakcji kryptowalutowych wykonywanych każdego dnia, ta giełda jest regulowana we wszystkich stanach USA, w których działa. Coinbase był pierwszą giełdą kryptowalutową, która weszła na giełdę, z NASDAQ IPO w 2021 roku. (Z brokerem eToro, możesz handlować akcjami Coinbase używając tickera COIN).

Kup BCH na coinbase

Silna reputacja Coinbase opiera się na bogatym wyborze kryptowalut (w sumie 169). Coinbase była jedną z pierwszych giełd, która zdecydowała się na „zimne” przechowywanie. 98% środków klientów jest przechowywanych offline przy użyciu kombinacji zimnych portfeli i sejfów. Dzięki temu o wiele trudniej jest hakerom dostać się do każdej zabezpieczonej kryptowaluty.

Możesz kupić Bitcoin Cash z Coinbase, tak jak w przypadku prostego procesu eToro: otwórz konto, zdeponuj środki za pomocą przelewu bankowego lub karty debetowej, kup BCH, a Coinbase będzie go trzymać dla Ciebie. Z Coinbase możesz kupić już 25 dolarów BCH. Korzystając z Apple Pay i Google Pay, możesz kupić kryptowalutę, ale nie dodawać funduszy do swojego konta. Korzystając z PayPal, możesz kupić kryptowalutę, jak również wpłacić/wypłacić środki z konta Coinbase.

Zauważ, że do bardzo niedawna Coinbase akceptował bezpośredni zakup kryptowalut za pomocą karty kredytowej – ale nie jest to już możliwe. Jeśli chcesz użyć karty kredytowej do zakupu Bitcoin Cash, mamy rozwiązanie. Zarejestruj się w eToro i zasil swoje konto kartą kredytową bez opłaty za kartę (choć może obowiązywać opłata za przewalutowanie). Następnie możesz iść dalej i kupić Bitcoin Cash.

Niektóre opcje finansowania kryptowalut są dostępne w Coinbase, w tym karta kredytowa, której możesz użyć do wydania kryptowalut, a także stakowania kryptowalut. Dla początkujących, Coinbase oferuje artykuły edukacyjne, które można ukończyć w celu uzyskania nagród kryptowalutowych. Aplikacja Coinbase na smartfony otrzymuje świetną średnią ocenę recenzji 4,7/5 w App Store i 4,2/5 w Google Play.

Kup Bitcoin Cash na Coinbase

4. Binance –  giełda „gigant” do kupowania Bitcoin Cash

Z prawie 24 miliardami dolarów kryptowalut handlowanych każdego dnia, Binance jest największą giełdą, jaka istnieje. Rozmiar jest wszystkim w Binance. Giełda ma 90m+ użytkowników i ponad 600 kryptowalut w ofercie. Jeśli jesteś kryptowalutowym nowicjuszem, to możesz chcieć kupić Bitcoin Cash z brokerem eToro dla prostoty. Ale, jeśli czujesz się bardziej przedsiębiorczy, Binance jest miejscem, które należy odwiedzić. Aby zachować prostotę, wybierz opcję „classic” w wersji desktopowej i „Binance Lite” w aplikacji na smartfony.

kup BCH na binance

Możesz kupić Bitcoin Cash za pomocą karty kredytowej bezpośrednio z Binance. Opłata w wysokości 3% nominalnie , ale zwykle tylko 1% jest pobierany w ramach trwającej promocji. Możesz również kupić BCH wpłacając środki na swoje konto przelewem bankowym lub kartą kredytową/debetową.

Możesz również handlować za Bitcoin Cash na głównej giełdzie, używając innych kryptowalut, które kupiłeś na miejscu lub przelałeś. Biorąc pod uwagę cały wachlarz dostępnych opcji zakupu, jak kupić Binance Cash jest całkiem niezłym dylematem z Binance!

Ale, jakkolwiek zdecydujesz się zainwestować, Binance będzie trzymać dla Ciebie Twoje BCH.

Istnieje wiele sposobów inwestowania kryptowalut, w tym staking, pule płynności (nie dla nowicjuszy) i zwykłe konto z odsetkami od kryptowalut. Dostępna jest również karta kredytowa Binance, a właściciele małych firm mogą nawet korzystać z Binance Pay, aby zorganizować klientów, którzy zapłacą Ci w kryptowalutach.

Kup Bitcoin Cash na Binance

Czym jest Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash jest kryptowalutą typu „store of value”. Jego celem jest działanie jako środek dla ludzi, aby płacić sobie nawzajem. Kryptowaluta powstała z ” forka” Bitcoina w 2017 roku, aby zaoferować szybsze i tańsze transakcje niż sam Bitcoin. Całkowita kapitalizacja rynkowa Bitcoin Cash wynosi ponad 7 miliardów dolarów, a prawie 5 miliardów dolarów BCH jest codziennie obracane.

jak jupić BCH

Czy Bitcoin Cash to dobra inwestycja?

Rynek kryptowalut był w dołku od zeszłego roku. Po pierwsze, obawy o inflację oznaczały, że duże instytucje zaczęły umieszczać swoje pieniądze w aktywach o bardziej spokojnych profilach ryzyka / zysku niż kryptowaluty. To spowodowało deflację cen kryptowalut.

Następnie obawy związane z kryzysem ukraińskim wzięły górę. Być może jest zbyt wcześnie, aby to powiedzieć, ale wydaje się, że ceny kryptowalut zaczynają ponownie rosnąć. Jeśli tak, to najlepszy czas na zakup Bitcoin Cash jest właśnie teraz, zanim jego wartość wzrośnie.

Użyteczność w świecie rzeczywistym

Inwestorzy lepiej inwestują w kryptowaluty, które oferują korzyści w świecie rzeczywistym. Więc jak Bitcoin Cash oferuje wartość? BCH pozwala użytkownikom wysyłać pieniądze do innych ludzi znacznie taniej niż kosztuje użycie Bitcoina. Opłaty transakcyjne Bitcoin są w przybliżeniu 1,00 USD za transakcję; opłaty Bitcoin Cash są w przybliżeniu 0,01 USD za transakcję. Więc to sprawia, że Bitcoin Cash jest sto razy tańszy niż Bitcoin.

Bitcoin Cash – podwójna korzyść dla właściciela

Jeśli posiadasz Bitcoin Cash, możesz go użyć na dwa sposoby:

  1. Możesz trzymać się go jako inwestor w nadziei, że jego wartość wzrośnie; wtedy możesz go sprzedać z zyskiem. Jeśli podążasz drogą inwestora, nie musisz nabywać portfela kryptowalutowego.
  2. Możesz użyć Bitcoin Cash, aby zapłacić za usługi w Internecie. Dzięki niskim opłatom transakcyjnym, BCH nadaje się do transakcji o stosunkowo niskiej wartości. W tym przypadku będziesz potrzebował portfela kryptowalutowego do przechowywania Bitcoin Cash.

Dobra tokenomika Bitcoin Cash

Podaż Bitcoin Cash jest ograniczona do 21 milionów kryptowalut. Oznacza to, że cena jest chroniona przed presją inflacyjną związaną z nieograniczoną ilością wybijanych kryptowalut. Obecnie w obiegu znajduje się 17 milionów kryptowalut.

Sposoby zakupu Bitcoin Cash

Zanim wykonasz pierwszy ruch, oto niektóre z najlepszych sposobów na zakup BCH w 2023 roku za pośrednictwem popularnego brokera kryptowalutowego eToro.

Kupowanie Bitcoin Cash za pomocą PayPal

Najlepszym sposobem na zakup Bitcoin Cash za pomocą PayPal jest użycie Coinbase. PayPal wypadł z łask innych sprzedawców, odkąd zaczął oferować same zakupy kryptowalut z wnętrza aplikacji PayPal. Z Coinbase, możesz użyć PayPal do zakupu kryptowalut, a także wpłaty i wypłaty z konta Coinbase.

Kup Bitcoin Cash za pomocą karty kredytowej lub karty debetowej

Możesz zasilić swój rachunek eToro kartą kredytową bez pobierania opłaty za kartę. Następnie możesz kupić Bitcoin Cash używając środków z konta. Jest to prosty sposób na zakup Bitcoin Cash za pomocą karty kredytowej. W przeciwnym razie możesz użyć Binance, aby kupić Bitcoin Cash z kartą kredytową bezpośrednio.

Jeśli chodzi o karty kredytowe, uważaj – regulatorzy finansowi utrudniają korzystanie z kart kredytowych do zakupu kryptowalut ze względu na ryzyko oszustwa, a giełdy mają tendencję do pobierania wyższych opłat od transakcji kartami kredytowymi.

Możesz kupić Bitcoin Cash za pomocą karty debetowej również na Binance, pod warunkiem, że akceptują twoją kartę. W przeciwnym razie, zasilaj swoje konto w eToro za pomocą karty debetowej i kupuj używając środków na swoim koncie.

Najlepszy portfel Bitcoin Cash

Pamiętaj: jeśli chcesz tylko zainwestować w Bitcoin Cash jako aktywo inwestycyjne, nie potrzebujesz portfela kryptowalutowego. Potrzebujesz portfela kryptowalutowego, jeśli chcesz używać Bitcoin Cash do płacenia za towary i usługi w Internecie lub wysyłania do znajomych. Wiele portfeli jest kompatybilnych z Bitcoin Cash, w tym portfel kryptowalutowy eToro Money.

Portfel bitcoin cash

Jak sprzedać Bitcoin Cash

Broker eToro i 3 giełdy, które zrecenzowaliśmy (Crypto.com, Coinbase i Binance) zaopiekują się twoją kryptowalutą, dopóki nie będziesz chciał jej sprzedać. Następnie ci sprzedawcy kupią twoją kryptowalutę od ciebie w kazdej chwili.

Wniosek

Dokonując przeglądu czterech dostawców kryptowalut, przyjrzeliśmy się, gdzie można kupić Bitcoin Cash. Twoim priorytetem jest podjęcie decyzji, jak kupić BCH w sposób, który Ci odpowiada. Duże giełdy są coraz bardziej ustawione dla nowicjuszy. Ale oferowane opcje mogą być przytłaczające.

Polecamy eToro zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych traderów. Ten broker może nie ma takiego zakresu kryptowalut jak duże giełdy, ale nadrabia to cudownie prostym sposobem prowadzenia biznesu. Istnieje prawdziwe poczucie, że na eToro nie można się pomylić, co dla początkujących będzie uspokajające. Opcje handlu społecznościowego eToro działają dobrze zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych traderów. Co najlepsze, eToro jest tak rygorystycznie regulowane, że nie ma wątpliwości, że masz do czynienia z renomowaną firmą.

Kup Bitcoin Cash na eToro

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i nie należy ich też traktować jako porady finansowej. Każde działanie inwestycyjne i transakcyjne wiąże się z ryzykiem, dlatego radzimy, byś przeprowadził własne badania przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji handlowych, inwestycyjnych czy finansowych.

TOP 3 Najpopularniejsze Krypto Oferty.

Otrzymasz $10

Bonus przy rejestracji 

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

Otrzymasz $25

Bonus przy rejestracji

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się

20% Zniżki

Innowacyjna giełda krypto

Nasza ocena 5.0

Zarejestruj się
4.7/5 - (24 głosy)