Jeśli czytasz ten tekst, są szanse, że przygotowujesz się do wejścia w świat kryptowalut. To świetnie. Ponieważ czas nigdy nie był lepszy. Na rynku istnieje obecnie wiele konkurencyjnych walut cyfrowych, co świadczy zarówno o rosnącej popularności ruchu kryptowalutowego, jak i o zainteresowaniu społeczeństwa byciem jego częścią.

Zanim jednak wykonasz swój pierwszy ruch, musisz zrozumieć, że kupowanie kryptowalut nie jest dla osób o słabym sercu. Jest zmienna i często bezlitosna. Niskie poziomy mogą być bolesne, ale wysokie mogą być stratosferyczne. To przejażdżka kolejką górską, która może ci się spodobać.

Pierwsza lekcja, którą musisz wiedzieć? Handel lub kupowanie kryptowalut jest nieco inne niż to, co widzisz na giełdzie lub w lokalnym banku. To może być złożony proces. I aby zrobić to dobrze, będziesz musiał wykonać swoją pracę domową. Zaufaj nam. Nie chcesz uczyć się lekcji w trudny sposób. Skończy się na utracie funduszy, poczuciu frustracji i uczuciu kwaśnego posmaku w ustach w kierunku aktywów kryptowalutowych.

Tak więc, aby pomóc Ci postawić swoją najlepszą stopę do przodu, zidentyfikowaliśmy pięć wskazówek, które pozwolą Ci zacząć .

1. Określ swój profil jako inwestor

Twój profil inwestora jest obrazem tego, kim jesteś jako inwestor. Czy lubisz podejmować ryzyko, czy jesteś bardziej konserwatywny? Czy chcesz szybkich zwrotów, czy szukasz długoterminowej stabilności? Czy jesteś początkującym czy doświadczonym ekspertem? Są to wszystko rzeczy, które powinieneś określić zanim zaczniesz, abyś mógł odpowiednio opracować strategię.

Istnieje wiele sposobów, aby uzyskać jasność co do profilu inwestora. Szybkie wyszukiwanie w google skieruje Cię do dowolnej liczby krótkich quizów, takich jak ten, które pomogą Ci określić, gdzie jesteś na spektrum takich rzeczy jak ryzyko i agresywność.

Pamiętaj, że Twój profil inwestora może się zmienić z czasem, zwłaszcza jeśli jesteś nowym inwestorem. Nierzadko zaczynasz raczej pasywnie, gdy uczysz się zasad, a następnie przyjmujesz bardziej aktywne podejście, gdy stajesz się bardziej wyrafinowany i pewny swojej wiedzy.

2. Zrozumienie warunków

Jeśli kryptowalutowa jest dla Ciebie nowością, musisz zapoznać się z językiem, jeśli zamierzasz być wytrawnym inwestorem. Oto kilka słów i zwrotów, które prawdopodobnie często będziesz widział:

Blockchain. Blockchain to system do rejestrowania transakcji kryptowalutowych. Jest to zasadniczo publiczna, stale aktualizowana księga, która eliminuje potrzebę pośrednictwa strony trzeciej. Przypomina to dokument Google, w którym wszystkie modyfikacje są rejestrowane w czasie rzeczywistym, a zmiany są całkowicie przejrzyste dla każdego, kto je przegląda.

Zakupy peer-to-peer. Zakupy P2P są podstawą ruchu kryptowalutowego, umożliwiając kupującemu i sprzedającemu bezpośrednie połączenie bez potrzeby korzystania z pośredników, takich jak banki lub rządy.

Portfele kryptowalut. Portfele kryptowalutowe pozwalają na wysyłanie i odbieranie walut cyfrowych oraz monitorowanie ich salda. Portfele mogą być sprzętowe lub programowe, chociaż portfele sprzętowe są uważane za bardziej bezpieczne.

Intercambios. Giełdy kryptowalut to strony internetowe, na których można kupić, sprzedać lub wymienić kryptowaluty na inne waluty cyfrowe lub tradycyjne.

3. Znajdź godną zaufania giełdę

Jako początkujący, szczególnie ważne jest, aby kupić swoją kryptowalutę z jednej z zaufanych i niezawodnych platform handlowych. Coinbase, Binance i Cripto.com to jedne z większych giełd kryptowalutowych, które mogą handlować ponad 100 milionami dolarów (równowartość) dziennie. Wymiana oferuje Ci szansę na konwersję kryptowalut na główne waluty wspierane przez rząd i konwersję kryptowalut na inne kryptowaluty.

Unikaj pokusy pójścia na najlepszą ofertę, a zamiast tego idź z tym, który ma najlepszą reputację. Jest to warte spokoju ducha. Oszuści są liczni. Nie ma żadnych zwrotów opłat, żadnych centrów obsługi klienta, do których można zadzwonić, i absolutnie żadnego sposobu na uzyskanie zwrotu kosztów. Więc zacznij i trzymaj się zaufanego źródła.

4. Znalezienie portfela

Ponieważ inwestujesz w przestrzeni cyfrowej, cyberbezpieczeństwo jest najważniejsze. Cyberprzestępcy zawsze szukają sposobów na zhakowanie giełd, więc chroń się. Po zakupie walut kryptowalutowych na giełdzie, natychmiast przenieś swoje monety z powrotem do portfeli.

Trzymanie swoich aktywów na giełdach naraża Cię na ryzyko, którego po prostu nie musisz podejmować. Zimne portfele (offline) są zalecane dla optymalnego bezpieczeństwa, ale istnieje wiele portfeli online do wyboru.

5. Wyjdź poza Bitcoin

Każda dobra strategia inwestycyjna zakłada dywersyfikację. Przestrzeń kryptowalutowa nie jest inna. Bitcoin i Ethereum to dwaj najwięksi gracze, ale warto rozważyć także inne wyzwania, takie jak Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) lub Litecoin (LTC). Inwestując w wiele walut, możesz rozłożyć ryzyko i stworzyć bardziej zrównoważony portfel.

Przestrzeń kryptowalutowa jest zawsze pełna niespodzianek, a ceny mogą się gwałtownie wahać. Jako nowy inwestor, który chce kupić i sprzedać Bitcoin lub inne kryptowaluty, potrzebujesz strategii, które pomogą Ci poruszać się po tych wahaniach cen zarówno w krótkim, jak i długim okresie.

Jeśli chodzi o inwestowanie, podejmowanie świadomych decyzji jest kluczowe. Teraz, gdy jesteś uzbrojony w kilka praktycznych wskazówek, aby rozpocząć swoją podróż, reszta zależy od Ciebie. Ciesz się jazdą.

Sprawdź naszą sekcję – Cómo invertir en criptomonedas