Gdzie kupic kryptowaluty w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania przyjęła Bitcoina i kryptowaluty w wielkim stylu. Stanowiąc jeden z największych rynków kryptowalut na świecie, łatwo jest kupować i handlować kryptowalutami w Wielkiej Brytanii.

Handel i posiadanie kryptowalut w Wielkiej Brytanii jest legalne, i choć Bitcoin nie jest uznawany za prawny środek płatniczy, giełdy kryptowalut podlegają regulacji Financial Conduct Authority (FCA). Oznacza to, że muszą one przestrzegać przepisów AML i KYC, co pomaga zapewnić ich wiarygodność i stabilność.

Poza sklasyfikowaniem kryptowalut jako „własności”, Wielka Brytania nie wprowadziła żadnych szerszych lub szczegółowych przepisów dotyczących kryptowalut, więc rynek kryptowalut w tym kraju jest obecnie dość liberalny.

Inwestorzy powinni jednak pamiętać, że podlegają podatkowi od zysków kapitałowych od zysków z handlu kryptowalutami powyżej 12 000 funtów. Podobnie, podatek dochodowy jest należny, jeśli zdarzyło Ci się otrzymać zapłatę za towary i usługi w kryptowalucie.

Na tej stronie znajdziesz bliższe spojrzenie na historię kryptowalut w Wielkiej Brytanii oraz najlepszy sposób na zakup kryptowalut w Wielkiej Brytanii.

Jak kupić kryptowalutę w Wielkiej Brytanii – szybki przewodnik

Step 1: Open an eToro account

eToro is the best place to buy cryptocurrencies in terms of fees, SEC regulations and low minimum amounts. Open an account with eToro to start the process.

💳 Step 2: Deposit the funds

When you deposit USD on eToro, there are no fees for using debit/credit cards, e-wallets or bank transfers. The minimum deposit amount is just $10.

🔎 Step 3: Search for cryptocurrency

eToro supports more than 40 cryptocurrency assets. You can use the search bar at the top of the page to find the cryptocurrency you want to buy.

🛒 Step 4: Buy cryptocurrency

Finally - in the "Amount" field you need to specify the size of your investment in cryptocurrencies before you click on "Trade."

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w Wielkiej Brytanii w bardziej szczegółowy sposób. 

Jaki jest najlepszy sposób na zakup kryptowalut w Wielkiej Brytanii?

Najlepszym sposobem na zakup kryptowalut w Wielkiej Brytanii jest skorzystanie z giełdy kryptowalut.

Istnieje wiele dobrych giełd z siedzibą w Wielkiej Brytanii, takich jak Crypto.com i eToro. Większość najlepszych międzynarodowych giełd – takich jak Coinbase, Kraken i Binance – jest również otwarta dla klientów z Wielkiej Brytanii.

Ostatecznie wybór najlepszej brytyjskiej giełdy kryptowalut będzie w pewnym stopniu subiektywny, ponieważ wszystkie mają różne funkcje i punkty sprzedaży.

Niektóre z najważniejszych czynników decydujących o wyborze dobrej giełdy kryptowalut do kupna i sprzedaży Bitcoin obejmują przede wszystkim bezpieczeństwo, ale także rozsądne opłaty, intuicyjne oprogramowanie/UI i stosunkowo szybkie transakcje.

Jeśli chcesz handlować altcoinami (monetami innymi niż Bitcoin), będziesz również chciał wybrać giełdę kryptowalutową z wieloma parami handlowymi.

Jedną małą rzeczą, o której należy pamiętać jako początkujący, jest to, że niektóre giełdy, takie jak Coinbase, pozwalają na zakup kryptowalut bezpośrednio z giełdy za pomocą karty debetowej lub kredytowej. Inne jednak wymagają wpłaty GBP (lub innej waluty krajowej) na swoje konto w kantorze, a następnie wymiany GBP na wybraną kryptowalutę, np. Bitcoin.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najlepszych giełd kryptowalut w Wielkiej Brytanii:

Czy łatwo jest kupić kryptowalutę w Wielkiej Brytanii?

Kupowanie kryptowalut w Wielkiej Brytanii jest łatwe. Podczas rejestracji konta na giełdzie będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość, wypełniając różne procesy KYC i AML, które zazwyczaj wymagają przesłania skanów dokumentów tożsamości.

Po zakończeniu tych czynności można jednak łatwo rozpocząć kupowanie kryptowalut i handel nimi. Jeśli handlujesz i posiadasz dość duże sumy kryptowalut, jedną z dodatkowych rzeczy, którą możesz rozważyć, jest zakup portfela sprzętowego.

Czy kryptowaluty są legalne w Wielkiej Brytanii?

Tak. Kupno, handel i posiadanie kryptowalut jest całkowicie legalne w Wielkiej Brytanii. Kryptowaluty są uznawane za własność (tj. za aktywa) w Wielkiej Brytanii. W związku z tym, będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych od zysków z handlu kryptowalutami powyżej £12,000.

Jeśli jesteś podatnikiem o podstawowej stawce podatkowej (tzn. jeśli osiągasz dochód w wysokości od £12,501 do £50,000), zapłacisz 10% od każdego zysku kapitałowego powyżej £12,000. Jeśli jesteś podatnikiem o wyższej stawce podatkowej (tj. o dochodach pomiędzy £50,001 a £150,000), zapłacisz 20%.

Czy mogę kupić Bitcoin i Ethereum w Wielkiej Brytanii?

Tak, zdecydowana większość głównych kryptowalut jest dostępna do handlu na giełdach kryptowalut z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Podobnie, wiele międzynarodowych giełd jest dostępnych dla klientów z Wielkiej Brytanii (np. Coinbase, Binance, Coinmama, Bitpanda), więc wszystkie kryptowaluty, których nie można znaleźć na brytyjskich platformach, można zazwyczaj znaleźć legalnie gdzie indziej.

Ponadto, według Coin ATM Radar, Wielka Brytania ma garść bankomatów Bitcoin. Więc jeśli mieszkasz w Manchesterze, Leeds, Liverpoolu i Glasgow, możesz być w stanie bezpośrednio kupić Bitcoin i inne kryptowaluty.

Jaki jest najtańszy sposób na zakup kryptowaluty?

Najtańszym sposobem na zakup kryptowaluty w Wielkiej Brytanii jest skorzystanie z giełdy kryptowalut. Konkretnie, należy znaleźć giełdę z niskimi opłatami za zakup i/lub handel.

W Wielkiej Brytanii Crypto.com pobiera £0 za wpłatę GBP na konto  za pomocą przelewu bankowego, które można następnie wykorzystać do zakupu kryptowalut.

See - recenzja karty i platformy Crypto.com

Czy mogę sprzedać Bitcoin i inne kryptowaluty w Wielkiej Brytanii?

Tak, tak jak możesz kupić Bitcoin w Wielkiej Brytanii, możesz go również sprzedać i handlować nim. Jeśli masz już Bitcoin na innej giełdzie lub w portfelu, możesz przenieść go do swojej nowej giełdy kryptowalut, a następnie sprzedać go za inną kryptowalutę lub za fiat.

Ponownie, będziesz chciał sprawdzić najlepsze brytyjskie platformy handlu kryptowalutami. Podobnie, jeśli kupiłeś Bitcoin na swojej obecnej giełdzie kryptowalut, możesz równie łatwo wymienić go na inną kryptowalutę lub na walutę fiat.

Należy pamiętać, że jeśli sprzedajesz Bitcoin (lub jakąkolwiek inną kryptowalutę) za walutę fiat, będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych, jeśli zysk przekroczy 12 000 funtów.

The views and opinions expressed here are solely those of the author and should not be taken as financial advice either. Every investment and transactional activity involves risk, so you are advised to do your own research when making any trading, investment or financial decisions.

TOP 3 Most Popular Crypto Offers.

You will receive $132

Learning about cryptocurrencies

Our assessment 5.0

Start earning

You will receive $25

Registration bonus

Our assessment 5.0

Register

20% Discounts

Innovative crypto exchange

Our assessment 5.0

Register
{article}post