Gdzie kupic kryptowaluty w szwecji

Szwecja nie jest raczej miejscem, w którym kryptowaluty takie jak Bitcoin są postrzegane jako dramatyczna konieczność. W końcu jest to bogaty naród, który używa silnej waluty jako głównego magazynu wartości i środka wymiany, więc najcenniejsze właściwości Bitcoina, takie jak ograniczona podaż i transakcje odporne na cenzurę, często nie są od razu widoczne dla mieszkańców Szwecji.

Mimo to w tym kraju wciąż jest duże zainteresowanie Bitcoinem i kryptowalutami z technologicznego punktu widzenia. W rzeczywistości szwedzki bank centralny był jednym z pierwszych na świecie, który publicznie mówił o różnych eksperymentach, jakie prowadzi w związku z technologią blockchain i walutami cyfrowymi. Tak więc, nawet jeśli Bitcoin nie zrewolucjonizował dziś szwedzkiej gospodarki, wydaje się prawdopodobne, że ta technologia w końcu stanie się dość powszechna w tym kraju w taki czy inny sposób.

Chociaż wielu osobom trudno jest dziś dostrzec użyteczność Bitcoina w Szwecji, nie oznacza to, że nie może on być użyteczny gdzie indziej. W rzeczywistości jest wiele innych miejsc na świecie, gdzie trudno o dostęp do prostych usług bankowych i stabilnego środka płatniczego. Dodatkowo Bitcoin ma wiele właściwości podobnych do złota, co czyni go użytecznym jako zabezpieczenie w każdym kraju na świecie. Z tego powodu w Szwecji można dziś kupić Bitcoina, Ethereum i inne kryptowaluty na wiele różnych sposobów.

Gdzie kupić kryptowalutę w Szwecji – w mniej niż 5 minut

Step 1: Open an eToro account

eToro is the best place to buy cryptocurrencies in terms of fees, SEC regulations and low minimum amounts. Open an account with eToro to start the process.

💳 Step 2: Deposit the funds

When you deposit USD on eToro, there are no fees for using debit/credit cards, e-wallets or bank transfers. The minimum deposit amount is just $10.

🔎 Step 3: Search for cryptocurrency

eToro supports more than 40 cryptocurrency assets. You can use the search bar at the top of the page to find the cryptocurrency you want to buy.

🛒 Step 4: Buy cryptocurrency

Finally - in the "Amount" field you need to specify the size of your investment in cryptocurrencies before you click on "Trade."

W kolejnych częściach tego przewodnika wyjaśniamy proces kupowania kryptowalut w Szwecji w bardziej szczegółowy sposób. 

Czy kryptowaluty są legalne w Szwecji?

Ustawodawcy i regulatorzy w każdym kraju muszą dojść do własnych wniosków, jeśli chodzi o to, jak traktować Bitcoina i inne kryptowaluty. Niektórzy zajęli twarde stanowisko i zakazali pewnych aspektów tej technologii, podczas gdy inni pozwalają na wprowadzanie innowacji, zanim zdecydują, co zrobić. Wygląda na to, że Szwecja przyjęła drugą z tych dwóch głównych strategii, przynajmniej do tej pory.

Do tej pory w Szwecji nie było żadnych przepisów dotyczących kryptowalut, ale nie oznacza to, że sektor ten jest całkowicie nieuregulowany. W rzeczywistości prawa tradycyjnego świata były do tej pory wykorzystywane jako główne obszary regulacji kryptowalut i Bitcoina w Szwecji. Oznacza to, że rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, by upewnić się, że w gospodarce nie będzie krążyć ogromna ilość pieniędzy bez jakiejś tożsamości.

Dodatkowo Szwecja stosuje się do różnych dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, z których najnowsza zawiera specyficzne przepisy dotyczące kryptowalut. Jednak większość z tych przepisów skupia się na tym, by upewnić się, że giełdy nie pozwalają użytkownikom na anonimowy przepływ dużych sum pieniędzy.

Jeśli chodzi o podatki, to powinno być oczywiste, że będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych od zysków osiągniętych z kupna i sprzedaży Bitcoinów, Etherium i innych cyfrowych walut. Nie musisz się jednak martwić o podatek od wartości dodanej, ponieważ nie dotyczy on kryptowalut.

Krótko mówiąc, kryptowaluty są w Szwecji bardzo legalne, ale podlegają też regulacjom podobnym do tych, które dotyczą innych form pieniądza.

Jak mogę kupić kryptowalutę w Szwecji?

Istnieje kilka różnych sposobów na zakup kryptowaluty w Szwecji. Najpopularniejszym sposobem, w jaki handluje się dziś tymi kryptowalutami na całym świecie, jest korzystanie z różnych scentralizowanych giełd kryptowalutowych, które umożliwiają gromadzenie płynności w jednym miejscu.

W Szwecji jest co najmniej jedenaście różnych giełd do wyboru, więc będziesz miał wiele opcji do rozważenia takich jak:

Kiedy zarejestrujesz się na jednej z tych giełd, musisz upewnić się, że robisz wszystko, co możliwe, by zabezpieczyć swoje konto. W ciągu ostatnich lat miało miejsce wiele włamań na giełdy, ale jeszcze częściej dochodzi do włamań na konta indywidualnych użytkowników. Jeśli ktoś uzyska dostęp do twojego konta handlu kryptowalutami, będzie mógł wysłać wszystkie twoje kryptowaluty na swoje własne adresy kryptowalutowe.

Ponieważ sieci kryptowalutowe zawierają transakcje, które z natury są nieodwracalne, nie będzie nikogo, do kogo mógłbyś się zwrócić o pomoc, gdyby haker ukradł twoje kryptowaluty. Zanim zaczniesz handlować na giełdzie kryptowalut w Szwecji, upewnij się, że aktywowałeś na swoim koncie jakąś formę dwuskładnikowego uwierzytelniania. A co ważniejsze, zaopatrz się w portfel kryptowalutowy.

Jaka jest najlepsza giełda kryptowalut w Szwecji?

Dwie z najbardziej popularnych opcji handlu kryptowalutami w Szwecji to Coinbase, Crypto.com.

Coinbasejest być może najbardziej znaną marką w branży kryptowalut i nie trzeba jej przedstawiać. Jest to prawdopodobnie najlepsze miejsce, by zacząć dla większości ludzi w rozwiniętych krajach świata, ponieważ ułatwia ona dostęp do pierwszego Bitcoina za pomocą eleganckiego interfejsu użytkownika.

Crypto.com – Jeśli szukasz niedrogiej platformy kryptowalutowej typu „wszystko w jednym”, Crypto.com może być właśnie dla Ciebie. Im więcej Cronos (CRO) będziesz w stanie postawić, tym więcej korzyści będziesz miał z tej giełdy. Nawet bez bonusów CRO jest to solidna, nisko płatna giełda kryptowalut z ponad 150 kryptowalutami dostępnymi w Szwecji – zwłaszcza jeśli chcesz mieć kryptowalutową kartę debetową.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Crypto.com, aby dowiedzieć się, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia – recenzja Crypto.com

Jak mogę anonimowo kupić Bitcoina lub inne kryptowalutyw Szwecji?

Jeśli chcesz zachować trochę prywatności przy swoich transakcjach w kryptowalutach , musisz trzymać się z dala od giełd. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie największe giełdy zmuszają cię do podawania dużej ilości danych osobowych.

Giełdy są zmuszone do poddawania swoich użytkowników surowym procedurom weryfikacyjnym, by spełnić wymagania różnych praw zapobiegających praniu brudnych pieniędzy w różnych jurysdykcjach na całym świecie.

Aby zachować więcej prywatności, powinieneś spróbować wymienić trochę gotówki na Bitcoiny bezpośrednio z innym entuzjastą Bitcoinów. Istnieje wiele giełd P2P, które możesz wykorzystać jako punkt wyjścia do tego typu działań, jak na przykład Paxful. Dodatkowo zaangażowanie się w lokalne spotkania i konferencje Bitcoin pozwoli ci poznać ludzi, którzy będą z tobą bezpośrednio wymieniać się gotówką. Bankomaty Bitcoin to kolejna opcja, ale obecnie wymagają one podania prawie tak wielu danych osobowych, jak giełdy.

The views and opinions expressed here are solely those of the author and should not be taken as financial advice either. Every investment and transactional activity involves risk, so you are advised to do your own research when making any trading, investment or financial decisions.

TOP 3 Most Popular Crypto Offers.

You will receive $132

Learning about cryptocurrencies

Our assessment 5.0

Start earning

You will receive $25

Registration bonus

Our assessment 5.0

Register

20% Discounts

Innovative crypto exchange

Our assessment 5.0

Register
{article}post