Investieren in Avalanche

Zanim zdecydujesz się na inwestowanie w Avalanche warto przyjrzeć się co oferuje i jakie korzyści płyną z ekosystemu Avalanche.

Avalanche (AVAX) to ekosystem blockchain, który został zaprojektowany do funkcjonowania jako bezpieczna, globalnie rozproszona, zdecentralizowana sieć. Projekt został określony przez jego twórców jako „platforma platform”.

Wyjątkowo, protokół wykorzystuje trzy różne blockchainy, aby stworzyć interoperacyjne i pozbawione zaufania ramy dla deweloperów do budowania na. Dodatkowo  Avalanche oferuje rozwiązania płatnicze w postaci kryptowaluty (AVAX).

Jakie problemy rozwiązuje Avalanche (AVAX)?

Avalanche został zbudowany w celu rozwiązania wielu problemów występujących obecnie w większości sieci blockchain. Platforma zwalcza centralizację, zapewniając realną alternatywę dla sieci takich jak Ethereum. Opiera się również na niektórych niedociągnięciach tej sieci dzięki większej programowalności, funkcjom i funkcjonalności.

Ograniczenia

Avalanche został zaprojektowany z myślą o skalowalności. Sieć wykazała sub-sekundowe czasy transakcji, stawiając ją na równi z najlepszymi procesorami płatności na świecie, takimi jak VISA i PayPal. Konkretnie, blockchain może przetwarzać 6,500 transakcji na sekundę. Transakcje te charakteryzują się również sub-sekundową ostatecznością.

Niskie opłaty

Jeśli chodzi o koszty operacyjne, opłaty za gaz na Avalanche są znacznie bardziej przystępne niż Ethereum. Istnieją opłaty za tworzenie i bicie aktywów. Płacisz również opłaty za transakcje, staking i tworzenie blockchainów. Opłaty te są następnie spalane.

Jakie korzyści daje Avalanche (AVAX)

Avalanche wprowadza kilka imponujących korzyści dla użytkowników korporacyjnych i indywidualnych. Sieć pozwala firmom bez wysiłku tworzyć nowe blockchainy. Deweloperzy mogą skonstruować wybór usług blockchain, tokenów i kryptowalut. Tokeny Avalanche mogą reprezentować instrumenty finansowe, takie jak akcje, obligacje, dług, frakcjonowane nieruchomości i inne. Mogą być również zakodowane jako NFT (non-fungible tokens).

Programowalna strona

Jednym z podstawowych pragnień deweloperów stojących za Avalanche było umożliwienie przedsiębiorstwom tworzenia blockchainów i Dapps specyficznych dla aplikacji. Sieć została zbudowana w celu wykonywania wielu niestandardowych maszyn wirtualnych oprócz instancji maszyny wirtualnej Avalanche (AVM). Avalanche (AVAX) jest elastyczna, ponieważ można programować przy użyciu wielu języków, w tym EVM i WASM. Sieć została zakodowana przy użyciu popularnego języka Go.

Uczestnicy sieci mogą łatwo tworzyć i handlować cyfrowymi inteligentnymi aktywami. Te nowo utworzone tokeny mogą być dostosowane do wymagań technicznych i regulacyjnych dewelopera. W ten sposób Avalanche jest idealny do tworzenia platform DeFi.

Avalanche (AVAX) Kompatybilność z  Dapps

Sieć Avalanche pozwala deweloperom Dapp na kodowanie w złożonych zestawach reguł niestandardowych. Ten ruch był mądry, ponieważ pozwala tym deweloperom tworzyć aktywa zgodne z przepisami. Kodowanie może być ustawione, aby opisać, jak aktywa są obsługiwane i handlowane. Takie podejście ułatwia zapewnienie zgodności z przepisami.

Deflacyjny

Avalanche jest deflacyjnym blockchainem. Sieć zbiera opłaty z różnych działań, a następnie wysyła te kryptowaluty do spalenia. Spalenie tych tokenów zmniejsza całkowitą ilość AVAX w obiegu. Z kolei popyt na te tokeny może być kontrolowany, a ceny ustabilizowane w przyszłości.

Jak działa Avalanche (AVAX)

Avalanche wprowadza strategię triple-blockchain, aby uprościć konwersje i procesy rozwoju. Sieć dzieli również kilka cech znalezionych we wczesnych blockchainach, takich jak Bitcoin. W szczególności, model UTXO jest taki sam. Ponadto, sieć zmniejsza zatory dalej poprzez protokół Segwit jak.

Subnet

Jednym z podstawowych elementów Avalanche jest możliwość budowania blockchainów. Te nowe blockchainy są znane jako Subnets w ekosystemie Avalanche. Deweloperzy mają pełną programowalność nad tymi blockchainami. Mogą skonfigurować sieci z unikalnymi tokenami, zasadami i strukturami opłat. Co warte podkreślenia, każdy może stworzyć własną podsieć, uiszczając opłatę abonamentową w AVAX.

X-chain

Pierwszy blockchain jest znany jako X-chain. X-chain jest zdecentralizowany i zaprojektowany tak, aby był łatwy do zaprogramowania. Sieć ta umożliwia każdemu tworzenie i bicie innych inteligentnych aktywów cyfrowych. Tymi nowymi aktywami mogą być stablecoiny, tokeny użytkowe, NFT, tokeny opakowane, kapitał własny i inne.

C-Chain

C-Chain został stworzony, aby uprościć konwersję dla deweloperów Ethereum Dapp. Jako łańcuch konwersji, C-Chain jest kompatybilny ze wszystkimi istotnymi narzędziami Ethereum. Użytkownicy mogą bezproblemowo migrować swoje Dapps do tego blockchaina. Sieć obsługuje popularne funkcje Ethereum, takie jak MetaMask, Web3.js, Remix, Truffle Suite i platforma Embark.

P-Chain

P-Chain jest odpowiedzialny za użyteczność sieci. Ten łańcuch jest tym, co jest używane do koordynowania Validatorów. Blockchain odgrywa również rolę w monitorowaniu i tworzeniu nowych podsieci. P-chain pozwala na stakowanie tokenów w sieci.

AVAX Staking

Użytkownicy mogą zdobywać nagrody w AVAX poprzez stakowanie w sieci. W przeciwieństwie do swoich konkurentów, wymagania sprzętowe są minimalne do stakowania na Avalanche. Do uruchomienia Validatora potrzebny jest co najmniej dwurdzeniowy procesor, 4 GB pamięci i 40 GB SSD. Średnio, stakerzy otrzymują nagrody w przedziale od 9,69% do 11,54%.

Musisz posiadać co najmniej 2000 AVAX aby zakwalifikować się jako Validator w sieci. Validatorzy mogą walidować wiele podsieci, ale obowiązkowe jest również walidowanie głównej sieci. Dodatkowo, zwykli użytkownicy mogą delegować swoje tokeny do Validatora i otrzymywać nagrody za swój udział.

Konsensus

Avalanche działa jako ekosystem DPoS (Delegated-Proof-of-Work). Validatorzy zabezpieczają sieć i zatwierdzają transakcje. Sieci DPoS są znacznie szybsze niż opcje PoS lub PoW ze względu na ich zmniejszone wymagania dotyczące konsensusu. Blockchain Avalanche jest skonfigurowany tak, aby pomieścić miliony Validatorów, którzy wszyscy uczestniczą w konsensusie. Ta strategia zapewnia warstwy decentralizacji.

AVAX

AVAX to główna kryptowaluta ekosystemu Avalanche. Użytkownicy otrzymują nagrody i uiszczają opłaty za pomocą tego toke’a. W sumie zaplanowano emisję zaledwie 720 milionów tokenów AVAX. Z tego 360 milionów tokenów zostało wybite w momencie startu. Według Tokenomics platformy, pozostałe 360 milionów jest przeznaczone na nagrody za staking.

 Jak kupić Avalanche (AVAX) – Ta recenzja wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić kryptowalutę Avalanche.

Avalanche (AVAX) jest dostępny na następujących giełdach:

eToro

Krypto.de

Coinbase

Binance

KuCoin

Die hier geäußerten Ansichten und Meinungen sind ausschließlich die des Autors und sollten auch nicht als Finanzberatung verstanden werden. Jede Investition und Transaktion ist mit Risiken verbunden, und wir raten Ihnen, sich selbst zu informieren, wenn Sie Handels-, Investitions- oder Finanzentscheidungen treffen.

TOP 3 Beliebteste Krypto Angebote.

Sie erhalten $10

Anmeldebonus 

Unsere Einschätzung 5.0

Register

Sie erhalten $25

Anmeldebonus

Unsere Einschätzung 5.0

Register

20% Rabatte

Innovative Krypto-Börse

Unsere Einschätzung 5.0

Register
4.7/5 - (26 Stimmen)