Gdzie kupić kryptowaluty w Belgii

Różne organy finansowe w Belgii, takie jak Narodowy Bank Belgii i Belgijski Urząd Nadzoru Usług i Rynków Finansowych, wydały w przeszłości ostrzeżenia o możliwości poniesienia strat na rynku Bitcoinów i kryptowalut. Jednak ten europejski kraj jest jednym z najlepszych miejsc do życia, jeśli interesujesz się kryptowalutami.

Obywatele Belgii mogą kupować Bitcoin i inne kryptowaluty za pośrednictwem platform wymiany od wielu lat, a większość największych giełd na świecie działa obecnie w tym kraju. Co ważne, w Belgii działa wiele bankomatów Bitcoin, a opłaty za transakcje osobiste są niższe niż w większości innych części świata.

Jak kupić kryptowalutę w Belgii – szybki przewodniketoro Krypto-Investitionen

Schritt 1: Eröffnen Sie ein eToro Konto

💳 Schritt 2: Geld einzahlen

Gdy deponujesz euro na eToro, nie ma żadnych prowizji za kartę debetową/kredytową, e-portfel czy przelew bankowy. Minimalna wysokość depozytu to tylko 10$.

🔎 Schritt 3: Suche nach Kryptowährungen

eToro umożliwia zakup ponad 40 kryptowalut. Aby znaleźć kryptowalutę, którą chcesz kupić, możesz użyć paska wyszukiwania na górze strony.

🛒 Schritt 4: Kryptowährung kaufen

Na koniec – w sekcji „Kwota” musisz podać wielkość swojej inwestycji w kryptowaluty, zanim klikniesz na „Trade”.

In den folgenden Abschnitten dieses Leitfadens wird der Prozess des Kaufs von Kryptowährungen ausführlicher erläutert. 

Czy kupowanie kryptowalut w Belgii jest legalne?

Jednym z pierwszych pytań, jakie zadają sobie nowicjusze w dziedzinie kryptowalut, jest pytanie o legalność całego ekosystemu kryptowalut.

Choć prawdą jest, że niektóre kraje wprowadziły poważne ograniczenia w używaniu Bitcoina i innych kryptowalut, w rzeczywistości technologia ta jest generalnie legalna w wolnych krajach na całym świecie – w tym w Belgii. W rzeczywistości Bitcoin nie podlega w Belgii podatkowi od towarów i usług (VAT).

Choć w mediach jest wiele szumu wokół używania Bitcoina w nielegalnej, przestępczej działalności, w rzeczywistości przeciętny człowiek z ulicy może nadal używać tego cyfrowego aktywa jako środka wymiany.

Na razie regulatorzy finansowi w Belgii są głównie zainteresowani śledzeniem kryptowalut w punktach wejścia i wyjścia z sieci, co oznacza, że interesują się głównie giełdami.

Dlatego właśnie nowi użytkownicy muszą przekazać dużą ilość danych osobowych, gdy korzystają z jednej z tych platform w Belgii. Należy jednak zauważyć, że tak jest w prawie wszystkich jurysdykcjach na świecie.

Czy kryptowaluty są opodatkowane w Belgii?

Tak. Kryptowaluty są opodatkowane w Belgii.

Przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut w Belgii są dość skomplikowane, więc warto założyć konto, jeśli posiadasz duże aktywa kryptowalutowe.

Krótko mówiąc, kryptowaluty są opodatkowane w różny sposób w zależności od tego, czy:

  • Zarabiasz na życie handlując kryptowalutami.
  • Jesteś inwestorem wysokiego ryzyka.
  • Jesteś zwykłym inwestorem.

Jeśli handlujesz kryptowalutami, aby zarobić na życie, to generalnie będzie to opodatkowane najwyższą stawką (od 25-50%). Tymczasem jeśli jesteś inwestorem wysokiego ryzyka, prawdopodobnie zostaniesz opodatkowany według stawki 33%. Tymczasem zwykli inwestorzy kryptowalutowi mogą być w pewnych sytuacjach zwolnieni z podatku.

Pamiętaj, że te przepisy często się zmieniają, a Cryptosonar nie udziela porad podatkowych ani finansowych, więc pamiętaj, by szukać profesjonalnej pomocy w kwestiach podatkowych.

Jak łatwo jest kupić Bitcoin w Belgii?

Kupowanie Bitcoinów w Belgii jest niezwykle proste, ponieważ wiele z głównych giełd może działać w tym kraju. Dobrze znane platformy wymiany, takie jak Coinbase i eToro, ułatwiają każdemu w Belgii dostęp do swoich pierwszych Bitcoinów, a altcoiny są również łatwo dostępne. Dostępne są też dobrze znane platformy transakcyjne dla bardziej zaawansowanych użytkowników, takie jak Binance.

Nie ma nic złego w korzystaniu z giełdy z eleganckim interfejsem użytkownika, by po raz pierwszy uzyskać dostęp do kryptowalut, ale konsumenci powinni pamiętać, że tego rodzaju platformy dla nowicjuszy zwykle wiążą się z wyższymi opłatami.

Jaki jest najlepszy portfele Bitcoin w Belgii?

Z reguły portfele Bitcoin są uniwersalne, więc najlepsze portfele w innych częściach świata będą również najlepsze w Belgii. W zakładce przedstawiamy kilka najlepszych portfeli do bezpiecznego przechowywania kryptowalut, w tym dwa portfele sprzętowe i jeden programowy.

Najlepszy łatwy w użyciu portfel Bitcoin

Jaka jest najlepsza giełda kryptowalut w Belgii?

Jeśli zamierzasz kupować kryptowaluty w Belgii, będziesz chciał znaleźć platformę, która zapewni równowagę między użytecznością a kosztami. Jeśli nie martwisz się zbytnio o przekazywanie swoich danych osobowych osobom trzecim, to najlepszą opcją w Belgii będzie jedna z uznanych, scentralizowanych platform, które pozwalają na podłączenie konta bankowego i uzyskanie dostępu do globalnej płynności.

W przypadku Belgii, Krypto.de jest idealną giełdą do wyboru ze względu na płynność, jaką oferuje na parach handlowych EUR. Opłaty na Crypto.com są również bardzo konkurencyjne w skali globalnej, a użytkownicy mogą korzystać z uproszczonego interfejsu handlowego, który nie jest dużo trudniejszy do opanowania niż kliknięcie dużego przycisku z napisem „Kup Bitcoin”.

Choć Crypto.com ma funkcje przydatne dla nowicjuszy, to wciąż jest to platforma, która skupia się głównie na bardziej zaawansowanych traderach kryptowalut – mowa tu o Crypto.com/exhange.

Drugą opcją dla giełdy z łatwym w użyciu interfejsem jest Coinbase. Jej intuicyjny design sprawia, że jest niezwykle łatwa w nawigacji dla kryptowalutowych nowicjuszy.

Jaka jest najlepsza giełda altcoinów w Belgii?

Jeśli już używasz Crypto.com do kupowania Bitcoinów, to zauważysz, że na platformie tej można handlować także wieloma altcoinami.

Dla większości użytkowników kryptowalut jest prawdopodobne, że Krypto.de będzie miał wszystkie kryptowaluty i tokeny, którymi użytkownik chce handlować. Jednak Binance jest alternatywną opcją, jeśli chcesz zagłębić się w bardziej niszowe oferty na rynku. Dodatkowo, Binance jest atrakcyjną opcją dla użytkowników dbających o prywatność, ponieważ ma mniejsze wymagania, jeśli chodzi o weryfikację konta. Mimo to, ta ograniczona wersja restrykcji przeciwko praniu brudnych pieniędzy jest ograniczona do 2 Bitcoinów dziennie.

beste Altcoin-Börse in Belgien
Registrieren auf Crypto.com

Jaki jest najtańszy sposób na zakup Bitcoinów i innych kryptowalut w Belgii?

Choć Belgia jest znana jako zagłębie aktywności bankomatów Bitcoin, w rzeczywistości systemy te nie zapewnią ci dostępu do tanich opłat za transakcje kryptowalutowe.

Aby uzyskać niskie opłaty, będziesz musiał podłączyć swoje konto bankowe do globalnej giełdy, która ma dużą płynność i jest zarejestrowana jako podmiot regulowany. Jak wspomniano wcześniej, stosunkowo niskie opłaty w połączeniu z wysoką płynnością w EUR na Krypto.de sprawiają, że ta platforma jest najtańszą opcją kupna Bitcoina i większości innych kryptowalut w Belgii.

Coinbase jest najtańszą opcją, jeśli chodzi o bardziej przyjazne użytkownikowi platformy, a nawet mają zaawansowaną platformę dostępną dla bardziej doświadczonych traderów kryptowalut w postaci Coinbase Pro.

Jak sprzedać Bitcoiny w Belgii?

Sprzedaż swoich Bitcoinów może być całkiem prostym zadaniem, ponieważ w kraju jest wiele bankomatów Bitcoin. W różnych miejscach na świecie opłaty za korzystanie z tych bankomatów wahają się od 5% do 10%, a urządzenia w Belgii znajdują się w dolnej części tego przedziału.

Aby uzyskać lepszą ofertę na sprzedaż kryptowalut, musisz skorzystać z giełdy, takiej jak Crypto.com czy Coinbase. Po podłączeniu swojego konta bankowego i podaniu kilku danych osobowych będziesz mógł sprzedać swoje bitcoiny na samej giełdzie, po znacznie niższych kosztach niż w bankomatach Bitcoin.

Czy w Belgii mogę kupić Bitcoin kartą kredytową?

Jeśli zamierzasz kupować Bitcoin za pomocą karty kredytowej w Belgii, to może warto przyjrzeć się bliżej Coinmamie. Platforma oferuje najwyższe limity na rynku, jeśli chodzi o zakupy dokonywane za pomocą karty kredytowej lub debetowej, a opłata za zakup wyniesie około 5%.

Możesz też taniej kupić Bitcoina od razu za pomocą karty debetowej za pośrednictwem Coinbase; należy jednak pamiętać, że ta platforma wymiany ma niższe limity, jeśli chodzi o ilość kryptowaluty, którą możesz kupić za pomocą tej metody płatności.

W zależności od twojego banku i dostawcy karty kredytowej, możesz nie być w stanie kupić Bitcoinów i innych kryptowalut za jej pomocą. W większości przypadków będziesz chciał uniknąć kupowania Bitcoinów za pomocą karty kredytowej, ponieważ opłaty sprawiają, że w wielu sytuacjach transakcja jest nieopłacalna.

Die hier geäußerten Ansichten und Meinungen sind ausschließlich die des Autors und sollten auch nicht als Finanzberatung verstanden werden. Jede Investition und Transaktion ist mit Risiken verbunden, und wir raten Ihnen, sich selbst zu informieren, wenn Sie Handels-, Investitions- oder Finanzentscheidungen treffen.

{Beitrag des Richters